تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: 10 ستاره ی پر نور میخوام !

داره خودمونی میشه sqwflol3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    teh

پيش فرض 10 ستاره ی پر نور میخوام !

سلام بچه ها من میخوام پروژه ام رو کامل کنم به معرفی 10 ستاره ی پر نور که الان تو آسمون هستش نیاز دارم کسی میتونه کمکم کنه؟
    من الان تو سمنان هستم،اگه میشه سریع جوابم رو بدید خیلی حیاتیه !
    فقط 10 تا ستاره رو نامن ببرید که الان هست و پر نور باشه !

با starynight اسم ستاره ها خارجی بود نتونستم مطابقت بدم !

حـــــرفـه ای seymour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

اونایی که اسم فارسی ندارن چی ؟ .. بهرحال :

خورشید (!)
    شعرای یمانی
    سهیل
    السماك الرامح
    رجل قنطورس
    نسر واقع
    جبار
    شعرای شامی
    آخر النهر
    ابط الجوزا
    بتا قنطورس

* بد نیست یه نفر دیگه هم چک کنه برای اطمینان ...

3. 2 کاربر از seymour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای مرتضی nvcd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بابل

پيش فرض

سلام ...

منظورتون ستارگانی هست که تو شهر تون و در طول شب دیده بشن دیگه ؟...
    من با استاری نایت چک کردم ... به ترتیب درخشندگی :

1. شعرای یمانی
    2. سهیل
    3. سماک رامح
    4. نسر واقع
    5. عیوق
    6. رجل الجبار
    7. شعرای شامی
    8. البط الجوزا ( صورت فلکی جبار )
    9. نسر طائر
    10. دبران

اگه با استاری نایت اشنایی کامل داشته باشید ... تو قسمت planner اون می تونید تنظیمات دیگر رو هم اعمال کنید و لیستی بهتر داشته باشید ... مثلا ستاره سهیل که در لیست قرار گرفته در افق جنوب قرار داره و رصد اون خیلی سخته ... اگه موضوع ستارگانی باشه که بشه به خوبی رصد کرد می تونید با همون قسمت استاری نایت لیست رو بدست بیارید ...

اگه هم اطلاعاتی ندارید بگید تا براتون امادش کنم ...

...................................

اما اگه منظورتون 10 ستاره درخشان اسمان هست بدون ----- مکان و زمان رصد .... بهتره به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یه نگاهی بندازید ... هم لیست ستارگان موجوده و هم اطلاعاتی مفید داره ...

*عنوان تصحیح شد*

ممنون

5. این کاربر از مرتضی nvcd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    teh

پيش فرض

سلام ...

منظورتون ستارگانی هست که تو شهر تون و در طول شب دیده بشن دیگه ؟...
    من با استاری نایت چک کردم ... به ترتیب درخشندگی :

1. شعرای یمانی
    2. سهیل
    3. سماک رامح
    4. نسر واقع
    5. عیوق
    6. رجل الجبار
    7. شعرای شامی
    8. البط الجوزا ( صورت فلکی جبار )
    9. نسر طائر
    10. دبران

اگه با استاری نایت اشنایی کامل داشته باشید ... تو قسمت planner اون می تونید تنظیمات دیگر رو هم اعمال کنید و لیستی بهتر داشته باشید ... مثلا ستاره سهیل که در لیست قرار گرفته در افق جنوب قرار داره و رصد اون خیلی سخته ... اگه موضوع ستارگانی باشه که بشه به خوبی رصد کرد می تونید با همون قسمت استاری نایت لیست رو بدست بیارید ...

اگه هم اطلاعاتی ندارید بگید تا براتون امادش کنم ...

...................................

اما اگه منظورتون 10 ستاره درخشان اسمان هست بدون ----- مکان و زمان رصد .... بهتره به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یه نگاهی بندازید ... هم لیست ستارگان موجوده و هم اطلاعاتی مفید داره ...

*عنوان تصحیح شد*

ممنون
    من رشته ام فیزیک هست و برای قسمتی از پروژه ام لازم دارم 10 ستاره ی پر نور رو که الان تو آسمون هست اسم ببرم و بعد و میل آنها بدست بیاورم،با استاری نایت خودم تازه یه چیزایی یاد گرفتم ولی اینایی گفتید متوجه نشدم ! اگه می شه یه ذره بیشتر توضیح بدید !
    اسم خارجی ستاره ها رو هم بگید تو رو خدا !
    Last edited by sqwflol3; 01-12-2008 at 10:26.

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بابل

پيش فرض

ببین دوست من ...

تمام ستارگان درخشان اسمان رو می شه تو اسمون دید ... اما منظورتون از الان و اینکه تو سمنان هستید این رو نشون می ده که ستارگانی رو می خواهید که اولا بشه تو این عرض جغرافیایی رصد کرد ... و ثانیا تو این فصل از سال نزدیک خورشید نباشه ...

اگه درست منظورتون رو متوجه شده باشم و شما همین ستارگان رو بخواهید لیستی که دادم درسته ...

اما باز هم موضوعی وجود داره ... و اینکه ممکنه شما ستارگانی رو بخواهید که اولا درخشان باشند ... ثانیا اونقدر بالای افق باشند که بشه به راحتی رصد کرد ... اونوقت ستاره ای مثل سهیل که تو لیست قرار داده به دلیل اینکه تو افق جنوب قرار می گیره رو باید بزارید کنار ... چون رصدش سخته ...
    .....................................

حالا چجوری از استاری نایت برای گرفتن این لیست استفاده کنیم :

1.اگه ورژن جدید استاری نایت رو به همراه اپدیت اون داشته باشید ... و زمان و مکان رصد رو تنظیم کنید ... بعد از باز کردن اون و کلیک بر روی پنل کناری ... به قسمت planner برید

2. بر روی دکمه New plan کلیک کنید

تصویر شماره 1 (ضمیمه)

3. در پنجره باز شده می تونید با استفاده از ----- های مختلف لیست متفاوتی بدست بیارید ... برای نمونه من عکسی از لیستی که خودم بدست اوردم رو به همراه توضیح می زارم :

تصویر شماره 2(ضمیمه)

1. در قسمت Database از منوی باز شو stars رو انتخاب می کنیم ... چون ما فقط از منبع اطلاعات ستارگان در این مورد استفاده می کنیم .

2. در قسمت Magnitude از منوی بازشو Custome Rang رو انتخاب کرده و اعداد رو طبق تصویر قرار می دهیم ...

*من از حداقل قدر 1.3 تا بالا استفاده کردم ... تا تعداد ستارگان برابر یا بیشتر از 10 عدد بشه ... *

3. در قسمت Type از منوی بازشو Stars یا همان ستاره ها که جرم های مورد رصد ما در اینجا هستند رو انتخاب می کنیم .

4. در قسمت Visibility بهتره که Sunrise to Sunset رو انتحاب کنید ... تا محدوده طلوع تا غروب افتاب رو در نظر بگیره ... چون مقصود ما ستارگانی هست که در شب دیده بشن ... نه همه ستارگان

* البته می تونید با تنظیم دسته های جلوی این قسمت محدوده زمانی خاصی رو هم انتخاب کنید ... که بستگی به کار خودتون داره *

5. در قسمت Altitude از منوی بازشو اگه Above Horizon رو انتخاب کنید، ستارگانی رو که در محدوده افق قرار می گیرند در نظر می گیره ...

با این کار لیست ستارگانی رو که در پست اولی خودم دادم بدست میارید ...

اما اگه Must Rise Above و انتخاب کرده و مثل تصویر محدوده افق بالاتر از 20 درجه رو در نظر بگیرید ... لیست ستارگان تغییر خواهد کرد و همونطور که در تصویر می بینید ستاره هایی مثل ستاره سهیل که در لبه افق قرار دارند حذف می شن ...

6. بعد از تنظیم موارد طبق سلیقه خود کلید Find رو بزنید

7. با کلیک بر روی قسمت Mag می تونید لیست رو بر اساس میزان درخشندگی از بالا با پایین ردیف کنید ...( کنار هر تعداد ستاره ای که لیست شده رو که می خواهید تیک بزنید )

8. بعد هم با زدن دکمه Show Current Plane و دکمه Ok به قسمت اصلی نرم افزار برگشته و می تونید با زدن دکمه Export اونا رو به صورت یک فایل TXT ذخیره کنید .

اسم خارجی ستاره ها رو هم بگید تو رو خدا !
    یه دیکشنری ساده و کمی حوصله !!! دی:

اینم لیست ستارگانی که تو عرض جغرافیایی شما در طول شب و در افق بالاتر از 20 درجه دیده خواهند شد :

1. شعرای یمانی (Sirius )
    2. نسر واقع ( vega)
    3. عیوق ( capella)
    4. رجل الجبار ( rigel)
    5. شعرای شامی ( procyon)
    6. البط الجوزا ( betelgeuse)
    7. نسر طائر (altair )
    8. دبران ( Aldebaran )
    9. پولوکس ( pollux)
    10. فم الحوت ( fomalhaut)

امید وارم توضیحاتم مفید فایده واقع بشه ... اگه سوالی هنوز مانده بپرسید .

ممنون

مرتضی

8. این کاربر از مرتضی nvcd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    teh

پيش فرض

خیلی ممنون از توضیحات کاملتون !
    من برم اینایی که گفتید رو انجام بدم اگه سوالی بود دوباره میام!

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    teh

پيش فرض

سلام من روی این ستاره هایی که گفتین کار کردم،اول یه چیزی بگم متاسفانه starry night من ورژن 4.5 هستش ولی با تجربه ای در با کار با نرم افزار دارم کارهایی که گفتین تونستم انجام بدم و به نتیجه رسیدم ولی دو تا از ستارهای لیستی که فرمودین تو تاریخ 18 آذر و 19 آذر تو آسمون نبود!فکر کنم این ستاره ها تو روز رد میشن؟ چون من ستاره ها رو تو شب میخوام اسم ستاره ها نسر طائر (altair ) و فم الحوت ( fomalhaut) میباشد !
    به غیر از این دوتا ستاره ی دیگه ای نیست؟ : دی !

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بابل

پيش فرض

چک می کنم بهت خبر می دم ... ولی مطمئنی تو روز دیده می شه؟... اخه غروب تا طلوع بعدی چند ساعتی تو قسمت روشنایی روز قرار می گیره ...

بعد هم می تونستی تو همون قسمت زمان رصد ... محدوده رو کمتر کنی ... تا دقیقا از ساعتی باشه که ستاره ها به خوبی دیده بشن ...

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    teh

پيش فرض

نه مطمئن نیستم که تو روز دیده میشه یا نه؟
    اخه باید تو پروژه بنویسم از تریخ فلان تا فلان من رفتم رصد و اینها رو پیدا کردم،نمیشه این ستاره ای که میگی رو منتظر شم تا بیاد بالا!
    اگه میشه دو تا ستاره دیگه که مطمئنی دیده میشه بگو !خیلی ممنون زمانی که این تاپیک بحثش تموم شد یه حال اساسی بهت میدم !

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بابل

پيش فرض

اخه باید تو پروژه بنویسم از تریخ فلان تا فلان من رفتم رصد و اینها رو پیدا کردم،نمیشه این ستاره ای که میگی رو منتظر شم تا بیاد بالا!
    من به جای شما امشب رفتم رصد دی:

توی قسمت Type اموزشی که گذاشتم نباید Stars رو انتخاب کنیم ... چون یه تعداد از ستارگان دو تاییو قفاوسی رو از دست می دیم ... من اموزش رو درست می کنم... لیست رو هم برای شما دو باره گرفتم و یکم با اولی فرق داره ...

اما در هر صورت هم تو استاری نایت و هم تو اسمون بالای سرمون چک کردم ... و مطمئن باشید که این ستارگان رو حما در این ماه می تونید در اسمون شب ببینید .

1. Sirius ( شعرای یمانی )

2. Arcturus (سماک رامح ) ... این ستاره از ساعت 2 نیمه شب تا صبح قابل رصده )

3. Capella ( عیوق )

4.Rigel ( رجل الجبار )

5. Procyon (شعرای شامی )

6. Betelgeuse ( ید الجوزا )

7. Aldebaran ( دبران)

10. Spica ( سماک اعزل ) ( این ستاره هم از 2 نیمه شب تا صبح قابل رصده )

9. Pollux ( راس التوام الموخر ، پولکس)

10. Deneb ( ذنب) ( این ستاره از غروب افتاب تا ساعت 10 شب قابل رصده )

11. Regulus ( قلب الاسد )

12. Castor ( راس التوام المقدم)

13. Elnath ( اسمش رو نتونستم به فارسی پیدا کنم )

این 3 تا اخر هم برای اینکه اگه خواستی اون ستاره هایی تو محدوده کمی قابل رویت هستند ( جلوشون نوشتم ) رو از لیست حذف کنی ... اینا رو در ادامه قرار بدی ... هر چند من توضیه می کنم همین لیست 10 تایی رو بنویسی ... چون اون ستارگان حداقل برای 3 ساعت تو اسمون قابل رویت هستند ...

ممنون

14. این کاربر از مرتضی nvcd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •