تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 9 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 85

نام تاپيک: سوال در مورد خرید یک pdf reader

اگه نباشه جاش خالی می مونه moslem-visual's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    کارمانیا

پيش فرض

راستش با اوضاع حاضر انگار بهترین راه همون پرینت گرفتنه! حالا یه نفر بگه من اینهمه کتاب کوچیک و بزرگ رو چطور پرینت بگیرم، باید پول یه ipod Touch رو خرج کنم. منم با farzad کاملا موافقم، لپ تاپ در 50 درصد موارد نمیتونه کار Ebook Reader رو انجام بده، مثلا روی نمیکت یه پارک نشستی هر کسی که رد میشه یه نگاه چپ بهت میکنه، برای بردنش تا اونجا (پارک) هم باید کلی کالری از دست داد (!) آخر سرم یه آشنایی چیزی پیدا میشه، حالا بیا و درستش کن، فلان آهنگو داری؟ ببینم، ویدئوی جدید چی اومده! آخه برادر میخواستم خیر سرم یه کتاب بخونم...

والا منم از لحاظ مالی وضع خوبی ندارم، همون سیصد تومن هم با کلی زور زدن خرج کنم، چون حقیقتا موندم، بدجور بهش نیاز دارم. راستی farzad : این N800 قیمتش چنده؟ بعد سیستم عامل Eee هم که لینوکسه، اونوقت 3 و نیم ساعت شارژ من چجوری کتاب بخونم باهاش؟ کتابای فارسی چی؟ به نظرت فقط وزن کم ارزششو داره 500 تومن پول داد بابتش؟

یه گزینه ی دیگه هست، من دیدم که با PSP هم Ebook میخونن، چجوریه، فارسی ساپورت میکنه؟ من خودم نتونستم از کسی دربارش سوال کنم، بازم از گزینه های دیگه بهتره اگه جواب بده، هم بازی میکنیم، هم آهنگ و ویدئو و ... و هم وزن و اندازش مناسبه، قیمتشم میشه تحمل کرد، یه لطفی کنید در این مورد کمک کنید یه دستگاه خوب پیدا کنیم، ممنون.

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

یه گزینه ی دیگه هست، من دیدم که با PSP هم Ebook میخونن، چجوریه، فارسی ساپورت میکنه؟ من خودم نتونستم از کسی دربارش سوال کنم، بازم از گزینه های دیگه بهتره اگه جواب بده، هم بازی میکنیم، هم آهنگ و ویدئو و ... و هم وزن و اندازش مناسبه، قیمتشم میشه تحمل کرد، یه لطفی کنید در این مورد کمک کنید یه دستگاه خوب پیدا کنیم، ممنون.
    PSP هم با یک برنامه به راحتی از PDF های فارسی پشتیبانی می کنه ولی برای درس خوندن بیشتر از نیم ساعت خیلی بدرد نمی خوره!

3. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    کارمانیا

پيش فرض

شما از عمر باطریش خبری دارید؟ من حداقل 3 ساعت باید بتونم Pdf بخونم، اندازه صفحه نمایش هم مهمه، اگه عرضش مثل زیاد باشه دیگه مشکلی نیست!

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

شما از عمر باطریش خبری دارید؟ من حداقل 3 ساعت باید بتونم Pdf بخونم، اندازه صفحه نمایش هم مهمه، اگه عرضش مثل زیاد باشه دیگه مشکلی نیست!
    عمر باتری PSP Slim برای خوندن PDF خیلی بیشتر از سه ساعته باتری PSP Fat که از این هم بیشتره...

عرض صحفه نمایش PSP خیلی زیاده و یکی از Wide ترین مانیتور ها رو در بین دستگاه های Portable داره.

6. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه farzadsw's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

راستش با اوضاع حاضر انگار بهترین راه همون پرینت گرفتنه! حالا یه نفر بگه من اینهمه کتاب کوچیک و بزرگ رو چطور پرینت بگیرم، باید پول یه ipod Touch رو خرج کنم. منم با farzad کاملا موافقم، لپ تاپ در 50 درصد موارد نمیتونه کار Ebook Reader رو انجام بده، مثلا روی نمیکت یه پارک نشستی هر کسی که رد میشه یه نگاه چپ بهت میکنه، برای بردنش تا اونجا (پارک) هم باید کلی کالری از دست داد (!) آخر سرم یه آشنایی چیزی پیدا میشه، حالا بیا و درستش کن، فلان آهنگو داری؟ ببینم، ویدئوی جدید چی اومده! آخه برادر میخواستم خیر سرم یه کتاب بخونم...

والا منم از لحاظ مالی وضع خوبی ندارم، همون سیصد تومن هم با کلی زور زدن خرج کنم، چون حقیقتا موندم، بدجور بهش نیاز دارم. راستی farzad : این N800 قیمتش چنده؟ بعد سیستم عامل Eee هم که لینوکسه، اونوقت 3 و نیم ساعت شارژ من چجوری کتاب بخونم باهاش؟ کتابای فارسی چی؟ به نظرت فقط وزن کم ارزششو داره 500 تومن پول داد بابتش؟

ابتدا اینو بگم که همونطور که اول پستم گفتم(و توی تاپیک اختصاصی) n800 فعلا اصلا تو ایران نیست؛علیرغم اینکه بهترین گزینه هست؛که بخواد قیمت داشته باشه!ولی تو اروپا 200 یورو(300 تومن)و آمریکا 220 دلار(خیلی مفته!).
    در مورد eee هم باید توجه کنید که ما تو ایران هستیم نه سوییس؛یعنی میتونی روی eee ویندوز xp و حتی ویستا(تو یو تیوب کلیپش هست و کاملا هم واقعیه!!!!)نصب کنی؛تازه لینوکس مگه چشه هم مصرفش کمتره هم ویروس نمیگیره و هم همه ی فایلهای ویندوز رو اجرا میکنه(حتی ورد و اکسل وکلا آفیس).من الان از روی سیستم لینوکس(سوزه 11) دارم پست میدم پس فارسیشم هیچ مشکلی نداره.
    در مورد قیمتها هم من 2 هفته پیش رفتم پایتخت:
    1. با لینوکس(رنگ سیاه یا سفید) 420 تومن
    2.با ویندوز(رنگ سیاه یا سفید) 450 تومن
    3. با ویندوز(رنگ آبی و صورتی و ....) 480 تومن
    که همونطور که گفتم روی 420 تومنی هم میتونی ویندوز بریزی. درضمن ففقط وزنش که کم نیست اندازش هم خیلی کوچیکه؛نصف کاغذ A4 یا یکم بزرگتر از دفتر معمولی (22 * 16.5 * 2.5).الان لپتاپای معمولی باتریشون حد اکثر 2 ساعت نگه میداره.
    اما psp : فرضا ساپورت هم کنه رزولیشنش 272 * 480 هست.من تا 1 ماه پیش یه ppc داشتم که 240 * 320 بود
    ؛ وقتی میخواستی pdf بخونی سرسام میگرفتی!چون علاوه بر بالا و پایین کردن مرتب صفحه فقط نصف هر خط رو نشون میداد و تو هرخط باید یه بار چپ و راست میکردیو اصلا به خاطر همین فروختمش!
    الان بهترین گزینه ی موجود تو ایران همیین eee 701 هست منم اگه مدل 900 گیرم نیاد شاید تا هفته دیگه بخرم.(تو خارج آمازون کیندل و سونی ریدر هم هست ولی صفحش سیاه سفیده وفقط مخصوص ایبوکه و تو ایرانم نیست تازه قیمتش 350 دلاره!!! البته مصرف باتریش خیلی کمه و 2-3 روز میتونی کتاب بخونی!)
    در مورد باتری eee 701 اینو بخونید:
    Under normal use, backlight at 100 percent and using wireless for web browsing and watching a DivX movie at 75 percent volume, the Eee PC managed to deliver three hours and 23 minutes of battery life.
    یعنی اگه فقط ایبوک بخونی شاید تا 5 ساعت هم جواب بده!!!!!!!!

Last edited by farzadsw; 03-08-2008 at 12:30.

8. این کاربر از farzadsw بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    کارمانیا

پيش فرض

تا امروز زیاد درباره Eee تحقیق نکرده بودم اما امروز حدود 2 ساعت براش وقت گذاشتم، این دستگاه واقعا نظرم رو جلب کرد، محبوبیت عجیبی رو در دنیا پیدا کرده. چند جا نوشته بودند که Photoshop CS2 رو خیلی راحت اجرا میکنه که فکر کنم به واسطه ی تکنولوژی ذخیره سازی SSD باشه.

الان گزینه های من PSP و همین Eee هست ولی هنوز چند تا سوال دارم:
    1- این دستگاه درایو اپتیک نداره، چجوری باید ویندوز روش نصب کرد؟! درایورهای ویندوزیش موجوده؟
    2- برای اتصال Dial-Up با این دستگاه باید چکار کنم؟
    3- حافظه ی جانبی قابل ارتقاء واسش چیه و قیمتش چنده؟

من سرچ کردم و دیدم که هفت هشت دستگاه مخصوص Ebook در اونور آب وجود داره ولی ظاهرا قیمتشون همه بالای 300 دلاره. من خیلی روی این مساله ی جلب توجه لپ تاپ در محیط بیرون و دانشگاه حساس هستم، البته Eee اندازه ی خیلی مناسب تری نسبت به لپ تاپ های متداول داره اما در این مورد PSP مناسب تر به نظر میرسه، در کل هنوز قیمت عامل تعیین کننده ست! ولی خودم Eee رو تا اینجا مورد مناسبی دیدم، تا پاسخ سوالاتم چی باشه.

- مقایسه بین N810 و Eee :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    - بررسی کلی Eee :
    کد:
    - نظرات ملت :
    کد:

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

خدمت شما آقا مسلم عرض کنم که eee گزینه ی بسیار مناسبتریه(لا اقل از نظر من) چون قبل از اینکه برم تو نخ n800 حدود 1 ماه در موردش تحقیق کردم(4 ماه پیش) ولی اون موقع ،مثل n800 الان ،تو ایرن نبود.حالا چنتا دلیل برای انتخاب eee:
    1.کار بردش خیلی بیشتره چون تقریبا یه لپتاپ کامله.
    2.مثل اینکه به قضیه رزولیشن (جدا از ابعاد lcd) توجه نکردی! تا وقتی که این قضیه رو لمس نکنی متوجه نمیشی(حتی اگه 1 کلمه از خط تو 472 پیکسل جانشه که حتما نمیشه، اونوقت باید یه اسکرول ساده انجام بدی ولی به خاطر همین 1 کلمه کل صفحه دوباره ریفرش میشه که حداقل 3 ثانیه وقت میخاد(با توجه به cpu 330 Mhz پی اس پی چون ppc من که 400 بود همین قدر وقت میبرد!) )
    3.باتریش خیلی بیشتر نگه میداره.
    4.هارد ssd یه چیزی تو مایه های کارتهای sd هست که چون قسمت مکانیکی نداره:کم مصرفه ،تکون خردن هیچ تاثیری روش نداره،سریعتره(لینوکس رو تو 12 و ویندوز xp رو تو 20 ثانیه بوت میکنه!).پس از لحاظ قابلیت حمل(وقتی روشنه) هیچ فرقی با psp ندار.
    5.با wifi , lan میتونی بری اینترنت(مخصوصا تو دانشگاه).
    6.همه فرمتهارو اجرا میکنه.مثلا اگه فرضا! psp فایل pdf فارسی رو نشون بده،وورد یا پاور پونت رو دیگه نشون نمیده.
    7.خروجی svideo داره که میتونه وصل شه به مانیتور یا پروژکتور،با رزولیشن 1600 * 1200 !!!(اگه لازم شه)
    8.psp مخصوص بازی ساخته شده.یعنی آدم وسوسه میشه بیشتر باهاش بازی کنه!.تازه نرم افزار هم کم داره وکلی هم دنگ و فنک برای نصب نرم افزار(مشکل آجر شدن! )
    و اما در مورد تو چشم بودن:
    به نظر من خیللللللللی ضایعتره که کسی بیرون آدمو با یه psp تو دستش ببینه!!!دانشجو که باشی بدتر.برای همینم من نخریدم.یه وقت فکر نکنی من بازی نمی کنم ، وقتی 5 سالم بود یه کومودر 64 داشتیم که با نوار بازی رو اجرا میکرد!بعدش کلوپ زدیمو.....خلاصه من با psp مشکلی ندارم ولی ملت با کسی که بازی میکنه مثل معتادها برخورد میکنند!
    در مورد cd drive باید عرض کنم پس این فلش برای چیه ؟ الان همه ی لپتاپ ها با فلش هم بوت میشن!
    وقتی تو پایتخت با ویندوز میفروشن یعنی درایورش هست دیگه(خود اونا هم از اینترنت میگیرن).
    در مورد مودم باید از مودم اکسترنال(usb) استفاده کنی .در ضمن dvd drive ,hard اکسترنال هم هست.
    قرار بوده pci express ssd براش بیاد الان نمیدونم هست یا نه؟البته SD CARD slot داره که تا 16 گیگ(SDHC) جواب میده.
    در کل PSP (لا اقل برای کتاب خوندن)اصلا مناسب نیست.
    Last edited by farzadsw; 03-08-2008 at 21:33.

11. این کاربر از farzadsw بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال aria irani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

w7 ایریور هم هست 285 تومن pdf می خونه منتها فارسی ساپورته یا نه رو نمیدونم!

13. این کاربر از aria irani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

یک مساله دیگه هم هست،چون بیشتر pdf ها انگلیسی هستند استفاده از babylon خیلی کمک میکنه!در صورتی که فکر نکنم psp حتی یک دیکشنری تایپی! فارسی داشته باشه.

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

w7 ایریور هم هست 285 تومن pdf می خونه منتها فارسی ساپورته یا نه رو نمیدونم!
    اگه ساپوت هم کنه بازهم مساله رزولیشن 480 * 272 موجوده(پست بالایی رو بخونید)و از این لحاظ psp با قیمت 200 تومن بهتره(البته تاچ اسکرین نیست)

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •