تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 5 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 44

نام تاپيک: [مقایسه] PSP Fat یا PSP Slim ... ؟؟

حـــــرفـه ای p3yman_xl's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    Somewhere between the end of the line and the middle of nowhere

پيش فرض [مقایسه] PSP Fat یا PSP Slim ... ؟؟

سلام به دوستان
    با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان و داغ شدن خرید کنسول PSP ، این تاپیک رو برای مقایسه این 2 کنسول ایجاد کردم تا دوستان بهتر تصمیم گیری کنند و از خصوصیات کنسول جدید باخبر بشوند. لازم به تذکر هست که این مطالب حاصل دانسته های بنده و جمع آوری از سایت Joystiq میباشد.

• قابلیت های جدید اضافه شده چیست؟

مهمترین قابلیت اضافه شده خروجی TV هست و امکان شارژ کردن کنسول از طریق کابل USB وجود داره. و همچنین در نسخه ی جدید امکان تماشای 27 تصویر پس زمینه وجود دارد.

• آیا میزان حافظه ی PSP Slim بیشتر است؟

بله، میزان حافظه ی کنسول از 32 مگابایت به 64 مگابایت افزایش پیدا کرده و 2 برابر شده است.

• آیا این میزان حافظه در بارگذاری بازیها و یا UMD ها تاثیر گذار بوده؟

مقدار تغییرات واقعا متغیر هست ... بعضی از بازیها سریعتر و بعضی حتی کند تر اجرا شدند ، اما این میزان فقط در حد چند ثانیه میباشد و نگرانی از این بابت نیست.

• آیا سرعت لُد شدن کارت حافظه بیشتر شده؟

خیر ، در هر دو یکسان است.

• اگر بخواهم با TV بازی کنم، صفحه کوچک میشود و از بالا و پایین آن کم میشود؟

متاسفانه بله ، بر خلاف تماشا کردن فیلم که در آن از تمام صفحه استفاده میشود در بازی کردن اینطور نیست و صفحه کوچک میشود و تنها میتوان از 70 درصد صفحه ی تلویزیون استفاده نمود.

• آیا آنطور که گفته میشود ، واقعا این کنسول لاغرتر شده؟

تغییرات در این کنسول آنقدر واضح نیستند که با چشم دیده شود، اما کنسول لاغرتر شده و از وزن آن کاسته شده است. اسلیم 19 درصد لاغرتر و 33 درصد از وزن آن کم شده. به طوری که اگر Fat داشته باشید، بعد از در دست گرفتن این کنسول واقعا احساس سبکی میکنید.

• آیا جای دکمه ها بهبود یافته و در کل تغییراتی داشته است؟

بله ، دکمه ها مقاوم تر شده اند و میزان حساسیت آنها بیشتر شده است.

• آیا WiFi در Slim بهبود یافته است؟

خیر ، در هر دو کنسول یکسان است.

• آیا تغییراتی در باتری صورت گرفته است؟

در کل Slim باتری لاغرتر با میزان انرژی مصرفی کمتر دارد. بنابراین با توجه به مصرف کمتر Slim ، عمر باتری هم در این کنسول کمی بیشتر میباشد.

• در چه مدت زمانی میتونم Slim رو به طور کامل شارژ کنم؟

حدودا 5 ساعت.

• آیا هنوز هم جای انگشتان روی صفحه میماند؟

بله، اگر چه پوشش خارجی اسلیم بهبود یافته، اما بازهم جای انگشتان روی کنسول میماند.

• آیا در Slim میشود که در هنگام تماشای عکسها، به موسیقی گوش دهم؟

خیر، زمانی که وارد یک محیط مجزا میشوید، نمیتوان به موسیقی گوش داد.

خوب این بود مقایسه ی کلی و ساده بین این 2 کنسول. اگر قصد خرید این کنسول رو دارید، من به شما Slim رو پیشنهاد میکنم. خروجی TV داره که میشه روی تلویزیون هم بازی کرد ( البته در حالت Letterbox ). قابلیت های دیگرش رو هم در بالا به شما گفتم. اما اگر واقعا آن 33 درصد کاهش وزن و خروجی TV برای شما مهم نیست، چیز زیادی عاید شما نمیشود.

موفق باشید

عکس های مقایسه ای این 2 کنسول رو هم ببینید:

آخر فروم باز ali_ranger22's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تـهران

پيش فرض

این دو تا فرق زیادی ندارن...افزایش رم هم چیز خاصی نبود...خروجی Tv هم به نظر من به هیچ دردی نمی خوره چون کنسول دستیه نه خونگی و همچنین بازی ها تو Tv ناقص نشون میده...از نظر پشتیبانی برنامه ها هم اسلیم از فت کم میاره...از نظر خر کاری هم کم میاره... از نظر مصرف انرژی بهتر شده ولی چون باتری پرظرفیتی براش عرضه نشده بازم جلوی فت کم میاره... با این حال بازم اگه کسی الان میخواد بخره اسلیم بهتره

3. 2 کاربر از ali_ranger22 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای choory's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

این دو تا فرق زیادی ندارن...افزایش رم هم چیز خاصی نبود...خروجی Tv هم به نظر من به هیچ دردی نمی خوره چون کنسول دستیه نه خونگی و همچنین بازی ها تو Tv ناقص نشون میده...از نظر پشتیبانی برنامه ها هم اسلیم از فت کم میاره...از نظر خر کاری هم کم میاره... از نظر مصرف انرژی بهتر شده ولی چون باتری پرظرفیتی براش عرضه نشده بازم جلوی فت کم میاره... با این حال بازم اگه کسی الان میخواد بخره اسلیم بهتره
    در مورد باطری هم بگم من باطری 1800mah فت را وقتی 100 درصد شارژ بود توی psp slim گذاشتم توی قسمت اطلاعات باطری زمان کارکرد باطری را 9 ساعت زده بود ولی همین باطری توی فت با همون شرایط 5 ساعت بود.باطری 1200mah خود pspslim هم موقع 100 درصد شازژ 5.5 ساعت جواب میده.پس جلوی فت کم نمیاره.
    نور صفحه هر دوکنسول روی درجه 4 بود و صدا هم قطع.

اما خوداییش جنش بدنه فت خیلی باحال تره.هرچند همین slim خودم هم جند باز ناجور خورده زمین تا حالا مشکلی براش پیش نیومده.فقط یه گوشش یکم رنگش ریخته.
    Last edited by choory; 29-07-2008 at 23:13.

5. 2 کاربر از choory بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه omid2800's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    ري

پيش فرض

بايد بگم اين جريان رم داخلي ممكن طي يكي دو سال ديگه مشكل ساز بشه چون معمولا باز ي هاي جديد رم بيشتري مي خوان پس ممكن است بازي هاي جديد ديگه با رم 32 كار نكنه پس فت يك كمي مشكوك است پيشنهاد من همون اسليم به خاطر نهايت 15 تا 20 نمي ارزه قديمي بخري.
    Last edited by omid2800; 30-07-2008 at 10:54.

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تـهران

پيش فرض

در مورد باطری هم بگم من باطری 1800mah فت را وقتی 100 درصد شارژ بود توی psp slim گذاشتم توی قسمت اطلاعات باطری زمان کارکرد باطری را 9 ساعت زده بود ولی همین باطری توی فت با همون شرایط 5 ساعت بود.باطری 1200mah خود pspslim هم موقع 100 درصد شازژ 5.5 ساعت جواب میده.پس جلوی فت کم نمیاره.
    نور صفحه هر دوکنسول روی درجه 4 بود و صدا هم قطع.

اما خوداییش جنش بدنه فت خیلی باحال تره.هرچند همین slim خودم هم جند باز ناجور خورده زمین تا حالا مشکلی براش پیش نیومده.فقط یه گوشش یکم رنگش ریخته.
    اصولا گذاشتن باتری فت روی اسلیم کار درستی نیست! اصولا psp رو در حالت روشنایی 4 گذاشتن کار درستی نیست! باتری فت 5-7 ساعت دوام میاره تو بازی برای اسلیم هم همینه و من گفتم که بهتر شده ولی چون ظزفیت بالاتری براش نیومده فرقی نداره.

8. این کاربر از ali_ranger22 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای p3yman_xl's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    Somewhere between the end of the line and the middle of nowhere

پيش فرض

اصولا گذاشتن باتری فت روی اسلیم کار درستی نیست! اصولا psp رو در حالت روشنایی 4 گذاشتن کار درستی نیست! باتری فت 5-7 ساعت دوام میاره تو بازی برای اسلیم هم همینه و من گفتم که بهتر شده ولی چون ظزفیت بالاتری براش نیومده فرقی نداره.
    از باتری فت میشه رو اسلیم استفاده کرد ... مشکلی هم پیش نمیاد. دوام باتری هم در اسلیم کمی بیشتره، چون مصرفش کمتر شده.

10. این کاربر از p3yman_xl بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تـهران

پيش فرض

ای خدا...من که میگم کمتر شده ولی باتری با ظرفیت بالاتر براش نیومده
    _________
    البته یه چیز دیگه بگم این تاپیک باید همون موقعی که اسلیم اومد زده میشد

12. این کاربر از ali_ranger22 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تـهران

پيش فرض

choory جان یه بار دیگه کامل تر درباره ی 5 ساعت فت توضیح میدی؟ چون من الان با همون شرایطی که گفتی تو psp ایم امتحان کردم نوشت 7 ساعت! روشنایی 4 و صدا هم خاموش

14. این کاربر از ali_ranger22 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Sam Fisher 11's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    فیس فود

پيش فرض

ممنون [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جان
    کمبود چنین تاپیکی که به طور جامع به بررسی این دو مدل psp بپردازه حس میشد.

تاپیک مهم شد

16. 3 کاربر از Sam Fisher 11 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز s-a-l-i-m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    North

پيش فرض

من هم خیلی به این تاپیک واسه رفع اب روغن نیاز داشتم ولی یک چیزی که هست جای دست fat بهتره ........بخاطر شیبی که دو طرف پشت دارن.............

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •