تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: کمک ازحرفه ای ها برای رصد سیارات

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض کمک ازحرفه ای ها برای رصد سیارات

سلام. من به تازگی یک تلسکوپ 4.5 اینچی بازتابی خریدم. تاکنون چند ستاره وماه را رصد کردم اما نمی دانم چطور باید سیارات رارصدکنم.
    نمی دانم کدام جهت هستند؟و تلسکوپ را درکدام جهت قراردهم. به خصوص سیارات زحل و مریخ

همکار بازنشسته farbod123's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    تبريز

پيش فرض

سلام. من به تازگی یک تلسکوپ 4.5 اینچی بازتابی خریدم. تاکنون چند ستاره وماه را رصد کردم اما نمی دانم چطور باید سیارات رارصدکنم.
    نمی دانم کدام جهت هستند؟و تلسکوپ را درکدام جهت قراردهم. به خصوص سیارات زحل و مریخ
    اون قدر سخت نیست اگه پایه الکترونیکی داری می تونی با نر م افزارایی مثل stary night مستقیم بدون زحمت بری سراغشون یا اگه پایه الکترونیکی نداری باید مختصاتشونو با نرم افزار یا راه های دیگه پیدا کنی و دستی رصدشون کنی که مطمعنا سخت تره...
    ضمنا یه روش هم اینه که ستاره ها نورشون نوسان داره ولی سیارات این طور نیستن و با این روش هم میشه رصد شون کرد...
    البته اگه از شهر رصد می کنی به دلیل آلودگی نوری سخت می شه رصدشون کرد...

حـــــرفـه ای Babak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام
    یه گردونه آسمان باید بخری . نقشه تمام سال آسمان. یه اطلس آسمان شب هم باید بخری. اینا با هم 5000 تومن حدودی. اینا ابزار دست هر رصد گریه.
    برای سیارات باید جاشون رو توی آسمان شب بدونی . از نرم افزار های نجومی مثل استاری نایت استفاده کن. تو همین انجمن بخش معرفی نرم افزار های نجومی چند تا آسمان نما معرفی شده. از اونا هم میتونی برای پیدا کردن سیارات ( و اجرام غیر ستاره ای) استفاده کنی.
    اما سیارات همیشه در منطقه البروج هستند. مسیری که خورشید توی آسمان طی میکنه رو توی شب در نظر بگیر. سیارات معمولا پر نور تر از ستاره های دیگه هستن ( زهره و مشتری از همه ستاره ها پر نور ترن. زحل و مریخ هم در حد درخشان ترین ستاره ها) و همون طور که دوستمون گفت سیاره ها چشمک نمیزنن.
    Last edited by Babak; 18-03-2009 at 21:05.

4. این کاربر از Babak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

با تشکر از همه دوستان بابت راهنمائیشان که خیلی به من کمک کرد
    من توانستم مطالب زیادی در فروم فرا بگیرم و با کمک نرم افزار stellarium ستارگان کمر بند جبار را رصد و با استفاده از آن سیاره زحل را پیدا کنم
    ولی نکته عجیب اینجاست که با تلسکوپ ستارگان رصد میشوند ولی سیاره زحل را که با چشم عادی از مکانش مطمئن بودم رصد نمیشود
    میخواستم از دوستان سوال کنم علت خاصی دارد و مشکل از کجاست؟(من از تلسکوپ 4.5 اینچی skyview استفاده میکنم و با چشمی 25m تست کردم

حـــــرفـه ای Babak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

منظور از رصد نمیشه چیه ؟ یعنی قرص سیاره و حلقه رو نمیبینین ؟
    فاصله کانونی تلسکوپ رو میگین چنده ؟
    از چشمی های کوچکتر ( فکر میکنم چشمی 10 همراه تلسکوپ فروخته شده ) استفاده کنید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •