تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 15

نام تاپيک: روش کار تفنگ میکرو و سگا

اگه نباشه جاش خالی می مونه micropersian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زیر سقف آسمان

14 روش کار تفنگ میکرو و سگا

سلام دوستان
    من چند روزه تو فکر این موضوع گیر کردم که روش کار این تفنگ های میکرو و سگا که باهاش بازی هایی مثل شکار مرغابی رو انجام میدادیم چجوری بوده هر چی فکر میکنم برام قابل درک نیست چطوری یه مرغابی رو روی صفحه تلوزیون های قدیمی نشونه میگرفتیم و شلیک میکردیم هیچ جور قابل توجیه نیست اگه بخوام اینطوری توجیهش کنم یه سیستم بالای 3 ملیون تومنی در میاد با یه lcd حساس به اشعه ی مادون قرمز

واقعا که گیج شدم کسی میتونه منو کمک کنه

Last edited by micropersian; 04-08-2008 at 02:13.

2. 3 کاربر از micropersian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن بازی Masoud King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    فعلا مشهد!

پيش فرض

اگه دقت کنی ته این تفنگ یه سیم داره!
    فکر کنم اینجوری باشه که به تصویر اون مرغابی حساس هستش وقتی شما با تفنگ شلیک میکنی اون یه اشعه میفرسته به سمت tv بعدش بازتابش رو میگیره اگه درست زده باشی اون مرغابیه تو تصویر میوفته!
    باید همیجوری باشه چون جور دیگه ای نمی تونه باشه!

4. این کاربر از Masoud King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زیر سقف آسمان

پيش فرض

اگه دقت کنی ته این تفنگ یه سیم داره!
    فکر کنم اینجوری باشه که به تصویر اون مرغابی حساس هستش وقتی شما با تفنگ شلیک میکنی اون یه اشعه میفرسته به سمت tv بعدش بازتابش رو میگیره اگه درست زده باشی اون مرغابیه تو تصویر میوفته!
    باید همیجوری باشه چون جور دیگه ای نمی تونه باشه!

تا چه اندازه بازتاب کنه دیگه از 3 متری یه TV سیاه سفید که بازتابی نداریم فرضا بازتاب کرد آیا همراه این بازتاب مختصات صفحه TVهم میاد

هیچ کس نیست یه جواب علمی داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

6. 2 کاربر از micropersian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

ممنون موضوع جالبي بود گفتي

آخر فروم باز hamid_hitman47's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    "هر جا باشیم شب نشینیم!"

پيش فرض

ها؟؟؟ ما هم رفتیم تو فکر!!!!!

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2005

پيش فرض

البته منم از بچه گی به این قضیه فکر میکردم
    فکر کنم یه چیزی شبیه تراز توی اون تفنگس و نسبت به این که شما چقدر زاویه به تفنگ میدید (از دو بعد) و موقعیت اون مرغابیه اینکارو میکنه

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2005

پيش فرض

البته با کمی جستجو معلوم شد نظر دوستمون درسته اینم متنش
    How light guns work

Light guns work in the same way as light pens. On your typical tv set the electron gun (in the CRT) scans across the screen (phospor) one line at a time. It starts at the upper left corner of the screen then draws going to the right. When it gets to the right the electron gun turns off goes down one line and turns on and draws the next line. It does this until it gets to the bottom of the screen. Where it goes back to the top and starts over again. These are called raster lines.

Well when the electron beam hits the phosphor it glows brightly and slowly dims until it is struck again by the electron beam. Our eyes don't really notice this bright and dimming because they do not refresh that fast. You can see the bright/dim effect if you record the picture on the tv with a camcorder. Since the TV and the Camcorder refresh at about the same frequency you will see a bright group of lines that roll up the screen.

Since the Video Chip in the computer has to create the video signal it knows where it is currently drawing the curent raster line. The light pen when pointed to the screen detects this bright/dim effect and when the light goes from dim to bright it sends a signal pulse to the video chip. The video chip sets a latch which feeds 2 numbers, usually X location, Y location, into a memory location associated with the video card/chip. The computer program then looks at the numbers in the memory location. And can tell where the light pen is pointed on the screen by the two numbers.

In some games are made to flash the screen bright white to get both the effect of gun flash and also for getting stronger signal from the screen.

البته رفت وبرگشت اشعه در کار نیست بلکه این تفنگه اشعه های تلویزیون رو که خطی هستند رو حس میکنه و وقتی شما ماشه رو فشار میدید اون خطی و یا نقطه ایی که شما به اون اشاره کردید رو مشخص میکنه و به دستگاه میفرسته
    Last edited by rmb_ali; 04-08-2008 at 15:54.

11. 10 کاربر از rmb_ali بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    دانشگاه >> اوین<<(!)

پيش فرض

:d منم قبلا تو فكرش بودم
    ممنون جالب بود

اگه نباشه جاش خالی می مونه y91z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    usa

پيش فرض

اينجا توضيح كاملش هست.البته به انگليسي
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

14. 2 کاربر از y91z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زیر سقف آسمان

پيش فرض

حالا که جوابشو هم فهمیدم(البته کاملا بازم نفهمیدم) تعجب میکنم که چه تکنولوژی جالبی بوده که حالا اگه بخوان اونو رو کامپیوتر ببندن باید یه عالم خرج کنن اونم اگه بشه یا نشه ولی واقعا جذاب بوده گوشیه اتاق پای یه Tv قدیمی و شکار مرغابی با تفنگ از راه دور

از همه دوستان یه دنیا تشکر

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •