تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 56

نام تاپيک: تاپيك جامع مقالات آموزشي " اينترنت و شبكه "

حـــــرفـه ای Mohsen khan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض تاپيك جامع مقالات آموزشي " اينترنت و شبكه "

سلام دوستان
    تصميم گرفتم يك تاپيك بزنم تا يك سري آموزش هاي پر كاربرد را اينجا قرار بدهيم
    الان بيشترين بحث در مورد adsl و ايميل و ياهو مسنجر هست
    خيلي از آموزش ها در تاپيك هاي مختلف گم مي شه و كاربر بايد كلي وقت بگذاره
    تا شايد بتونه آموزش را پيدا كنه

پس لطفا ازاين پس ،‌ موارد آموزشي را اينجا بگذاريد
    از ارسال پست تشكر ،‌ سوال ودرخواست جلوگيري كنيد ، چون بدون اطلاع پاك مي شه
    اگر هم قبلا در تاپيك هاي ديگر پست آموزشي زديد ،‌مجددا اينجا كپي كنيد
    اگر هم بصورت پي دي اف درآورديد كه بهتر
    مي شه اتچ كرد

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( نوشته شده توسط [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( نوشته شده توسط [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( نوشته شده توسط [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( نوشته شده توسط [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (نوشته شده توسط [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] لینک داده شده توسط [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( نوشته شده توسط [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( نوشته شده توسط [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( نوشته شده توسط [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (نوشته شده توسط [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (نوشته شده توسط [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (نوشته شده توسط [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (نوشته شده توسط [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( نوشته شده توسط [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ( نوشته شده توسط [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( نوشته شده توسط [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ( نوشته شده توسط [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( نوشته شده توسط [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

موفق باشيد
    محسن

آخر فروم باز akhoond's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Hell

پيش فرض آسیاتک

سلام دوستان .
    تصمیم گرفتم که موارد مربوط به آسیاتک ، که به درد بخود هستن رو جمع کنم ، تا یوزر های تازه وارد ، گیج نشند .
    سعی کردم که با نام نویستده کوت کنم ، اگه کسی می بینه که جایی اشتباه کردم ، بگه .

1 مشکلات مودم های شرکت

نقل قول نوشته شده توسط *Batman*
    اونایی که می خوان مودم از آسیاتک بخرن مواظب باشن.
    مودمهایی که آسیاتک میده با خیلی از شرکتهای دیگه مشکل داره. من سر این قضیه اشکم در اومد. !
    فکر نکنید تا آخر عمرتون تو آسیاتک می مونید ، یه مودمی بگیرید که بعدا با مشکل مواجه نشید

2 رانژه و هزینه راه اندازی

نقل قول نوشته شده توسط ghafari3
    هزینه راه اندازی برای کسانیه که جدیداً از آسیاتک سرویس میگیرن.
    حواستون باشه اگه خط تون از رانژه در بیاد و دوباره تقاضا بدید ، دوباره یوزر جدید هستید .

3 مسایل مربوط به سرویس حجمی

این موضوع ، پیش نیاز همه مسال بعدیه :
    هر 8 بیت ، می شه یک بایت ، و سرعت ها هم معمولا بر اساس کیلوبیت هست ، تقسیم بر 8 که بشه می شه کیلو بایت ، مثلا شما که 128 kb می گیری ( بیت رو با b نشون می دن ) باید قاعدتا با سرعت 16 kB دان کنی (بایت رو با B نشون می دن )
    هر 1000 KB هم می شه یک MB ( حدودا البته ) هر 1000 MB هم می شه یک GB ( این هم حدودیه )
    مرسی
    حالا مسایل اصلی :
    محدویت 1 گیگ ، میشه روزی 33 مگابایت . بدبختی اینجاست که این 1 GB شامل دانلود و آپلود میشه. فرض میکنیم 6 مگ هم برای آپلود بره میشه روزی 27 مگابایت. دوتا دونه سایت باز کنید و ایمیلهاتون را چک کنید ، 27 مگابایت تمومه. فکر میکنم برای کسانی خوب باشه که اهل چت هستند یا روزانه یک یا دوساعت بیشتر از اینترنت استفاده نمیکنند. این استفاده هم باید بیشتر شامل خوندن مطالب باشه تا مرور صفحات زیاد.

مطمئن باشید سرعت سرویسهای 128 حجمی را طوری ست میکنن که با ماکزیمم سرعت دانلود کنه (به اندازه ی 512) و خیلی زود نیازمند خرید حجم اضافه بشید

امیدوارم این نونها از گلوی مسئولین مربوط پایین نره ، الهی آمین
    لازم به یاد آوریه که دوستانی که نامحدود دارن ، سرعتشون معمولا همون اسمی هست ، مثلا برای 128 ، همون 15 _ 16 رو دارن معمولا ، اما برای حجمی ها ، سرعت معمولا حول و حوش 400 تا 500 می چرخه ، یعنی دان بین 50 تا 60 می چرخه ، از این لحاظ خوبه ، اما حواستون به کمبود ترافیک باشه .

ضمنا ، سرویس های 128 و 512 تقریبا هیچ تفاوتی با هم ندارند ، هم از نظر سرعت ، هم نظر ترافیک و قیمت ، هر دو سرویس ، سرعتشون بین 400 تا 500 هست .
    نقل قول نوشته شده توسط darvish1900
    در اصل بین 128 و 512 حجمی آسیاتک هیچ فرقی نه از نظر سرعت نه قیمت وجود ندارد
    حواستون هم باشه که همین ترافیک کم ، و التبه عدم دان رایگان شبانه ( مثل صبا ) چند تایی از دوستان رو از آسیاتک کوچانیده

این 2 * 2 تا 4 تای مهدی جان رو ببینید :
    نقل قول نوشته شده توسط mahdy2021
    من یه سری محاسبات برای خودم کردم!
    دیدم با روزی 3-4 ساعت وبگردی من حداقل بیش از 50 مگ مصرف دارم
    ببینید چون ترافیک هم دانلود و آپلود هست و روزانه هم بالاخره آدم ممکنه چند تا آهنگ دانلود کنه و چند عکس ببینه یا مثلا یوتیوب و .... حتی از 50 مگ هم بیشتر میشه
    پس برای وبگردی حداقل ماهی 1.5 گیگ لازمه

بعد پیش خودم فکر کردم هر از گاهی هم ممکنه بخوام فایلهای حجیم و فیلم دانلود کنم. که اینم می تونم با شبانه صبانت حلش کنم!

قیمتهاش هم مناسبه با سرعت دانلود 50 تا 60

2 گیگش 13600 و 5 گیگش 19000 تومن و هر گیگ اضافه هم 3000 تومن

من فقط به یک شرط ماهه دیگه آسیاتک باقی می مونم و اون هم اینه که شبانه بده مثل صبانت
    این 2*2 تا 4 تا هم ماله منه : ( البته با توجه به تذکر پایینی )
    این تجربه خودمه ، گفتم بگم ، شاید به درد کسی بخوره ، بهترین شارژ ، شارژ 3 ماهه است ، چون به ازای هر ماه یک گیگ می ده ( جمعا 6 گیگ ) اما شش ماهه ، همونه ، به همراه 1/6 گیگ در ماه اضافه تر ( به نظر من صرف نداره پول 6 ماه رو به خاطر 1/6 گیگ بدی ) یکساله هم همین طور
    من می گم 3 ماهه از همه به صرفه تره ....
    مرسی
    این نکته رو هم توجه داشته باشید که تو سایت اشتباه گفته شده :
    سلام .
    آره دیگه مهدی ، اون دفعه ای هم عکس گذاشتم دیگه حال ندارم عکس بذارم ، خودتون برید ببینید ، توی خرید آنلاین ، سرویس 128 3ماهه رو انتخاب کنید ، می بینید که می زنه 6 گیگ ، نه 4 گیگ .
    دیروز هم قبل از شارژ ، محض اطمینان ، زنگ زدم ، پرسیدم ، دختره گفت 6 گیگ درسته .
    مرسی

سرویس های حجمی این مشکلات رو هم داره :

نقل قول نوشته شده توسط ceasar
    سلام
    یک سوال دوستان .
    من از وقتی سرویسهای آسیا تک 1.5 برابر شده بجای 128 نا محدود یه 512 با سقف 2 گیگ گرفتم . ولی الآن هنوز 4 روز نشده زنگ زدم به پشتیبانی گفت 1200 مگابایت رو مصرف کردی ؟ مشکل از کجاست ؟
    کل دانلود ( گرفتن فایل ) تو این 4 روز عمرا بیشتر از 80 مگابایت نبوده . هروقت هم کارم تموم میشه مثل دایل آپ قطعش می کنم که برای آپدیت مثلا آنتی ویروس و غیره از ترافیکم استفاده نشه بغیر از این فقط با اکسپلرر صفحه باز کردم . در ضمن اگه سنت و ریسیود رو هم جمع بزنم کلا یه 60 تا یه 250 تا و نهایت یه 400 تا بوده ( البته نمیدونم چطوری اینقدر سریع رفته ؟) که باز هم عمرا به 1200 نمیرسه !
    وسیله دیگه هم یه پلی استیشنه که فقط یک بار باهاش ساین این شدم چیزی هم دانلود نکردم .
    اینترنتم هم وای فای وصل کردم ولی اولا سکریتیش فعاله در ثانی وقتی کامپیوتر رو خاموش می کنم چراغ اکتیویتی هم ثابته ( یعنی از جای دیگه استفاده نمیشه )
    الآن نمی دونم چی کار کنم ؟
    کسی در این مورد نظری داره ؟؟؟

حالا مواردی که باید بهش توجه بشه :

اول یک توصیه!
    بهتره افرادی مثل شما که از اینترنت محدود استفاده میکنن حتما از یک نرم افزار حجم سنج استفاده کنن

من خودم از این استفاده میکنم:
    کد:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    یا
    کد:
    در مورد اضافه حجم:

1- مطمئنید که فیلم یا فایل حجم بالا دانلود نکردید؟

2- مطمئنید که دیگران از اینترنت شما استفاده نکردن؟

3- مطمئنید که نرم افزاری خودش رو در هنگام آنلاین بودن شما آپدیت نکرده؟! (البته 10 تا نرم افزار هم با هم آپدیت بشن باز 1200 تا نمیشه)

4- مودم شما وایرلس نیست؟

5- احتمالا کسی یوزر و پسورد اتصال شمارو نداره؟ یا حتی بتونه حدس بزنه

6 - حتما دوباره با پشتیبانی تماس بگیر و بگو از چه سایتهایی بیشترین دانلود انجام شده!!!

البته من به شخصه این برنامه استفاده می کنم ( و مزیتی در استفاده از برنامه پرو نت لیمیتر ) :

نقل قول نوشته شده توسط akhoond
    درسته سیاوش جان ، اما یکی این که وقتی برناه پرو هست ، استفاده از برنامه عادی و رایگان اش اصلا برام قابل تحمل نیست و تو کتم نمی ره ( البته این شخصیه )
    اما نکته دوم اینه که در نسخه پرو ، می تونی دسترسی برنامه ها رو به اینترنت محدود کنی ، برای من که خیلی مهمه ، چون مثلا خود آنتی ویرس کاسپر ، اگه اینترنت سکیوریتی اش اکتیو باشه ، به قاعده خود فایر فاکس سند و رسیو داره ، یعنی 2مصرف برابر
    این جوری به نظرم خیلی راحت تر می تونی روی مصرف تون مدیریت کنید .

این نظر شخصی بود ، هر کسی یه نظر و استفاده ای داره ( دوست ندارم نظرمو تحمیل کنم )

این خود برنامه :
    کد:
    من با این سریال اکتیو کردم
    کد:

4 برای سرعت بیشتر از 128

برای سرعتهای بالای 128 باید کپی از کارت دانشجویی یا گواهی اشتغال به تحصیل داشته باشید. یکبار هم ارائه ی این گواهی کافیه
    پرسیدم اگر من ماه بعد 128 نامحدود بگیرم و ماه بعدیش 512 با محدودیت بگیرم باز هم باید گواهی ارائه کنم که گفتن لازم نیست. همین یک دفعه کافیه..
    این مورد رو هم من اضافه کنم که دانشجو بودن ، یا عضو هییت علمی بودن ، یه راه هست ، یه راه هم شرکت هست ، هر شرکت برای ثبت شدن در کشور ، باید در روزنامه رسمی اعلامیه ای چاپ کنه که به همون روزنامه رسمی شرکت معروف است ، برای گرفتن سرویس بالای 128 از طریق شرکت ، باید روزنامه رسمی ارایه بشه ، و فقط و فقط همین روزنامه کفایت می کنه ، هیچ چیزی چک نخواهد شد ، شرکت ها دنبال پولشون هستن .
    اگه هم شرکت توی آشناها ندارید ، توی سایت روزنامه رسمی ، روزنامه زیاده ....
    ( این مورد آخر رو فقط وفقط برای آگاهی گفتم ، من هیچ مسئولیتی رو به عهده نمی گیرم )

5 وی پی ان

اول یه نقل قول از خودم بکنم :
    سلام .
    دوستان ، شما با آسیا ، از نظر وی پی ان ، مشکلی ندارید ؟
    من نمی تونم کانکت بشم ؟ ( برای پی تی می خوام )

راه دیگه ای نیست ؟
    فکر کنم اون موقع که این پست رو می زدم ، وی پی ان من مشکل داشته ، چون بعدش یکی دو بار تونستم کانکت شم ، ولی باز هم بعدش دیگه نتونستم تا همین امروز ، هم میشه گفت که اون یکی دو بار مشکل وی پی ان من حل شده بوده ، هم می شه گفت که آسیاتک اون یکی دو بار رو بی خیال شده ، خودم هم نمی دونم

نقل قول نوشته شده توسط siavashjal
    من همین الان دارم با v p n این پست رو برات می نویسم و مشکلی هم ندارم. چه جور ایرادی میگیره؟ آیا فایروال رو سیستمت نصب هست؟
    این پست آقا سیاوش رو هم نمی دونم پای کدوم یکی از موارد بالا بذارم
    دیگه هم پستی ندیدم که مطمئن بشم
    *** ادیت : من باز تونستم که با وی پی ان کانکت بشم ، مشکلی نیست

6 حفاظت از یوزر و پس

راستی دوستان ، اگه کسی یوزر و پس من رو داشته باشه دخل ام می اد ، یا فقط و فقط از خط خودم می شه با این یوزر و پس کانکت شد ؟
    نقل قول نوشته شده توسط H-Pianist
    تا جایی که من میدونم کانکشن های PPPoE که دارای یوزر و پس هستند بله میشه.
    اگه شما کانکت نباشید اما کسی از همون شرکت اکانت داشته باشه و یوزر و پس شما رو بدونه میتونه کانکت کنه.
    من با پسر داییم از این کارا زیاد کردیم.
    به این نکته خیلی توجه کنید که یک وقت ...

7 مشکلات پشتیبانی

این نظر کلییو عزیز هست ، البته من به شخصه بعضی موارد رو قبول دارم ، اما به نظرم میاد کلییو یه کم غلو کرده :

نقل قول نوشته شده توسط Cleeev
    آسیاتک فقط واحد فروشش گوشی رو بر میدارن و پشتیبانیش در روز شاید یه بارم به تلفن جواب نده... تازه هر وقت که توی شبکه شون مشکلی پیش میاد کامپیوترشون رو از تلفن قطع میکنن و دیگه یا همش اشفاله و یا گوشی رو بر نمیدارن... در ضمن، این آسیاتک پشتیبانیش انقدر آدمای بیسوادی هستن که فکر کنم هیچ کدومشون تا 5 دبستان هم نخونده باشن... یه مشت بیسواد رو که فقط بلدن کامپیوتر رو نگاه کنن رو نشونده اون پشت به عنوان پشتیبانی...

در مورد ایمیلایی که توی سایتشون هم هستش باید بگم همشون سرکارین و فقط ایمیل واحد پول گیری و پشتیبانیشون کار میکنه... که ایمیل واحد پولشون همیشه چک میشه و جواب داده میشه ولی ایمیل پشتیبانیشون رو فکر کنم اصلا نمیبینن... چون من حداقل 20 بار ایمیلای مختلف بهشون زدم (طی 8 ماه) و هیچ کدوم جواب داده نشدن...

واحد فروض آسیاتک همشون یه سری زن بیسوادن که از کنار خیابون اومدن و فقط خوب حرف میزنن و میخوان پولتو بخورن... بر عکسش واحد پشتیبانیش یه یارو بیشتر نیست... اونم همیشه یه جوری حرف میزنه انگاری مزاحمش شدی باهاش تماس گرفتی... البته اگه موفق بشی بعد از یه ماه صدای گوش نوازشو بشنوی...
    این هم نظر یکی دیگه از دوستان :
    نقل قول نوشته شده توسط sina_hp_system
    من 2 ماهی میشه از اسیاتک اومدم بیرون واقعا آشغاله
    پشتیبانیشون یه مشت ادمه بی سواده ...
    من دو تا سوال کردم موندن توش ...
    من وقتی میخواستم شارژ کنم موهام سفید میشد ...
    به شخصه اشغالی زیاد رو قبول دارم ، هم پشتیبانی ، هم فروش ، خدا نکنه کارت لنگشون بمونه ، باید یه ورق آرام بخش میل کنید

8 خروج از آسیاتک

دوستان ، دیگه در این مورد ، پستی رو با اجازتون کوت نمی کنم ، چون که خیلی موضوعی نداشت ، فقط حواستون باشه که برای خروج از آسیاتک ، خیلی از دوستان ، از جمله کلییو و آقا مهدی ، خیلی اذیت شدن ، نمی دونم اسمشو کار شکنی بذارم یا محبت زیاد آسیاتک به یوزرهاش که نمی تونه ازشون دل بکنه ، جمع آوری این دوستان ، خیلی طول کشید ، 10 _ 12 روز بود که کلییو سر کار بود
    حواستون باشه که در این مورد خوب پیگیری کنید تا نه وقتتون تلف بشه ، نه هزینه تون ، هم این که کمتر بی اینترنتی بکشین ..
    تا قبل از پایان قرارداد هم از رانژه خارج نمی کنن ، حتی اگه شما قبل از تاریخ پایان قرارداد در خواست جمع آوری بدید ، باید تا پایان قرارد اد صبر کنید

این نکته هم خیلی خیلی مهمه ، حواستون باشه :

نقل قول نوشته شده توسط darvish1900
    در ضمن یادتون باشه اگر شارژ نکنی و تقاضای خالی کردن خط رو ندید ماهی 3000 به حسابت میزنند.

9 اهمیت پیگیری

ممکنه برای کسی مهم نباشه ولی خواستم برای طرفداران آسیاتک بگم

اون دوست من که در مورد 1 بهش اشاره کردم بعد از 1 ماه و 1 هفته آخر بهش گفتن که نمیشه

به من دوشنبه زنگ زد و گفت بیا برای من نصب کن.من هم رفتم و دیدم چراغ لینک روشن نیست.گفتم احتمالا رانژه نشده
    زنگ زد بهشون . گفتن خودمون 4شنبه میایم. دیروز یه نفر اومده کلی وررفته آخر هم نتونسته

امروز بهش زنگ زدن گفتن خط شما RU هست !!! ما نمی تونیم به شما ADSL بدیم
    ------
    حالا خارج از این بحثها!
    خطشون که مسی هست.فیبر نوری و pcm نیست! پس این یعنی چی؟
    توی محلشون هم خیلی ها ADSL دارن
    خود همین آسیاتک توی اون منطقه پورتهاش تقریبا تمومه
    سلام مهدی جان
    آقا مهدی ، ببخشید ها ، تقصیر از اون دوست تون هست جسارتا البته ، این تقصیر خودمونه که سرمون رو خم می کنیم ، آخر هم که تو سری می خوریم ، می گیم چرا این جوری شد ...
    من با این که همه چی به نسبت عادی بود و مشکلی نبود ، هم دهن آسیاتک رو سرویس کردم ، هم مرکز رو ، اون دوستتون هم اگه بره یه شکایتی ، یه داد غاری ، یه کاری بکنه خب ، یک ماه و نیم الاف اش کردن ، آخرش هم می گن هیچی به هیچی این جوری که نمی شه آخه ...

التبه این جور کارها فقط مختص آسیاتک نیست که ، همه شرکت ها همین جوری اند به نظر من ، تا جایی که بتونن و چاقو شون بره ، میخوان که ببررن ، این ماییم که باید حواسمون رو جمع کنیم ، تا کلاه سرمون نره ...

این باز هم نظر بنده ، امیدارم توهین و بی احترامی به نظرت نکرده باشم ، آگه آره ، ببخشید

یا حق

این اتفاق هم برای من افتاد ، دقت کنید ، از این فرصت ها استفاده کنید

خب دوستان ، مژدگونی بدید ...

امروز باز زنگ زدم ، که ببینم از 1 گیگ که شارژ کردم ، چقدر اش مونده ، می خواستم ببینم عددی که نت لیمیتر می ده با عدد اونها یکیه تقریبا یا نه ...
    اما اون اپراتور ، تقریبا درست گفت ، اما با یه تفاوت کوچیک ، با این تفاوت که 1 گیگ اضافه تر گفت ، یعنی 1 گیگی که استفاده کردم رو اون آی کیو ها ( نمی دونم چطوری ) حساب نکردن ....
    تا اینجا که این بی حساب کتابی شون به نفع من تموم شده ، گوش شیطون کر ، امیدوارم تا آخر هم همین جوری بمونه ..

کی گفته آسیاتک بده

یا حق

در آخر ، اگه دوستان می بینن که نکته ای رو جا انداختم ، بفرمایند ( پ خ )
    امیدورام به دردتون بخوره ، اگه به درد تون خورد ، یه خدا پدرشو بیامرزه هم برام کافیه .

مرسی
    یا حق
    Last edited by akhoond; 20-09-2008 at 15:50.

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Hell

پيش فرض

سلام دوستان
    امیدوارم این کاری که کردم ، هم وقت شما رو سیو کنه ، هم باعث بشه که تاپیک بیهوده طولانی نشه .
    فقط این که به ظاهر زیاد این پست نیگاه نکنید ، تنبلی رو کنار بذارید و کل این پست رو با دقت بخونید
    ( اگه می گید وقتتون ارزش داره ، وقت من هم ارزش داشت ، من هم وقت گذاشتم ، هم هزینه اما شما هم برای من ارزش داشتید که این کار رو کردم ،امیدوارم من هم براتون ارزش داشته باشم و این پست رو با دقت مطالعه بفرمایید )

خرید مودم

نقل قول نوشته شده توسط amonesary
    همون مودمی که خودشون میگن رو بخرم یا شما پیشنهاد مودم به خصوصی رو داری؟
    اجازه بدید یه توضیح کوچولو بدم ، می شه گفت که در اکثر قریب به اتفاق شرکت ها ، فروش مودم ، یکی از راه های کسب در آمد حساب میشه ، به خصوص در شهرستان ها که تنها در صد می گیرند و سود زیادی ندارند ، پس اگه خودتون مودم تهیه کنید ، خیلی خیلی بهتره ، اما حواستون به دو مورد باشه :
    یکی این که شرکت شرط نکرده باشه که مودم رو فقط و فقط باید از من بخرید ( مثل پارس آنلاین )
    یکی هم این که مودمی رو تهیه کنید که شرکت باهاش سازگار باشه و بعدا براتون مشکل درست نکنه ( قبل از خرید هر مودمی ، با آی اس پی صحبت کنید که ساپورت می کنه یا نه )
    یه خرده آینده نگری هم بد نیست ، یه مودمی بگیرید که با اکثر شرکت ها ، سازگاری داشته باشه ، شاید یه اتفاقی بیافته و بخواهید شرکت تون رو عوض کنید ، بهتره که مودمون به اکثر شرکت ها بخوره
    مودم های کورسز اسیاتک ، یه نمونه که با اکثر شرکت ها مشکل داره توصیه می کنم نخرید

یه موردی رو آیدون عزیز گفتن ، اون هم این که این بازی پارس آنلاین ، خالی بندی بیش نیست ، و تونسته بودن با یه مودم 3com با پارس آنلاین کار کنه ، هم یه هزینه مودم الکی نیافتاده ، هم یه هزینه نصب و راه اندازی . البته این کار آیدون ، یه لم داشت ، خودتون ببینید :

نقل قول نوشته شده توسط ایدون
    برای مودم من داستان داشتم با پارس ، اینا از شاتل سرویس داشتن یکساله ، یکسال که بسر میاد اینا خارحه بودن خبردار نمیشن بعد از یهفته میان میبینن اینترنت قطعه خلاصه تو منطقه جماران هم محدودیت بود بعد از 4-5 ماه بمن گفتن من گفتم بذار ببینم کس دیگه سرویس میده یا نه دیدم پارس سرویس میده زنگ زدم گفتم قرارداد یکساله رو حساب کنه ببینیم پولش چنده چک بکشن حساب کرد و مودم رو که گفت گفتم مودم لازم ندارن خودشون دارن گفت نه نمیشه باید مودم پارس باشه گفتم من میدونم کارشناسای شما سواد نصب مودم غیر از مودمای خودتون ندارن برای همین من خودم همه کاراشو میکنم هیچ ساپورتی هم لازم نیست بکنید گفت برم بپرسم خلاصه آخرش گفت نمیشه گفتم پس بذار بپرسم ببینم چی میگه اونی که اینترنت میخواد اونم گفت عیبی نداره زنگ زدم گفتم باشه قرارداد رو بفرستید ولی مبلغ رو بمن بگید مبلغ رو که گفت ازش پرسیدم مودم رو چند حساب کردی گفت 49 تومن گفتم نه دیگه اون مودم بدرد اینا نمیخوره مودم 95 باید باشه 2تا لپتاپ دارن گفت نداریم از اون گفتم مهم نیست هروقت اومد گفت ممکنه 2-3ماه طول بکشه گفتم اصلا مهم نیست آخرش از رو بردمشون حالا اینا 2فقره طلبکارن یکی 95 مودمه یکی هم 20 هزینه نصب و دلیل تاخیر برای نصب هم رسیدن مودم بود که وقتی فهمیدن استفاده میشه بیخیالش شدن.
    اگه کسی می خواد از این کلک ها به پارس بزنه ، توصیه من اینه که حتما قبلش اون مودم رو روی خط یکی از یوزرهای پارس تست کنه ، وقتی مطمئن شد ، اون وقت بره برا دعوا

بریم سراغ خرید مودم :

مودم هایی که در زیر اومده ، بیشتر از بقیه مودم ها مورد استفاده قرار می گیره و معمول تر هست ، لزومی نداره حتما این ها رو بگیرید ، اما خب ، مودم های زیر بیشتر توصیه شده .
    مودم هایی که قابل تهیه هستش :

Asus

1 _ Asus am 602

حدود قیمت : 50 تومان
    یه پورت لن داره ، یه پورت usb ، روتر هم هست دیگه ، بیشتر برای یوزرهای خونگی توصیه می شه

محتویات داخل جعبه :
    1-مودم
    2-آداپتور
    3-اسپیلیتر
    4-کابل USB
    5-کابل LAN
    6- سیدی راه انداز
    7-دفترچه راهنما

دقت کنید که فعلا این مودم خیلی خیلی خیلی کمیاب هست ، هیچ تضمینی نیست که پیداش کنید ، شاید هم با قیمت خیلی بیشتر پیدا بشه

مشکل خاصی نداره ، مگر داغ شدن بیش از اندازه:

نقل قول نوشته شده توسط mostafaeshghi
    داغ میکنه که خب طبیعت هر وسیله الکترونیکی اینو ایجاب میکنه ! ولی داغ کردنش به حدی نیست که آزار دهنده باشه و یا به خود دستگاه آسیب بزنه !

این قضییه به خاطر چیپی هستش که وظیفه اصلی پردازش کارهای مودم رو بر عهده داره... به همین خاطرم هستش که روی مودمای ADSL در هر گوشه ای چند تا جای هواکش (معمولا به صورت پره ای) میبینیم... اگه اون هواکشا نباشن اون چیپ داغون میشه... به همین خاطرم همیشه باید مواظب باشید که مودمتون رو جایی قرار بدید که هواخوریش خوب باشه و همچنین هر از چند گاهی توی اون هواکشای اطراف مودم یه فوت بکنید تا گرد و خاکشون بره و هوادهیشون بهتر بشه تا مودم هم راندمانش بالاتر بره... و همچنین از قرار دادن مودم تو جاهایی مثل زیر مونیتور و لای کثابا و توی قفسه بسته و کشو میز و... که جاهایی هستن که توشون نفس به مودم نمیرسه شدیدا خودداری کنی تا مودمتون مدت بیشتری براتون کار کنه...
    اما بعضی دوستان بودن که با داغ شدن و ریست شدنش مشکل داشتن ( خود من ، و خیلی از دوستان استفاده می کنیم ، مشکلی نداشتیم و راضی هستیم )

نقل قول نوشته شده توسط seppeehr
    سلام به همه دوستان.
    من يك مودم ASUS am602 و يك اشتراك 256 دارم. تازگي ها بعد از يك مدت روشن بودن مودم، احساس ميكنم كه مودم قفل كرده! يعني نه ارسال و نه دريافت انجام ميشه، بعد كه مودم رو خاموش و روشن ميكنم، دوباره كارش رو ادامه ميده. اين مشكل تقريبا از زماني تشديد شده كه من اكانت رپيدشرم تموم شده و بيشتر دانلود هام رو به كمك تورنت انجام ميدم. حالا واقعا نميدونم كه آيا به خاطر كار با تورنت ها هست، يا واقعا مشكل سخت افزاري وجود داره.
    نقل قول نوشته شده توسط hamidreza72
    سلام
    واسه من زمانی که خیلی داغ میشه اینطور میشه
    نقل قول نوشته شده توسط aliani
    من مودم starnet هست و همين مشكل رو داشتم و از زماني كه با لن اون وصل شدم اين مشكل از بين رفت . پيشنهاد ميكنم اگر مودمت لن هم داره اونو امتحان كن شايد درست شه.
    نقل قول نوشته شده توسط mostafaeshghi
    آره این مشکل که وجود داره! ولی به طور کلی از یه قاعده کلی تبعیت میکنه که در هر 24 ساعت حداقل یه 2 ساعت باید بهش استراحت بدی که به لطف این برنامه های قطعی برق فعلا که خودکار انجام میشه !

2 _ Asus am 604g

حدود قیمت : 100 تومان
    4 تا پورت لن داره ، به همراه یه اکسس پوینت برای وایر لس
    مشکل خاصی نبوده ( یعنی در همین حد توی تاپیک در موردش بحث شده بوده )

3 _ Asus am 604

حدود قیمت : 65 تومان
    مثل 604g می مونه ، با این تفاوت که وایر لس نداره

USRobotic

USRobotics USR819112 :
    حدود قیمت : 45 تومان گارانتی : انفورماتیک گستر

محتویات جعبه :

ADSL2+ Modem
    Power Adapter
    Phone Cable, Ethernet Cable, USB Cable
    Quick Installation Guide, CD-ROM
    Micro Filter
    ADSL 2+
    چون مدل های ریمارک شده مودم های USR توی بازار دارن زیاد میشن و فقط اگه با این گارانتی بخرید میتونید اطمینان داشته باشید که قطعات اصلی رو خریدید

D Link

1 _ Dsl 200
    حدود قیمت : 30 الی 35 تومان
    تک پورت Usb بدون لن بدون پشتيباني از ADSL2 بدون روتر .

2 _ Dsl 320T
    حدود قیمت : 40 الی 50 تومان
    داراي يك پورت Usb و پشتيباني از ADSL2 بدون روتر .

3 _ DSL-322T
    حدود قیمت : 45 الی 50 تومان
    یک پورت USB و یک پورت Ethernet ساپورتAdsl 2+

4 _ Dsl 520t
    قیمت: 45 الی 50 تومان
    داراي يك پورت Usb و يك پورت Ethernet ميباشد با روتر و فایر وال

5 _ Dsl 522t
    حدود قیمت : 60 الی 65 تومان
    یک پورت Ethernet داره و یکپورت USB ساپورتAdsl 2+ به همراه روتر

6 _ Dsl 2640 T
    حدود قیمت: 75 الی 85 تومان
    چهار پورت Ethernet و Access Point بصورت بي سيم (Wireless) به همراه روتر

مودم هایd-link دکمه power ندارند.

*** دوستان ، این مطالب توی تاپیک نبود ، جمع آوری کردم ، حتما خودتون هم یه سرچی بکنید و چشم بسته به این ها اعتماد نکنید قیمت هم حدودی است ، خودتون حتما قیمت بگیرید ( اگه کسی جایی اشتباهی می بینه ، حتما بگه )

توصیه شخصی : اگه از نظر بودجه مشکلی ندارید ، مودم تک پورت تهیه نکنید ، یه Usb و یه لن به نظرم از همه بهتره ، اگه از Usb مشکلی بوجود میاد ، می شه از لن استفاده کرد ، اگه لن مشکل داشته باشه ، می شه از Usb استفاده کرد ، اگه هم گاهی 2 تا سیستم داشتید که به اینترنت نیاز داشت ، هم از لن می شه استفاده کرد ، هم یو اس بی

Lan یا usb

اول بگم که اکثر دوستان ، لن رو ترجیح می دن و واقعا هم راحت تره ، اما تو سرعت هایی که ما داریم ( زیر 512 ) هیچ تفاوتی بین لن و یو اس بی وجود نداره . اما لن یه مزیت هایی نسبت به usb داره:

Ethernet نیازی به درایور نداره ولی USB برای همه مودم ها نیاز به درایور داره... شما حتما باید قبل از اتصال مودم به کامپیوتر از طریق USB از طریق CD همراه Modem درایور رو نصب کنید
    سیم USB فقط 3 تا 5 متر رو پشتیبانی میکنه در حالی که کابل Ethernet در حالت عادی بین 80 تا 100 متر رو پشتیبانی میکنه
    در ضمن ، دوستانی که می خوان به ویستا یا لینوکس هجرت کنن :

نقل قول نوشته شده توسط laleh1380
    یکی از مزایای استفاده از Lan سادگی استفاده در سیستم عاملهای مختلف مانند Vista - Linux و ... هست.
    ( منظور این که دیگه دردسر این رو ندارید دنبال درایور usb برای ویستا بگردید )

یه نکته مفهومی و ریز هم اینجا هست + اونهایی که می خوان از لن استفاده کنن :
    نقل قول نوشته شده توسط surpriser
    من میتونم به جای خریدن مودم از کارت شبکم استفاده کنم یا اصلا ربطی نداره؟
    نقل قول نوشته شده توسط hamidreza72
    نه ، ربطی به هم ندارن ، اما شما اگه میخوای از مودم لن استفاده کنید نیاز به کارت شبکه دارید
    خرید کارت شبکه

نقل قول نوشته شده توسط amonesary
    برای خرید کارت شبکه یه راهنمایی کوچولو لازم دارم که چه کارتی با چه قیمتی و از کجا تهیه کنم؟
    هماهنگی با مودم و مادربرد و این جور چیزا مهمه یا نه؟
    نقل قول نوشته شده توسط mehdi_08
    نه مهم نیست هر مارکی که گرفتی بیگیر من خودم یه 6هزار تومنی شو گرفتم که حتی گارنتی هم نداره .یعنی حتی نمی ارزه که با گارانتی بگیری چون هزینه ارسال برگشت قطعه واسه گارانتی پای مشتریه که چیزی در حدود 7یا8 تومن در میاد حالا خودت مقلیسه کن
    این هم برای کسانی که دوست دارند جنس پدر مادر دار بگیرند :

برو بازار رضا یا ایران... توی بازار رضا یه مغازه ای توی راهروی شمالی هستش که شبکه فروشه و توی ایران هم طبقه دوم توی راهروهای جانبی اش چند تا مغازه هستن که شبکه فروشن...

برو یه کارت شبکه D-Link 10/100 بگیر که باید بگی "کارت شبکه دی-لینک ده صد" که قمتشم بین 5 تا 6 هزار تومنه با 5 سال گارانتی "شرکت خدماتی ایزی (easy)"... سرعتشم از 10 تا 100 Mbps (مگابیت بر ثانیه) هستش... البته البته مدل های گیگابیتی و وایرلس هم هستن که گیگابیتی های D-Lin حدود 15 هزار تومن و وایرلس مگابیتی اش هم حدود 40 هزار تومنه... همون مغازه هایی که گفتم (که غالبا تابلوهای D-Link دارن) برید همه چیز دارن...

البته مارک های دیگه ای هم هستن ولی D-Link هم خوبه و هم کیفیتش بد نیست... کیفیتش خیلی مهمه که من به شما D-Link و LinkSYS و USRobotics رو پیشنهاد میدم چون توی بازار ایران دومی و سومی کمن یا نیستن همون D-Link رو بخرید...
    بالاتر هم گفتم ، دوستانی که می خوان بین دو سیستم اینترنت رو Share کنن ، لازم نیست سوییچ و این جور مسخره بازی ها بگیرن ، یا مثلا برن سراغ مودم با خروجی های بالا ، مودم هایی که یه خروجی لن داره ، یه خروجی Usb به درد چنین کار هایی می خورن ، یکی رو با لن می شه ساپروت کرد ، یکی رو با Usb، البته محدودیت های Usb که بالا گفتم یادتون نره

نصب تجهیزات :

اول از همه راجع به هزینه راه اندازی :
    ببینید ، اکثر شرکت ها ، پول راه اندازی رو می گیرن ( تقریبا همشون ) اما هیچ کدوم نمیان که براتون نصب کنن ، چون واقعا هیچ کاری نداره ، اگر هم مشکلی داشته باشید ، پای تلفن می گن چی کار بکن و چی کار نکن و تمام ، خودمونیش این که می شه که پول راه اندازی ، پول زوره ، کمتر کسی هم تونسته از زیر دستشون فرار کنه
    برای این هم که پول زور بگیرن و کسی بهشون تو نگه ، این پول رو می زنن جای رانژه ، در حالی رانژه ، همون ماهی 3 تومان آبونمان هست و هیچ هزینه دیگری مخابرات از شرکت ها نمی گیرد

دو تا نکته رو بگم ، تا دوستان ، مثل بنده وقت شون تلف نشه (کاش یکی هم بود ، یاد ما می داد ، وقت ما تلف نمی شد )
    اول این که حواستون باشه ، روی خط تون PCM نباشه که دارید وفت تون رو تلف می کنید ، با وجود این سیستم مسخره ، خواب Dsl رو هم دیگه نمی تونید ببینید ( توضیحات مفصل تر رو تو تاپیک Adsl ایران می دم )
    دوم حواستون به دو شاخه های ضد برق باشه ، این فسقلی ، هم یه 10 _ 12 روزی وقت من رو تلف کرد ، چون از وقتی گذاشتم اش تو مدار تلفن ، بیش تر از 10 دقیقه نمی تونستم کانکت بمونم (دیال آپ) و وقتی که که خط ام رانژه شد ، چراغ مودم روشن نمی شد ، تا این که فهمیدم مشکل این دو شاخه است و از تو مدار بازش کردم ...
    سلام مهدی جان
    این دو شاخه های تبدیل پریز به سوکت هست ( متوجه شدید که کدوم ها رو می گم ؟ )
    بعضی از این 2 شاخه ها ، توش یه تیکه مدار داره ، مربوط می شه به ضد برق بودن ، یعنی این که مثلا تلفن رو زدی تو برق ، تلفن به فنا نره ( ظاهر دو شاخه های عادی ، با ضد برق ها ، یکیه ، اما معمولا روی ضد برق ها نوشته شده ضد برق )
    همین تیکه مدار ضد برق (که شامل خازن هم می شه و فکر می کنم این خازن فینقیلی ) کار ها رو خراب می کنه
    مرسی
    چند روزی بود ، من مشکل قطع و وصلی داشتم ، یه بار هم از مخابرات اومدن ، گفتن مشکل ، داخلیه ، اما به سیم کشی خودم ایمان داشتم ، با این حال عوض کردم ، حل نشد ، برای مودم هم این دفعه رفتم از دم در زدم به تلفن ، دیدم چراغش روشنه ، یه خرده جلو تر ، یه جا سیم قطع و وصل می شد ( سیم عوض می شد ) اون رو هم چک کردم ، مشکلی نداشت ، تا رسیدم به یه 2 شاخه که مال پاناسونیک بود ، از این دو شاخه های ضد برق بود ، اون رو برداشتم ، همه چی حل شد ، فکر کنم قطع و وصل تلفن هم مال اون بوده ، لامصب ....

گفتم اینجا بگم تا عبرتی بشه برای آیندگان
    نصب تجهیزات و چگونگی بستن مدار ، اصلا سخت نیست ( حال و حوصله توضیح مفصل ندارم ) از خط تلفن می ره تو اسپیلیتر ( یه وسیله کوچولو ، ولی مفید برای جدا سازی وویس از دیتا ) بعد ، از اسپیلیتر یه خط می ره تو مودم ، یه خط هم می ره برا تلفن ( خروجی ها کاملا مشخصه ، نباید جا به جا بشه ، روی خروجی ها نوشته )
    چیدمان مودم و اسپیلیتر و خلاصه این جور چیز ها توی دفترچه راهنما مودمتون هست ، یا فوق اش توی راهنمای نصب مودم Asus 602 به تفصیل هست ، دان کنید ، مطالعه بفرمایید ، مشکلی نخواهد بود ، ان شاالله
    اما یکی دو نکته :
    اول اینکه برای هر تلفنی که استفاده می کنید ، باید از اسپیلیتر استفاده بفرمایید ، سعی کنید غیر از این نباشه
    نکته دوم این که ، توی دفتر محل کار ما ، تلفن بی نهایت نویز داشت ، دیروز که رفتم دفتر ، دیدم دیگه نداره ، و با کمال تعجب دیدم یکی از بچه هامون ، دو تا اسپیلیتر گذاشته سر راه تلفن ( به صورت سری ، سیمی که از اسپیلیتر اولی اومده بیرون ، رفت تو اسپیلیتر دومی ، بعد رفت تو تلفن ) صدا صاف صاف بود ، اگه شما هم تلفنتون نویز داره ، از این راه استفاده بفرمایید ، شاید مشکل حل شد .

کانفیگ

حالا که مودم رو نصب کردید ، باید کانفیگ کنید :
    ( فرض بر این هست که رانژه شده ، در صورت رانژه شدن ، چراغ استتوس مودم روشن می مونه ، ثابت )

نقل قول نوشته شده توسط ایدون
    چراغ استتوس یا لینک وقتی که مودم روشن میشه چند مرتبه چشمک زن میشه بعدا ثابت و باید ثابت بمونه اگر ثابت نباشه ارتباط برقرار نشده ( یا رانژه نشده ، یا این وسط یه مشکلی هست )
    نقل قول نوشته شده توسط MaSoOd
    نصب مودم هم که کاری نداره بهتره خودت اینکارو انجام بدی
    اما بعضی دوستان اینجور تفکراتی رو دارن ، که توصیه می کنم از همین امروز این فکر رو بریزن دور
    نقل قول نوشته شده توسط bahdar
    ولی هم بلد نیستم و هم خودشون نصب کنن دیگه بهانه ای ندارن.
    اینجا مسعود خان به نکته خوبی اشاره کردن :

نقل قول نوشته شده توسط MaSoOd
    نه دیگه نشد

اگه از اول اینطوری فکر کنی تا روز آخر ISP اذیتت میکنه

اونوقت تا سرویسشون افت کرد میگه مشکل از خودتونه و . . .. .

خب بهانه نباید داشته باشه که شما یه آشنایی اولیه با مودمت داشته باش و برو داخل تنظیماتش بعد بهشون زنگ بزن و راهنمایی بخواه اونا هم یه چند تا عدد رو میگن که باید تو جاهایه مربوطه واردش کنی و تمام
    کانفیگ اکثر مودم ها ، شبیه هم هستند ، اما برای طولانی نشدن پست ، سعی می کنم که مودم های متفاوت رو پیوست کنم ، دانلود کنید ، استفاده کنید (اگه مفید بود ، یه خدا پدرشو بیامرزه هم بسه واسم [img]http://www.pic4ever.com/images
    /47b20s0.gif[/img] )

*** نکته :دوستانی که با اعداد vpi و vci مشکل دارند ، قبل از هر چیز توصیه می شه که زنگ بزنند شرکت شون ، سوال کنند . اما خب گاهی تنبلی امان آدم رو می بره این اعدادی که دارم می گم معمول هست ، اگه کار کرد که هیچ ، اما اگه نکرد ، حتما زنگ بزنید و بپرسید .
    VPi : این عدد معمولا 0 هست ( دوستانی که فناوا دارند ، گفتند این عدد برای فناوایی ها 8 هست ، دقت کنند )
    VCi :این عدد در اکثریت مواقع 35 هست ، اما من یه جایی خوندم که ممکنه 33 هم باشه ، اول با 35 تست کنید بعد با 33 ، اگه نشد حتما از شرکت سوال کنید .

کانکت شدن دستی :

اگه کسی دوست داره که به صورت دستی کانکت بشه ، حواسش باشه که توی کانفیگ مودم ، یوزر و پس رو وارد نکنه ، و با یه کانکشن از توی ویندوز ، می تونه دستی کانکت بشه ( یه فایل آموزش براش هست )

ریست کردن تنظیمات مودم :

اگه کسی با مودمش مشکل تنظیمات داشت ( یا مثل من یوزر و پس رو می خواست از توی حافظه مودم پاک کنه ) بهترین راه ، ریست کردن مودم هست ، دکمه ریست از پشت مودم رو 15 تا 30 ثانیه نگه دارید ، بعد می بینید که مودم ری استارت شد . حالا عین روز اول اش شده ، باید کانفیگ بشه ...
    در ضمن ، ریست شدن اطلاعات مودم ، به فرمت کردن کامپیوتر و خلاصه هیچ چیز بیرون مودم بستگی نداره ، فقط در یه صورت رست می شه ، اون هم دکمه ریست پشت مودم هست .

رفع ایرادات احتمالی :

ایراداتی که ممکنه پیش بیاد ، یا تا قبل از ورود به منزل شماست ، یا از سیم کشی داخلی و توی منزل ، یا از مودم ، من معمولا این کار ها رو انجام می دم :
    1 چون احتمال این که مشکل از سیم کشی باشه ، من در صورت بروز مشکل ، مودم رو می برم دم در ، از جعبه تقسیم ، مدار توی خونه رو قطع می کنم ، مودم رو وصل می کنم و می بینم که چراغ مودم روشن می شه یا نه ، اگه مشکلی نبود ، یعنی ایراد از سیم کشی توی خونه است .

2 اگه ایراد از سیم کشی خونه نبود ، احتمال بعدی ، بر می گرده به مودم ، هه جوری مودم رو تست کنید ، بالاخره ، یا ایراد از مودمه یا شرکت و مخابرات .

3 حالا که مودم رو تست کردید و مطمئنید که سالمه ، می تونید با خیال راحت به مخابرات گیر بدید که مشکل از اونهاست .

چند تا سوال و جواب مفید :

سرعت اینترنت

نقل قول نوشته شده توسط Nevissande
    آيا با دست بردن در تنظيمات مودمِ ADSL ، مي توان سقف پهناي باند را افزايش داد و نهايتا سرعت را بيشتر كرد؟

نقل قول نوشته شده توسط zed2
    فایده نداره چون باید تو سرور تغییرات بدن تا بیشتر سرعت داشته باشی
    تنها کاری که می تونی انجام بدی عوض کردن سیم کشی تلفن است ( اگر خیلی قدیمی است) که باعث افزایش 1 2 3 کیلوبایت در سرعت می شود(اگر سرعت ها بالاتر بود عوض کردنش تاثیر بیشتر می زاشت ولی چون حداکثر 128 است کم تاثیر است.)
    قطع برق

نقل قول نوشته شده توسط aliani
    من مودمم در طول 24 ساعت 2 ساعت بدون قطعي خوب كار ميكنه اما در طول 4 ساعت كار نميكنه كه 2 ساعت از اون بخاطر رفتن برق هست و 2 ساعت از اون بعد از آمدن برق هست كه نميدونم بخاطر چي چراغي كه نشون ميده خط رانژه هست ثابت نميشه اما بعد اون 2 ساعت به خوبي كار ميكنه !!!
    ممنون ميشم كمكم كنيد.

نقل قول نوشته شده توسط Mohsen khan
    البته ممكنه موقع برق رفتن و اومدن ،‌‌ مركز مخابراتي هم دچار مشكل شده باشه
    چون برخي دوستان گفتن موقعي كه برقشون مي ره
    تلفنشون كلا قطع مي شه
    بايد از دوستانتون در همون منطقه مخابراتي هم درباره اين موضوع بپرسيد
    فایل های آموزشی

Asus 602
    کد:
    یا
    کد:
    billion 7300
    کد:
    یا
    [
    کد:

D_link___Tp_link___planet
    شامل مودم های :
    T&w internal pci
    D link 200t _ 302 _ 322 _ 502 _ 522
    Justec usb
    Planet 3400 _ 4400 _ 3410 A _ 2110
    Tp link

کد:
    یا
    کد:
    paradyne 6211
    کد:
    یا
    کد:
    us robotic
    کد:
    یا
    کد:
    Smc
    کد:
    کانکشن دستی
    کد:
    یا
    کد:
    bipac 5200 series usb
    کد:
    ct507
    کد:
    امیدوارم مفید بوده باشه .
    اگه ایرادی یا نقصی هست ، یا موردی که لازمه گفته بشه ، و نشده ، بقرمایید

مرسی
    یا حق
    Last edited by akhoond; 19-09-2008 at 06:19.

حـــــرفـه ای Hamid Reza's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

عیب یابی اولیه adsl

خط تلفن بوق آزاد ندارد؟
    مودم را از مدار خارج کنيد . خط تلفن را چک کنيد در صورتي که بوق آزاد شنيده نشد با ۱۷ تماس بگيريد و خرابي تلفن را ثبت كنيد
    چراغ لينک مودم چشمک زن است ؟
    اين مشکل به دليل برقرار نشدن ارتباط فيزيکي ايجاد مي‌شود، ابتدا بررسي كنيد خط تلفن بوق آزاد داشته باشد، تمام کابل‌ها، سوکت‌ها و قطعات فيزيکي را بررسيي كنيد. خط تلفن به صورت مستقيم بايد وارد پورت مودم شود.
    براي برطرف كردن مشکل، گوشي تلفن، دستگاه نمابر، را جدا كنيد و از خروجي مودم ، پورت را به گوشي تلفن وصل کنيد.
    در صورتي که لينک باز هم ثابت نشد به خروجي مودم يک گوشي وصل کنيد و از اين طريق با پشتيباني تماس بگيريد.
    علامت ضربدر قرمز رنگ بر روي کانکشن مشاهده مي شود؟
    کابل شبکه شما به صورت فيزيکي قطع شده است، کارت شبکه، کابل متصل به مودم وسوکت پشت مودم را بررسي كنيد
    چراغ مودم شما هنگامي که با تلفن صحبت مي‌کنيد، ثابت است ولي به محض قطع شدن تماس لينک شما چشمک زن مي‌شود ؟ممكن است كه پريز تلفن شما مجهز به نويزگير باشد؛ بنابراين ابتدا از وجود برق‌گير (نويزگير) بر روي پريزها اطمينان حاصل كنيد و در صورت وجود آن را خارج كنيد. (اطمینان حاصل نمایید که دو شاخه ضد برق در مدار تلفن وجود ندارد)0
    چراغ مودم در هنگام مکالمه با تلفن چشمک زن می شود ؟
    در این حالت حتما دقت داشته باشید به ازای هر گوشی تلفن یک میکروفیلتر و یا اسپلیتر سالم حد فاصل پریز و گوشی تلفن نصب باشد
    تمام چراغ های هاي مودم شما جز پاور خاموش است؟تمام کابل‌هايي را که به مودم متصل شده است از مودم خارج و آداپتور برق را قطع كنيد. ۵ دقيقه مودم را خاموش نگه داريد. آداپتور مودم را دوباره وصل کنيد - نکته مهم :در زمان نوسان برق، حتما" مودم را خاموش کنيد.
    نمی توانم ADSL Connection خود را پیدا کنم ؟
    از طریق آدرس روبرو start/control panel /network connection ، می توانید ADSL connection را پیدا نمایید.
    • اگر در Network Connection هیچ Connection وجود نداشت ، وشما مودم را با پورت USB ، نصب نموده بودید ، مجددا درایور USB ، را نصب نمایید.
    تمام تنظیمات مودم صحیح است ولی اینترنت من قطع و وصل می شود؟
    یکی از رایج ترین موارد و دلایل قطعی اینترنت (ADSL) وجود امواج الکترونیکی و الکترومغناطیسی میباشد ، این گونه مشکلات میتوانند به صورتهای ذیل باشند:
    گوشی های تلفن بی سیم و دستگاه های ارتباطی یکی از وسایلی هستند که این گونه مشکلات را ایجائد می کنند. گوشی های تلفن بی سیم بدلیل کارکردن در رنج فرکانسی 2.4GHZ باعث ایجاد تداخل با دستگاه های ADSL یا دستگاه های شبکه بی سیم می شوند

من یه تجربه شخصی رو می گم حالا نمی دونم اصلا درست هست یا نه ولی برای من که جواب داده
    اون اولی که مودم رو نصب کردم (اون اول که بلد نبودم مودم نصب کنم از شرکت تلفنی بهم گفتند) خلاصه مودم رو حالت pppoeنصب کردم یکی از مزیت هایش اینه که هر موقع مودم روشن بشه خودش به شبکه وصل می شه یکی از معایبش هم اینه هر موقع که شبکه مشکلی پیدا کنه برای ارتباط مجدد مودم باید خاموش روشن بشه وقتی که مودمم اینجوری تنظیم بود در روزخیلی دیسکانکت می شد در حالی که هی چی تو سیستم مشخص نبود(یهو موقع باز کردن یه سایت ارور می داد زنگ می زدم شرکت می گفتن که آقا شما که آفلاین هستیمیگم خانوم من الان داشتم سایت می دیدم یهو اینجوری شد من که هیچ کاری نکردم ) خلاصه تصمیم گرفتیم که از حالت PPPOEبه حالت Bridgeمهاجرت کنیم خالاصه بعد از انجام تنظیمات رو مودم و سیستمم به شبکه وصل شدیم الهی شکر مشکل حل شد
    حالا می گم کسانی که مشکلی شبیه به من دارند یه امتحانی بکنند ضرر که نداره

Last edited by Hamid Reza; 08-09-2008 at 13:50.

5. 18 کاربر از Hamid Reza بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Hell

پيش فرض

سلام .
    دیدم دوستان تو انتخاب Isp مشکل دارن ، گفتم چند تا نکته رو یاد آوری کنم .

اول : Dsl خوب یا بد ؟

دوستانی که می خوان Dsl بگیرن ، توجه داشته باشن ، این سرویس ، حداقل ، حداقل ، نخوای کاری بکنی ، در ماه 10 چوق هزینه داره ، ( با یه 2*2 تای ساده می شه نتیجه گرفت که ) الآن که دیال آپ هستید ، اگه روزی بیشتر یک ساعت و نیم در روز استفاده داری ، می صرفه برات که Dsl بگیری ، در غیر این صورت ، بی خودی جو گیر نشو

دیم : پیش نیاز Dsl

حالا که تصمیم گرفتی Dsl بگیری ، باید ببینی که شرایط اش رو داری یا نه !
    اول از همه این که خط ات Pcm نباشه ، Pcm چیه ؟
    یه سیستم کوفته زهر ماریه که تا حالا از در خونه هر کی رفته تو ، Dsl از در دیگه رفته بیرون
    این سیستم به مخابرات اجازه می ده که با یه زوج سیم مسی ، به 4 یا 8 یا 12 مشترک تلفن بده ( همون تکنولوژی Dsl رو داره ، اما به جای اینترنت ، تلفن می ده )
    یکی از راه های این که بفهمید Pcm هستید یا نه ، اینه که برید مرکز ، و سوال کنید ، راه دیگه هم اینه که برید از قبل از این که سیم تلفن بیاد تو جعبه تقسیم و بیاد تو خونه ، سیم رو دنبال کنید ببینید رفته تو Pcm یا نه ، معمولا روش نوشته که مثلا Pcm 8 یا Pcm 4 ( با جعبه تقسیم اشتباه نشه )
    Pcm یه جعبه سفید رنگ هست ( خاکستری اش هم هست ، قدیمی ها خاکستریه )
    یه فرق دیگه با جعبه تقسیم هم اینه که ،جعبه تقسیم ، کل قسمت رویی باز می شه ، اما این پی سی ام ، یه تیکه از پایین اش جداست (خط اش معلومه) اون تیکه جدا شدنیه . نگاه کن ببین اون خط هست یا نه .
    این یه عکس از Pcm که زحمتشو mehdi08 عزیز کشیدند :
    کد:
    این یه نوعه ، یه نوع هم سفید رنگ هست که ان شاالله عکس اش رو می ذارم
    یکی از موارد مشکوک به Pcm هم ، کانکت نشدن ، با سرعت معمولی (بالای 40 کیلو ) من با بیشتر از 26 کانکت نمی شدم ، اما حالا 46 ، دلیل اش هم اینه که پهنای باند ، 1/8 ام به شما می رسه و نمی تونید بیشتر از 26 کانکت بشید ( معمولا )
    اگه Pcm هست خط تون ، این مراحل رو انجام بدید ، بهتره که به این ترتیب انجام بدید ، چیزی بود که به ذهن من رسید ، حالا اگه نکردید هم قرآن خدا کفر نمی شه ، اما محکم کاریه دیگه

1 _ قبل از هر کاری ، برید مرکز و با کارمندان صحبت کنید ، اگه کوتاه اومده که بهتر ، اگه نه ، اقدام از طریق ارسال شکواییه ... ( اما تهدید شون نکنید ، هیچی نگید بهشون ، کار خرابی نکنید ها ... )
    2 _ اگه کارمندان عین آدم حرف نمی زدن ، برید پیش رییس ، یا معاون ، به نظرم اونها باید منطقی تر باشن ، مرکز ما که این جوری بود ( تجربی )
    3 _ برای ارسال شکواییه ، بنویسید که من سرویس می خوام ، خط ام پی سی امه ، مرکز همکاری نمی کنه در جمع کردن پی سی ام ، فراموش نکنید که شماره تلفنی رو که روش پی سی امه ، قید کنید تو پست تون ....
    4 _ شماره تلفن درست درمون بدید ، زنگ می زنند ، شماره و اسم طرف رو هم سیو کنید ، لازمتون می شه بعدا ( طرف بازرسه مخابراته ، حرفش برو داره )
    5 _ اون جایی که کامنت می ذارید ، شماره پیگیری می دن بهتون ، سیو کنید و گم نکنید ، وگرنه دخلتون می آد ، بعد از 2 _ 3 روز جواب می دن بهتون ، سر بزنید حتما ( پیگیریه شکوایهه ) کارمندان پیگیری داشتند ، امیدوارم عوض نشده باشند
    6 _ صبر و تحمل داشته باشید

و قول بدید اگه درست شد ، و کسی رو دیدید که مشکل داشت ، راهنمایی اش کنید ، زکات اش رو هم پرداخت کنید

ارسال شکواییه
    کد:
    کل اتفاقات رو هم نوشتم ، خواستید ، بخونید
    کد:
    ممکنه خط شما فیبر نوری هم باشه ( به خصوص در نصف جهان ( اصفهان ) ) که پیشنهاد می دم مثل بالا عمل کنید ، التبه با Pcm کمی فرق داره ، توی Pcm ، امکان این که سیم مسی بهتون بدن ، هست ، اما توی فیبر ممکنه که دیگه امکان این نباشه که سیم مسی بدن بهتون ، باید صحبت کنید ، ببینید چی می شه ، یکی دو نفر دنبالش هستن که فیبر رو درست کنن ، اما هنوز به نتیجه ای نرسیدند ، اگه رسیدند ، تبادل تجربیات انجام خواهد شد
    ( توی پی تی ، یکی از بچه ها ، با این که فیبر بود ، یه کاری کرده بود ، در حد فضا رفته بود ، برای همسایه روبرویی اش Dsl گرفته بود ، بعد ما اکسس پوینت ، وصل کرده بود برای خودش ، خیلی کار خفنیه هست ، هزینه اش هم تقریبا بالاس ، حدود 500 تومان ( بدون اون Dsl برای همسایه ) اگه کسی طالب بود ، بگه اون رو هم اینجا بذارم )

سیم : Isp

انتخاب Isp مهمه ، اول ببینید که چه شرکت هایی به شما سرویس می دن
    کد:
    به سایت شرکت ها هم اعتماد نکنین ، اگه شرکتی تو اینترنت فایندر هست ، زنگ بزنید شرکت و سوال کنید که شما رو ساپورت می کنه یا نه ( من دیدم ، اینترنت فایندر می گفت داتک ، با هنر رو ساپورت می کنه ، داتک تو سایت زده بود با هنر رو ساپورت نمی کنه ، زنگ زدم ، گفت آره ، هنوز سایت رو آپ تو دیت نکردیم )

ببینید کدوم سرویس ها از کدوم Isp ها با بودجه شما سازگاری دارن ( مثلا هزینه شارژ ماهیانه ، یا هزینه راه اندازی ) اون وقت تو تاپیک ها ببینید که بچه ها از اون شرکت و سرویس راضی هستن یا نه ( اگه تو تاپیک ها پیدا نکردید ، تو تاپیک Adsl ایران پست بزنید و تاپیک جدید ایجاد نکنید خواهشا )

حتما هم قبل از مشترک شدن ، از خوبی اون شرکت مطمئن بشد ، چون اگه بد باشه ، یه ماه باید یه اینترنت مسخره رو تحمل کنید پول یه ماه شارژ رو از دست دادید ، یه پول رانژه هم پیاده شدید متاسفانه

راستی ، علاوه بر سرعت ، یه چیزی هست که باید بهش توجه بشه ، و اون پینگه :
    تعریف ping خیلی ساده است. دستوری هست که ما می تونیم بفهمیم اون domain یا ip فعال هست یا نه و اگه فعال هست بسته هایی که طبق پروتکل tcp/ip ارسال و دریافت میشه به مقصد تا مبدا چقدر طول میکشه.

شما پایین تست من میتونید پینگ رو ببینید. واقعا بالا هست: 658

ولی این یه تست دیگه، در یک زمان دیگه هست:

این پینگ مناسب هست: 276
    موفق باشید
    پینگ رو بیشتر باید بازی خورها بهش توجه کنن ، تو لود صفحات هم مهمه ، اما نه به اندازه که تو بازی تاثیر می ذاره
    چهایم : درخواست و قرارداد و رانژه

شرکت رو که انتخاب کردید ، باید باهاشون قرارداد ببندید و درخواست سرویس بدید .
    بعضی شرکت ها توی بعضی مراکز مخابراتی که شلوغ هست ، طاقچه بالا می ذارند و می گن پورت هاشون پر شده و خالی ندارند و از این بازی ها ( البته شاید هم راست بگند ، خدا عالمه ) در این موارد ، یا قید اون شرکت رو بزنید و برید سراغ یه شرکت دیگه ، یا باید صبر داشته باشید و با تعامل تون با اون واحد فروش یه کاری کنید تا زود تر بهتون پورت بدن

قرارداد رو که بستید ، باید یک هفته تا 10 روز دندون رو جیگر بذارید که خط تون رانژه بشه ، تو این مرحله ، رسما شما هیچ کاری با مرکز مخابراتی ندارید .
    توصیه من اینه که تو این جور موارد ، کاملا صبور باشید ، ولی بر خلاف صبری که دارید ، هم شرکت مورد نظر رو با خاک یکسان کنید ، هم مرکز مخابراتی رو ( شرکت ها در مورد ارسال درخواست رانژه تنبلی می کنند و دیر می فرستند ، شرکت به خود من گفت که مدارک رو 2 روز پیش فرستادیم ، بعد که گیر دادم ، معلوم شد هنوز نفرستاده اند ، مراکز هم همین طور ، درخواست که اومد ، حالا که درخواست رسیده بهشون ، 2 _ 3 روز طول می دن تا رانژه کنند ، حواستون رو خوب جمع کنید ) ( توصیه بنده این هست که در مورد خروج از رانژه هم این طوری رفتار کنید ، دیده شده که دوستان رو برای خروج از رانژه چقدر آزاد دادند )
    رانژه : عملیات فنی ای که خط شما رو روی تجهیزات شرکت مورد نظر در مرکز مخابراتی ، نصب کنند .
    *** نکته : هزینه راه اندازی و رانژه ای که شرکت ها می گیرند ، هیچ چی نیست جز پول زور ، مخابرات هیچ هزینه ای برای رانژه نمی گیره ، مگر همون ماهی 3000 تومان ( که تو سایت بعضی شرکت ها ، دیده ام که اون رو هم بیشتر از 3 تومان زده اند، این دیگه شاه زدیه ) این پول رو هم اگه کسی اعتراض کنه ، می گن که مال مخابراته ، یا می گن که مال نصب مودم هست و همه باید بپردازند ، تا اینجای کار همه ما پرداخت کردیم و راه مفری هم نیست ، باشد که این دولت فخیمه ، روزی جلوی این دزدی ها رو بگیره آمین
    ( تو فکرش هستم که از یه طریقی مثل بازرسی ، یا جایی ، این هزینه راه اندازی رو پیگیری کنم ، ببینم چی هست جریان اش ، می شه شرکتها رو خفت کرد یا نه ، التبه بعیده ، اما خب .... )

مورد دیگه هم این که در بعضی مراکز ، فقط یه شرکت سرویس می ده ، چون انحصاری شده و هیچ حق انتخابی در کار نیست ، قیمت هاشون بعضا تا 3 برابر بقیه شرکت ها هم رسیده ، توصیه می شه بی خیال این شرکت ها بشین ، اگه امکان اش هست ، برین سراغ وایرلس و این سرویس این شرکت ها رو بذارید آخرین گزینه که باز هم آخر و عاقبت نخواهد داشت 100% ..

دیگه موردی به خاطرم نمی رسه ، اگه کسی می بینه که چیزی رو از قلم انداختم ، بگه تا اضافه کنم

مرسی
    یا حق
    Last edited by akhoond; 19-10-2008 at 17:19.

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Hell

پيش فرض مودم Ipw

سلام .
    اول تصمیم داشتم به دستور zed2 گرامی ، این لینک رو تو پست های بالایی قرار بدم ، اما بعد به نظرم اومد که جدا باشه ، خیلی بهتره ، چون بالایی ها مربوط به Dsl هست ، اما این مربوط به Ipw .

نصب مودم های ipw داتک تحت سیستم های ویندوز و لینوکس و مکینتاش

کد:
    زحمت اش رو zed2 عزیز کشیدند ، ازشون بی نهایت ممنونم

8. 2 کاربر از akhoond بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای zed2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

این پست جهت گذاشتن لینک فایل های موجود در مقالات قبلی برای احتیاط در صورت مشکل در لینک ها ساخته شده.

10. 11 کاربر از zed2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Hossein Adeli's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

میزان استفاده از پهنای باند اشتراک اینترنت خود را در ویندوز مانیتور کنید

بسیاری از کاربران اینترنت خصوصا کاربران ADSL از اشتراک هایی استفاده میکنند که محدودیت دانلود دارد و همیشه نگران این هستند که این محدودیت را پیش از موعد مقررش به پایان رسانند و شرکت سرویس دهنده ی اینترنتشان به همین علت دسترسی آنها را به شبکه اینترنت قطع نماید. در این راهنما قصد دارم به شما نحوه ی استفاده از برنامه رایگانی تحت عنوان AnalogX Netstat Live را آموزش دهم که به وسیله آن می توانید به راحتی میزان استفاده تان از پهنای باند اینترنت خود را مانیتور کنید و در هر لحظه از زمان مقدار استفاده تان از اینترنت (حجم دانلود و آپلودتان) را ببینید.

1- ابتدا برنامه AnalogX Netstat Live را از
    کد:
    دانلود کنید و بعد طبق روال همه ی برنامه ها که بی وقفه در حین نصبشان next را کلیک می کنید نصبش نمائید! بعد مسیر زیر را دنبال کنید تا برنامه را اجرا نمائید، Start -> All Programs -> AnalogX -> Netstat Live -> Netstat Live.

2- در جائی از پنجره ی Analog X Netstat Live (فرقی ندارد کجا) کلیک کنید و بعد از منویی که باز می شود گزینه یConfigure را انتخاب نمائید.

3- در پنجره ی Configure برخی از گزینه ها به صورت پیش فرض غیر فعال یا همان Disabled هستند، گزینه های Auto Minimize و Auto Start و همینطور Close Minimizes را با کلیک بر روی دکمه ی زیرشان همانطور که در شکل نشان داده شده است فعال یا Enable کنید.

4- با فعال سازی این گزینه ها برنامه ی Analog X Netstat هر باری که ویندوز روی کامپیوتر شما بالا می آید و شروع به کار میکند به صورت خودکار اجرا می شود و در System Tray مینشیند، در عین حال اگر برنامه را از داخل System Tray فراخوانی کنید و بعد از اینکه کارتان تمام شد دکمه ی ضربدر را بزنید برنامه بسته نمی شود و دوباره در System Tray جا خوش میکند. نکته ی مهم اینجاست که برنامه ی Analog X Netstat همیشه فعال باشد تا همیشه میزان آپلود و دانلود شما را تحت نظر داشته باشد.

5- البته می توانید برخی از گزینه ها را هم در این برنامه غیر فعال سازید، برای اینکار کافی است بر روی پنجره ی این برنامه کلیک راست کنید و بعد موس خود را بر روی گزینه ی Statistics ببرید، در اینجا منویی باز می شود که سایر گزینه هایی که Analog X Netstat مانیتور میکند را نمایش می دهد. در اینجا اگر دوست داشتید می توانید Remote Machine و System Threads و CPU Usage را غیر فعال کنید و الباقی گزینه ها بهتر است فعال باقی بمانند.

6- حالا می توانید وضعیت استفاده از پهنای باندتان را با این نرم افزار مورد بررسی قرار دهید و مقدار دانلود و آپلود خود را مشاهده کنید. زیر عبارت Incoming totals می توانید مقدار دانلودتان در ماه گذشته، ماهی که درش به سر می برید و همینطور از زمان آخرین ریبوت کامپیوترتان تا الان را مشاهده کنید، در عین حال در زیر عبارت Outgoing Total می توانید همین موارد را منتها اینبار در مورد میزان آپلودتان مشاهده کنید.

7- اگر در خانه چند کامپیوتر دارید که یک اشتراک اینترنت را بر روی همه ی آنها تقسیم کرده اید بد نیست نرم افزار Analog X Netstat را بر روی همه ی آنها نصب کنید تا در آخر ماه بتوانید با یک جمع بندی ساده میزان واقعی دانلود و آپلودتان را به دست آورید.

12. 10 کاربر از Hossein Adeli بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Hossein Adeli's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

آموزش روشن شدن کامپیوتر سر ساعت معین و کانکت شدن و داونلود کردن با آی دی ام و حل کلک ماندن تا ساعت 7:45 برای اکانت صبانت و خاموش شدن به صورت کاملا اتوماتیک
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    کلیه نرم افزارهای لازم علاوه بر لینکهای راپید شیر به صورت پیوست شده در پست بعدی موجود است
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    نرم افرار Auto Power-on & Shut-down ورژن 2.10 به صورت کامل ( حالت استفاده از ماکرو فعال شده )
    با تشکر از ایدون به خاطر کرک این برنامه

کد:
    کد:
    دریافت نرم افزار Autodisconnect برای دیسکانکت کردن سر ساعت معین
    با تشکر از Farshif به خاطر طراحی این برنامه

کد:
    کلیه عکس ها در لینک زیر

کد:
    یک سایت که میتونین لینک راپید رو بدین و با سرعت زیاد و قابلیت ریسمی داونلود کنین

کد:
    آموزش:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

]

تاپیک اصلی :
    کد:
    Last edited by Hossein Adeli; 20-09-2008 at 17:52.

14. 10 کاربر از Hossein Adeli بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای zed2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

فایل ضمیمه مقالات بالا

16. 5 کاربر از zed2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •