تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 23 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 222

نام تاپيک: ◄◄ مباحث و مشکلات مربوط به سیستم عامل مکینتاش mac os

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    گچساران روی صفحه مانیتور-در حال بازی cod

پيش فرض ◄◄ مباحث و مشکلات مربوط به سیستم عامل مکینتاش mac os

LEO4ALL
    سلام بچه ها
    من تو فروم سرچ کردم قسمتی که مربوط به سیستم مکینتاش باشه و بتونه جواب بقیه رو بده نبود
    هر کی مشکلی داره اینجا بگه تا بتونیم با کمک بقیه جواب بدین
    من خودم مک رو نصب کردم و لحظه بالا امدن مک بهترین لحظه زتدگیم پشت کامپیوتر بود

من خودم چند تا مشکل داشتم که با چند بار نصب کردن تونستم حلش کنم
    مشکلاتمو تو فروم مطرح کردم ولی کسی جواب نداد پس این تایپیک رو زدم تا
    کمک بقیه باشه

خوب بچه ها بلاخره تونستم مک رو روی اکس پی نصب کنم و موقع بوت سیستم بتونم مک یا اکس پی رو انتخاب کنم

شاید این روشی که من رفتم برای اولین بار باشه
    من کلی از سایتهارو سرچ کردم مرحله به مرحله پیش رفتم ولی باز فایده نداشت
    پس خودم یه روش جدید پیدا کردم

میتونم تظمین کنم با این روش 100 در 100 میتونید هر دو سیستم عامل رو بالا بیارین

شاید بگین این که کاری نداره ولی اگه یه بار امتحان کنید بعد میفهمین چه قدر سخته
    نمونه این روش هارو تو سایت های نظیر
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

می یابید ولی 90 % به شکست میانجامد
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
    نرم افزار
    Parallels Workstation رو هم دان کردم ولی فایده نداشت

خوب اگه کسی نتونست به روش های دیگه این کارو کنه این روش رو انتخاب کنه

اول از درایو اکس پی یه امیج با نورتون گوست بگیرید{این نرم افزار رو میتونید با یه سرچ ساده تو گوگل پیدا کنید و نصب کنید -اگه کسی راهنمایی خاست بگین کمک کنم}

این امیج رو تو یه درایو دیگه بندازین

یه درایور رو با نرم افزار Acronis Disk Director Suite 10.0 Build 2160 فرمت کنید

و این درایو رو روی حالت primary قرار بدهید و با فرمت fat 32 فرمت کنید

بعد اسمی روی درایو قرار دهید {فراموش نکنید اسمشو } حالا درایو که ویندوز اکس پی روش نصب شده توسط همین نرم افزار فرمت کنه
    بعد از ان کار نرم افزار از شما میخاد سیستم رو ریستار کنید
    سیستم رو ریستارت کنید
    بوت سیستم را روی سی دی رام قرار دهید دی وی دی مک رو داخل دستگاه بزارین
    دکمه f8 رو فشار دهید تا به صفحه بوت مک برید

حالا تایپ کنید:

v-
    در این لحظه مقدار زیادی متن٬ به ترتیب از جلو چشمانتان عبور می کنند. ممکن است بعضی جاها اشکالاتی هم به صورت Error دیده شود که معمولا مهم نیستند

این مرحله معمولا 5 دقیقه (بیشتر یا کمتر) طول می کشد

وقتی به این صفحه رسیدین

کمی صبر کنید تا منوی بالای صفحه به طور کامل پدیدار شود. از منوی بالا گزینه Utilities گزینه Disk Utility را انتخاب کنید. کمی صبر کنید تا لود شود.

در منوی سمت چپ لیستی از پارتیشن های موجود در هاردتان را می بینید. معمولا در این مرحله همه درایوها به رنگ خاکستری کمرنگ هستند که نشانه ناسازگاری فرمت آنها با فایل بندی مک است.

حالا درایوری رو که ساخته بودین رو انتخاب
    درسمت راست روی گزینه Erase کلیک کنید
    حالا سه گزینه در پایین می بینید:
    Erase free space ٬ Security options و Erase
    روی Securitiy options کلیک کرده و Zero out data را انتخاب کنید
    حالا روی Erase free space کلیک کرده و دوباره Zero out data را انتخاب کنید
    در این لحظه سیستم شروع به پاک کردن پارتیشن مربوطه می کند
    عد از پایان این پروسه٬ در بالای منو٬ نامی برای پارتیشن انتخاب کنید. مثلا Mac OS X Leopard و از منوی باز شو هم گزینه Mac journaled Extended را انتخاب کنید. حالا روی Erase کلیک کنید و مجددا تایید نمایید.

بعد از پایان مرحله با کلیک روی دایره قرمز رنگ بالای منو از Disk Utility خارج شوید.
    حالا به منوی خوش آمد گویی اولیه سیستم باز می گردید. روی Continue کلیک کرده و با قوانین موافقت کنید.
    حالا جایی را که می خواهید Mac OS X نصب شود با کلیک روی آن انتخاب کنید (معمولا فقط همان پارتیشنی که قبلا آماده کردیم فعال است

با زدن دکمه Next و رفتن به صفحه بعد با یکی از چالش بر انگیز ترین قسمتهای نصب مواجهیم. روی Customize (در بعضی نسخه ها Options) کلیک کنید. لیستی از امکاناتی که گروه Patch کننده مک در اختیارتان نهاده نمایان می شود. این امکانات در نسخه های مختلف (Leo4all٬ Kalyway ٬ iATKOS) متفاوت است.

ی کنید کمترین تغییرات نسبت به پیشفرض سیستم انتخاب شود. اگر دی وی دی شما هریک از گزینه های زیر را دارد آنها را انتخاب کنید:

Chose EFI Emulation
    Intel Speedstep
    توجه: اگر در قسمت درایورها مثلا صدا٬ شبکه یا گرافیک مدل مربوط به سیستم خودتان را دیدید آن را انتخاب کنید. در غیر این صورت و یا اگر شک دارید هیچ گزینه ای را تیک نزنید.در بسیاری از موارد خود بخود شناخته خواهند شد. اما اگر گزینه ای را به اشتباه انتخاب کنید ممکن است نصب سیستم عامل به شکست بیانجامد.

{خوب چون سیستم من گرافیکش 7300 بود از قسمت گرافیک گزینه اولی که مربوط به گرافیک نویدیا سری 7 و 8 بودش رو فعال کردم در قسمت صدا هم گزینه اخری رو انتخاب کردم }

بعد از اتمام کار٬ روی Continue و Done کلیک کنید. ابتدا سیستم شروع به چک کردن DVD شما می کند. اگر یکبار سالم بودن دی وی دی شما چک شد برای دفعات بعد می توانید Skip را بزنید.

از اینجا مراحل نصب لئوپارد شروع می شود که بین 20 تا 30 دقیقه بطول می انجامد. در پایان با پنجره ای به شکل زیر روبرو خواهید شد. روی دکمه Restart کلیک کنید.

حالا با نورتون گوست تو محیط داس امیج ویندوز اکس پی رو بر گردونید مواظب باشین تو یه درایو دیگه بندازین

دیگه با پیغام های hfs+ eror مواجه نمیشین

بعد از نصب ویندوز میتونید سیستم عامل خودتون رو انتخاب کنید

موفق باشین

نصف مطالب کپی شده هستش {حال تایپ نداشتم}
    Last edited by king-hitler; 21-09-2008 at 17:16.

2. 4 کاربر از king-hitler بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت

پيش فرض

من مک رو روی وین ویستا نصب کردم
    بعد حالا دیگه نمیتونم مک رو بیارم بالا

فقط میتونم ویستا رو بالا بیارم

وقتی دی وی دی مک رو تو دستگاه میزارم

و سیستم رو ریستارت میکنم و دکمه اف8 رو میزنم وقتی حرف -s رو تایپ میکنم هیچی نمیشه

و حتی درایو بوت کننده رو هم بهش میشناسونم ولی باز فایده نداره

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت

پيش فرض

دیشب دوباره رفتم تو کف مک
    دیشبتا نصف شب با کامپیتر بی صحابم ور می رفتم
    نتیجه کار : دو تا از درایور هامو فرمت کردم و به حالت fat 32 دراوردم و گزاشتم رو preimery
    ویندوز رو هم فرمت کردم البته قبلش یه برنامه نصب کردم که یادم نیست میگم بعدا

فکر کنم روش جدیدی پیدا کردم که بتونم ویندوز رو بدون دردسر روی مک نصب کنم

شاید باور نکنید کل اینترنت رو سرچ کردم تا شاید نتیجه ای پیدا کنم ولی هیچ راه حلی پیدا نکردم

چند تا سایت خوب رو هم پیدا کردم ولی روششون کار نمیکرد

نتیجه کارو عصر میگم

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت

پيش فرض

راستی من نتونستم پسوند dat رو اجرا کنم
    یه لحظه کار میکنه بعد خطا میده
    کسی امتحان کرده

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت

پيش فرض

دیشب یه فکر به مغز فکسنیم خطور کرد
    شاید بشه توسط boot camp مک این کارو کرد
    ولی مناسفانه ویندوز مک من این نرم افزارو نداشت
    داشت ولی اجرا نمیکنه یه علامت ایست ممنوع روش زده
    امروز سایت اپل رو گشتم
    یه سری مطالب جمع کردم شاید بعدظهر بتونم کاری کنم

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت

پيش فرض

boot camp نکته
    شركت اپل در اواسط ماه آوريل نرم‌افزار جديدي را عرضه كرد كه به كمك آن مي‌توان سيستم‌عامل ويندوز اكس‌پي را روي كامپيوترهاي مبتني بر پردازنده‌هاي اينتل اين شركت نصب كرد
    پل نرم‌افزاري به نام Boot camp را معرفي كرد كه با آن مي‌توان ويندوز‌اكس‌پي را رسما روي مك‌هاي اينتلي نصب كرد.

اپل در حال حاضر نسخه بتاي نرم‌افزار Boot camp را عرضه كرده است. در عين حال اين شركت اعلا‌م كرده‌است:Boot Camp يكي از ويژگي‌هاي نسخه آينده‌ سيستم‌عامل اپل با نام رمز Leopard خواهد بود.

Boot Camp ؛ آغاز دوران جديد
    شنيدن اين خبر براي كساني كه اپل جديد، اپلي هم پيمان با اينتل و توسعه‌دهنده iTunes براي ويندوز را چندان نمي‌شناسند مي‌تواند تعجب‌آور باشد. اما همه كساني كه وقايع اخير اپل به‌خصوص طي يك‌سال گذشته را دنبال كرده باشند مي‌دانند سياست‌هاي اپل جديد با گذشته بسيار تفاوت دارد. گام نهادن اپل در مسير ايجاد سازگاري بيشتر با پلتفرم ويندوز يكي از نشانه‌هاي بارز تغيير ديدگاه‌هاي سران اين شركت است.

در عين حال وجه تشابه اپل جديد با اپل قديمي اهميت دادن به خواسته‌هاي كاربران است. پس از تبديل شدن آي‌پاد به سمبل پخش‌كننده‌هاي ديجيتالي و قرار گرفتن نام اپل در كانون توجه رسانه‌ها طي سال‌هاي اخير به‌واسطه نوآوري‌هاي اين شركت، توجه و كنجكاوي بسياري از كاربران در مورد محصولا‌ت اين شركت بسيار بيشتر از گذشته است. بسياري از كاربرانِ ديگر پلتفرم‌ها در حوزه‌هاي مختلف اكنون اپل را نيز به عنوان يكي از گزينه‌هاي خود مدنظر قرار مي‌دهند و در اين ميان خواسته اغلب كاربران، به‌دست آوردن چيزهايي جديد بدون از دست دادن چيزهايي است كه قبلا‌ً داشته‌اند.

به اين ترتيب بسياري از كاربران ويندوز مايل بودند پس از استفاده اپل از پردازنده‌هاي اينتل بتوانند هر دو سيستم‌عامل ويندوز و مك را روي يك سيستم تجربه كنند. Boot Camp <يكي> از راه‌هاي رسيدن به اين خواسته است. يكي از مديران اپل با اذعان به اين علا‌قمندي مي‌گويد: "اپل تمايل و تصميمي براي فروش يا پشتيباني ويندوز ندارد. اما اكنون كه ما از پردازنده‌هاي اينتل استفاده مي‌كنيم، بسياري از مشتريان به اجراي ويندوز روي سخت‌افزارهاي برتر اپل ابراز علا‌قه كرده‌اند.>

به‌اين ترتيب عرضه Boot Camp براي همه كساني كه به نحوي مي‌خواهند (و يا بايد) به اپل مهاجرت كنند يك امتياز ويژه خواهد بود. آن‌ها مي‌توانند از مزاياي هر دو سيستم‌عامل استفاده كنند. حوزه‌هاي متعددي وجود‌دارد كه دو سيستم‌عامل مك و ويندوز عملكردهاي متفاوتي دارند. به عنوان مثال، ويندوز به واسطه بهينه‌سازي بسياري از بازي‌هاي ويديويي براي اين سيستم‌عامل از سوي توسعه‌دهندگان بازي‌ها در مقايسه با سيستم‌عامل مك در اين زمينه پلتفرم مناسب‌تري است. از سوي ديگر سهولت استفاده و ويژگي‌هاي ساماندهي مديريت و ويرايش فايل‌هاي چندرسانه‌اي سيستم مك در كنار امنيت و پايداري آن اين سيستم‌عامل را در حوزه‌هاي ديگر به يك سكوي برتر تبديل كرده است. بديهي است كه قابليت استفاده از مزاياي هر يك از اين سيستم‌عامل‌ها روي يك سخت‌افزار مي‌تواند موردتوجه بسياري از كاربران قرار بگيرد.

همين موضوع سبب شده است بسياري از كارشناسان پيش‌بيني كنند كه سهام اپل در بازار كامپيوترها طي سال‌هاي آينده افزايش خواهد يافت. اما در اين ميان واكنش‌هاي ديگري نيز در مورد اقدام اخير اپل وجود دارد. برخي از تحليلگران براين باورند كه سازگاري كامپيوترهاي اپل با ويندوز جبهه نرم‌افزاري سيستم‌عامل اپل را تهديد و تضعيف خواهد كرد.

اين استدلا‌ل كه قابليت بوت چندگانه كامپيوترهاي اپل باعث عدم تمايل توسعه‌دهندگان به ساخت نرم‌افزار براي مك (به‌واسطه وجود نسخه ويندوزي) خواهد شد از ديرباز وجود داشته است تا جايي كه به گمان گروهي، پذيرش ويندوز از سوي اپل با عرضهBoot Camp در نهايت منجر به توقف توسعه سيستم‌عامل مك از سوي اين شركت و پايان ماجراي جدال دو شركت در حوزه سيستم‌عامل خواهد شد. با اين حال يكي از مديران اپل درباره اين موضوع مي‌گويد كه اين شركت پس از بررسي‌هاي بسيار به اين نتيجه رسيده است كه <در نهايت اين سهم اپل در بازار است كه تعيين‌كننده خواهد بود> و به گمان آن‌ها عرضه يك سيستم با قابليت اجراي سيستم‌هاي عامل مختلف مي‌تواند به افزايش سهم اپل در بازار كمك كند.

دوران مجازي‌سازي‌
    در عين حال تحولا‌ت اخير صنعت كامپيوتر مي‌تواند در بررسي وضعيت جديد اپل راهگشا باشد. يكي از مهم‌ترين اين تحولا‌ت، رشد و گسترش فناوري مجازي‌سازي است. پيش از بررسي بيشتر اين موضوع بايد به اين نكته اشاره كرد كه نرم‌افزار Boot Camp صرفا امكان نصب و راه‌اندازي ويندوز روي كامپيوترهاي اپل را فراهم مي‌كند. بنابراين هنگامي كه كاربر قصد استفاده از سيستم‌عاملي غير از آنچه كه در حال حاضر روي سيستم فعال است را داشته باشد، بايد سيستم را مجددا راه‌اندازي كند. در نرم‌افزارهاي شبيه‌ساز مانند Virtual PC به واسطه امكان اجراي ويندوز در محيطMac OS X براي استفاده از هر دو سيستم‌عامل نيازي به بوت مجدد سيستم نخواهد بود.

به علا‌وه، در شبيه‌سازي چون Virtual PC، امكان جا‌به‌جايي اطلا‌عات (Copy و Paste) نيز امكانپذير است. اما مهم‌ترين مشكل اين شبيه‌سازها كندي آن‌ها به واسطه محدوديت استفاده از منابع سيستمي است.

يكي از مزاياي مجازي‌سازي، برطرف ساختن اين مشكلا‌ت از طريق فراهم كردن امكان اجرا و اداره همزمان چند سيستم‌عامل در كنار يكديگر است. با اين وصف بايد ديد كه آيا اپل از فناوري مجازي‌سازي در سيستم‌عامل آينده خود پشتيباني خواهد كرد يا خير. از جنبه سخت‌افزاري، پردازنده‌هاي اينتل كه در كامپيوترهاي جديد اپل مورد‌استفاده قرار گرفته‌اند، به فناوري مجازي‌سازي اينتل (VT) مجهز شده‌اند.

در اين زمينه شركت‌هاي ديگري دست به كار شده‌اند و ازهم اكنون از اين ويژگي سخت‌افزاري براي توليد محصولا‌ت نرم‌افزاري استفاده كرده‌اند. مدت كوتاهي پس از عرضه Boot Camp از سوي اپل، شركتي به نام Parallels نسخه بتاي نرم‌افزار مجازي‌سازي خود موسوم به Parallels Workstation را عرضه كرده‌است كه امكان اجراي دو سيستم‌عامل ويندوز و مك در كنار يكديگر را با استفاده از فناوري VT اينتل فراهم مي‌كند.

نرم‌افزار مجازي‌سازي Parallels تنها به ويندوز محدود نمي‌شود. به گفته اين شركت بسياري از سيستم‌هاي عامل مانند OS/2، سولا‌ريس،Be os و... نيز از طريق اين نرم‌افزار در كنار Mac OSX قابل نصب و اجرا هستند. نسخه بتاي اين نرم‌افزار به صورت رايگان از طريق پايگاه وب اين شركت قابل دريافت است. (نسخه نهايي اين محصول با قيمت پنجاه‌دلا‌ر به فروش خواهد رسيد) كاربر پس از دريافت و اجراي اين برنامه مي‌تواند به‌سادگي ماشين‌هاي مجازي خود را پيكربندي كند.

قصه ما به سر رسيد؟
    بوت چندگانه، شبيه‌سازي، مجازي‌سازي، لينوكس، ويستا، اپل، مايكروسافت ... ماجرا تازه آغاز شده است. گذشت زمان مشخص خواهد كرد كه عرضه Boot Camp چه تاثيري در وضعيت اپل خواهد داشت. در عين حال اپل در ماه مه و درهمايش توسعه‌دهندگان خود WWDC رسما Leopard را معرفي خواهد كرد. بدون شك معرفي اين سيستم‌عامل كه زمان عرضه آن اواخر سال 2006 يا اوايل 2007 اعلا‌م شده است، بسياري از ابهامات كنوني را برطرف خواهد كرد.

منبع:
    کد:

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت

پيش فرض

فعلا دارم
    Parallels Workstation

رو دان میکنم جوابشو میگم
    منطزر باشید

شما هم امتحان کنید

این لینک دان هستش
    کد:
    این کرک برای 15 روز هستش
    2S9IW-3WAJF-32EPG-22UL3-9LS4I

کسی هست بتونه نسخه اصلیش رو پیدا کنه
    Last edited by king-hitler; 21-09-2008 at 09:39. دليل: دانلود

اگه نباشه جاش خالی می مونه alibitaraf's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام....
    من میخوام tiger رو pc نصب کنم .... حالا یه مشکلی دارم ... تو قسمت select destination وقتی روی disk utility میزنم دزایوی نمیاد که من انتخابش کنم تا mac رو اون نصب کنه ... حالا باید چی کار کنم .............................؟ اعصابمم خیلی خورد شده ...

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت

پيش فرض

در منوی سمت چپ لیستی از پارتیشن های موجود در هاردتان را می بینید. در این مرحله همه درایوها به رنگ خاکستری کمرنگ هستند که نشانه ناسازگاری فرمت آنها با فایل بندی مک است

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت

پيش فرض

سلام کسی نیست مک نصب کرده باشه

صفحه 1 از 23 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •