تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 7 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 70

نام تاپيک: 2D Soccer Simulation - شبیه سازی فوتبال دو بعدی

اگه نباشه جاش خالی می مونه sanih's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    اهواز،شهر گرما

پيش فرض

سلام.

من اصلا وارد دایرکتوری میشم و بعد از طریق ویندوز(os نه ها!) ترمینال رو باز میکنم و بعد اونا رو مینویسم.
    خب چه باید کرد؟

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    اهواز،شهر گرما

پيش فرض

سلام این همون ارور قبلیه به نظرتون با تصویر زیرش رابطه ای نداره؟
    ssاون لینک به کجا شده؟ممکنه ایراد از فدورای من باشه؟
    Last edited by sanih; 17-09-2008 at 23:45.

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    اهواز،شهر گرما

پيش فرض

ببخشد که اینو میگم ولی خب دیگه اینطور مطلب از این سایت و اون سایت کپی نکید.الان من شمردم 23 تا سایت دقیقا همینو گذاشته بودن البته من فرض میکنم اونا از اینجا کپی کردن.
    خب اگه کسی اینو نصب کرده فایل ها نصب شده رو بده من تا کارم راه بیفته.

یاحق

پروفشنال mohsen_sir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

چه لينوكسي داريد؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

mohsen_sir منظور از makedecision همون فايل playerteams.cpp هست كه makedecision قسمتي از اون هست ... ( البته هيچ جاييش نوشته نشده كه اينجا makedecision هست !! )

مشكل اين دوستان رو هم كه من نفهميدم ! اول بگيد چه لينوكسي داريد ؟؟

اگه مشكلي بود من در خدمتم ...

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

./configure رو توي دايركتوري خودش وارد نميكنه

آخر فروم باز lord_ashkan_z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    The Board Black Pearl

پيش فرض

آقا من خودم ديدم كه بچه هاي يك سال از ما بزرگ تر با همين xpاين كار را انجام مي دهند ...

حالا اگر مثلا ما از linux استفاده نكنيم چي؟ ....
    نميشه؟

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    The Board Black Pearl

پيش فرض دلگرمي

خوب دوستان در آموزش هاي بالا ياد گرفتيد كه چگونه سرور شبيه سازي دو بعدي را نصب و اجرا كنيد !

حالا دو تا فايل آموزشي بسيار مفيد با فرمت pdf براتون مي زارم كه شما رو در شبيه سازي فوتيال دو بعدي به سطح بالايي مي رسونه اما تا تهش نيست و بعد از خواندن اين دو فايل باز هم نمي توانيد تيم بنويسيد و براي مسابقات آماده شويد !!

و ديگر هيچ فايل آموزشي بالاتري وجود نداره !

ان شاءالله به زودي من يك فايل آموزشي به صورت فوق كامل تهيه خواهم كرد كه از صفر صفر يعني حتي برنامه نويسي c اي كه براي شبيه سازي لازمه تا فنون و ترفند هاي secret پاياني و تاكتيك هاي جديد بازي ... ( كه البته اگه اين تيكه آخر رو بزارم فروشيش مي كنم اگر نه رايگان براي دانلود عموم مي زارم !! ) ...

اما علاقه مندان فعلا اين دو فايل رو دانلود كنن تا لذت ببرن !!

لينك دانلود :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    پسورد :
    کد:
    دوستان اگر دلگرمي بدين سريع تر آموزشم حاضر مي شه وگر نه شايد اصلا حاضر نشه !!

با تشكر
    دلگــــــــــــــــــــــ ـــــــــرمي
    خب دلگرمي از اين بيشتر؟!!::

شايان خانِ قهرمان امشبو اينجا بمان← (اينجا= p30world forum)

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    The Board Black Pearl

پيش فرض

اين هم يه آموزش كامل تر از لينك زير :

کد:
    ولي براي مشاهده لينكه شما بايد عضو باشيد. من دقيقا همون را اينجا براتون كپي كردم:

سلام به دوستان عزیز
    از امروز کلاس های اینترنتی روبوکاپ به صورت رسمی شروع میشه.
    همونطور که تو کلاس های قبل گفتم لازمه شروع روبوکاپ یاد داشتن یه زبان برنامه نویسیه (ترجیحا ++C که دوست عزیزم rm1232002 در اینجا مشغول آموزش اون هستن)
    بعد یه سری مفاهیم پایه ای شبکه رو لازم دارید.
    حالا شروع میکنیم به توضیحات مبانی روبوکاپ.
    همونطور که تا الان پست های قبلی رو دیدید اکثرا در مورد هوش مصنوعی بودن.
    در پست معرفی لیگ شبیه سازی فوتبال هم بیان کردم که هدف این کار پیشرفت علم هوش مصنوعی و در انتها ساختن یک تیم فوتبال از روبات ها است که در سال 2050 با برنده فینال مسابقات جام جهانی فوتبال مسابقه خواهد داد و با احتمال بالای 50% این تیم را شکست خواهد داد.
    برای ساختن این تیم به دو وجه میپردازیم:
    1- سخت افزار روبات که امروزه به اسم علم روباتیک شناخته میشه
    2- مغز یا عامل تصمیم گیری روبات که امروزه در شاخه های هوش مصنوعی و برنامه نویسی و ... بررسی میشه.

در این قسمت ما به تشریح و تدریس بخش دوم این پروژه میپردازیم:

ابتدا چند تا لینک رو براتون میزارم که حتما باید دانلود کنید و همیشه همراهتون داشته باشید. اینا واسه یه برنامه نویس روبوکاپ از نون شب واجب تره.
    دوست عزیزم جناب Natilus قبلا زحمت آپلود چند تا از اون ها رو برای کلاس های روبوکاپ بجنورد کشیدن:

کد:
    ولی محض احتیاط دوباره میزارم:

مقاله اول (RoboSina از اول)
    کد:
    مقاله دوم (آموزش Robocup)
    کد:
    مقاله کامل تشریحی روبوکاپ (انگیلیسی)
    کد:
    راهنمای سورس کد بیس
    کد:
    فایل فشرده شده سورس کد بیس (قابل اجرا در لینوکس)
    کد:
    صفحات راهنمای طبقه بندی شده سورس بیس (فایل doxygen که تمامی کلاس های سورس رو توضیح داده)
    کد:

فایل باینری تیم روبوکاپ UVA سال 2005
    کد:
    سایت رسمی تیم روبوکاپ FCPortugal
    کد:
    فایل باینری تیم FCPortugal سال 2006
    کد:
    خوب. تا اینجا یه سری فایل گذاشتم که باید حتما داشته باشید.
    اول اینا رو دانلود کنید.....
    فعلا با اینا هیچ کاری نمیتونید انجام بدید چون برای اجرای کد ها یا فایل های باینری احتیاج به محیط شبیه سازی شده فوتبال دارید پس باید این محیط رو اماده کنید:

کد:
    از این لینک فایل هایی رو که لازم دارید دانلود میکنید --> RCSSBASE , RCSSSERVER , RCSSMONITOR
    این سه فایل جزو واجبات هستند که برای اجرای بازی ها حتما به اونها احتیاج دارید. فایل های دیگه ای هم هستن که بعدا در موردشون توضیح میدم.

برای نصب محیط شبیه سازی فوتبال به ترتیب فایل های RCSSBase بعد RCSSServer و در انتها RCSSMonitor رو نصب میکنید. طریقه نصب اونها در مقاله کامل تشریحی روبوکاپ توضیح داده شده ولی دوباره اینجا توضیح میدم.

:angel:توجه داشته باشید که همه ی این دستور ها باید در لینوکس اجرا بشه :angel:
    ابتدا به جایی که فایل ها رو ذخیره کردید رفته و روی هر فایل کلیک راست کنید و گزینه Extract Here رو انتخاب کنید. با این کار فایل ها از حالت فشرده خارج میشن.
    حالا باید یه ترمینال باز کنید که میتونید با فشار دادن کلید Alt و F2 و سپس تایپ کردن gnome-terminal یه ترمینال باز کنید.
    حالا باید به مسیری که فایل ها رو در اونجا ذخیره کردید با فرمان cd بروید مثلا cd ~/Desktop/Robocup/rcssbase و حالا به ترتیب فرمان های configure/. سپس make و در آخر make install رو تایپ کنید. اگه همه چیز خوب پیش بره در حدود 3-4 دقیقه این بسته نصب میشه. در ضمن به دوستان توصیه میکنم برای روبوکاپ ترجیحا از لینوکس فدورا استفاده کنند. اگر از توضیع های دیگر لینوکس استفاده میکنید احتمال دارد در هنگام نصب این بسته ها دچار مشکل شوید. مثلا لینوکس شما یک فایل مورد نیاز برای نصب بسته های روبوکاپ رو نداشته باشه که اون موقع مجبور هستید خودتون اون فایل رو دانلود و نصب کنید.
    برای نصب سرور و مانیتور هم دقیقا همین کار ها رو انجام میدید. اگه همه چیز درست پیش بره حالا شما یه محیط شبیه سازی فوتبال آماده اجرا دارید.
    برای اجرا کافیه در ترمینال تایپ کنید rcssserver و در یک تب جدید تایپ کنید rcssmonitor . حالا شما یک سرور شبیه سازی در حال اجرا و یک مانیتور متصل به سرور دارید که اماده وارد شدن بازیکنان هستند.
    برای وارد کردن تیم ها هر تیم اسکریپت مخصوص به خودش و با آرگومان های متفاوت داره. در اینجا نحوه آوردن تیم UVA رو آموزش میدم.
    به محلی که فایل باینری تیم UVA 2006 رو ذخیره کردید بروید و فایل اون رو extract کنید. حالا تو ترمینال به همین شاخه که فایل ها رو در اون extract کردید رفته و اسکریپت را اجرا کنید که در مورد این تیم اسکریپت اجرا start.sh/. میباشد.(تایپ کنید start.sh/.)
    ممکن است با اجرا این اسکریپت با ارور tcsh مواجه بشین که برای رفع این مشکل باید بسته نصب tcsh رو دانلود و نصب کنید.
    خوب حالا شما موفق به اتصال دادن یک تیم به سرور شبیه سازی فوتبال شدید و از طریق مانیتور میتونید اون ها رو ببینید.
    میتونید یه تیم دیگه (مثلا تیم پرتقال) یا همون تیم با یه نام دیگه رو به سرور متصل کنید و با زدن کلید cick_off از مانیتور بازی رو شروع کنید

10. 2 کاربر از lord_ashkan_z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

من هنوز نتونستم چيزي ياد بگيرم ميشه شما يه كد بنويسيد بهزاريد؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •