تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 45

نام تاپيک: درباره هورمون پرولاکتین

كاربر فعال انجمن نرم افزار shabnam1986's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

جلوی ترشح شیر در جنس مذکر به علت وجود پرولاکتین بالا رو چجوری میشه گرفت؟
    میشه راهنمایی کنین؟

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

جلوی ترشح شیر در جنس مذکر به علت وجود پرولاکتین بالا رو چجوری میشه گرفت؟
    پرولاکتین بالا در جنس مذکر و در جنس مونث در موارد غیر بارداری و شیر دهی معمولابعلت آدنوم هیپوفیز بوده و می توان با تجویز داروی خوراکی آن را کنترل کرد

3. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Sanaz91's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

سلام

من یه دختر 22 سالم.5-6 سالی هست که موهای سرم کم پشت شدن. و موهای نازک ولی تقریبا زیادی سطح بدنمو پوشونده.البته زیر چانه 5-6 تایی موی کلفت دارم.و 4-5 تایی موی کلفت هم دور هاله سینه.و حدود دو سال هست که توو مواقع استرس دستام می لرزه،طوری که راحت میشه متوجه ش شد.و ضربان قلبم برای چند ثانیه به شدت بالا میره.آزمایش پرولاکتین دادم.که 31.1 بود.رنج آزمایشگاه 29.2 - 2.8 هست.در ضمن من پریود کاملا منظم دارم.و ترشحی از سینه ندارم.

پرولاکتین من خیلی بالاست؟؟؟؟؟ می تونه عامل کم شدن موهام و حالاتی که موقع استرس دارم برای بالا بودن پرولاکتینم باشه؟؟؟؟؟؟؟؟

من موقع آزمایش کمی اضطراب داشتم.البته نیم ساعت قبلش استرسم بیشتر بود.

لطفا بهم بگین لازمه این موضوع رو پیگیری کنم؟ درمان گیاهی برای کاهش پرولاکتین هست؟
    Last edited by Sanaz91; 19-07-2012 at 22:43.

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام

من یه دختر 22 سالم.5-6 سالی هست که موهای سرم کم پشت شدن. و موهای نازک ولی تقریبا زیادی سطح بدنمو پوشونده.البته زیر چانه 5-6 تایی موی کلفت دارم.و 4-5 تایی موی کلفت هم دور هاله سینه.و حدود دو سال هست که توو مواقع استرس دستام می لرزه،طوری که راحت میشه متوجه ش شد.و ضربان قلبم برای چند ثانیه به شدت بالا میره.آزمایش پرولاکتین دادم.که 31.1 بود.رنج آزمایشگاه 29.2 - 2.8 هست.در ضمن من پریود کاملا منظم دارم.و ترشحی از سینه ندارم.

پرولاکتین من خیلی بالاست؟؟؟؟؟ می تونه عامل کم شدن موهام و حالاتی که موقع استرس دارم برای بالا بودن پرولاکتینم باشه؟؟؟؟؟؟؟؟

من موقع آزمایش کمی اضطراب داشتم.البته نیم ساعت قبلش استرسم بیشتر بود.

لطفا بهم بگین لازمه این موضوع رو پیگیری کنم؟ درمان گیاهی برای کاهش پرولاکتین هست؟
    سلام دوست گرامی
    اول بگم که این میزان پرولاکتین که شما دارید خیلی بالا نیست و شاید درمان خاصی نخواهد ولی بهتره پیگیری شود و میزان آن مجددا در آینده نزدیک بررسی شود.
    علائمی که شما می فرمایید و موهای زائدی که می گید نباید به پرولاکتین شما مرتبط باشه و تا این حد در سن شماخیلی غیر طبیعی نیست ولی اگر تشدید شود یکسری بررسی هورمونی بهتره انجام شود

تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

سلام دوست گرامی
    اول بگم که این میزان پرولاکتین که شما دارید خیلی بالا نیست و شاید درمان خاصی نخواهد ولی بهتره پیگیری شود و میزان آن مجددا در آینده نزدیک بررسی شود.
    علائمی که شما می فرمایید و موهای زائدی که می گید نباید به پرولاکتین شما مرتبط باشه و تا این حد در سن شماخیلی غیر طبیعی نیست ولی اگر تشدید شود یکسری بررسی هورمونی بهتره انجام شود

سپاس گذارم از پاسختون.راستش مدتیه استرسم بالاست.نمی دونم چرا و دست خودمم نیست.

گمان میکنم این 2 واحد بالا بودن پرولاکتینم به علت همون استرس قبل از خونگیری باشه.شنیده بودم استرس یکی از عامل های بالا رفتن پرولاکتینه.درسته؟؟ یعنی میشه علتش این باشه؟؟

میشه لطفا یه نگاهی به جواب آزمایش تیروئیدم کنین.
    T3 1.4 [0.8-2.15
    T4(EIA 9.9 [4.7-12.5
    TSH(IEMA 1.5 [0.3-5.1
    FT4(CLIA 0.8 [0.8-2.0
    FSH(EIA 3.9 [1.5-9.7

LH(EIA 3.6 [1-11
    Testosterone(Elisa 0.8 [0.26-1.22

دکتر میگفت تیروئیدم کم کاره.به خاطر پایین بودن FT4. و میگفت شاید علت بالا رفتن پرولاکتین این باشه.

نظر شما چی هست؟

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سپاس گذارم از پاسختون.راستش مدتیه استرسم بالاست.نمی دونم چرا و دست خودمم نیست.

گمان میکنم این 2 واحد بالا بودن پرولاکتینم به علت همون استرس قبل از خونگیری باشه.شنیده بودم استرس یکی از عامل های بالا رفتن پرولاکتینه.درسته؟؟ یعنی میشه علتش این باشه؟؟

میشه لطفا یه نگاهی به جواب آزمایش تیروئیدم کنین.
    T3 1.4 [0.8-2.15
    T4(EIA 9.9 [4.7-12.5
    TSH(IEMA 1.5 [0.3-5.1
    FT4(CLIA 0.8 [0.8-2.0
    FSH(EIA 3.9 [1.5-9.7

LH(EIA 3.6 [1-11
    Testosterone(Elisa 0.8 [0.26-1.22

دکتر میگفت تیروئیدم کم کاره.به خاطر پایین بودن FT4. و میگفت شاید علت بالا رفتن پرولاکتین این باشه.

نظر شما چی هست؟
    بنده با نظر پزشک شما موافق نیستم . معیار اصلی تشخیص کم کاری و پر کاری تیروئید در ابتدا میزان TSH می باشد که این میزان در شما طبیعی می باشد

تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

جالبه من اشتهام زیاده و زود گرسنه میشم.اما افزیش وزن ندارم.زود عصبی میشم،فکروخیالم زیاده.استرسم زیاده،دستام موقع استرس میلرزه تنگی نفس میگیرم و ضربان قلبم میره بالا(این دو مورد چند ثانیه س فقط).موهام کم شده و نازک،روی ناخنام شیارهای عمودی هست.............پس چه مرگمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

جواب این سوال مهمه برام.

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

جالبه من اشتهام زیاده و زود گرسنه میشم.اما افزیش وزن ندارم.زود عصبی میشم،فکروخیالم زیاده.استرسم زیاده،دستام موقع استرس میلرزه تنگی نفس میگیرم و ضربان قلبم میره بالا(این دو مورد چند ثانیه س فقط).موهام کم شده و نازک،روی ناخنام شیارهای عمودی هست.............پس چه مرگمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

جواب این سوال مهمه برام.
    این علائم شما بیشتر به نفع پر کاری تیروئید است و نه کم کاری . البته همانطور که عرض کردم تشخیص آن حتما بر اساس آزمایش می باشد و نه علائم .
    این میزان کم بالا بودن شاید ارور آزمایشگاه و یا شاید همان استرسی باشد که شما می فرمائید

تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

سلام ممنونم

خب طبق جواب آزمایشم پر کاری تیروئید ندارم.درسته؟
    چه آزمایشای دیگه ای لازمه بدم؟

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام ممنونم

خب طبق جواب آزمایشم پر کاری تیروئید ندارم.درسته؟
    چه آزمایشای دیگه ای لازمه بدم؟
    بهتره که آزمایشات تیروئید و پرولاکتین مجددا تکرار شود

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •