تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 106 از 214 اولاول ... 65696102103104105106107108109110116156206 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,051 به 1,060 از 2135

نام تاپيک: ◄ سوالات و مشکلات درباره‌ی پوست صورت ! ►

اگه نباشه جاش خالی می مونه begotten's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

سلام
    پسر هستم و مشکل دارم و دکتر گفته باید حتما میرم بیرون ضدافتاب بزنم
    با اینکه ضد افتاب خارجی و بی رنگ میزنم اما بعضی وقت ها مشخص میشه
    آیا درجامعه زشت هست پسر افتاب بزنه"؟

این مطلب از وبلاگ دکتر زرین اذر هست:

در مورد کرم ضد آفتاب باید بگم که مصرف روزمره آن در همه ساعات روز و در تمام فصول مورد نیاز نیست. تنها در ساعتهایی که آفتاب تند است. (بین ساعت 3-11 بعدازظهر در تابستان) اگر برهنه در معرض آفتاب قرار می گیرید بهتر است از کرم ضد آفتاب استفاده کنید ، در غیراینصورت مصرف آن ضرورتی ندارد و برخی از این کرمها بسیار مضر نیز بوده بعلت مواد شیمیایی موجود در آنها میزان سرطان را بالا میبرند.
    من شخصا از هیچگونه کرم ضد آفتاب استفاده نکرده و به آن باور ندارم ولی چنانکه ذکر کردم بسته به منطقه جغرافیایی ، ساعات در معرض نور آفتاب قرار گرفتن ، برهنه بودن بدن و همچنین رنگ و ترکیب پوست ممکن است مصرف آن را برای کودکانتان در نظر بگیرید. (با مارکهای موجود در ایران متاسفانه آشنایی ندارم)
    فراموش نکنید که بطور کلی کودکانی که در نور آفتاب بازی می کنند، سالمتر و شادتر از کودکانی هستند که از نور آفتاب محروم می باشند . از نور آفتاب نترسید و به تبلیغات گوش نسپارید.
    بهترین عامل محافظت بدن تنها در ساعاتی که نور آفتاب شدید بوده و درفصل تابستان و در کنار دریا لباس نازک گشاد و سفید رنگ برای پوشش بدن است. در غیر اینصورت ابدا نیازی ندارید که خود و کودکانتان رو از نور آفتاب این عنصر حیات و سلامتی و شادمانی محروم نمائید .
    البته از سوختگی باید جلوگیری کنیدو بهترین راه جلوگیری احتراز از قرار گرفتن درنور شدید آفتاب در ساعات ظهر و بعداز ظهر و با بدن برهنه است.

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

این مطلب از وبلاگ دکتر زرین اذر هست:

در مورد کرم ضد آفتاب باید بگم که مصرف روزمره آن در همه ساعات روز و در تمام فصول مورد نیاز نیست. تنها در ساعتهایی که آفتاب تند است. (بین ساعت 3-11 بعدازظهر در تابستان) اگر برهنه در معرض آفتاب قرار می گیرید بهتر است از کرم ضد آفتاب استفاده کنید ، در غیراینصورت مصرف آن ضرورتی ندارد و برخی از این کرمها بسیار مضر نیز بوده بعلت مواد شیمیایی موجود در آنها میزان سرطان را بالا میبرند.
    من شخصا از هیچگونه کرم ضد آفتاب استفاده نکرده و به آن باور ندارم ولی چنانکه ذکر کردم بسته به منطقه جغرافیایی ، ساعات در معرض نور آفتاب قرار گرفتن ، برهنه بودن بدن و همچنین رنگ و ترکیب پوست ممکن است مصرف آن را برای کودکانتان در نظر بگیرید. (با مارکهای موجود در ایران متاسفانه آشنایی ندارم)
    فراموش نکنید که بطور کلی کودکانی که در نور آفتاب بازی می کنند، سالمتر و شادتر از کودکانی هستند که از نور آفتاب محروم می باشند . از نور آفتاب نترسید و به تبلیغات گوش نسپارید.
    بهترین عامل محافظت بدن تنها در ساعاتی که نور آفتاب شدید بوده و درفصل تابستان و در کنار دریا لباس نازک گشاد و سفید رنگ برای پوشش بدن است. در غیر اینصورت ابدا نیازی ندارید که خود و کودکانتان رو از نور آفتاب این عنصر حیات و سلامتی و شادمانی محروم نمائید .
    البته از سوختگی باید جلوگیری کنیدو بهترین راه جلوگیری احتراز از قرار گرفتن درنور شدید آفتاب در ساعات ظهر و بعداز ظهر و با بدن برهنه است.
    این اولین باره از یک دکتر میشنوم ضد افتاب استفاده نکنید!!!
    اینکه بچه ها باید بیشتر در مقابل افتاب محافظت بشن یه امره طبیعی هستش اما به این معنا نیست که افراد بزرگسال پوستشون در مقابل افتاب هیچ مراقبتی نیاز نداره!
    اشعه ای از خورشید به زمین میرسه که هیچ ربطی به نور نداره و اون اشعس که برای پوست مضره البته نور اون رو تشدید میکنه اما هدف کرم ضد افتاب دفع اون اشعس پس چه هوا ابری باشه چه صبح باشه چه ظهر چه عصر اون اشعه با شدت و ضعف به پوست ما میرسه حتی اگه افتاب شدید نباشه و لازمه ضد افتاب استفاده بشه بیشتر از اینکه بخواد ضد افتاب باعث سرطان بشه پرتوهای مضره خورشید سرطان زا هستن ... البته پوست درصد خیلی خیلی کمی از افراد به ضد افتاب حساسیت نشون میده به شکل های گوناگون اما این دلیل نمیشه همه ضد افتاب رو کنار بذارن ... تاحالا من جایی ندیدم و نخوندم که ثابت شده باشه مصرف ضد افتاب باعث سرطان شده اما از دکترها زیاد شنیدم قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث مشکلات پوستی و سرطان میشه... افتاب باید به پوست برسه اما به اندازه مثلا کشاورزها یا کسانی که به واسطه ی شغلشون مدام زیره نوره افتاب قرار میگیرن ببینید چقدر پوستاشون داغونه... در همین اینترنت سایتها یا وبلاگهای دکتر های پوست زیادی رو میتونید ببینید که به استفاده از ضد افتاب اسرار دارن... بنظره من ضد افتاب فوایدش خیلی بیشتر از مضراته احتمالیش هست چون از این نمونه ها زیاد دیدم و بین کسانی که سالهاست دارن از ضد افتاب استفاده میکنن با اونایی که نمیکنن تفاوت زیادی رو میشه دید کسانی که ضد افتاب مصرف کردن پوستی به مراتب بهتری نسبت به کسانی که استفاده نکردن دارن.
    با شرایطی که امروز مردم باهش درگیرن مگه میشه بگیم بین 11 تا 3 بیرون نیان که پوستشون دچاره سوختگی نشه؟؟؟ ملت هزارجور کارو گرفتاری دارن
    ایشون که از افتاب به عنوان یک عنصر حیات بخش و سلامتی نام میبره دیگه نمیگه این افتاب با خودش چند قلم پرتو های مضر هم داره یکیش همونی هست که باعث میشه چشمهاتون به اب مروارید مبتلا بشه پوست رو هم که قبلا گفتم ...
    ایشون بیشتر توی حرفاش از برهنه بودن حرف میزنه و میگه اگه بدنتون برهنه بود از ضد افتاب استفاده کنید !!! یعنی ایشون نمیدونه خیلی جاهای پوست صورت ضخامتش بسیار کمتر از پوست بدنه؟؟؟ صورت که خیلی در مقابل افتاب اسیب پذیر تر هست تا بدن.
    Last edited by -Nikolas-; 18-08-2012 at 16:02.

حـــــرفـه ای Mohammad Yek110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    اصفهان زیبا

پيش فرض

سلام
    نقطه های سیاه کوچیک روی بینی که اطرافشون هیچ سرخی و التهابی نیست جوش سرسیاه هستن؟
    چجوری میشه رفعشون کرد؟
    ممنون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

سلام من پوستم چرب هست منافذ پوستم باز هست چیکار کنم برایه درمان اون؟؟؟؟

داره خودمونی میشه hirad_g's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اصفانی دارم میشم...

پيش فرض

سلام

پسر هستم و مشکل دارم و دکتر گفته باید حتما میرم بیرون ضدافتاب بزنم
    با اینکه ضد افتاب خارجی و بی رنگ میزنم اما بعضی وقت ها مشخص میشه
    آیا درجامعه زشت هست پسر افتاب بزنه"؟
    سلام. عرض کنم بنده هم اوایل زیاد با ضد افتاب حال نمی کردم. ولی واقعا معلوم نمیشه. تازه اضلا گیرم برق بزنه و معلوم شه. عیبی نداره.فقط یک نکته من ریش پرفوسری دارم باید همش حواسم باشه تو ریشام کرم نزنم!
    Last edited by F l o w e r; 26-08-2012 at 14:50. دليل: دارای محتوای مغایر با قوانین بخش

داره خودمونی میشه hirad_g's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اصفانی دارم میشم...

پيش فرض ضد آفتاب

سلام.

بنده چند صفحه قبل تاپیکو مطالعه کردم و دیدم یک سری سوال ها و گاهی اشتباه ها در مورد کرم ضد آفتاب مطرح شده. تصمیم دارم چند تا مطلب کوچولو رو بنویسم.

1. ضد آفتاب زنونه مردونه داره؟؟

بله. صد در صد داره. از لحاظ ساختار بدنی ، پوست آقایون چرب تر از خانم هاست. چون چربی پوست با هورمون مردانه مرتبطه.( به طور متوسط ترشح چربی پوست در مردا 2 برابر خانم هاست.) علاوه بر این شرایط کاری و زندگی مرد ها باعت قرار گرفتن اونا در معرض آفتاب شدیده که نهایتا به شکنندگی و آسیب پذیری بیشتر پوست منجر میشه. پس این پوست چرب و حساس کرم مخصوص به خودشو میخواد.

به عنوان مثال اگر کرم ما حاوی روغن (تری گلیسرید) باشه منافظ پوست بسته میشه و تجمع چربی ایجاد میشه و باکتری ها رشد میکنن. این موارد ،عامل آکنه(=جوش صورت) هست.

از این گذشته کرم های ضد افتاب طیف وسیعی از مصرف کننده اختصاصی رو هم دارن. خانم ها با توجه به رنگ پوست.(مسلما پوست خانم بلوند با سیاه پوست دربرابر خورشید مقاوت متفاوتی نشون میده). حتی کرم هایی مخصوص کودکان و خانم های باردار ( که دارای پوست های حساس تری هستند) به طور گسترده تولید میشه.

2. صد آفتاب شما مال پوست صورت شماست.به جز دور چشم و لب. در مورد خانم ها( در مورد مردا نمیدونم) ضد آفتاب های مخصوص دور چشم و لب، که ساختار پوست متفاوتی دارن هم وجود داره.

3. ضد آفتاب ضایست؟ راستش ضد آفتاب اقایون بی رنگ هست و البته ممکنه تا قبل از جذب پوست شدن کمی برق بزنه ولی در کل باید بگم: نه ضایع نیست.

4. اس.پی.اف چیه؟؟

در این مورد مقاله های کامل هم هست ولی بخوام کوتاه بگم اینه:: فاکتور حفاظتی کرم که نشون دهنده اینه که کرم مورد نظر مقاومت طبیعی پوست رو چند برابر میکنه. مثلا اس پی اف 35 یعنی پوست تا 35 برابر مقابل فرابنفش از خودش بیشتر مقاومت نشون میده.

(اگر حوصله کردم در مورد بوتاکس هم چیزی مینویسم میذارم این جا)
    خداوکیلی از خوندن متنی که توش حتی یک کلمه طنز نداره خسته نشدین؟؟ من که از نوشتنش خسته شدم. طنز روح نوشته هست چه با عکس ایجاد شه چه با کلام ولی متفاسفانه سریع باهاش برخورد میشه.
    Last edited by hirad_g; 27-08-2012 at 15:37. دليل: اصلاحات نگارشی

7. این کاربر از hirad_g بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

حـــــرفـه ای Ali_softcenter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

از پاک کننده های مخصوص پوست های چرب به جای صابون های معمولی استفاده کن.

یه کرم تنظیم کننده چربی پوست شب ها قبل از خواب بزن (_ بعد از اینکه صورتت رو با اون پاک کننده شستی)

بگو چقدر میتونی هزینه کنی بهت پیشنهاد بدم.

اگه نباشه جاش خالی می مونه ahzo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

سلام . من اگر قسمتی از بدنم زخم بشه و بعد از ترمیم زخم رنگ اون قسمت روشن تر از بقیه قسمت ها میشه
    اینا علایم برص هست ؟؟؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

از پاک کننده های مخصوص پوست های چرب به جای صابون های معمولی استفاده کن.

یه کرم تنظیم کننده چربی پوست شب ها قبل از خواب بزن (_ بعد از اینکه صورتت رو با اون پاک کننده شستی)

بگو چقدر میتونی هزینه کنی بهت پیشنهاد بدم.
    اسمه کرم جی هست تا 40تومن فقط خوب بشه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •