تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 127 اولاول 1234561252102 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 1263

نام تاپيک: [ آموزش ] چکونگی کپی خور کردن PSP (پست سوم حتما خوانده شوند!)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

معذرت مي خوام choory عزيز من متوجه نمي شم طبق مطالبي كه نوشتيد نبايد نيازي به دو تا psp باشه . وقتي با psp خودت باطری Pandora و Magic Memory Stick رو ساختيد توي psp خودت مي ذاريشون و ...

حـــــرفـه ای choory's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

معذرت مي خوام choory عزيز من متوجه نمي شم طبق مطالبي كه نوشتيد نبايد نيازي به دو تا psp باشه . وقتي با psp خودت باطری Pandora و Magic Memory Stick رو ساختيد توي psp خودت مي ذاريشون و ...
    ببین دوست عزیز شما برای ساخت یک باطری پاندورا باید یک psp فت کپی خور داشته باشید.که باطری را با اون بسازید.(در صورتی که psp شما کپی خور نباشه نمیتونید باطری را بسازید.)

یک احتمال دیگه هم هست شما مثلا psp کپی خور شده دارید و بریک کردین باز هم با این psp نمیشه باطری ساخت و به یم psp دیگه نیاز هست.

فقط تنها روشی که نیاز به یک psp دیگه نیست در حالتی هست که مثلا شما فریمور 5.00m33 را نصب کردید و میخواهید به یکی از ورژن های پایین تر مثلا 4.01m33 یا 3.90m33 دانگرید کنید.در این حالت میتونید باطری را با psp خود بسازید.

برای ساخت مجیک مموری هم اگه ورژن 3.90m33-3 مد نظرتون باشه توسط برنامه PSP Grader از طریق کامپیوتر مجیک مموری را میسازید.
    اما اگه 4.01m33-2 باشه باز به یک psp هک شده دیگه هم نیاز دارید.

اگه هم کلا psp هک شده دیگه ای دم دست ندارید میتونید باطری را از طریق سخت افزاری(این روش کاملا کار میکنه و هیچ عیبی هم برای باطری به وجود نمیاره اگه درست طبق آموزش برید جلو-من خودم هم باطری را از این روش ساختم و ماه ها هم هست راحت کار میکنه.)بسازید.
    و مموری هم با برنامه PSP Grader

نتیجه گیری کلی

برای Downgrade ویا Upgrade از یک ورژن m33 یا OE به یک ورژن دیگر m33 فقط یه یک عدد psp نیاز است.(همون psp خودتون که میخواهید upgrade یا downgrade کنید.)
    برای Unbrick ویا کپی خور کردن به 2 عدد psp نیاز هست که حتما باید یکی از psp ها دارای ورژن m33 ویا OE باشه.

بازم سوالی بود در خدمتیم
    موفق باشید
    Last edited by choory; 23-10-2008 at 16:24.

3. این کاربر از choory بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

choory جان دوستاي من psp دارن اما همشون slim دارن. حتما بايد به وسيله ي يه psp fat باطري pandora رو درست كنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نميشه slim باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

choory جان دوستاي من psp دارن اما همشون slim دارن. حتما بايد به وسيله ي يه psp fat باطري pandora رو درست كنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نميشه slim باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    مادربورد های psp از ورژن TA-08 v2 به بعد طوری طراحی شده اند که دیگه نتوان با آنها باطری را پاندورا کرد.بیشتر psp slim های توی بازار دارای این ورژن به بالا هستند و زیر این ورژن خیلی کم هست.
    برای تشخیص ورژن Motherboard برنامه ربز زا دانلود کنید.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    سپس با WinRAR یا هر برنامه ی فشرده ساز دیگه فایل رو Extract کنید .
    پوشه ی PSPident_0-3 رو به درون شاخه ی PSP/GAME در مموری کارد کپی کنید و برنامه را از داخل psp اجرا کنید.

اگه ورژن مادربورد دستگاه زیر TA-08 v2 مثلا TA-08 v1 باشه شما با اون psp slim هم میتونید باطری را پاندورا کنید.اگه هم نه تنها راه برای درست کردن باطری پاندورا روش سخت افزاری هست که آموزش ساخت توی صفحه قبل گفته شده.
    Last edited by choory; 25-05-2009 at 15:30.

6. 2 کاربر از choory بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

جای همگی خالی چنان گندی زدم که!دوستم Psp برادرش رو داد بهم که آپدیت کنم،دیدم 3.10 داره حال ندارم 3.52 رو دان کنم!گفتم فایلای 5 رو دستی بریزم روش!فلش خودم رو کامل کپی کردم روش،حالا بالا نمیاد!اگه این تاپیک نبود چی کار میکردم؟دم همگی جیز!

در آغاز فعالیت bijbij's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    TEHRAN - IRAN

9 درود بر دوستان گرامی !

سلام
    دوستان عزیز , من به یک مشکل برخوردم ... یک پی اس پی اسلیم گرفتم با فریم ویر 4.01 اصل سونی .
    برای کپی خور کردنش پی اس پی کپی خور گرفتم تا مال خودم رو کپی خور کنم اما وقتی تمام مراحل درست بعد رفتم سراغ کارت حافظه و باطری که قبلا" روی کنسول Phat خودم داشتم .
    اون روی کنسول اسلیمی که کپی خور بود کار میکرد اما وقتی باطری را جا میزدم توی کنسول اسلیم خودم که کپی خور نیست فقط چراغ سبزش روشن میشد و بس .
    خلاصه , همه کارهایی را که زمان شاگردی از دوستان یاد گرفته بودم بکار زدم و ...
    حالا گرفتارم که چه کنم ؟!؟!
    همه روشهای موجود را بکار بستم ... بردم پاساژ مستوفی و ایران اما گفتن فریم ویر 4.01 هنوز براش برامه دانگرید نیومده و کنسولهایی با این فریم ویر هنوز هک نشدن و اونیکی گفت میشه ولی مادر بردش خیلی جدیده و ...
    اگر دوستان راهی دارند بفرمایند یا اینکه کدام راه و روش از راهها و روشهای صفحه اول برای دانگرید و کپی خور کردن کنسولم اسلیم بهتره یا جایی که هزینه کم بگیرد ( هرچند که خودم مخالف دادن پول به این مغازه دارها هستم و خودم با خیلی از دوستان قرار گذاشتم و براشون کنسولشون رو کپی خور کردم ) و ... خلاصه هر کدام از اساتید راهی دارند بگویند .
    ممنون از همه

9. این کاربر از bijbij بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض طریقه ی ساختن Magic Memory Stick با pc

طریقه ی ساختن Magic Memory Stick با pc

ابتدا برنامه ی PSP Grader و فایل EBOOT مربوط به نسخه ی 3.90 رو از لینکهای زیر دانلود کنید :

کد:

برنامه ی PSP Grader رو نصب و سپس اجرا کنید .
    نکته : برای اجرای PSP Grader احتیاج به Microsoft .Net Framework دارید که میتونید از اینجا دانلود کنید :

کد:
    PSP رو از طریق کابل USB به کامپیوتر وصل کنید و سپس از قسمت USB Connection اتصال USB رو برقرار کنید .
    برنامه خودش PSP رو میشناسه و شما روی OK یا YES کلیک می کنید . اگر برنامه درایو PSP رو نشناخت خودتون درایو PSP رو توی برنامه مشخص کنید .
    روی دکمه ی Load eBoot کلیک کنید و فایل 390.PBP که دانلود کردید رو به برنامه بدید .
    اگر میخواید مموریتون Format شه که پیشنهاد هم میشه این کار ، قسمت Format Memory Stick رو فعال کنید .
    روی دکمه ی Create Pandora Stick کلیک کنید و منتظر اتمام عملیات باشید .

اکنون شما تونستید یدونه Magic Memory Stick بسازید .

تنها کار باقی مونده Unbrick و یا کپی خور کردن هست !

تمامی حقوق این آموزش مربوطه به انجمنهای تخصصی PCNetwork و شخص sAsAn.K می باشد .
    Last edited by choory; 10-09-2009 at 13:30.

11. 3 کاربر از choory بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه root professional's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

ببخشید یه سوال:
    من psp3000 دارم فکر میکنید کی کرک بشه؟ و اگه کرک بشه برای کرک شدن باید دستگاه باز بشه؟

آخر فروم باز ali_ranger22's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تـهران

پيش فرض

ببخشید یه سوال:
    من psp3000 دارم فکر میکنید کی کرک بشه؟ و اگه کرک بشه برای کرک شدن باید دستگاه باز بشه؟
    فعلا باید صبر کرد دید اصلا کرک میشه یا نه ! بعد باید ببینیم نحوه ی کرک شدنش چی هست

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

راهنمای کامل کپی خور و Unbrick کردن PSP ( به نسخه ی 5.00M33-4 )

PSP های پشتیبانی شده توسط این روش :

تمامی انواع PSP-Fat
    PSP Slim هایی با مادربورد TA-088 v2 و پایین تر

PSP هایی که توسط این روش پشتیبانی نمی شوند :

PSP Slim هایی با مادربورد TA-088 v3 و بالاتر
    تمامی انواع PSP-3000

نکته 1: PSP Slim های با مادربورد TA-085 v2 و بالاتر از طریق روش نرم افزاری قابلیت تبدیل شدن به باطری پاندورا رو ندارند و شما باید یا باطری پاندورا شده ی دوستتون رو قرض بگیرید و یا از طریق روش سخت افزاریه زیر باطری رو پاندورا کنید :
    کد:

نکته 2: تمامی کارهای انجام شده در این روش ، بر روی یک PSP کپی خور شده انجام می شود .

احتیاجات این روش

یک عدد PSP کپی خور شده با ورژن های OE و یا M33
    یک عدد Memory Stick Pro Duo با حد اقل 128 مگابایت فضا

باطری های سازگار با این روش

* Sony PSP 1800mAh Battery Pack
    * Sony PSP 3.6v - 1200mAh
    * Datel PSP Battery 3600mAh 2X
    * Datel PSP Battery 1800 MaxPower
    * Sony PSP-280 2200mAh
    * Atomic Battery Pack 3.6v 1800 mAh

ساختن Magic Memory Stick

ابتدا وارد منوی Recovery شوید ( دکمه ی R رو هنگام روشن کردن دستگاه نگه دارید ) ، به قسمت Configuration برید و GAME Folder Homebrew رو روی هر چیزی جز 1.50 تنظیم کنید ( مثلا روی 3.52 ، 3.90 ، 4.01 و یا 5.00 تنظیم کنید ) .

مموری رو داخل دستگاه قرار دهید .

به قسمت System Settings برید و از طریق Format Memory Stick یک بار مموری رو فرمت کنید .

PSP رو از طریق کابل USB و قسمت USB Connection به کامپیوتر متصل کنید .

برنامه ی Hellcat's Pandora Installer رو از اینجا دانلود کنید :
    کد:
    کد:
    این فایل رو توسط برنامه ی WinRAR و یا برنامه ی مشابه Extract کنید و فولدر pan3xx رو به شاخه ی PSP/GAME در مموری کارد کپی کنید .

به قسمت Game --> Memory Stick برید و برنامه ی Hellcat's Pandora Installer رو اجرا کنید .

وقتی برنامه اجرا شد صفحه ای مشابه صفحه ی زیر میبینید :

دکمه ی R رو به همراه دکمه ی ضربدر همزمان بزنید و سپس دکمه های R و L و ضربدر رو همزمان بزنید .

اگر دستگاه خاموش شد دوباره روشنش کنید و به کامپیوتر وصل کنید .

فولدری با نام PSP درون مموری کارد درست کنید ، وارد آن شوید و دوباره فولدری با نام GAME بسازید .
    یک بار دیگه پوشه ی pan3xx رو از اون فایلی که دانلود کردید به درون مموری کارد و در قسمت PSP/GAME کپی کنید .
    فایل زیر رو دانلود کنید ، به UPDATE.PBP تغییر نام دهید ( با حروف بزرگ ) و سپس درون شاخه ی اصلی مموری کارد کپی کنید :
    کد:
    کد:
    به قسمت Game --> Memory Stick برید و برنامه ی Hellcat's Pandora Installer رو اجرا کنید .

دکمه ی ضربدر رو بزنید و وقتی که عملیات تمام شد دکمه ی L رو به همراه دکمه ی ضربدر بزنید و از برنامه خارج شید .

دوباره دستگاه رو به کامپیوتر وصل کنید ، فایل زیر رو دانلود کنید :
    کد:
    کد:
    فولدر TIMEMACHINE رو از فایل بالایی به شاخه ی PSP/GAME در مموری کارد کپی کنید .

به قسمت Game --> Memory Stick برید و برنامه ی Time Machine رو اجرا کنید .

محیط برنامه به شکل زیر هست :

ابتدا گزینه ی اول ، و سپس گزینه ی دوم رو به ترتیب اجرا کنید .

Despertar del Cementerino v8 رو از لینک زیر دانلود کنید :
    کد:
    کد:
    از فایل بالایی فولدر DC8 رو به شاخه ی PSP/GAME در مموری کارد کپی کنید .

فایل زیر رو دانلود کنید و در شاخه ی اصلی مموری کارد کپی کنید :
    کد:
    کد:
    به قسمت Game --< Memory Stick برید و برنامه ی Despertar del Cementerio v8 رو اجرا کنید .

در هنگام عملیاتی که برنامه داره انجام میده از شما سوال میشه که یک دکمه رو نگه دارید ، دکمه ی جهت بالا (UP) رو نگه دارید و وقتی عملیات تمام شد دکمه ی X رو بزنید .

اکنون شما Magic Memory Stick را آماده کردید و 80 درصد راه رو رفتید .

ساختن باطری پاندورا از روش نرم افزاری

برنامه ی Hellcat's Pandora Installer رو از قسمت Game --> Memory Stick اجرا کنید .

وقتی برنامه اجرا شد دکمه ی R رو به همراه دکمه ی دایره بزنید .

دکمه ی دایره رو برای تبدیل باطری به باطری پاندورا بزنید .

اکنون شما باطری پاندورا رو هم ساختید و 90 درصد راه رو رفتید !

نکته : برای تبدیل کردن باطری پاندورا به باطری معمولی از درون همین برنامه ی Hellcat's Pandora Installer دکمه ی R رو به همراه دکمه ی مربع بزنید ، و یا اینکه فقط دکمه ی مربع رو بزنید .

طریقه ی استفاده برای کپی خور و یا Unbrick کردن یک PSP

در ابتدا اگر میخواید Magic Memory Stick و پاندورا باطری ساخته شده رو بر روی همان PSP که با آن روش بالا را انجام دادید استفاده کنید ، باطری رو در بیارید و مجددا درون دستگاه قرار دهید .

مموری رو داخل PSP مورد نظر بگذارید .

باطری پاندورا رو هم هم داخل PSP مورد نظر قرار دهیداما موقعی که دکمه ی جهت بالا (UP) رو نگه داشتید این کار رو بکنید .

اگر همه ی کارهای بالا رو به درستی انجام داده باشید برنامه ای باز میشه و گزینه های زیر به شما نشون داده میشه :

* Install 5.00 M33-4
    * Install 5.00 OFW
    * NAND operations
    * Hardware Info
    * Test M33
    * Shutdown
    * Reboot Device

قسمت Install 5.00 M33-4 رو انتخاب کنید و منتظر اتمام عملیات باشید .

نکته : به هیچ وجه مموری کارد و باطری رو در نیارید .

وقتی عملیات تمام شد PSP شما کپی خور و یا Unbrick شد !

با تشکر از دوست عزیز sAsAn.K
    منبع:
    کد:
    Last edited by choory; 02-01-2009 at 19:34.

15. 3 کاربر از choory بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •