تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: خصوصيات يك اسپيكر خوب

پروفشنال Aloneboy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004

پيش فرض خصوصيات يك اسپيكر خوب

من يه اسپيكر جنس خوب و كيفيت خوب صدا و قيمتشم دوره بره 30 تا 40 ت ميخوام اگه چيزي سراغ داريد اسمشو بنويسيد

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

اسپيكر هاي مختلفي در بازار موجوده و اكثر غريب به اتفاقشون چيني هستن.

اين بستگي به سليقه شما داره
    چون اسپيكر يه چيزه سليقه اييه

مارك هاي زيادي هستن:
    پاسكال -- ميكرولب -- ميكرولپ -- جنيوس -- اكسس و.....

حـــــرفـه ای saghy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

سلام
    مهدي جان در ابتدا مشخصات يك اسپيكر خوب را براتون مينويسم و بعد هم يه سري به بازار ميزنيم .
    به دليل اينكه ورودي اسپيكر ها ورودي آمپليفاير از خروجي پري آمپلي فاير كارت صوت كامپوتر ميباشد لذا دامنه ولتاژ ورودي آن بايد مابين 200 ميلي ولت تا 2 ولت بوده تا با بالابردن حجم صدا توسط كامپيوتر شكست موج در ورودي و در ادامه توليد صداي خراب نداشته باشد .همچنين ورودي اسپيكر ها بايد محافظت شده باشد دربرابر جريان مستقيم يا DC كه گاها صداهاي پت پت از بلندگوها شنيده نشود . همچنين يك ايزوله فركانسي در ورودي اسپيكر بايستي تعبيه شده باشد تا فركانسهاي هارموني اضافي و مزاحم وارد آمپلي فاير نشود . مدارات الكترونيكي بايستي از قطعات مرغوب و بدون نشتي باشند . ولوم ها بايد جنس مرغوب داشته باشند تا در دراز مدت كثيف نشده و با تغيير آن صداي خرخر از بلندگوها در نيايد . جك هاي اتصال بايد استاندارد باشد تا به جك مادگي برد آسيب نرساند . بلندگوهاي تويتر و ووفر بايستي شيلد باشد تا توليد ميدان مغناطيسي نكرده و به مانيتور يا اگردر كنار كيس گذاشته شوند به اطلاعات آسيبي نرساند . ساخت باكس تويتر و ووفر بايد استاندارد باشد تا بهترين و رساترين حالت صدا را تحويل دهند . حتي المقدور ساب ووفر از جنس چوب يا فيبر فشرده باشد . بلندگوها داراي صفحه اتصال ابري از جنس خوب با قابليت ارتجاعي بالا به خصوص در باند ووفر داشته باشند تا تمام پهناي باند و حجم صدا به درستي تحويل داده شود .

حالا سري به بازار !
    متاسفانه در بازار آشفته خاور ميانه و به خصوص ايران كپي غير مجاز از طرح و نام به شدت رواج دارد و با تغيير يك حرف نامي را به تقلب ثبت ميكنند . خود شاهد اين اسامي هستيد : microlob ; microlap ; microlap jrc ; genus ; و غيره . ليكن اسپيكرهاي EDIFIRE فعلا خوب و قابل تاملند اما قيمتشان كمي گرانتر است . اسپيكرهاي MICROLAB PROBIT نيز خوبند ولي در سري هاي جديد كمي خراب كرده اند . اسپيكر هاي سري TVM بد نيستند و قابل تحمل و جديدا طيف وسيعي را ارائه داده اند با گارانتي خوب .

تاريخ عضويت
    Aug 2004

پيش فرض سلام

دست شما درد نكه از توضيحاتي كه داديد پيشنهاد خودم در اسپيكر جنس creative
    هستش با اينكه مارك چيني روش زده ولي به نظر من مشتركه بين چين و امريكا و هر كسي استفده كرده از اون خيلي راضي بوده من قيمت هاي اين ايسپيكر رو نميدونم
    شما خودتو ن كه اين دو اسپيكر رو خوب معرفي كرديد منظورم edifire , tvm قيمت هر كدومشون چنده چون من در حد 40 يا 50 تومان ميخوام

تاريخ عضويت
    Aug 2004

پيش فرض سلام

راستي اگه اون دو تا اسپيكري كه معرفي كردي سايتشون بهم بده تا برم ببينم شكلشون چه جوريه

آخر فروم باز mostafaeshghi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    تهران. ميدان 7 تير

پيش فرض

به نظر من يه اسپيكر creative 5 تيكه هست +ساب ووفر
    خيلي چيزه باحاليه صداش end كيفيت ولي حيف قيمتش را من در نمايشگاهه الكامپ كه پرسيدم 60000 تومان بود :cry:

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •