تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 13 از 214 اولاول ... 3910111213141516172363113 ... آخرآخر
نمايش نتايج 121 به 130 از 2135

نام تاپيک: ◄ سوالات و مشکلات درباره‌ی پوست صورت ! ►

آخر فروم باز hermione's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    !!جاده!!

پيش فرض

هيلي ممنون ولي حالا ما اين پمادو نزنيم صرتمونو داغون كنه؟؟؟؟؟؟؟؟
    شما می تونید با یک دکتر مشورت کنید . به هر حال پماد خیلی قوی نیست که داغون کنه ولی تأثیرش خوبه .

پروفشنال CinemaTik's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Dead Space

14 سوالات و مشکلات درباره‌ی پوست صورت !

با سلام

من یه سری سوالاتی درباره‌ی پوست صورت دارم که کم کم توی این تاپیک می پرسم و از دوستان خواهش می کنم که من رو راهنمایی کنن . . .
    اول می خوام بدونم که اصلاح کردن صورت توسط دستگاه های ریش تراش باعث به وجود آمدن جوش می شود یا خیر ؟؟ من اوایل وقتی با ریش تراش اصلاح می کردم ، بعدش صورتم رو می شستم (بیشتر با آب و بعضی مواقع با آب و صابون ) و مدتی بعد روی صورتم جوش ایجاد میشد (نه به تعداد زیاد ، تک و توک) ؛ یکی گفت که بعد از اصلاح صورتت رو نشور اینجوری جوش نمیزنه ! این کار رو کردم و بهتر شد ولی بازم این مشکل رو دارم !! میشه توضیح بدید و راهنمایی کنید منو . . .

حـــــرفـه ای ALIAK28's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

با سلام

من یه سری سوالاتی درباره‌ی پوست صورت دارم که کم کم توی این تاپیک می پرسم و از دوستان خواهش می کنم که من رو راهنمایی کنن . . .
    اول می خوام بدونم که اصلاح کردن صورت توسط دستگاه های ریش تراش باعث به وجود آمدن جوش می شود یا خیر ؟؟ من اوایل وقتی با ریش تراش اصلاح می کردم ، بعدش صورتم رو می شستم (بیشتر با آب و بعضی مواقع با آب و صابون ) و مدتی بعد روی صورتم جوش ایجاد میشد (نه به تعداد زیاد ، تک و توک) ؛ یکی گفت که بعد از اصلاح صورتت رو نشور اینجوری جوش نمیزنه ! این کار رو کردم و بهتر شد ولی بازم این مشکل رو دارم !! میشه توضیح بدید و راهنمایی کنید منو . . .
    درود..
    جوش صورت پس از اصلاح دو دلیل اصلی داره ...
    1- مهمترین دلیل اون باکتری ایجاد جوش ( پروپیونی باکتریون آکنس) هست. وقتی شما _ چه با تیغ و چه با ماشین_ صورت یا هر جای دیگه از بدن رو اصلاح می کنید درواقع ممکنه این باکتری ها به داخل منافذ چربی بیشتر وارد بشن...و زمینه ایجاد جوش رو فراهم کنند..
    علاوه بر اون موهایی که تازه می خوان از پوست بیرون بیان در صورتی که سرعت رشد بافت پوششی بدن بیشتر باشه باید این بافت رو بشکافن و بیان بیرون...طی این شکافت ممکنه سیستم ایمنی بدن پروتئین های مو رو زائد تشخیص بده و بر علیه اون ها واکنش بده که به صورت جوش خودشو نشون میده ..بهش می گن فولیکولیت...! ( یه کم سنگین شد گمونم...)

2- دومین علت حساسیت به فلز ماشین اصلاح یا تیغ هست....

اما درمان :
    1- قبل از اصلاح محل رو خوب با صابون مناسب شستشو بدید تا باکتری های تولید کننده جوش کمتر بشن...
    2- پس از اصلاح از افتر شیو مناسب استفاده کنید ..
    3- در صورتی که به فلز تیغ یا ماشین اصلاح حساسیت دارید _ این حساسیت رو فقط خودتون می تونید تشخیص بدید _ باید از انواع ضد حساسیت اون ها که البته کمی گرانتر هم هستند استفاده بفرمایید...
    4- اگر جوش ها خیلی زیاد هستند یا به جز نواحی اصلاح شده سایر نواحی بدن هم جوش داره شاید لازم بشه یک درمان عمومی برای جوش ها در نظر گرفت...مثل آنتی بیوتیک های خوراکی و محلول ها یا ژل های خاص...
    5- اگر پوست یا موی شما چرب هست...باید در مصرف هر نوع چربی و شیرینی احتیاط بیشتری بکنید...چربی زیادی راه خروجی از بدن نداره...می ره ذخیره میشه و تنها راه بسیار کوچک خروجیش همین غدد چربی پوست هستند که خوراک باکتری تولید جوش هم هستند....
    پاینده باشید..

4. 3 کاربر از ALIAK28 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Dead Space

12

خیلی ممنون از توضیحات مناسبتون ، زیاد هم سنگین نبود ! سه چهار بار خوندم و فهمیدم
    اما در مورد درمان چند تا سوال برا ایجاد شد :

درباره‌ی مورد ۱ ؛ میشه بگید چه صابونی استفاده کنم ؟ من خیلی وقت بود که عادت داشتم صورتم رو هر روز با صابون شیر (مالزیا) می شستم ، ولی اواخر متوجه شده بودم که وقتی صابون رو استفاده می کنم بیشتر هم بهم جوش میزنه ! پس دیگه استفاده نکردم . . . راستی من فکر می کردم اگر قبل از اصلاح با صابون بشورم باعث میشه که بیشتر جوش بزنه
    درباره‌ی مورد ۲ ؛ میشه درباره‌ی افتر شیو بیشتر توضیح بدید و بگید کدومشون رو استفاده کنم . . .
    درباره‌ی مورد ۳ ؛ فکر نمی کنم به فلزش حساسیتی داشته باشم . . .
    درباره‌ی مورد ۴ ؛ نه جوش ها زیاد نیستن ، تک و توک میزنه ولی خب چون که کلان جوش ندارم همون ها هم باعث میشه که اعصابم خورد بشه ، تازه بعضی هاش هم ناخنک زدم و جاشون مونده ! میشه درباره این هایی که گفتید بازم توضیح بدید و در صورت امکان معرفی کنید ؟؟
    درباره‌ی مورد ۵ ؛ نه اصلا پوست و موی چربی ندارم . . .

حـــــرفـه ای ALIAK28's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

خیلی ممنون از توضیحات مناسبتون ، زیاد هم سنگین نبود ! سه چهار بار خوندم و فهمیدم
    اما در مورد درمان چند تا سوال برا ایجاد شد :

درباره‌ی مورد ۱ ؛ میشه بگید چه صابونی استفاده کنم ؟ من خیلی وقت بود که عادت داشتم صورتم رو هر روز با صابون شیر (مالزیا) می شستم ، ولی اواخر متوجه شده بودم که وقتی صابون رو استفاده می کنم بیشتر هم بهم جوش میزنه ! پس دیگه استفاده نکردم . . . راستی من فکر می کردم اگر قبل از اصلاح با صابون بشورم باعث میشه که بیشتر جوش بزنه
    درباره‌ی مورد ۲ ؛ میشه درباره‌ی افتر شیو بیشتر توضیح بدید و بگید کدومشون رو استفاده کنم . . .
    درباره‌ی مورد ۳ ؛ فکر نمی کنم به فلزش حساسیتی داشته باشم . . .
    درباره‌ی مورد ۴ ؛ نه جوش ها زیاد نیستن ، تک و توک میزنه ولی خب چون که کلان جوش ندارم همون ها هم باعث میشه که اعصابم خورد بشه ، تازه بعضی هاش هم ناخنک زدم و جاشون مونده ! میشه درباره این هایی که گفتید بازم توضیح بدید و در صورت امکان معرفی کنید ؟؟
    درباره‌ی مورد ۵ ؛ نه اصلا پوست و موی چربی ندارم . . .
    خواهش می کنم...
    1- نوع صابون رو با کمی آزمون و خطا می شه مشخص کرد...من شخصا Activex رو توصیه میکنم..ولی باید ببینید به صورتتون می سازه یا نه ..اصلا شما ممکنه لازم بشه به جاش از صابون های Dove استفاده کنید..به خصوص که صورتتون چرب نیست...
    2- توضیح خاصی نیست..جز این که دارای برخی انواع الکل ها هستند..و می تونند هم پوست رو کمی نرم و هم ضد عفونی کنند...انواعش هم زیاده ...فقط از جای معتبر بگیرید که تقلبی بهتون ندن..
    اگر تهران هستید و خواستید ( گر چه دوستان تهرانی دیگه تقریبا همه می دونن ) بفرمایید تا بگم از کجا بگیرید که مطمئن باشید...
    3- چه بهتر...
    4- یه چیزی که باید یادتون باشه اینه که تو برخی افراد علی رغم تمام این موارد و احتیاط هایی که می شه ممکنه به خاطر اسعداد سرشتی شون...بالاخره کم و بیش یه جوشی چیزی...بزنه !! این مواردی که عرض کردم شیوع جوش ها رو کمتر می کنه ...ولی ممکنه تو این افراد کاملا از بین نره ...
    به خصوص موردی که مربوط به شروع رویش موها باشه....

7. این کاربر از ALIAK28 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Dead Space

پيش فرض

.......................
    Last edited by CinemaTik; 08-02-2009 at 17:23.

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Dead Space

پيش فرض

دکتر ، پس کجایید نیستید . . . .

اگه نباشه جاش خالی می مونه SEPIDEH JAN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    تهرون

پيش فرض

سلام.
    روی پشت بازوم و سرشانه یه مدت جوش زده بود حالا جاشون لکه هاش مونده.راهی روشی که بشه لکه ها رو از بین برد بلدید؟
    سلام دوست عزيز .
    منم اين مشكل رو به طور خيلي شديد دارم .
    پيش دكتراي زيادي رفتم ولي هيچكدوم مشكلم رو حل نكردن .
    بعد از دو ماه تحقيق در اينباره متوجه شدم كرمهايي كه فرمولاسيون AHA توش استفاده شده خيلي به درد بخره و تو 6 ماه لك هارو به طور قابل ملاحظه اي كمرنگ ميكنه و بعد از يكسال كاملا از بين ميرن .
    احتياج به دادن پول گزاف واسه ليزر و اينجور چيزا نيست . فقط به قول دوستمون بايد صبر داشته باشي .
    من خودم كرم ضد لك MY سريه AHA 10 رو براي 3 ماه استفاده كردم . بعدش كه پوستم عادت كرد AHA 15 رو امتحان كردم . تا الان كه 7 ماه گذشته لك هاي پوستم به سختي قابل تشخيصه .
    اين پمادي كه ميگيري رو 2-3 ساعت قبل از خواب روي لك ها ( حواست باشه كه روي زخمها ماليده نشه ) بمال تا كامل جذب بشه . همين !

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    تهرون

پيش فرض

راستي دوست عزيز اين رو يادم رفت بگم كه قبل از استفاده اش يه كم از پماد رو تو ناحيه ي زير بازو بزن و 24 ساعت صبر كن . من فكر نميكنم حساسيت داشته باشه ولي براي احتياط بيشتر حتما اين كارو بكن و اگه قرمزي و خارش و اينجور چيزا ايجاد شد ( كه بعيد ميدونم ) ، ديگه استفاده نكن .
    موفق باشي .

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    تهرون

پيش فرض

با سلام خدمت اساتید .

گفتم تاپیکه جدا نزنم همین جا بپرسم : یه مدت 1 سالی دارم میرم بدنسازی و اوایل یه مقدار از این دارو و پودرها خوردم . الان دیگه مصرف نمیکنممااا . یه جوش هایی روی بازو و کمرم زده . راه در مانش چیه ؟
    بهترين درمون براي اين جوشها :
    اگه جوشهاي ريز و زير پوستيه بهترين راهش ليموي تازست . ليمو رو توش و ميل كن پوستش و پرزاش رو هم اگه دوست داري نوش جان كن . بعد لايه ي زيريش رو بمال به پوستت . اين يه راه !
    اگه دوست نداشتي ميتوني سيب زميني رو پوست بكني و با چاقو يه لايه از روش برداري تا نشاستش در بياد . اون نشاسته هرو بمال رو پوستت درست ميشه . اين راه دوم !

حالا اگه جوشاي چركولي زده ميتوني محلول كليندامايسين بگيري و استفاده كني كه خيلي به درد ميخوره . اينجوري كه روزي دوبار به اندازه اي كه رو جعبه نوشته روي پنبه بچكون و بمال رو جوشا . بعد از 2 هفته كامل از بين ميره .

در مورد درمان با لیزر هم اگه میشه یه توضیحی بفرمایید .
    در مورد ليزر بايد بگم كه استفاده ازش مدت كمي اثر داره ولي بعد از 2-3 سال پوستت و ضعيف ميكنه و چروك و تركيدگيهاي عجيب غريبي رو پوستت ظاهر ميشه . البته ايني كه ميگم تجربيه . شايد واسه شما جواب بده !
    موفق باشيد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •