تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 23

نام تاپيک: :: آکواریوم و ماهیان زینتی ::

داره خودمونی میشه yahya_h28's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    shz

پيش فرض

خوب یه دستی بکش بهشون. کاری نداره... یه کم سلیقه میخواد. برخلاف تصور همه نگهداری از آکواریوم اصلا سخت نیست اتفاقا خیلی هم لذتبخشه...
    مي دونم بابا
    2 ساله آكواريم دارم هر ماهي كه به زهنت برسه داشتم و دارم
    ولي مال خوشگل كردنش نيستم
    سليقه هم تعطيلاتم

آخر فروم باز M.etallic.A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    کره زمین

پيش فرض ماهی اسکار!

ماهی اسکار!!!

نام ماهیان : اسکار قرمز
    طول حداکثر: 45 سانتی متر
    سطح شنا: تمام سطح آب
    مکانهای جاگیری :میان تخته سنگهاو گیاهان آبزی
    نور مناسب: روشن ، بدون تابش مستقیم آفتاب
    همزیستی: سازگار با همنوعان خود و ماهیان نسبتاً بزرگ
    تغذیه: غذای زنده و گوشتی منجمد و خشک شده
    خصوصیات فیزیکوشیمیایی : دما 25درجه سانتی گراد - سختی آب 15-10 درجه - PH= 7.5

دشواری نگهداری: گروه 2
    رفتار و نوع تولید مثل : تخم گذار، اسکار ماهی بسیار کنجکاوی بوده و تا حدودی دست آموز است و غذا را از دست صاحبش دریافت کرده و همانند سگ ها میتوان آن ها را با دست نوازش داد. اسکارها جزو بزرگ ترین ماهی آکواریومی آب شیرین هستند .

اسکار((ASTRONORUS OCELLATUS))
    زیبایی خاصش به همراه تعدد نقش ها ورنگ های مختلف و واقعآ زیبای این ماهی آن را به یکی از پرطرفدارترین ماهیان آکواریمی تبدیل کرده است تا حدی که این ماهی از نظرزیبایی با ماهیان آب شور رقابت می کند. وطنش آمازون،پاراگوئه و ونزوئلا می باشد. این ماهی هر چه بزرگتر می شود از زیبا ییش کاسته می شود ورنگش معمولی تر می گردد به این ماهی در برخی مناطق بومی طاووس ماهی می گویند که البته یک نوع اصلی اسکار پر طاووسی نام دارد که لکه ای چشم مانند بر روی دمش جلب توجه می کند که هنوز در بسیاری ازانواع مختلف اسکار این لکه دیده می شود.
    این ماهی ازگروه سیشلیدها می باشد وجزء ماهیان خشن است و ماهیان کوچکترخود را تا حدی آزارمی دهد ودر حدود60 سال پیش به بازعرضه شده ودمای مورد نیازش بین23تا28است البته دمای 25درجه ایده آل است وبیشتر از آن اسکار تخمریزی نمی کند وزیر دمای18 درجه به سرعت باعث بیماری سفیدک در این ماهی می شود این ماهی در آکواریم در حدود30سانتیمتر می شود وعمرش در حدود15سال است این ماهی بسیارپر هیبت،باهوش،دستاموزوکنجکاو است وغذا دهنده یخودرا می شناسد.
    ا سکارماهی پر اشتهایی می باشد وبا دهان نسبتآ بزرگش می تواند لقمه های بزرگتر از دهانش را بگیرد وآرام ببلعد. بهتر است عمده غذایش را لوفاگ مرغوب ومتناسب با دهانش را تشکیل دهد البته دل گاو،گوشت،میگوو...را بسیار دوست دارد. همچنین شکارچی بسیار ماهری است اگر خواستار این هستید که اسکار شما بسیارپرجلاترو رنگش در هر اندازه ای بسیار زیباباشد روزانه2الی3(یا بیشتر)ماهی رودخانه ای به آن بدهید که بهترین غذای هورمونی برای ماهی به حساب می آید .
    برای خرید اسکار دقت زیاد فرمایید بهتر است از انواع سلطنتی خارجی یا باله بلند خارجی خرید اری کنید. .واز رنگ های مسی وتایگر زردوسیاه باشد تا درآینده اسکاری زیباو با ارزش اشته باشید

طرز تشخیص جنسیت اسکار

ماهی نر:
    1- نوک لوله اسپرم نر شبیه به نوک قلم نی و زوکی شکل اس.
    2- قوز روی سر ستبر و بلندتر است.
    3- لبهای پهن و ضخیمتری نسبت به ماده دارد و کمی دهانش بزرگتر است.

ماهی ماده:
    1- نوک لوله تخمدان درست شبیه تخم و لبه آن گرد است.
    2- قوز روی سر کوتاه تر است.
    3- لبهای ماده باریکتر و نازکتر و دهان تر است.

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    کره زمین

پيش فرض عکس ماهی های اسکار

پروفشنال Iman_m123's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    شیــــــــراز

پيش فرض

سلام metalica
    میگم فکر کنم اینو توی موضوعات علمی دیده بودم ولی صفحه اولش

ولی مشکلی نداره

اگه نباشه جاش خالی می مونه saegheh67's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    استان اصفهان

پيش فرض

سلام دوست عزیز من به اکواریوم از بچگی خیلی علاقه داشتم ولی تا به حال نداشتم ولی الان قصد دارم یکی بخرم میخواستم منو در خرید اکواریوم راهنمایی کنید با توجه به اینکه اطلاعی از اکواریوم داری ندارم
    اولا میخواستم بدونم تا چه مدت میشه اب اکواریوم را عوض نکرد چون زیاد حوصله اب عوض کردن و درد سرشو ندارم و شاید یکس از دلایل مهم اکواریوم نخریدنم همین تمیز کردنش باشه
    شما اکواریوم با چه اندازه و چه محیطی و با چه نوع و چه تعداد ماهی پیشنهاد می کنید
    من قصد دارم اکواریوم را در اپن اشپزخانه خانه ام قرار بدم اندازه سنگ اپن هم 300 *50cm می باشد (برای پیشنهاد اندازه اکواریوم) نورگیری خوبی داره فقط زمستان ها یک مقدار سرد(می یک اتاق بدون بخاری) و تابستان ها حدود 30 درجه میشه لطفا منو راهنمایی کنید

تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    استان اصفهان

پيش فرض

نمیدونم چرا 2 بار فرستاده شد
    Last edited by saegheh67; 02-09-2008 at 23:12.

داره خودمونی میشه yahya_h28's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    shz

پيش فرض

سلام دوست عزیز من به اکواریوم از بچگی خیلی علاقه داشتم ولی تا به حال نداشتم ولی الان قصد دارم یکی بخرم میخواستم منو در خرید اکواریوم راهنمایی کنید با توجه به اینکه اطلاعی از اکواریوم داری ندارم
    اولا میخواستم بدونم تا چه مدت میشه اب اکواریوم را عوض نکرد چون زیاد حوصله اب عوض کردن و درد سرشو ندارم و شاید یکس از دلایل مهم اکواریوم نخریدنم همین تمیز کردنش باشه
    شما اکواریوم با چه اندازه و چه محیطی و با چه نوع و چه تعداد ماهی پیشنهاد می کنید
    من قصد دارم اکواریوم را در اپن اشپزخانه خانه ام قرار بدم اندازه سنگ اپن هم 300 *50cm می باشد (برای پیشنهاد اندازه اکواریوم) نورگیری خوبی داره فقط زمستان ها یک مقدار سرد(می یک اتاق بدون بخاری) و تابستان ها حدود 30 درجه میشه لطفا منو راهنمایی کنید

سلام.با توجه به فيل ترهاي قوي(بيولوژيك و اكسترنال) كه در بازار موجود هست 3 ماه يكبار نياز به عوض كردن آب بيشتر نيست ولي براي بهتر بودن شرايط زندگي ماهي ها و زيبايي بيشتر آكواريومتون بهتري 3 هفته يكبار 20% از آب كف آكواريومتون رو با پمپ هاي مخصوص فيل تركنيد كه بسيار هم آسون هست.
    هر چي آكواريومتون بزرگتر باشه نياز به تميز كردنش كمتر ميشه.كلا نگران اين مورد زياد نباشيد
    آشپزخانه هم واسه نگهداري آكواريم محل شلوغي هست و به ماهي ها استرس وارد مي شه.(بنا به نژاد ماهي فرق داره و واسه بهضي از ماهي ها صدق نمي كنه)
    واسه گرما هم از يك بخاري اتوماتيك مخصوص آكواريم مي تونيد استفاده كنيد كه كوچك و معمولا با قيمت ارزان قابل خريد از همه جا هست.
    واسه انتخاب ماهي هم مي تونيد به اون تاپيك كه در امضاي من هست بريد و هر ماهي كه انتخاب كرديد همين جا بگيد تا اطلاعات تكميلي رو بهتون بدم.

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    کره زمین

پيش فرض

بعد از آب گیری آکواریوم تا دو روز ماهی ننداز توش و توی این دو روز ----- و پمپ هوا رو یکسره روشن کن و درجه بخاری رو هم بزار رو 30 درجه... بعد از دو روز که دمای آب به 30 رسید میتونی توش ماهی بندازی. سعی کن با ماهی ها کوچیک و ارزون قیمت شروع کنی چون احتمالا تو یک ماه اول تلفات میدی. مقاوم ترین ماهی که تو این یک ماه میتونی تو آکواریومت بندازی ماهی زبراست...

در یک ماه اول راه اندازی آکواریوم شما هر روز باید یک پارچ از آب آکواریوم ( 1.5 تا دو لیتر ) رو با آب یک روز مونده ( برای از بین رفتن کلر ) عوض کنید. بعد از گذشت یک ماه و طی شدن سیکل ازت بستگی به تعداد ماهی ها و ابعاد آکواریوم داره ولی معمولا هر هفته 10% یا هر دو هفته 20% تعویض آب هم باعث تمیز موندن آکواریوم میشه و هم از بروز بیماری هایی مثل دمخوره تا حدود زیادی جلوگیری میکنه. اصلا هم کار مشکلی نیست. فقط شما احتیاج به دو سطل دارید باضافه یک عدود سیفون مخصوص که آکواریوم فروشی ها اکثرا دارن و قیمتش هم فکر کنم 2 هزار تومان باشه.

آکواریوم هر چی بزرگتر باشه بهتره... هم از لحاظ زیبایی و هم نگه داری... با توجه به ابعاد اوپن من یه آکواریومی به این ابعاد رو پیشنهاد میکنم. یک متر طول در 40 سانتی متر عرض در 50 سانتی متر ارتفاع که میشه یه اکواریوم 200 لیتری ... گرما که اشکالی نداره توی تابستون ولی سرما ماهی ها رو میکشه. واسه همین شما سعی کن یه بخاری نسبتا قوی تر نسبت به حجم آکواریومت بخری . به طور معمول برای یه اکواریوم 200 لیتری یه بخاری 200 وات مناسبه که شما اگر یه 250 یا 300 وات بخری بهتره...

در مورد تعداد ماهی ها هم یه فرمولی هست که بازای هر نیم سانت ماهی یک لیتر آب باید باشه. یعنی تو میتونی 100 سانتی متر ماهی بخری. مثلا 5 تا ماهی 20 سانتی یا 20 تا ماهی 5 سانتی و ...

تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    استان اصفهان

پيش فرض

با تشکر از شما دو دوست عزیز قیمت 1 اکواریوم 200 لیتری با تمام امکاناتش چقدر میشه؟

حـــــرفـه ای Mojtaba N87's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    مشهد (Hometown : شیراز)

پيش فرض

مرسی . خیلی جالب و مفید بود.

امیدوارم ادامه پیدا کنه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •