تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 12 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 116

نام تاپيک: [ آموزش ] : نصب جدیدترین درایورهای NVIDIA بر روی لپ تاپ - نسخه 186.18 اا

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض [ آموزش ] : نصب جدیدترین درایورهای NVIDIA بر روی لپ تاپ - نسخه 186.18 اا

سلام

همونطور که می دونید درایور های کارتهای گرافیک لپ تاپ توسط سازنده های لپ تاپ منتشر میشه و گاهی وقتها نیاز به نسخه های جدیدتر هست ولی این نسخه ها فقط برای کارت های گرافیک Desktop منتشر شده اند.

در اینجا به شما آموزش می دیم چطور جدیدترین درایور های کارتهای گرافیک NVIDIA رو بر روی لپ تاپی که از کارتهای گرافیک NVIDIA استفاده می کنه نصب کنید.

مرحله اول، دانلود آخرین نسخه درایور کارتهای گرافیکی NVIDIA

آخرین نسخه درایورهای NVIDIA رو می تونید از طریق لینک های زیر دانلود کنید:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مرحله سوم، تغییر فایل inf درایور برای پشتیبانی از کارت های گرافیک لپ تاپ

حالا فایل دانلود شده را اجرا کنید. فایل ابتدا در شاخه

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Extract می شود و بعد شروع به نصب می کند. پس از شروع شدن نصب پیامی درباره اینکه درایور دانلود شده با کارت گرافیک شما هماهنگ نیست بر روی صفحه ظاهر می شود و نصب ناتمام باقی می ماند.

حالا به آدرس زیر بروید:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    و فایل nv_disp.inf را پیدا کنید. باید مشخصات کارت گرافیکی خود را در این فایل وارد کنید تا درایور بر روی کارت گرافیک شما نصب شود. یک فایل nv_disp.inf به همین پست Attach شده و مشخصات همه کارت های گرافیکی NVIDIA لپ تاپ که تا حالا عرضه شده را به آن اضافه شده. شما کافیه این فایل رو دانلود کنید و فایل nv_disp.inf مخصوص لپ تاپ خودتون رو بر اساس ویندوزی که روی سیستمتون دارید جایگزین nv_disp قدیمی کنید.

حالا در همان پوشه فایل setup.exe را اجرا کنید و درایور کارت گرافیک شما به راحتی نصب می شود.

نکته مهم: این آموزش برای استفاده لپ تاپ هایی که از دو GPU استفاده می کنند (یک NVIDIA و یک Intel) قابل استفاده نیست.

تهیه شده توسط Stream برای انجمن های تخصصی P30world.com .
    استفاده از این مقاله در انجمن های دیگر فقط با قرار دادن لینک فعال به این تاپیک مجاز است.

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Human Factory

پيش فرض

بسیار عالی بود

اما یک سوال ، فرقش با دانلود آخرین نسخه ForceWare و نصب اون چیه ؟ البته این روش که گفتم روی بعضی لپ تاپ ها مشکل داره و نمیتونه چیپسا اصلی رو شناسایی کنه بدلیل وجود چیپست کمکی ؟

اما مزیتی داره ؟

3. این کاربر از REGISTERED USER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

بسیار عالی بود

اما یک سوال ، فرقش با دانلود آخرین نسخه ForceWare و نصب اون چیه ؟ البته این روش که گفتم روی بعضی لپ تاپ ها مشکل داره و نمیتونه چیپسا اصلی رو شناسایی کنه بدلیل وجود چیپست کمکی ؟

اما مزیتی داره ؟
    الان هم داریم همون کار رو انجام می دیم فقط تفاوتش اینه که به جای اینکه درایور Laptop که معمولی خیلی Update نیست رو نصب کنیم آخرین درایور Desktop رو نصب می کنیم.
    معمولا درایور های Desktop خیلی سریعتر از درایور های Laptop عرضه میشه چون باید صبر کنیم تا تولید کننده های لپ تاپ درایور رو منتشر کنند. تا اون موقع هم مسلما درایور های جدیدتر Desktop عرضه شده. خیلی از بازیهای جدید روی درایورهای جدیدتر عملکرد خیلی بهتری نسبت به درایور های قدیمی تر دارند.

همین Forceware 177.92 چند روز پیش برای دسکتاپ عرضه شده بود ولی برای لپ تاپ جدیدترین نسخه ای که منتشر شده 175.86 هست! (به طور مثال نسخه 175.86 هیچ وقت نمیشه از PhysX استفاده کرد ولی با 177.92 به راحتی میشه PhysX رو فعال کرد)

5. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Human Factory

پيش فرض

اوکی مرسی

سوال دیگه :

حالا به نظرت تغییر درایور علاوه بر برطرف کردن باگ های نرم افزاری چیزی برای بازی ها به ارمغان داره ؟ چون فرکانس رم گرافیک ثابته و بازی رو با همون قدرت فعلی اش میتونه اجرا کنه .... و یا به نظرت روی انجین بازی تاثیر گذاره ؟

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

هر بازی جدیدی که عرضه میشه یک سری محاسبات مخصوص به خودش رو داره که این محاسبات توی درایور های جدید بهینه تر میشن. حتی بعضی وقتها یک درایور جدید باعث میشه کارایی توی یک بازی بیشتر از 10 درصد افزایش پیدا کنه.

معمولا وقتی یک بازی قوی عرضه میشه چند روز بعدش Nvidia و Ati هر دو یک نسخه درایور جدید بهینه شده برای اون بازی منتشر می کنند.

8. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

دست گلت درد نکنه استریم جان.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

سلام من درایور xp کارت گرافیکم رو دانلود کردم اما آخر سر این پیغام رو میده که این درایور vista هست
    من باید چیکار کنم؟

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

سلام من درایور xp کارت گرافیکم رو دانلود کردم اما آخر سر این پیغام رو میده که این درایور vista هست
    من باید چیکار کنم؟
    احتمالا دلیلش اینه که من اون فایل inf رو برای ویستا تغییر داده بودم.

اگه ممکنه فایل nv_disp.inf (فایلی که بصورت default همراه درایور XP بود) خودتون رو آپلود کنید تا درستش کنم.

12. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

Stream عزيز
    ممنون از پست مفيدت

فقط يه خواهش داشتم.

ببين مثلا فرض كن مي خواي درايور كارت 9200m GS رو در لپ تاپ نصب كني در XP و آخرين نسخه Vista مربوط به درايورهاي Desktop رو داري. لطفي بكن روشي رو كه فايل مربوطه رو دست كاري مي كني آموزش بده. اينجوري ماهي گرفتن رو به ما ياد دادي.

شاد باشي

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    ماکو

پيش فرض

سلام
    در نسخه های جدید درایور فایل ها تغییر داده شدند و به همین خاطر فایل شما مشکل رو حل نمیکنه لطفا به روزش کنید.

برای xp

مرسی

صفحه 1 از 12 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •