تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 394 اولاول 1234561252102 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 3934

نام تاپيک: راهنمایی برای خرید دستگاهای ضبط و پخش قابل حمل

کاربر فعال MP3 Player sastwhc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

خب مثلا اینا میگن که چون دستگاه رو تخصصی ساختیم پس یک کاره اس و قابلیت جانبی مثل رادیو توش لحاظ نمیشه .. ..
    میدونی اشکالش چیه؟فرض کن من یه sony MX20 بگبرمکه به نظر خودم کیفیت خوبی در ضبط داره.کنترل پخش هم مناسب کار منه.من شب ها موقع خواب رادیو گوش میدم تا خوابم ببره.()خب پس باید یه رادیو هم بگیرم.نمیدونم تا حالا دنیال رادیو بودید یا نه؟رادیو های موجود در بازار یا انداره بزرگی دارند و البته بغیر از FM موج های دیگرو هم میگیرند یا کمی کوچکتر والبته ارزانتر هستند ولبته بی کیفیت تر.

حالا اگر من مثلا بخوام voice book گوش کنم که فرمتش ogg است و رادیو گوش کنم و کارم رو انجام بدم و مثلا موسیقی گوش کنم باید سه تا دستگاه بگیرم با چد تا باطری قابل شارژ و . . . اینه که تصمیم گیری مشکل میشه

آخر فروم باز B L A S T E R's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    █ مادرید ! █

پيش فرض

-مخلص کلام میخوام فانکشن های play کامل باشه.

2-چون از این دستگاه گاهی برای ضبط سخرانی هم استفاده میشه باید قابلیت رکورد داشته باشه.یعنی قابلت رکوردش کاملا قابل توجه باشه.بیشتر وقتا سخرانی از بلندگو پخش میشه اما گاهی هم اگه در یه اتاق با تعداد شنونده کم برگزار بشه ممکنه بلندگویی در کار نباشه در نتیجه باید بتونه ضبط قابل استفاده ای انجام بده.

3-باطریش باید مدت ساعت بالا رو ضبط کنه چون بیشتر وقتا سخنرانی های یک روز تا 12 ساعت طول میکشه و جز زمان نهار وقتی برای شارژ وجود نداره.شاید با این حساب خودش باتری داخلی داشته باشه بهتره

4-تازگی ها بیشتر رادیو گوش میدم.اگه بتونه از رادیو ضبط بکنه هم خیلی عالیه.
    ببین من این دستگاه و 180 تومن خریدم..4 گیگ.8 گیگش 220 تومن بود..
    1-تمام این فانکشن ها رو داره...اسکرین سیور ش هم قابل تنظیمه
    2-صدایی که ضبط میکنه از صدای خود ادم هم طبیعی تره.
    3-اینو نمیدونم 12 ساعت بتونه نگه داره یا نه.ولی من باهاش 3 ساعت کار کردم باتریش کم نکرد..
    4-رادیوش هم عالیه ضبط هم میکنه.
    چندتا عیب:
    صفحش خیلی کوچیکه..
    اگه دستات عرق کنه جای دست روش میمونه
    فقط از طریق usb شارژ میشه
    مزیت:
    صدای بلند ..اسپیکر به صورت کشویی میاد بیرون
    دکمه های لمسی واقعا حساس..
    اینترفیس خوشکل
    کیفیت و بلندیه صدای ایر فونش فوق العادست..با سیستl DNSe

حـــــرفـه ای seymour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

میدونی اشکالش چیه؟فرض کن من یه sony MX20 بگبرمکه به نظر خودم کیفیت خوبی در ضبط داره.کنترل پخش هم مناسب کار منه.من شب ها موقع خواب رادیو گوش میدم تا خوابم ببره.()خب پس باید یه رادیو هم بگیرم.نمیدونم تا حالا دنیال رادیو بودید یا نه؟رادیو های موجود در بازار یا انداره بزرگی دارند و البته بغیر از FM موج های دیگرو هم میگیرند یا کمی کوچکتر والبته ارزانتر هستند ولبته بی کیفیت تر.

حالا اگر من مثلا بخوام voice book گوش کنم که فرمتش ogg است و رادیو گوش کنم و کارم رو انجام بدم و مثلا موسیقی گوش کنم باید سه تا دستگاه بگیرم با چد تا باطری قابل شارژ و . . . اینه که تصمیم گیری مشکل میشه
    اگه نیازمندی هات واقعا اینا باشه ، همونطور که گفتی voice recorder راه چاره اش نیست (مگه اینکه هم مایه اش رو داشتی باشی و هم جا و حوصله دوتا دستگاه) ... باید مصالحه کنی بین کیفیت voice recorder از یک طرف و چند کاره بودن mp3 player ها از طرف دیگه ...

ولی باز میگم ، اگه تهران هستی ، یه گشتی توی پاساژ پایتخت یا بازار رضا و اینا بزن ... به این علت میگم که voice recorder یه خرید "تک" محسوب میشه ، یعنی ممکنه مدلهای متعددی موجود باشه که کاملا مناسب کار تو باشه ، اما چون فقط یه مغازه داردش ، من ازش بی اطلاع باشم ...

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

اگه نیازمندی هات واقعا اینا باشه ، همونطور که گفتی voice recorder راه چاره اش نیست (مگه اینکه هم مایه اش رو داشتی باشی و هم جا و حوصله دوتا دستگاه) ... باید مصالحه کنی بین کیفیت voice recorder از یک طرف و چند کاره بودن mp3 player ها از طرف دیگه ...

ولی باز میگم ، اگه تهران هستی ، یه گشتی توی پاساژ پایتخت یا بازار رضا و اینا بزن ... به این علت میگم که voice recorder یه خرید "تک" محسوب میشه ، یعنی ممکنه مدلهای متعددی موجود باشه که کاملا مناسب کار تو باشه ، اما چون فقط یه مغازه داردش ، من ازش بی اطلاع باشم ...
    راستش این چند روزه زیاد بازار رضا و جمهوری بودم پاساژ ایران(عالی) رو چند روز پیش دیدم.هنوز پایتخت نرفتم ولی 2 ماه پیش که برای خرید لپ تاپ رفتم چیزه بخصوصی ندیدم.

آدم یا باید خودش انتخابی داشته باشه و فقط برای خرید و چونه زدن سرقیمت بره اونجاها.که این کار رو میخوام انجام بدم

یا اینکه بری تویه مغازه بگی میخوای چی بخری.اول میپرسن تا چه قیمتی میخوای هزینه کنی.تا به این سوال جواب ندی ول نمکنند چون تنها چیزی که در موردش مطمئن هستن ،قیمت اجناس شون هست. معمولا برای گفتن و توضیح حساسیت رکورد از جمله از 50متری هم ضبط میکنه و یا مشابهات استفاده میکنند.

بگذریم

من سعی میکنم فردا با دقت زیاد جمهوری و پایتخت رو بگردم ولی اگه چیزه خاص پیدا نکنم تویه همین برند های معمول چه دستگاهی رو پیشنهاد میکنید با شرط اینکه :

رکورد خوب داشته باشه

فانکشن pause باعث خاموش شدن دستگاه نشه(یا لااقل زمانش از 5 دقیقه بیشتر باشه)

رادیو داشته باشه و رادیوش قابلیت ضبط داشته باشه

با تشکر

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

در مورد اینکه گفتم "بگرد" منظورم این نبود که "بپرس" .. که در اونصورت حق با توئه .. منظورم این بود که یه چرخی بزن پشت ویترین ها رو چک کن .. معمولا نتیجه خوبی داره ... برای نمونه ، من دیروز به یکی از دوستان سپرده بودم مدل کمیاب sansa رو توی پایتخت چک کنه که اتفاقا یافته شد ..

ایشالا فردا (=امروز) پیدا شده باشه چیز خوبی ..

در مورد شرایطی که ذکر کردی :

کارای cowon از نظر کیفیت ضبط جزو بهترین ها هستن ... مثلا یه انتخاب خیلی خوب می تونه D2 باشه که با کیفیت 256 kb/s ضبط می کنه ... (اکثر دستگاه ها در حد 64 و پایین تر هستن) و ضمنا 5 حالت تنظیم حساسیت میکروفون داره ... Line in هم داره که اگه خواستی بهش میکروفون وصل کنی ... از رادیو هم با همین کیفیت ضبط می کنه ..

فقط یه مشکل (؟) اینه که wma ضبط می کنه ... با فرض اینکه اکثر مدلها wav یا فرمت های اختصاصی دیگه ضبط می کنن خیلی هم بد نیست .. اما بهرحال گفتم که گفته باشم ...

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

در مورد اینکه گفتم "بگرد" منظورم این نبود که "بپرس" .. که در اونصورت حق با توئه .. منظورم این بود که یه چرخی بزن پشت ویترین ها رو چک کن .. معمولا نتیجه خوبی داره ... برای نمونه ، من دیروز به یکی از دوستان سپرده بودم مدل کمیاب sansa رو توی پایتخت چک کنه که اتفاقا یافته شد ..

ایشالا فردا (=امروز) پیدا شده باشه چیز خوبی ..

در مورد شرایطی که ذکر کردی :

کارای cowon از نظر کیفیت ضبط جزو بهترین ها هستن ... مثلا یه انتخاب خیلی خوب می تونه D2 باشه که با کیفیت 256 kb/s ضبط می کنه ... (اکثر دستگاه ها در حد 64 و پایین تر هستن) و ضمنا 5 حالت تنظیم حساسیت میکروفون داره ... Line in هم داره که اگه خواستی بهش میکروفون وصل کنی ... از رادیو هم با همین کیفیت ضبط می کنه ..

فقط یه مشکل (؟) اینه که wma ضبط می کنه ... با فرض اینکه اکثر مدلها wav یا فرمت های اختصاصی دیگه ضبط می کنن خیلی هم بد نیست .. اما بهرحال گفتم که گفته باشم ...
    سلام

موافقم،cowon برند خیلی خوبیه ولی مدل D2 چون صفحه نمایش بزرگی داره مصرفش هم بالاست.البته نمیدونم قیمتش چنده 4gigتویه ebay حدوده 200 دلاره.اگر بتونه حدود 8 ساعت شارژ برای ضبط داشته باشه و قیمتش هم در حدود قیمت دلاریش باشه انتخابه خوبیه.

از samsung YV-150هم خوشم اومد.هم ضبط خبرنگاریه هم رادیو داره.بالای 2 گیگش نبود قیمت 1گیگش هم 135 تومن بود.
    سونی هم چند تا چیزه جالب داشت.سونی بهترین ضبط خبرنگاری را تولید میکند اما نمیدونم کیفیت ضبط صدا در mp3 playerهای سونی در مقایسه با کیفیت و حساسیت cowon چطوره.u3قبلا داشتم گرجه حساسیت mx20رو نداره اما کیفیتش حتی از سونی بیشتره.اما نمیدونم سونی اگر از ضبط خبرنگاریش صرفنظر کنیم mp3 playerهایی که ضبط دارند کیفیتشون چطوره.

از iAUDIO U5 هم که رویه اینترنت دیدم خوشم اومد.
    سامسونگ نسبت قیمت به کیفیتش و اینکه ضبط های خبر نگاریش رادیو هم دارند حسابی نظر منو به خودشون جلب کرده.

با توجه به این حرفا چه نظری دارید؟

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

d2 از نظر مصرف هیچ مشکلی نداره ... صفحه نمایشش بزرگه ، اما مدیریت باتری اش خیلی خوبه ... 50 ساعت صدا و 10 ساعت تصویر که با هر معیاری عالیه ...

قیمت 2 گیگش باید حدود 205 تومن باشه ... 4 گیگ حدود 240 ...

//
    اون هم مدل خوبیه ... YV ها خیلی وقته که هستن ... کیفیتشون هم خوبه ...

//
    سونی در زمینه mp3 player روی قابلیت های جانبی زیاد مانور نمیده ... به دلایل مختلف ... به cowon نمی رسه و در حد Mp3 player های سامسونگ و creative هستش ...

//

u5 یه مدل entry level هستش (یعنی واسه استفاده های معمولی و کاربر غیرحرفه ای تر) ... اما بهرحال از نظر قیمت به کیفیت می ارزه ... یعنی قرار بوده یه نمونه ارزونتر از دو مدل موفق D2 و i7 باشه ... مثلا فکر نکنم به u3 برسه از نظر کیفیت ..

//
    سامسونگ جدیدا خیلی موفق عمل کرده و کم کم داره تبدیل به رقیب جدی میشه و داره میاد در جمع 4-5 تا مارک معتبرتر ...

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

d2 از نظر مصرف هیچ مشکلی نداره ... صفحه نمایشش بزرگه ، اما مدیریت باتری اش خیلی خوبه ... 50 ساعت صدا و 10 ساعت تصویر که با هر معیاری عالیه ...

قیمت 2 گیگش باید حدود 205 تومن باشه ... 4 گیگ حدود 240 ...

//
    اون هم مدل خوبیه ... YV ها خیلی وقته که هستن ... کیفیتشون هم خوبه ...

//
    سونی در زمینه mp3 player روی قابلیت های جانبی زیاد مانور نمیده ... به دلایل مختلف ... به cowon نمی رسه و در حد Mp3 player های سامسونگ و creative هستش ...

//

u5 یه مدل entry level هستش (یعنی واسه استفاده های معمولی و کاربر غیرحرفه ای تر) ... اما بهرحال از نظر قیمت به کیفیت می ارزه ... یعنی قرار بوده یه نمونه ارزونتر از دو مدل موفق D2 و i7 باشه ... مثلا فکر نکنم به u3 برسه از نظر کیفیت ..

//
    سامسونگ جدیدا خیلی موفق عمل کرده و کم کم داره تبدیل به رقیب جدی میشه و داره میاد در جمع 4-5 تا مارک معتبرتر ...
    سلام

با این حسابا می مونه بینsamsung YV-150 و Cowon D2 که بیشتر میشه رقابت بین قیمت و امکانات.

کسی از این دو مدل هیچکدومش رو داره pause چطوری کار میکنند/.؟

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

خب از نظر کلی که D2 می تونه Yv رو ببلعه ... از نظر کیفیت ضبط ، بهرحال YV رو تخصصی تر ساختن و احتمالا بهتر عمل کنه ... با اینکه :
    Spoken voice can be recorded in three modes SP at 32kbps, HQ at 64kbps, and SHQ at 128kbps
    (در مقایسه ، D2 با کیفیت 256 ضبط می کرد)

در مورد pause ، منظورت اینه که اگه دستگاه کار خاصی انجام نده بطور خودکار بعد از یه مدت خاموش بشه ؟ ... نگران نباش ... همیشه آپشنی رو در نظر می گیرن که بهش بگی آیا می خوای خاموش بشه یا نه ...

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

خب از نظر کلی که D2 می تونه Yv رو ببلعه ... از نظر کیفیت ضبط ، بهرحال YV رو تخصصی تر ساختن و احتمالا بهتر عمل کنه ... با اینکه :

(در مقایسه ، D2 با کیفیت 256 ضبط می کرد)

در مورد pause ، منظورت اینه که اگه دستگاه کار خاصی انجام نده بطور خودکار بعد از یه مدت خاموش بشه ؟ ... نگران نباش ... همیشه آپشنی رو در نظر می گیرن که بهش بگی آیا می خوای خاموش بشه یا نه ...
    راستش رو بخوای من همین حالا هم سه تا mp3 player & ic recorder تو خونه دارم که البته همه شون 6 سال بالاشونه بجز ic recoder همشون موقع pause ظرف 10 ثانیه تا 1 دقیقه خاموش میشن من مجبورم در حالیکه دارم ترجمه میکنم و می نویسم از حالت پاز درشون بیارم و دوباره پاز کنم.
    ic recrder ام 32 مگ حافظه بیشتر نداره و اگر خودم ضبط نکرده باشم(بیشتر اینطوره تقریبا) یا نمیتونم مطلب رو روش بریزم یا مجبورم هر ساعت به کامچیوتر وصلش کنم که یه وقتایی دسترسی به کامپیوتر ممکن نیست.

موافقم D2 کلی fun است کلی کار باحال انجام میده میخوام برم نماینگی سامسونگ و iAudio هر دو تاشونو از نزدیک چک کنم.راستش همه چیزه yv-150 کاملا مطابق میلمه بجز اینکه حداکثر 1گیگش پیدا میشه و اینکه رم اضافی نمخوره

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •