تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 58 اولاول 1234567891555 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 577

نام تاپيک: کلیه ترفندهای ویندوز و رجیستری [فهرست در پست اول]

حـــــرفـه ای MaFia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2004
    محل سكونت
    Stockholm

پيش فرض

نمايش شماره ساخت ويندوز بر روي Desktop

1- Run را از منوي Start انتخاب کنيد
    2- بنويسيد regedit و OK را بزنيد
    3- به HKEY_CURRENT_USER\CONTROL PANEL\DESKTOP برويد
    4- در قسمت سمت راست صفحه بر روي PaintDesktopVersion دوبار Click کنيد
    5- مقدار Hexadecimal را برابر 1 قرار دهيد و پنجره را ببنديد
    6- Log off کنيد و مجددا وارد سيستم بشويد

در ويندوز XP علاوه بر شماره ساخت شماره Service Pack نصب شده بر روي سيستم هم نمايش داده ميشود

admin Sina's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2004
    محل سكونت
    P30world

پيش فرض

ممنون دوست من ...
    لطفا ادامه بدين

حـــــرفـه ای mahan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    هرکجا هستم ، باشم

پيش فرض

باز كردن پنجره ها ي زياد

اگر فردي باشيد باشيد كه زياد با پوشه هاي مختلف ويندوز كار كرده و مجبوريد همواره تعداد زيادي پنجره را باز كرده و همه را مديريت كنيد حتما با مشكل كندي سرعت در مديريت پنجره ها و فولدرها برخورد كرده ايد. البته امروزه با وجود سيستم هاي با سرعت و حافظه بسيار بالا اين مشكل شايد زياد محسوس نباشد اما خيلي ها هنوز درگير اين موضوع هستند. حالا ميخواهم توضيح دهم كه اصلا چرا اين مشكل پيش مي آيد ( حتي گاهي براي افرادي كه از سيستم با حافظه بالا استفاده ميكنند ). هنگامي كه شما چند تا پنجره را با يكديگر باز ميكنيد سيستم شما همه پنجره ها را با هم پردازش ميكند ( فقط يك قسمت Ram در گير پردازش ميشود ) و همين امر باعث ميشود كه سرعت پردازش ها به شدت پايين بيايد و در نتيجه شما با مشكل كندي سرعت مديريت پنجره ها مواجه ميشويد. با روشي كه به شما آموزش ميدهم ميتوانيد بدون تغيير در سرعت هر چقدر پنجره را كه خواستيد باز كنيد و مديريت كنيد. در اين روش ما كاري ميكنيم كه سيستم هر پنجره را به طور مجزا پردازش كند ( هر پنجره در قسمت مستقلي از Ram پردازش ميشود ) و در نتيجه تداخلي با پردازش پنجره هاي ديگر نداشته باشد. همين امر باعث ميشود كه شما هيچ تغييري در سرعت كار با پنجره ها احساس نكنيد و در واقع تمام پنجره ها را با سرعت يكسان مديريت كنيد. و حالا آموزش :
    براي انجام اين كار شما از دو روش مختلف ميتوانيد استفاده كنيد. يكي رجيستري و ديگري ويندوز.
    روش اول :
    ابتدا از طريق Run وارد Regedit شده و كليد زير را بيابيد :
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\Advanced
    سپس در صفحه سمت راست به دنبال كليدي با نام SeparateProcess بگرديد ( اگر وجود نداشت يك كليد از نوع DWORD و با همان نام بسازيد ). سپس براي فعال سازي اين گزينه به آن مقدار 1 و براي غير فعال كردن مقدار 0 را اختصاص دهيد و بعد از رجيستري خارج شويد.
    روش دوم :
    ابتدا وارد My Computer شده و سپس از نوار ابزار بالاي صفحه وارد منوي Tools شده و روي Folder Options كليك كنيد. سپس وارد قسمت View شده و در ليست زير آن به دنبال عبارت Lauch folder windows in separate process بگرديد و مربع كنار آن را علامت گذاري كنيد. حال روي دكمه Apply و سپس OK كليك كنيد.
    توجه : اين روش براي سيستم هايي كه داراي حافظه با ظرفيت هاي بالا ميباشند ( بالاي 128 مگابايت ) به شدت توصيه ميشود. با اين كار شما ميتوانيد حداكثر استفاده از حافظه خود را ببريد و سرعت كاركرد سيستم خود را نيز افزايش دهيد.
    موفق باشيد.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

ماهان جان سلام

اتفاقا پيشنهاد خوبي دادي
    به سينا ميگم اين كار را انجام بده يا شايد هم خودم گذاشتمش توي پست اول اين تاپيك

حـــــرفـه ای M.R.M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام.
    ماهان عزيز اين كه مطلب منه شما اينجا نوشتي !
    از نظر من هيچ اشكالي نداره اما قراره كه اينجا فقط براي ترفندها باشه نه آموزش. اين آموزش در وبلاگ ويندوز وجود داره. امير عزيز و ساير دوستان در اينجا ترفندهاي رجيستري بسيار جالبي رو ارائه ميدن. پس بهتره كه روند كار بهم نخوره.
    ضمنا امير جان خيلي عالي ميشه اگر اين قسمت يك تاپيك مجزا بشه. خيلي بيننده داره و شما هم كه حسابي در اين بخش زحمت ميكشي. به نظر من اگر يك تاپيك كلي براي اين قسمت درست بشه ميتونه خيلي موفق باشه.
    با تشكر.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

صدای قيژويژ مودم موقع وصل شدن.اگه ميخواين از شر اين صدا راحت شويد
    اول مسير زير رو در ويندوز 98 اجرا كنيد:
    control planel\modems--->open>general>proprties>conection>advanced>Extra settings
    در اين قسمت تايپ كنيد:
    atm0
    اول مسير زير رو در ويندوز Xp اجرا كنيد:
    control planel\Phone and Modem--->open>Modems>proprties>advanced>Extra settings
    در اين قسمت تايپ كنيد:
    atm0
    با اين كار مودم شما صداش قطع ميشه

تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    هرکجا هستم ، باشم

پيش فرض

M.R.M
    سلام دوست عزیز
    اگه من درست متوجه شده باشم امیر تو پست اول نوشته از قرار دادن مطالب تکراری ؛ در این تاپیک خودداری کنید . چون فکر نمیکنم بشه همه جای سایت رو گشت و ببینیم این مطلب جای دیگه هست یا نه ، بعد به جون خودم من اینو جای دیگه خوندم (به خدا راست میگم )ة
    :(
    در ضمن من تمام مطالب تاپیک رو یک جا نوشتم که تکراری نباشه و چون به ترتیبه امکان دسترسی به اون راحت تره وقراره که حالت آرشیو داشته باشه
    در هر صورت شـــرمنده شـــما شــدیم
    :oops:
    ان شاا.. که دیگه اشتباه نمیشه!!! ة

اما امیر جان کاشکی امکان ویرایش اون رو هم میزاشتی که قسمت های جدید رو بشه اضافه کرد . یا اینکه خودت زحمت ویرایش اون رو بکش

تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    هرکجا هستم ، باشم

پيش فرض

گذاشتن عكس در پس زمينه پوشه ها

قابل استفاده در كليه ويندوزها

براي اين كار ابتدا پوشه مورد نظر را باز ميكنيم(بجز My Computer ) سپس در محيط خالي آن راست كليد كرده و يك فايل text با برنامه note pad باز كرده و نام آن را Desktop.ini قرار دهید . سپس فايل را باز مي کنيم و نوشته زير را درون آن كپي می کنیم .

[ExtShellFolderViews]

{BE098140-A513-11D0-A3A4-00C04FD706EC}={BE098140-A513-11D0-A3A4-00C04FD706EC}

[{BE098140-A513-11D0-A3A4-00C04FD706EC}]

Attributes=1

IconArea_Image=E:\Photo\va •••\Wallpers\star.jpg

[.ShellClassInfo]
    ConfirmFileOp=0

در قسمت E:\Photo\va •••\manzaareh\1.2.jpg آدرس عكس را مينويسيد

سپس آنرا save كرده و پوشه را بسته و دوباره باز كرده تا تغييرات مورد نظر را بينيد.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

ضمنا امير جان خيلي عالي ميشه اگر اين قسمت يك تاپيك مجزا بشه. خيلي بيننده داره و شما هم كه حسابي در اين بخش زحمت ميكشي. به نظر من اگر يك تاپيك كلي براي اين قسمت درست بشه ميتونه خيلي موفق باشه
    محمد رضا جان منظورت رو نفهميدم
    الان اين تاپيك كه براي خودش جداست كه -- چيز ديگه ايي كه توش نمي ذاريم؟؟؟؟
    ميشه توضيح بدي

ماهان جان در مورد ويرايش هم بايد ببينم چه كار ميشه كرد
    راس ميگي بايد امكان ويرايش باشه-- ولي براش يه فكر هايي دارم

تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    هرکجا هستم ، باشم

پيش فرض

ممنون که فعلا خودت این کار رو انجام دادی
    جالب شد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •