تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 23 از 24 اولاول ... 13192021222324 آخرآخر
نمايش نتايج 221 به 230 از 237

نام تاپيک: ✔ تحصیل در رشته های مرتبط پزشکی

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

یک سوال:
    قبولی تو آزمون تخصص چقدر سخته!؟ چقدر به دانشگاه محل تحصیل وابسته هست!؟

کسی که تو دانشگاه پزشکی ارومیه تحصیل میکنه، چقدر شانس داره در مقابل دانشجو های دانشگاه تهران و شهید بهشتی و ...

درضمن کلا روی کاغذ در چه مدت میشه پزشکی رو تموم کرد!(یعنی کلا دانشجئ الف باشی و هر ترم حداکثر واحد برداری و ترم تابستونم برداری و ...)

و یک سوال در باره بازار کار:
    یه پزشک عمومی که تو اورژانس یک بیمارستان/درمانگاه کار میکنه ، درامدش ماهانه حدودا چقدره!؟
    چون رقم های متفاوتی شنیدم، یکی میگه به پزشک عمومی 2~3 تومن بیشتر نمیدن!
    از یکی هم شنیدم که تو درمانگاه های شبانه روزی قرارادی که با پزشک عمومی نوشته میشه بالای 10~12 میلیون تومن هست!

حالا کدوم یکی از اینا درسته!؟(با فرض اینکه پزشک مورد نظر سابقه زیادی نداشته باشه)
    کاملا سخت و دشوار هست رقابت هم خیلی شدیده به طوری که نفر 150 کشور که همه رشته ها قبول هست اگه یک درصد از نمره اش کم بشه میاد میشه نفر 1000 که هیچکدوم از رشته های اصلی رو نمیتونه قبول شه.
    امسال از نفرات برتر که هفته پیش اعلام شدن از ده نفرشون 6 نفر علوم پزشکی تهران بود و یه نفر شاهد و یه نفر اصفهان ه نفرم ادم نیست. ولی به هیچ وجه قبول شدن ربطی به دانشگاه نداره چون منابع آزمون دستیاری در دانشگاه تدریس نمیشن. کسایی که قبول میشن دو دسته هستن:
    دسته اول وقت کافی برای مطالعه منابع آزمون داشتن و قبول شدن.
    دسته دوم هم استعداد و برنامه ریزی خوبی داشتن و تونستن منابع سنگین رو در کمترین زمان به بهترین وجه بخونن و جمع بندی کنن.
    شما دانشگاه رو ول کن. حساب کن ببین وقت آژاد خواهی داشت برای خوندن یا نه.الان دانشگاه آزاد شهرما در آزمون امسال به تعداد نفرات و در قیاس استعداد دانشجوهاش خیلی بهتر از دانشگاه ما عمل کرده دلیلشم اینه که دانشجوهاش اکثرا وقت آزاد زیادی دارن و همچنین تمن مالی دارن و نیازی به کشیک شب کشیدن برای ماهی یه میلیون تومن حقوق ندارن. همچنین سوالات علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد هم خیلی آسونه و دانشجوهاش اکثرا نیازی به مطالعه زیاد ندارن و میتونن وقتشون رو صرف خوندن منابع دستیاری کنن.

پزشکی همون هفت سال تموم میشه چون ترمی و واحدی نیست و مثلا ترم هشتی وجود نداره که شما یخورده از واحدهاش رو در ترم هفت برداری و یخورده در تابستون و ... پنج تا ترم اون اوایلش هست که تازه اگه اونها رو هم زودتر تموم کنی بازم باید منتظر آزمون علوم پایه بمونی تا بری مرحله بعد ! من خودم امسال شهریور این آزمون رو میدم. بقیه مراحلشم مدت زمان و تعداد کشیک و ... هست نمیشه پیچوند.

بستگی داره چجور درمانگاهی باشه و چجور کاری انجام بده. از ماهی 1 میلیون تومن هست تا ماهی 7-8 میلیون تومن. اکثرا اون حدمتوسط به پایین رو میدن مثلا 1.5 تومن. پزشکی عمومی هیچ درآمدی نداره.درمانگاه اگه شما رو ملزم کنه که از همه تست قند و نوار قلب و ... بگیری و سرم های الکی و داروهای آزاد و ویتامین و ... بنویسی درآمدت یه نیم میلیون تومنی افزایش پیدا میکنه شایدم بیشتر.

2. 4 کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Arrowtic's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    Westeros

پيش فرض

دوستان ، درباره شبانه ی پزشکی توضیح میدید ؟ دقیقا جریانش چیه ؟ چه قدر هزینه میخواد و چه قدر رتبه ی مورد نیاز رو جا به جا میکنه ؟
    الآن من با 633 اگه ایران در نیام ، شبانه داره که برم ؟(خودم کرجم و نمیخوام به شهرستان کارم بکشه)

کاربر فعال انجمن علوم انسانی A/|\IR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

پيش فرض

دوستان ، درباره شبانه ی پزشکی توضیح میدید ؟ دقیقا جریانش چیه ؟ چه قدر هزینه میخواد و چه قدر رتبه ی مورد نیاز رو جا به جا میکنه ؟
    الآن من با 633 اگه ایران در نیام ، شبانه داره که برم ؟(خودم کرجم و نمیخوام به شهرستان کارم بکشه)
    سلام
    رشته های پزشکی و پیرا پزشکی اصلا شبانه ندارن
    با همون رتبه حتی اگه ایران نیاری کرج حتما میاری.

حـــــرفـه ای Arrowtic's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    Westeros

پيش فرض

سلام
    رشته های پزشکی و پیرا پزشکی اصلا شبانه ندارن
    با همون رتبه حتی اگه ایران نیاری کرج حتما میاری.
    دانشگاه کرج مدرسست بیشتر !
    نیارم یا میرم اهواز(اونجا کل فامیل هست + خونه آماده هست برام) یا همدان احتمالا .

خدا کنه ایران در بیام ...

کاربر فعال انجمن علوم انسانی A/|\IR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

پيش فرض

دانشگاه کرج مدرسست بیشتر !
    نیارم یا میرم اهواز(اونجا کل فامیل هست + خونه آماده هست برام) یا همدان احتمالا .

خدا کنه ایران در بیام ...
    بنظرم اگه میخوای بری شهرستان به دندون هم فکر کن
    یا به همین داروسازی اگه علاقه داری که وضعیتت بهتر میشه

داره خودمونی میشه raha20011's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

دوستان من توی انتخاب رشته مجازی سایت سنجش شرکت کردم برام دامپزشکی مشهد اومد.نظرتون رو خواهشا درباره این رشته بگید.به لحاظ درامد و بازار کار و شان اجتماعیش؟!ممنونم.

داره خودمونی میشه raha20011's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

کسی اطلاعی درباره رشته دامپزشکی نداره؟؟؟؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه M-H2013's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

حذف.......
    Last edited by M-H2013; 27-07-2015 at 13:23.

اگه نباشه جاش خالی می مونه M-H2013's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

بعد از پزشکی ، دندان پزشکی ، داروسازی
    رشته تجربی ای که درآمد عالی داشته باشه چیه؟
    ممنون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2016

پيش فرض

بعد از پزشکی ، دندان پزشکی ، داروسازی
    رشته تجربی ای که درآمد عالی داشته باشه چیه؟
    ممنون
    مطمن نيستم اما فكر ميكنم فيزيوترابي هست

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •