تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 85 از 214 اولاول ... 357581828384858687888995135185 ... آخرآخر
نمايش نتايج 841 به 850 از 2135

نام تاپيک: ◄ سوالات و مشکلات درباره‌ی پوست صورت ! ►

کـاربـر بـاسـابـقـه AB's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

11

سلام من از 16 سالگی صورتم جوش میزد الان 26 سالمه انواع درمان هم کردم فایده نداشت تا اینکه شش ماه پیش دکوتان رو مصرف کردم ماهی 50 عدد بیست میلی گرمی خوردم الان کلا 310 خوردم دکترم میگه دیگه دورش بیش از شش ماه نیست ولی من شنیدم که با توجه به وزنم باید 420 عدد بخورم چون من 70 کیلومه و ظاهرا به ازای هر کیلو بایدشش عدد کپسول بیست میلی گرمی خورد باتوجه یه اینکه میگن اگه دوره درمان کامل نشه امکان عود زیاد میشه آیا خودم تا 420 برسونم؟چون دکترم که زیر بار نمیره
    آیا در صورت ادامه اینکه ده روزه کپسولی مصرف نکردم مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    پیشاپیش ممنونم
    من به جای شما بودم برای جوش از این دارو استفاده نمیکردم.چون عوارضش اونقدر زیاده که به فوایدش نمیارزه.

کمترینش اینه که آنزیم های کبد رو به هم میریزه.فعالیت لوب پیشانی مغز رو به میزان 1/5 کاهش میده و این میتونه باعث افسردگی بشه.مشکلات بینایی و کاهش قدرت و میل جنسی هم عوارضی هستن که احتمال داره دائمی بشن.ریختن مو و خشک شدن بیش از حد چشم و پوست و بیماری های استخوانی از عوارض دیگش هستن که بعضیاش ممکنه دائمی باشن و بعضیاش فقط در طول دوره درمان ظاهر میشن.

یه دوزی هم داره که اگه به اون مقدار برسه دیگه تا پایان عمر نمیتونین از این دارو مصرف کنین.احتمالا پزشکتون به این علت با مصرفش مخالفت میکنه.و در آخر هیچ وقت چنین داروهایی رو بدون مشورت با پزشک مصرف نکنین.

پروفشنال sam_sami_2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

من به جای شما بودم برای جوش از این دارو استفاده نمیکردم.چون عوارضش اونقدر زیاده که به فوایدش نمیارزه.

کمترینش اینه که آنزیم های کبد رو به هم میریزه.فعالیت لوب پیشانی مغز رو به میزان 1/5 کاهش میده و این میتونه باعث افسردگی بشه.مشکلات بینایی و کاهش قدرت و میل جنسی هم عوارضی هستن که احتمال داره دائمی بشن.ریختن مو و خشک شدن بیش از حد چشم و پوست و بیماری های استخوانی از عوارض دیگش هستن که بعضیاش ممکنه دائمی باشن و بعضیاش فقط در طول دوره درمان ظاهر میشن.

یه دوزی هم داره که اگه به اون مقدار برسه دیگه تا پایان عمر نمیتونین از این دارو مصرف کنین.احتمالا پزشکتون به این علت با مصرفش مخالفت میکنه.و در آخر هیچ وقت چنین داروهایی رو بدون مشورت با پزشک مصرف نکنین.
    دوست عزیز اگر در مورد یک مسئله اطلاعات ناقصی دارید ، نظر ندهید مردم رو گمراه میکنید.
    بیشتر حرف های شما اشتباه میباشند ! توی هیچ کتاب معتبر علمی نوشته نشده که عوارض این دارو دائمی هستند چرا که این دارو بعد از 1 ماه از بدن کاملا خارج میشه و به علاوه اینکه همه این عوارض هم برای همه پیش نمی آید به طور مثال من فقط خشکی لب دارم .
    باز دوباره توی هیچ کتاب معتبر علمی نوشته نشده که این دارو دوز محدودی (!!!) داره ، دوره درمان با توجه به وزن محدود هست اما شما میتونید با رعایت فاصله بین دوره ، دوباره دارو رو مصرف کنید این حرف شما کاملا اشتباه هست من به شخصه کسی رو دیدم که 3 بار دوره این دارو رو گذرانده .
    من واقعا نمیدونم مشکل شما با این دارو چیه ... تنها داروی واقعی آکنه همین آکوتان هست و هیولا هم نیست !

تاريخ عضويت
    Feb 2005

11

دوست عزیز اگر در مورد یک مسئله اطلاعات ناقصی دارید ، نظر ندهید مردم رو گمراه میکنید.
    بیشتر حرف های شما اشتباه میباشند ! توی هیچ کتاب معتبر علمی نوشته نشده که عوارض این دارو دائمی هستند چرا که این دارو بعد از 1 ماه از بدن کاملا خارج میشه و به علاوه اینکه همه این عوارض هم برای همه پیش نمی آید به طور مثال من فقط خشکی لب دارم .
    باز دوباره توی هیچ کتاب معتبر علمی نوشته نشده که این دارو دوز محدودی (!!!) داره ، دوره درمان با توجه به وزن محدود هست اما شما میتونید با رعایت فاصله بین دوره ، دوباره دارو رو مصرف کنید این حرف شما کاملا اشتباه هست من به شخصه کسی رو دیدم که 3 بار دوره این دارو رو گذرانده .
    من واقعا نمیدونم مشکل شما با این دارو چیه ... تنها داروی واقعی آکنه همین آکوتان هست و هیولا هم نیست !
    لطفا کامل مطالعه بفرمایین.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    هر کدومشون هم اشتباه هست درستش رو با ذکر همون منبع معتبر علمی که میفرمایین بنویسین.

ممنون.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

آقا جون تو مصرفش دقت کنین .این دارو فقط در آکنه های کیستیک و ندولو کیستیک استفاده میشه تازه اونم اگه چند دوره داروهای معمول استفاده بشه وجواب نده( نه عود چون معمولا" آکنه عود داره) ومقاوم به درمان باشه. برا اینه که این دارو رو باید درماتولو÷یست نسخه کنه کلی دنگ وفنگ داره وباید سند خونه گذاشت(سند و شوخی کردم) به خاطر عوارضشه(ببخشین این ماله قدیم بود الانو نمیدونم اینطوره یا نه. متادونم بخای الان آخه داروخونه ها بت میدن) به نظرم کلام AB به صلاح نزدیک تره بعدش مشکلی نیسن زیر یه درماتولو÷یست اگه صلاح دونست وتجویز کرد استفاده کن sami sami میشه اون رفرنس علم پزشکی درماتولو÷ی رو که گفتین اسم شو رو بگی وصفحه شو . تازه آقای AB ویکیپدیا هم که رفرنس پزشکی وعلمی که نیست. آ

تاريخ عضويت
    Feb 2005

11

به نظرم کلام AB به صلاح نزدیک تره بعدش مشکلی نیسن زیر یه درماتولو÷یست اگه صلاح دونست وتجویز کرد استفاده کن sami sami میشه اون رفرنس علم پزشکی درماتولو÷ی رو که گفتین اسم شو رو بگی وصفحه شو . تازه آقای AB ویکیپدیا هم که رفرنس پزشکی وعلمی که نیست. آ
    درسته رفرنس پزشکی نیست ولی کلی لینک به سایت های معتبر در قسمت رفرنس داره.

راستی دکتر جون میشه راجع به عارضه تراتوژنی این دارو بیشتر توضیح بدی؟تراتوژن دقیقا به چه موادی میگن؟

پروفشنال sam_sami_2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

لطفا کامل مطالعه بفرمایین.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    هر کدومشون هم اشتباه هست درستش رو با ذکر همون منبع معتبر علمی که میفرمایین بنویسین.

ممنون.

نکته اول اینکه ببین عزیز شما اگه آنتی بیوتیک ساده هم بخوای بخوری بالای 15 تا عارضه براش نوشته ولی شما همه اون عارضه هارو میگیری ؟ تنها عارضه این دارو که فوق العاده خطرناکه از بین رفتن جنین هست که اونم نه فقط آکوتان بلکه شما حتی ویتامین A هم زیاد مصرف کنین این احتمال پیش میاد ...
    نکته دوم اینکه اثبات نشده هیچکدوم از عارضه ها دائمی هستند ... منبع هم شما هر کتاب پوست بخش Isotretinoin/SideEffects رو بخونین مشاهده میکنید .
    نکته سوم اینکه من خودم این دارو رو مصرف کردم پس بیشتر از شما تجربه دارم
    نکته چهارم اینکه نه فقط من بلکه سالانه میلیون ها نفر این دارو رو مصرف میکنن و مشکلی هم ندارن ( نه سر خود !! ) پس اینجوری که شما فکر میکنید که این دارو رو تا میخوری مرگ میاد سراغت و یه هاله ی نوری میبینی نیست !!
    نکته پنجم یادمه خودمم قبل از اینکه این دارو رو بخورم هر کی که میدیدم آکوتان مصرف میکنه کلی بهش میگفتم این دارو عوارض داره نخور !!! ولی الان خودمم مصرف کردم ..
    Last edited by sam_sami_2000; 15-01-2011 at 16:03.

تاريخ عضويت
    Feb 2005

11

نکته اول اینکه ببین عزیز شما اگه آنتی بیوتیک ساده هم بخوای بخوری بالای 15 تا عارضه براش نوشته ولی شما همه اون عارضه هارو میگیری ؟ تنها عارضه این دارو که فوق العاده خطرناکه از بین رفتن جنین هست که اونم نه فقط آکوتان بلکه شما حتی ویتامین A هم زیاد مصرف کنین این احتمال پیش میاد ...
    نکته دوم اینکه اثبات نشده هیچکدوم از عارضه ها دائمی هستند ... منبع هم شما هر کتاب پوست بخش Isotretinoin/SideEffects رو بخونین مشاهده میکنید .
    نکته سوم اینکه من خودم این دارو رو مصرف کردم پس بیشتر از شما تجربه دارم
    نکته چهارم اینکه نه فقط من بلکه سالانه میلیون ها نفر این دارو رو مصرف میکنن و مشکلی هم ندارن ( نه سر خود !! ) پس اینجوری که شما فکر میکنید که این دارو رو تا میخوری مرگ میاد سراغت و یه هاله ی نوری میبینی نیست !!
    نکته پنجم یادمه خودمم قبل از اینکه این دارو رو بخورم هر کی که میدیدم آکوتان مصرف میکنه کلی بهش میگفتم این دارو عوارض داره نخور !!! ولی الان خودمم مصرف کردم ..
    بعضی عوارض در طول دوره مصرف ظاهر میشن و بعضیاشون مثل ریزش مو ممکنه چندین سال پس از مصرف دارو خودشو نشون بده.

عوارض رو هم من ننوشتم روش چندین سال تحقیق شده.مانیتور شما انگار رو نوشته های من هاله میندازه.شما هم که میگین اثبات نشده بهتره یه خورده با دقت تر میخوندین.

The following adverse effects have been reported to persist, even after discontinuing therapy alopecia (hair loss), arthralgias, decreased night vision

(فکر نکنم نیازی به ترجمه داشته باشه.)

شما هر چقدر دوست داری مصرف کن تا زمانی که کبدت حال داشته باشه اشکالی نداره(شوخی کردم).پزشک هم برای همین 2 هفته یه بار یا هر ماه یکبار آزمایش آنزیم های کبد ازتون میخاد.ولی اینو بدونین که خیلی از پزشک ها بنا به پیشنهاد FDA اکثرا دوره درمان بالای 2 سیکل و حداکثر 3 سیکل(اونم به تشخیص خودش) پشنهاد نمیکنن.ولی من واقعا تجعب میکنم وقتی کسایی رو اینجا میبینم که میگن 4 دوره مصرف کردیم الان میخاییم بریم رو 5.

در ضمن عوارض هم ممکنه تو یه فرد به وجود نیاد تو یه فرد دیگه هم همش با هم ظاهر بشن.پس این که شما مصرف میکنین و ظاهرا مشکلی ندارین نمیتونه دلیلی برای مصرف همه باشه.

به هر حال نه من متخصص این کارم نه اینجوری که برمیاد شما.بهتره همه چیز رو بسپریم به دست پزشک ها و از بحث بپرهیزیم.

موفق باشین.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

داروها ممصرفشون در زمان حاملگی به چند دسته نقسیم میشه( از نظر اثر رو جنین ) A B C D.... کم عارضه ترین َA , و هرچی به آخر میریم بیشتر تو گروه آخر تراتو÷ن ومطلقآ ممنوع ( ایجاد ناهنجاری ÷نتیک و غیره در جنین) اینم جزو اوناست

9. این کاربر از dr_sohrab بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

AB

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

با تشکر از دوست خوبمون dr_sohrab که اطلاعات دقیقی را برای دوستان می گذارند . فقط یک نکته را در تکمیل صحبتهای ایشون اضافه می کنم . آن اینکه داروها از نظر خطر برای جنین انسان از گروه A تا D می باشند و یک گروه X که داروهای گروه X در انسان تراتوژن بوده و کلا منع مصرف دارند .

11. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

AB

کاربر فعال انجمن موسیقی David.Jn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

دوستان من تقریباً 2 سال است کنار بینی یعنی روی گونه هام یه خشکی ایجاد شده که گاهاً خارش هم داره و صبحها بعد از شستشوی صورت روی همین نقاط پوسته هایی مشاهده میشه
    تا پارسال این مشکل خیلی جدی نبود و پیش خودم فکر میکردم که شاید خود به خود خوب بشه
    که مجبور شدم دیگه به پزشک پوست مراجعه کنم
    که ایشون گفتن اگزما هستش و یه سری قرص و دارو دادن که اسمهاشون یادم نیست
    که با مصرف اونها هم هیچ تغییری صورت نگرفت
    دوباره پیش همون پزشک رفتم و اینبار 2 پماد دیگه ای دادن که معلوم بود قویتره
    که با مصرف اونها صورتم اون قسمت ها به رنگ سیاه در اومد و دیگه مصرف نکردم و دوباره پوستم یه حالت قبلی در اومد(البته نه اینکه خوب بشه مثل قبل پوسته داد و ...)
    2-3 ماه پیش به سفارش یکی از دوستان یپش یه پزشک دیگه ای رفتم و ایشون تشخیص دادن که پیسریاسیز هستش که پماد کلوتیرمازول 1 درصد و قرص لوراتادین 10و کپسول فلوکونازول 100 دادن
    بعد از مصرف این دارو ها خارش کمتر شد ولی هنوز پوست به حالت قبلی برنگشت و به خاطر عوارض مصرف این داروها مصرف رو قطع کردم که بعد از مصرف حالا میبینم که این مشکل داره گشترش پیدا میکنه و رنگش قرمزتر شده و پوسته ها خیلی بیشتر شدن
    انگاری به مرحله بحرانی رسیده باشه
    مقالاتی درباره پیسریاسیز خوندم که انگاری بعد یه مدت خوب میشه ولی واسه من داره بعد از مصرف دارو رشد میکنه
    این مشکل چی میتونه باشه و راه درمانش چیه؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •