تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 14 از 115 اولاول ... 41011121314151617182464114 ... آخرآخر
نمايش نتايج 131 به 140 از 1146

نام تاپيک: [آموزش] The KMPlayer / پلیــری بــرای تمــامی فصــول

حـــــرفـه ای piishii's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    myshots.ir

پيش فرض

سلام ..!

امکان داره ضعف سخت افزاری روی ویدئوها تاثیر بذاره؟؟
    مثلا تصویر خراب و سیاه سفید یا یک رنگ بشه؟

یعنی میشه؟...!
    سلام
    بله ممکنه روی رندر نشدن درست فایل ها و ... تاثیر بگذاره اما ممکنه اشکال از کارت گرافیک هم باشه
    میتونید گرافیکتون رو چک کنید و آپدیت کنید .

2. این کاربر از piishii بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال sherlock_Holmes's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

دوستان میبخشید اینجا میپرسم اما من یه سوالی دارم در مورد مقایسه این برنامه با Splash Lite..
    میخواستم بدونم کدوم بهتره؟
    Splash Lite رو من مقایسه کردم تو پخش کیفیتش بهتر بود.. مخصوصا تو پخش HD

Splash Lite تاپیکی مثل اینجا نداره؟

حـــــرفـه ای zed2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

دوستان میبخشید اینجا میپرسم اما من یه سوالی دارم در مورد مقایسه این برنامه با Splash Lite..
    میخواستم بدونم کدوم بهتره؟
    Splash Lite رو من مقایسه کردم تو پخش کیفیتش بهتر بود.. مخصوصا تو پخش HD

Splash Lite تاپیکی مثل اینجا نداره؟
    این نرم افزار جدیدا منتشر شده و عمرش جوان هست. ( نگاه هم بکنین می بینی هنوز بعضی پک های پولی اش رو بیرون نداده )(اولین بار ظاهرا من تو این بخش اسمش رو اوردم)
    چون استفاده کننده های hd تو ایران کمه و بیشتر هم از نرم افزار کرک استفاده میشه این زیاد مورد توجه قرار نمی گیره. ( فعلا که صدا سیمای ما تازه زورش رسیده دیجیتال تصاویر رو تو بعضی مناطق بده کو تا hd بیاد با این وضعیت ....مسئولین هم که همش شعار میدن اینها بده انها بده)
    تو فری ها اگر استفاده کننده باشی رقیبش k-lite codec pack هست که ان هم فری است و دارد روی یک کدک مجانی که باسه پخش فایل های hd کار می کنه ( تو خود نرم افزار زده هنوز در حال توسعه ) که هر ورژنش بیاد معمولا نسخه جدید کدک رو می تونی دریافت کنی ( یا از سایت سازنده کدک بری بگیری که انوقت باید دستی در پلیرهات کدک رو نصب کنی)
    Last edited by zed2; 20-06-2010 at 13:30.

5. 2 کاربر از zed2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

این نرم افزار جدیدا منتشر شده و عمرش جوان هست. ( نگاه هم بکنین می بینی هنوز بعضی پک های پولی اش رو بیرون نداده )(اولین بار ظاهرا من تو این بخش اسمش رو اوردم)
    چون استفاده کننده های hd تو ایران کمه و بیشتر هم از نرم افزار کرک استفاده میشه این زیاد مورد توجه قرار نمی گیره. ( فعلا که صدا سیمای ما تازه زورش رسیده دیجیتال تصاویر رو تو بعضی مناطق بده کو تا hd بیاد با این وضعیت ....مسئولین هم که همش شعار میدن اینها بده انها بده)
    تو فری ها اگر استفاده کننده باشی رقیبش k-lite codec pack هست که ان هم فری است و دارد روی یک کدک مجانی که باسه پخش فایل های hd کار می کنه ( تو خود نرم افزار زده هنوز در حال توسعه ) که هر ورژنش بیاد معمولا نسخه جدید کدک رو می تونی دریافت کنی ( یا از سایت سازنده کدک بری بگیری که انوقت باید دستی در پلیرهات کدک رو نصب کنی)
    مهم پخش تنها نیست برای من.. به نظرم splash خیلی کنتراست و شارپنس بهتری داره!
    k-lite رو نمیدونستم رقیب حساب میشه.. سرعتش که بهتر از kmplayer هست.. اما کیفیت رو نظری ندارم.. زیرنویس رو هم بهتر نشون میده.. فونت انتخابیش همیشه خوب و مناسبه که فکر کنم البته بشه عوض کرد..

شما بهترین کیفیت رو برای پخش hd همین kmplayer معرفی میکنید؟

ممنونم..

آخر فروم باز Benygh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض راهنمای اجرای ویدئو های True-HD/HD با سیستم های عادی با بهترین کیفیت

سلام
    براي پخش فايل هاي HD بهتره از آخرين نسخه CoreAVC استفاده کنيد،
    پک هايي مانند K-Lite در صورتي که بخواهيد تنظيمات رو به طور دستي تغيير دهيد با ناسازگاري هايي برخورد خواهيد کرد که شناسايشون فقط با تجربه کار با اونها ممکنه ...
    اگر CoreAVC رو نصب کنيد تنظيماتي براي نور و ... داره...
    در مورد سرعت هم از مود هاي مختلفي مانند Speed Mode, Super Speed Mode استفاده کنيد ...

در ضمن شما بايد CoreAVC رو دستي براي Kmplayer تنظيم کنيد ...
    من يک راهنما نوشته بودم قبلا که اينجا ميذارم...

ببينيد ...

عکس ها رو با فـــيلتر شکن باز کنيد ... مخصوصا عکس ها چون مطلب قديميه عکس تو آپلود سنتر هاييه که الان فــيلترند ...
    اين سايت هم چيز پي ان ميده
    20speed.info

به هر حال ... ببينيد ...

KMPLAYER برای اجرای ویدئو ها از کدک های داخلی خودش استفاده میکنه که بعضا این کدک ها در سیستم های عادی بازده خوبی رو نمیدند ! یعنی ممکنه کیفیت تصویر پایین تری داشته باشند و یا رنگ ها زنده به نظر نرسند .
    دو عکس زیر رو ببینید ...
    عکسی که روش نوشتم LOW QUALITY COLORS فایلی با فرمت MKV و کدک تصویر H.264 هست که یک فرمت و کدک رایج برای فایل های HD ای هست که ما استفاده میکنیم .
    البته این فایلها با True HD فرق دارند چون فرمت و کدک اونها فرق میکنه به اصطلاح میشه به اینها گفت RIP شده ! البته RIP هم کلمه ی درستی نیست MUX کلمه ی درستیه برای این نوع تبدیل ها ... که بحث های خودش رو داره ...

لینک عکس ها :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:

بریم سر اصل مطلب ...

و دیگری که روش نوشتم HIGH QUALITY COLORS هم عکسیه که از همین فایل ولی در حالتی که از کدک های خارجی (EXTERNAL) که هم سریعتر و هم کیفیت بهتری دارند داره استفاده میکنه گرفتم .

حالا میخوام روش استفاده از این کدک که هم سرعت پخش و کفیت خروجی رو بهبود میده براتون توضیح بدم .

قبل از هر چیز یک راهنمایی کوچیک رو بهتون بکنم ...

اگر اهل پخش مداوم (مثلا یک فایل رو باز میکنید و بعد سریع بعدیو باز میکنید) فایل های MKV با KMPLAYER باشید حتما براتون پیش اومده که با کرش هایی و هنگ های مواجه بشید که شما رو مجبور میکنه از TASK MANAGER این برنامه رو ببندید که کار سختیه !

دلیل به وجود اومدن چنین مشکلی ایجاد یک اختلال در هنگام Splitting کدک های فایل MKV توسط Splitter داخلی خود KMPLAYER هست ...
    SPLITTER چی کار میکنه ؟!

شما وقتی یک فایل MKV دارید این فایل توش چندین کدک مختلف برای صدا و تصویر داره که Splitter کارش جداسازی اینها و فرستادن اونها به کدک های Decoder ها از قبیل Decoder صدا و تصویره که تا فایل شما با صدا و تصویر پخش بشه !

خوب، همونطوری که گفتم توی این فرایند KMPLAYER هنگ میکنه ! چطور میشه حل کرد ؟!

با استفاده از Haali's Media Splitter و نحوه ی فعال کردنش توی KMPLAYER دیگه مشکلاتتون در این زمینه در بیشتر مواقع حل خواهد شد .

Haali's Media Splitter رو از لینک زیر دانلود کنید . این برنامه رایگان است .

کد:
    حالا این رو نصب کنید ! در مراحل نصب طبق تصویر زیر تیک همه چیز رو بردارید تا اولویت بندی ها به هم نخوره !
    بعد طبق تصویر بعدی در Preferences نرم افزار KMPLAYER فرمت MKV یعنی Mastorka رو برای این Splitter خارجی فعال کنید .

لینک عکس ها :

کد:
    کد:
    حالا مشکلتون باید حل شده باشه ! (نشد هم از روش TASK MANAGER استفاده کنید )

ابتدا کدک COREAVC رو از لینک زیر دانلود کنید . اگر هم مجموعه ای مانند LORD دارید توش هست ... همون رو نصب کنید .

اگر با رپیدشیر مشکل دارید از لینک زیر که خودم مستقیمش کردم میتونید دانلود کنید .

کد:
    نکته: ترجیحا هیچ وقت پک های کدک رو نصب نکنید ! چون مشکلات خاصی رو ایجاد میکنه که باعث ناسازگاری میشه !

1- بعد از اینکه COREAVC رو نصب کردید . KMPLAYER رو باز کنید . با کلید F2 وارد Preferences بشید و از اونجا از مجموعه ی Decoder Usage قسمت External Decoder رو انتخاب کرده و در آنجا گزینه ی External Decoder Search رو بزنید و بعد از اون گزینه ی ADD AFTER SCAN رو بزنید و صبر کنید تا کدک های نصب شده بر روی سیستم شما ظاهر بشه ! (کدک های زیادی اومد ! مگه نه ؟! میدونستید میشه از همه ی اینها به طور مجزا توی KMPLAYER استفاده کرد ؟! از همه ... حتی از DECODER صدای JetAudio هم میشه تو KMPLAYER استفاده کرد ! خیلی باحاله ! نه !؟ )
    حالا تیک همه رو به غیر از CORE AVC Video DECODER بردارید . (البته اگر میخواهید از سایر کدک های خارجی استفاده کنید (در صورتی که از عملکرد کدک های داخلی راضی نیستید )میتونید تیک اونها رو بذارید ! البته اینها همه تعاریف خودش رو داره و بهتره دست نزنید ! اگه دست بزنید درست کردنش کار سختیه ! )
    بعد برای CORE AVC VIDEO DECODER کدک های H.264 و AVC-1 رو بذارید ! بقیه رو بردارید ! (البته اگر در سایر فایل ها نیز مشکلی دارید بگید تا بگم چطور کیفیت و عملکرد رو بهبود ببخشید)
    حالا OK بزنید.

2- حالا طبق تصاویر زیر ابتدا کدک های h264 و avc-1 رو از لیست اولیت های کدک های داخلی بردارید و بعد طبق تصویر دومی که در آون قسمت External decoder انتخاب شده کدک های خارجی رو برای کدک های h264 , avc-1 انتخاب کنید !

لینک عکس ها :

کد:
    کد:
    برای تایید اینکه این کدک خارجی فعال شده در KMPLAYER کلید TAB رو بزنید تا مثل مشخصات زیر رو ببینید .

به کلمه ی CORE AVC DECODER دقت کنید ! اگر مشاهده میکنید یعنی این کدک خارجی با موفقیت برای شما فعال شده است .

امیدوارم به دردتون خورده باشه ...

[Primary Filtergraph]
    0) - KMP AVI Source Filter
    1) - KMP AVI<->AC3/DTS Transform
    2) - CyberLink Audio Decoder (PDVD7)
    3) - CoreAVC Video Decoder
    4) - KMP Video Transform
    5) - KMP Audio Transform(Inpalce)
    6) - DirectSound Audio Renderer
    7) - Video Mixing Renderer9(Renderless)

[Video Info]
    Decoder - (H264) CoreAVC Video Decoder
    Format - Major Type: Video - Sub Type: YV12
    VideoInfo2: YV12 512X384, 12 bits

[Audio Info]
    Decoder - (0x2000) CyberLink Audio Decoder (PDVD7)
    Format - Major Type: Audio - Sub Type: PCM
    WaveFormatEx: PCM(0x1), 48000 Hz, 16 Bits, 2 Ch

8. 5 کاربر از Benygh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Dark Soul's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    Forgotten Empire

پيش فرض

ممنون از اموزشت ولی برای من کیفیت تغییری نکرد.

آخر فروم باز Benygh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

وقتي TAB رو ميزنيد COREAVC اضافه شده ؟!

اگر نه احتمالا نصب کدک هاي مختلف باعث اين مشکل شده ...

Haali رو پاک کنيد و بعد دوباره با تنظيماتي که گفتم نصب کنيد ...

حـــــرفـه ای zed2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

ممنون از اموزشت ولی برای من کیفیت تغییری نکرد.
    کارت گرافیکت که احتمالا radeon نیستش که ؟؟؟؟؟چون این کدک CoreAVC فقط روی کارت های انویدیا کار می کنه .
    و البته این کدک کاملا پولی است و باید قابلیت هاش با پولی ها مقایسه شه مثل power dvd
    این کدک تحت قابلیت cuda استفاده می کنه که تا الان فناوری اختصاصی nvidia هست و هیچ شرکت دیگری ساپورت نکرده.

مهم پخش تنها نیست برای من.. به نظرم splash خیلی کنتراست و شارپنس بهتری داره!
    k-lite رو نمیدونستم رقیب حساب میشه.. سرعتش که بهتر از kmplayer هست.. اما کیفیت رو نظری ندارم.. زیرنویس رو هم بهتر نشون میده.. فونت انتخابیش همیشه خوب و مناسبه که فکر کنم البته بشه عوض کرد..

شما بهترین کیفیت رو برای پخش hd همین kmplayer معرفی میکنید؟

ممنونم..
    کدک رو راحت هم رنگش هم نوعش و هم جاش رو می تونی عوض کنی
    این تنظیمات تصویر هم k -lite داره ( که البته من ازش سر در نیاوردم هنوز )
    من خودم kmp رو ترجیح می دم ( محیط کاربری اش راحت تر است باسه من ) ولی کدک های k-lite رو بهش می دم که بهتر باشه.
    با استفاده از Haali's Media Splitter و نحوه ی فعال کردنش توی KMPLAYER دیگه مشکلاتتون در این زمینه در بیشتر مواقع حل خواهد شد .

Haali's Media Splitter رو از لینک زیر دانلود کنید . این برنامه رایگان است .
    و البته این تو بسته k-lite codec pack هم هستش ( و البته منم توصیه می کنم اگر این مشکلات براتون پیش میاد این کارو باسه kmp انجام بدین )

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

من الان کل آموزشی که Beny-Nvidia نوشت رو باید بیخیال بشم چون کارتم انویدیا نیست؟!!

آخر فروم باز Dark Soul's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    Forgotten Empire

پيش فرض

وقتي TAB رو ميزنيد COREAVC اضافه شده ؟!
    اگر نه احتمالا نصب کدک هاي مختلف باعث اين مشکل شده ...
    Haali رو پاک کنيد و بعد دوباره با تنظيماتي که گفتم نصب کنيد ...
    بله اضافه شده البته من رندر کننده تصویرم haali's video render هست که تفاوت کیفیت نسبت به رندر کننده ی دیفالت نرم افزار دقیقا مثل عکسهایی هست که شما گذاشتید پس حدس میزنم اگه فقط رندر کننده تصویر رو عوض کنیم دیگه نیاز به کارایی که شما اموزشش رو گذاشتید نباشه .

کارت گرافیکت که احتمالا radeon نیستش که ؟؟؟؟؟چون این کدک CoreAVC فقط روی کارت های انویدیا کار می کنه .
    و البته این کدک کاملا پولی است و باید قابلیت هاش با پولی ها مقایسه شه مثل power dvd
    این کدک تحت قابلیت cuda استفاده می کنه که تا الان فناوری اختصاصی nvidia هست و هیچ شرکت دیگری ساپورت نکرده.
    کارتم انویدیا هست و کرک برنامه رو هم داشتم

14. این کاربر از Dark Soul بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •