تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 5 اولاول 12345
نمايش نتايج 41 به 45 از 45

نام تاپيک: درباره هورمون پرولاکتین

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

سلام دوست عزیز....

شما تا حالا سونوگرافی انجام دادین؟؟؟؟...از نظر کیست تخمدان بررسی شدین؟؟؟؟
    دوباره سلام
    بله چند وقت پیش ی چکاپ کامل انجام دادم اما بازم نگران این موضوع هستم

مدیر انجمن زیست شناسی، پزشکی raana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست خوبم......شما یا مشکل هورمونی داری....مثل همین بالا بودن میزان پرولاکتین....یا دچار تنبلی تخمدان هستی......

با توجه به این که میگی چکاپ انجام دادی وظاهرا مشکلی نبوده.......بهتره باز هم آزمایشات رو تکرار کنی...هم سونوگرافی هم آزمایشات هورمونی.......

محتوای مخفی: هورمون پرولاکتین 

غده کوچکی در مغز هست( بنام هیپوفیز) که گاهی پر کار شده و یکی از هورمونهای آن به نام پرولاکتین بیش از حد کار میکند. در نتیجه اختلالاتی را برای بدن ایجاد میکند. در زنان این هورمون مانع ترشح استروژن یا همان هورمون زنانه میشود.در نتیجه سیکل نامنظم میشه و تخمک گذاری هم درست انجام نمیشه... 90% این زنان از مشکلاتی همچون نامنظم شدن قائدگی, خروج شیر از پستانها , یا نازائی شکایت دارند.البته کمبود استروژن میتواند موجب بروز پوکی استخوان خشکی واژن , احساس گرفتگی و تحریک پذیری شود. هیپر پرولاکتینمی میتواند موجب اضطراب و افسردگی هم شود.

عللی که میتواند ترشح طبیعی پرولاکتین را افزایش دهند این عوامل هستند.حاملگی, استرس, بعضی داروها, فنوتیازین ها, متیل دوپا, سایمتیدین, متوکلوپرامید, کم کاری تیروئئد , نارسائی مزمن کلیه , ضایعات قفسه سینه

معمولا سطحی از پرولاکتین که بعنوان بالا در نظر گرفته میشود بالای 200 هست.

و در نهایت اگر آزمایشات چیزی رو نشون نداد و همه چی اوکی بود.......به خاطر نامنظم بودن سیکل قاعدگی ...اگر چاق هستی...بهتره کمی وزن کم کنی.....در این صورت به خودکار وضعیت نرمال میشه(معمولا با لاغر شدن 60-70% افراد این مشکلشون از بین میره) بازم تاکید میکنم در صورتی که جواب همه آزمایشات سالم بود و چیزی رو نشون نداد......

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام من پسر ۲۳ ساله ام از اسپرم دادم خیلی ضعیف بود دکتر ازمایشات کلی دادم . پرولاکتین 89.26 ng/ml بود که حد نرمال زده 4.0 - 15.2 دکتر بهم قرص داده
    ایا پرولاکتین من خیلی بالاست؟ با قرص پایین می اید؟ علت ناباروری میتونه از این باشه؟ و این که من میترسم تومر باشه راهنماییم کنیید با تشکر

مدیر انجمن زیست شناسی، پزشکی raana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام من پسر ۲۳ ساله ام از اسپرم دادم خیلی ضعیف بود دکتر ازمایشات کلی دادم . پرولاکتین 89.26 ng/ml بود که حد نرمال زده 4.0 - 15.2 دکتر بهم قرص داده
    ایا پرولاکتین من خیلی بالاست؟ با قرص پایین می اید؟ علت ناباروری میتونه از این باشه؟ و این که من میترسم تومر باشه راهنماییم کنیید با تشکر
    سلام دوست عزیز...
    این تاپیک ها رو مطالعه کن...فکر کنم مفید باشه برات....
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و در نهایت تو این تاپیک ها هم اشره کردم...دوست عزیز ...ذهنت رو سمت تومور نبر اصلا و به هیچ وجه.......

با دارو رفع میشه......

تاپیک آزمایش هورمون رو بخونید....مشکل شما رو داشتن....

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

سلام وقتتون بخیر، بخاطر ریزش مو به پزشک مراجعه کردم که یک سری تست هورمون رو گفتند که انجام بدم؛ توی آزمایش پرولاکتین رو 49 زده بود در صورتی که حد نرمال بین 5 تا 35 بود، با توجه به اینکه علائمی مثل قائدگی های نامنظم ، درد سینه و کیست تخمدان رو ندارم میخواستم بدونم چه دلیلی باعث بالا رفتن پرولاکتین خونم سده و آیا این مقدار خطرناک هست؛ من الان 30 ساله هستم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •