تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 16 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 153

نام تاپيک: کدام توزیع لینوکس برای من از همه بهتره

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

1. آیا شما برای شخصی مثل من که بیشتر از 10 ساله که با نسخه های مختلف ویندوز کار کردم و به قول
    معروف ویندوز تو مشتم هست و به ریزه کاری هاش آشنا هستم و تمام کارهای مربوط به تعمیر نرم افزاری
    سیستم رو خودم انجام می دم ( اعم از پارتیشن بندی هارد و در گیر شدن با ویروسها ! و ...) توصیه می کنید
    که به خاطر افزایش امنیت ( فرار از دست بدافزارها ) به لینو کس رو بیارم و چقدر طول میکشه تا در حد رفع نیاز
    خودم که فعلابیشتر سرچ در اینترنت و جا به جا کردن اطلاعات (با cd .dvd.flash memory) و برنامه نویسی
    هست به لینوکس مسلط بشم ؟؟

2. تفاوت پارتیشن بندی که در لینوکس استفاده می شود (ext2 ,ext3 ) از لحاظ امنیتی با ntfs چیست؟

3. در یکی از فروم های فارسی مطلبی خوندم در مورد اینکه حفره های امنیتی لینوکس از تعداد انگشتان
    یک دست تجاوز نمی کند آیا این مو ضوع واقعیت دارد (اغراق نیست ؟) واگردرست است چرا بسیاری ازشرکت های آنتی ویروس برای لینوکس هم نسخه هایی را به بازار می دهند ؟؟

4. بعد از نصب توزیع suse متوجه شدم که در شناسایی سخت افزار بسیار قوی تر از ویندوز عمل می کند
    آیا این موضوع درست است ؟؟

5. پایدار ترین توزیع لینوکس از نظر هنگ کردن و نیاز به restart و .... (اینجور مسایل که در ویندوز زیاد هست ! )
    کدام توزیع هست ؟
    1. اول به نظر من خیلی از ما ویندوز رو خیلی ساده در نظر می گیریم،‌در حالی که من خودم، با ویندوز فقط از نظر فرهنگ مشکل دارم اگر نه بیشک ویندوز جزو قویترین سیستم عاملهاست،‌ به عنوان یک کاربر عادی باور بر این هست که فقط ۲۰ تا ۳۰ درصد از تواناییهای ویندوز رو خواهیم شناخت،‌بنابراین در مورد تسلط بروی سیستم عاملی که از ویندوز به مراتب تخصصی تر هست زمان نیازی نیاز هست.
    ولی بیشک خیلی از ما نیاز به اون سطح نداریم،‌و می تونم بهتون این قول رو بدم در عرض یک ماه این سیستم عامل رو (به اندازه ی نیاز)‌در دست خواهید داشت (‌با توجه به انعطافی که داره)
    ۲. این مطلب خیلی مفصل هست و قبلا (خیلی قبل تر از این)‌یکبار در موردشون بحث شده.
    ۳. آنتی ویروس های لینوکس برای دوزیستان است ( نه قورباغه البته ) چون اگر کسی ویندوز داشته باشه و با لینوکس وارد اینترنت بشه و یک فایل ویروس بروی هارد بشینه، خوب در لینوکس غیر فعال هست!‌ولی اگر کاربر ویندوز خودش رو بوت کنه! تکلیف اون فایل که روی هارد ذخیره شده چیست؟
    بنابراین برخلاف یک فایروال که بشدت توصیه میشه،‌وجود آنتی ویروس برای کسانی که فقط لینوکس دارند بی دلیل هست.
    ۴.مشخصا،‌ویندوز خیلی به درایور ها تکیه داره،‌در حالی که لینوکس به کرنلش تکیه داره،‌و این باعث میشه که شناخت سخت افزار در لینوکس بسیار بهتر از ویندوز عمل کنه ( همچنان که به دلیل عدم وجود یک برنامه ی مترجم - درایور - عملکرد سخت افزار در لینوکس بالاتر هست )
    ۵. نمی شه اونطور گفت دوست من ولی اگر واقعا می خواهید یک ماه سیستمتون روشن باشه و دست به دکمه ی پاور یا ریستارت نزنید (اگر راحت طلب هم هستید ؛دبیان؛ و اگر دنبال کمی دردسر و کنجکاوی هم می گردید :سابایون:‌رو امتحان کنید،‌اگر هم مثل من (البته الان اینطور شدم )‌حوصله ی سروکله و کلنجار ندارید اوبونتو بریزید.

موفق باشید

2. 8 کاربر از taia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای rootnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست عزیز بیشتر سوالاتتون خارج از موضوعه تاپیکه
    سوالاتتون رو در تاپیک [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مطرح کنید
    عنوان تاپیک هم تغییر کرد

4. این کاربر از rootnt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

1.
    ۵. نمی شه اونطور گفت دوست من ولی اگر واقعا می خواهید یک ماه سیستمتون روشن باشه و دست به دکمه ی پاور یا ریستارت نزنید (اگر راحت طلب هم هستید ؛دبیان؛ و اگر دنبال کمی دردسر و کنجکاوی هم می گردید :سابایون:‌رو امتحان کنید،‌اگر هم مثل من (البته الان اینطور شدم )‌حوصله ی سروکله و کلنجار ندارید اوبونتو بریزید.

taia جان فکر کنم اشتباه گفتی ( شاید هم اشتباه تایپی ! ).

اگر می خواهید خیلی از تنظیمات و کارها مانند کدک های صوتی و تصویری , درایورهای اختصاصی کارت گرافیک و ... به طور خودکار در هنگام نصب انجام شود sabayon , Parsix و ...

اگر کمی دنبال دردسر می گردید و می خواهید فوت و فن لینوکس رو یاد بگیرید دبیان رو انتخاب کنید ...

6. این کاربر از sudotux بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

taia جان فکر کنم اشتباه گفتی ( شاید هم اشتباه تایپی ! ).

اگر می خواهید خیلی از تنظیمات و کارها مانند کدک های صوتی و تصویری , درایورهای اختصاصی کارت گرافیک و ... به طور خودکار در هنگام نصب انجام شود sabayon , Parsix و ...

اگر کمی دنبال دردسر می گردید و می خواهید فوت و فن لینوکس رو یاد بگیرید دبیان رو انتخاب کنید ...
    البته دیدگاه شما تخصصی هست، دیدگاه من مثل همیشه سطحی و عام
    اگر بخواهیم بفهمیم لینوکس چی هست به نظر من دو توزیع دبیان و جنتو (من مالزی زندگی می کنم اینجا یک ماشین بدبخت ولی قشنگ هست به نام جنتو - سال 2005 بدترین ماشین سال شد هر چی می گن جنتو من یاد اون می افتم ) کار رو یکسره می کنند.
    ولی توزیع دبیان با بسته هایی که داره ( فکر کنم الان به حدود 15 گیگابایت فقط بسته های مورد تایید هست در قالب اون 21 سی دی و چندین گیگابایت هم بسته های تایید نشده - البته نه اینکه مشکل دارند یعنی مورد حمایت جامعه دبیان نیست - ) کار رو تمام کرده! شاید البته در ابتدا با سابایون در شناخت همه چیز مشکلی نباشه - که خوب با توجه به انبوه بسته هایی که نصب می کنه این انتظار هم می ره ولی دبیان و توزیع های مشتق شده - مثل مثال خودتون پارسیکس - با توجه به بسته هاشون راحتی رو بشتر نمایان می کنند.
    من در اوبونتو بعد از نصب حدود 400 مگابایت بسته های مورد نیازم رو نصب می کنم کل نصب اگر سرعت سرور اوبونتو بالا باشه کمتر از یک ساعت طول نمی کشه!

از این بابت گفتم راحت طلبی رو و گرنه همونطور که شما گفتید و من هم تایید می کنم با دبیان پخته شود خامی
    در هر صورت ممنون از توجه

8. 5 کاربر از taia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

البته دیدگاه شما تخصصی هست، دیدگاه من مثل همیشه سطحی و عام
    اختیار دارید ! شما استاد ما هستید.

منظور منم بیشتر این بود که دبیان به تنظیم و دستکاری بیشتری نیاز داره تا به حالت دلخواه وشخصی برسه و صد البته یکی از پایدارترین توزیع هاست.

10. این کاربر از sudotux بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال netlcom's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    TEHRAN

پيش فرض کدام لینوکس بهتره؟

سلام
    من می خوام برای لب تاپم لینوکس نصب کنم اما نمی دونم کدومش خوبه
    هم از نظر امنیت و هم از نظر کارای و حرفه ای بودن
    لطفا راهنمایی کنید
    مرسی
    Last edited by netlcom; 09-08-2008 at 03:05.

پروفشنال __Genius__'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

Debian Etch 4.1

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Gnu/Linux

پيش فرض

سلام
    من می خوام برای لب تاپم لینوکس نصب کنم اما نمی دونم کدومش خوبه
    هم از نظر امنیت و هم از نظر کارای و حرفه ای بودن
    لطفا راهنمایی کنید
    مرسی
    بخش شروع کار با لینوکس رو ببینید و این که بگین اینترنت پر سرعت دارین یا نه و البته بهتره که مدل کامپیوترتون رو بگین. ما معمولا به تازه کار ها یا اوبونتو رو پیشنهاد می‌کنیم یا پارسیکس. البته به موقع جسارت نشه، من خودم هم از اوبونتو استفاده می‌کنم:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

داره خودمونی میشه Killer-Hassan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

به نظر من پارسیکس بهتره

حـــــرفـه ای rootnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

۲ تا تاپیک پایین تر یه یکی عین همین تاپیک ایجاد شد
    باهم ادغام می شوند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •