تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 46

نام تاپيک: آموزش | تمام کارهای پارتیشن بندی با خود ویستا

آخر فروم باز Benygh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام
    ممنون بابت اموزش !
    یک سوال دارم و اون اینه که من که یک درایو خالی دارم چطور میتونم کل درایو رو Extend کنم ؟
    ایا نیاز هست که من از دو ارماگدون DISK و SIZE استفاده کنم ؟
    راهی جدا و یکسره وجود داره ؟

حـــــرفـه ای ORIGINAL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

سلام
    ممنون بابت اموزش !
    یک سوال دارم و اون اینه که من که یک درایو خالی دارم چطور میتونم کل درایو رو Extend کنم ؟
    ایا نیاز هست که من از دو ارماگدون DISK و SIZE استفاده کنم ؟
    راهی جدا و یکسره وجود داره ؟
    خب اول که باید از Shrink استفاده کنی تا فضایی که میخوای extend کنی رو مشخص کنی...بعد دیسک مورد نظرو انتخاب میکنی و از دستور Extend برای اون درایو استفاده میکنی تا هر چی جدا کردی به درایو دیگه انتقال داده بشه
    موفق باشی

آخر فروم باز Benygh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام
    ببخشید دوباره سوال میکنم !
    ایا من برای Shrink درایوی که قراره از حجم اون استفاده کنم از دستور Shrink خالی استفاده کنم و یا از shrink querymax ؟
    برای extend درایوی که میخوام حجمش زیاد بشه از دستور extend استفاده کنم ؟
    اینجا گفته :
    Extend: تمامی فضاهای خالی موجود رو به پارتیشن مورد نظر انتقال میده.
    یعنی تو درایور های دیگه هم حجم خالی باشه گرفته میشه و یا فقط سایز های Shrink شده ؟

تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

سلام
    ببخشید دوباره سوال میکنم !
    ایا من برای Shrink درایوی که قراره از حجم اون استفاده کنم از دستور Shrink خالی استفاده کنم و یا از shrink querymax ؟
    برای extend درایوی که میخوام حجمش زیاد بشه از دستور extend استفاده کنم ؟
    اینجا گفته :

یعنی تو درایور های دیگه هم حجم خالی باشه گرفته میشه و یا فقط سایز های Shrink شده ؟
    Shrink querymax فقط نشون میده حداکثر چقدر از فضا رو میتونی جدا کنی و کاری نمیکنه
    برای shrink کردن باید بنویسید
    Shrink desired=500
    که مثال بالا 500mg رو shrink میکنه

در مورد extend هم هر چی فضا موجوده رو اضاف میکنه
    اموزش انگلیسی رو که گذاشتم قسمت اخرشو ببین مثال زدم...بازم سوال داشتی مطرح کن
    موفق باشی

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

من روی لب تاپ بجز درایو ریکاوری، یه درایو 250 گیگی دارم. اما وقتی که میخوام shrink کنم فقط اجازه میده که 3 گیگ ازش بردارم. و shrink querymax رو هم که انجام میدم فقط 3گیگ رو نشون میده درحالیکه بیشتر از 100 گیگ فضای خالی داره.
    مشکل کجاست؟ چیکار باید بکنم؟
    Last edited by semorena; 15-09-2008 at 04:59.

تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

من روی لب تاپ بجز درایو ریکاوری، یه درایو 250 گیگی دارم. اما وقتی که میخوام shrink کنم فقط اجازه میده که 3 گیگ ازش بردارم. و shrink querymax رو هم که انجام میدم فقط 3گیگ رو نشون میده درحالیکه بیشتر از 100 گیگ فضای خالی داره.
    مشکل کجاست؟ چیکار باید بکنم؟
    راه حل مشکلت طولانی بود و شاید بقیه دوستان هم به این مشکل بربخورن پس کامل توضیحو گذاشتم ( طولانیه فارسی رو بیخیال)...سوالی داری مطرح کن

What the problem is, is that NTFS stores system files such as the MFT and other metadata on the hard drive that cannot be moved while the operating system is running. These system files are locked by the file system and are *never* moved by normal disk defragmenters. The problem is that there are some of these NTFS system files left towards the end of your hard drive, meaning that they are in the way of you shrinking your partition.

So, the solution is to use JKdefrag
    In that program use this command line
    jkdefrag.exe -a 5 c:
    Copy Code From here
    In that example your drive is c

This moves all data (except NTFS system files) to the start of the hard drive so that you have as much free space at the end of the hard drive as possible.
    Then you got to defrag your drive by using powerful program like TuneUp Utilities
    After defraging everything backs to normal and you can shrink again easily with DISKPART
    Hope this helps

در ضمن این لینک برای دانلود JKdefrag با حجم 470KB
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    موفق باشی
    Last edited by ORIGINAL; 15-09-2008 at 21:31.

اگه نباشه جاش خالی می مونه moderntalking123's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    My room

پيش فرض

من به هیچ وجه نمیتونم به فضای درایو c اضافه کنم، راه دیگه ای نیست؟ آخه هرچی میزنم میگه there is not enough space available در صورتی که کل درایو d رو فرمت هم کردم و حتی delete هم کردم اما بازم همون نتیجه!!

پروفشنال shahi-007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    جلوی کامپیوتر

پيش فرض

من یه نوت بوک دارم با یه درایو به سایز 140 گیگ. حالا من می خوام اینو بکنم 70 یا 80 گیگ و بقیشو هم بریزم توی یه درایو جدید

بعدشم توی این درایو یه سری برنامه نصبه

الان با این چیزی که توی صفحه اول نوشته عمل می کنم می زنه سایز خیلی زیاده. کسی راهی بلده من انجام بدم؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Dreamy love

پيش فرض

آموزش کامل پارتیشن بندی در ویستا بوسیله Disk Management خود ویندوز

Disk Management
    رو my computer راست کلیک کنید و گزینه manage رو بزنید و بعد از کلیک رو continue می تونید محیط computer management رو ببینید
    از منوی سمت چپ رو Disk Management کلیک کنید ،
    اگه هاردتون فضای خالی داشته باشه اون و به رنگ مشکی میبینید !

ساخت درایو جدید
    برای ساخت درایو جدید کافیه رو فضای خالی هاردتون ( اونی که به رنگ مشکی نشون میده ) راست کلیک کنید و گزینه new simple volume رو بزنید
    تو اولین مرحله از ساخت درایو باید سایز درایوتون و مشخص کنید که بعد از تعیین سایز ، اسم درایو هست و بعد هم نوع فرمت درایو هستش تو این مرحله میتونید با انتخاب گزینه do not format this volume فعلا درایوتون و فرمت نکنید و بعد هم finish .

*** شما نمیتونید بیش از چهار درایو primary داشته باشید ! اگه بخوهید درایو جدید بسازید پیغام زیر براتون به نمایش در میاد که هیچ وقت yes رو کلیک نکنید چون ممکنه تمام اطلاعات هاردتون پاک بشه ( البته من تجربه نکردم ، تجربه ی یکی از بچه های p30 که از قدیم گفتن از تجربیات دیگران درس بگیرید : دی )

اضافه کردن به سایز درایو
    اول بگم درایوی که می خواهید سایزش و افزایش دهید باید فضای خالی رو از درایو بعدیش بگیرید !
    مثلا اگه می خواهید فضای درایو C رو افزایش دهید باید فضای خالی رو از درایو D بگیرید

حالا ما می خواهیم فضای درایو C رو زیاد کنیم ! اول از اطلاعاتتون تو درایو d بک آپ بگیرید یا اگه درایو خالی دارید اطلاعاتتون و رو اون درایو past کنید .
    حالا رو درایو D راست کلیک کنید و گزینه Delete Volume رو بزنید و دوباره راست کلیک کنید و اینبار Delete Partition رو بزنید !
    رو درایو C راست کلیک کنید و گزینه extend رو بزنید ، اولین مرحله تعیین حجمی هست که می خواهید به درایو C تعلق بگیره به طور پیش فرض کل حجم درایو D نمایش داده خواهد شد ، شما می تونید این حجم رو به دلخواه تغییر بدین :

next رو کلیک کنید و ویستا بدون معطلی فضای خواسته شده رو به درایوتون اضافه میکنه !!

کم کردن سایز درایو
    برای اینکار باید از گزینه shrink استفاده کنید ! این گزینه برای همه درایوها فعال هستش
    رو درایو مورد نظر راست کلیک کنید و گزینه shrink رو بزنید ، تو این مرحله می تونید به دلخواه فضایی که می خواهید از درایو کم کنید و تایپ کنید(البته حداکثر فضایی رو می تونید کم کنید که درایوتون فضای خالی داشته باشه) :

و بعد رو گزینه shrink کلیک کنید و بعد از چند ثانیه فضای خواسته شده از درایوتون کم میشه !

تغییر نام درایو
    یکی دیگه از امکاناتی که تو این قسمت وجود داره تغییر نام درایو هستش
    برای اینکار رو درایوتون راست کلیک کنید و گزینه Change Drive Letter and Paths کلیک کنید

و بعد از کلیک رو گزینه change می تونید نام درایوتون رو به دلخواه تغییر بدین !

** بعد از تغییر نام درایو ممکنه بعضی از برنامه هاتون اجرا نشن که مسئولیتش به عهده خودتونه !

آخر فروم باز ila's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005

پيش فرض

با سلام
    من با دیسک پارت ویستا میخوام پارتیشن بندی کنم
    آیا اطلاعات داخل دراو ها هم از بین میره یا نه مثل پارتیشن مجیک میمونه
    من قبلا تو همین انجمن چند تا پست خوندم در مورد همین پارتیش ویستا ولی خیلی حالیم نشد
    میشه الان راهنماییم کنید که مثلا برای کارهای زیر به ترتیپ چی بنویسم توی محیطش
    ممنون
    من درایو c با ای دی 2 رو میخوام بهش فضا اضافه کنم از درایو d با ای دی 3
    مثلا حدود 10 گیگ میخوام فضا از درایو d کم بشه به درایوc اضافه بشه..باید چیکار کنم و چی بنویسم؟
    فقط بعد این کار آیا اطلاعات درایوام از بین میره یا نه..یعنی درایوم کاملا فرمت میشه؟
    ممنون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •