تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: پردرآمد ترین رشته مهندسی

راي دهنده
78. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • مهندسی عمران

11 14.10%
  • مهندسی برق

8 10.26%
  • مهندسی مکانیک

2 2.56%
  • مهندسی شیمی

2 2.56%
  • مهندسی نفت

6 7.69%
  • مهندسی کامپیوتر

11 14.10%
  • مهندسی دلالی

21 26.92%
  • مهندسی دزدی

17 21.79%
صفحه 68 از 71 اولاول ... 18586465666768697071 آخرآخر
نمايش نتايج 671 به 680 از 702

نام تاپيک: ✔ اطـلاعـات و زمينـه هـاي كـاري رشـته هـاي مـخـتـلف

در آغاز فعالیت .:Hessam:.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

سلام
    اگه میشه راهنمایی بفرمایید.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه گشی زده بودما ولی چشمم ندیده بود بعد از اینکه تاپیک زدم اینجا رو دیدم

پروفشنال hosseingrami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

12 آینده کاری در حوزه IT (فناوری اطلاعات)

سلام خدمت دوستان خوبم.میخواستم در مورد آینده کاریم در حوزه فناوری اطلاعات با هم بحث کنیم و کمکم کنید.

خوب بهتره قبل از شروع یک کم از خودم بگم و یک کم از هدف.

بنده کاردانی فناوری اطلاعات رو در دانشگاه جامع علمی کابردی تموم کردم.معدل و درسم بدک نیست وسعی کردم کلا به دانشگاه تکیه نکنم.عقیده خودم این بود که مهم نیست که کجا درس میخونم بکله مهم اینه که هر جا هستم خودم بیاموزم و برم دنبال چیزی.اکنون ترم اول کارشناسی ناپیوسته درهمین رشته و گرایش هستم منتهی نمیخوام اشتباهات گذشته و وقت کشی های گذشته رو تکرار کنم.هدف از زدن این تاپیک این بود که بهتر بتونم به کاردراین زمینه دست بزنم که شاید خواسته خیلی ها باشه.

بنده یک هدف یا پلن برا خود ترسیم کرده ام که در این پلن دلم میخواد مباحث پایه رو در سه حوزه فرا بگیرم این حوزه ها به تریتب شامل : وب، امینت و مباحث شبکه هست.تفاوت الان من با دوران کاردانیم اینه که اون زمان به صورت تعوری یاد میگرفتم و اگه عملی هم کار میکردم در حد همون تعوری بود که به مرور فراموش میشن چون تمرین و تکراری نیست.
    حالا میخوام به این سه حوزه به صورت جدی مسلط بشم چون حس میکنم اگه در این سه حوزه تسلط داشته باشم میتونم در آینده کارای خوبی در این رشتم انجام بدم.

هدف نهایی از این کارم اینه که یک شرکت تاسیس کنم که کارایی رو بتونه در زمینه فناوری اطلاعات انجام بده.نمونه این کارها همین سه حوزه که گفتم و همینطور کارای خاص که به صورت ایده انجام خواهند شد.
    اگه گفتم یک شرکت چون بدنبال پایریزی گروهی هستم که با هم صمیمانه کار کنند و به قولی برابچ پایه ای باشند.
    تا حدودی این گروه رو میتونم جمع کنم ولی خودتون میدونید الان گروهی موفقه که اولا به صورت تجربی و عملی چیزی بلد باشن و دوما گروه بتونه به صورت هماهنگ و در یک هدف پیش بره.
    از اونجایی که رشته بنده در مقطع کارشنایی ناپویسته هست، و گرایش های زیادی داره به نظر خودم دسترسی به این اهداف دور از انتظار نیست.خود بنده گرایش فناوری اطلاعات رو دارم، یکی از دوستان نزدیکم امنیت اطلاعات و دوست دیگرم در گرایش تجارت الکترونیک به صورت ترم اولی مشغول به تحصیل هستند.

گرایش فناوری اطلاعات در مقطع کارشناسی ناپویسته یک گرایش مدیریتی هست و از اونجا که من قصد مدیر شدن و تاسیس شرکت دارم به نظر خودم بسیار عالی هست که در این گرایش درس بخونم و جدا از درس خوندن "سه موضوع وب،امینت و شبکه ها" رو هم به جد یاد بگیرم.خوب دوستان هم گرایش های خوبی دارند و اگه جدی باشن میتونیم به کمک هم کاری تو این وضعیت بیکاری برا خودمون دست و پا کنیم.دلیل اینکه میگم خودم حتما به این سه موضوع مسط بشم نیاز اطلاعاتی خودمه و اینکه به عنوان یک مدیر دلم میخواد بی سواد نباشم.

بنده به دوستانم پیشنهادهایی دادم و اونها هم استقبال کردند.دلم میخواست که این دوستانم هم تو رشتشون جدی باشن و هم جدی یادبگیرن.بنابراین حس میکنم "یک سرفصل درست برای هر کدوم" و کلا برا هدفم نیاز دارم که بعد از این دو سال که کارشناسیمون تموم میشه هر کدوم از ما بتونیم موفق باشیم و در نهایت شرکتی که میگم رو تاسیس کنیم.

از اینکه طولانی شد عذر میخوام.

خوب خواسته و سوالات من از شما چیه؟!
    خواسته من از شما اینکه که در ابتدای کار بگین که نقص کارم چیه؟و باید چه کنم؟برا هر قسمت از گروهم چه مطالبی باید به صورت تجربی و عملی آموخته بشه یا به قول خودم چه سرفصل کلی رو برا خودم و دوستان تعریف کنم و بر اساس اون پیش برم؟!؟

در ادامه بگین که کلا مشاغلی که میتونم انجام بدم چیاست؟(در غالب شرکت یا غیر)

حالا به نظر شما کدوم مبحث در فناوری اطلاعات درآمد و بازدهی بهتری تو کشورمون داره؟

بعد بگین که برا خبره شدن در سه زمینه(به ترتیب) وب، امنیت و شبکه باید چه کرد؟
    منظورم از این سوال اینه که به تریتب اولویبت باید کدوم رو آموخت و برای هر کدوم از کجا تا کجا شروع کرد و با کجا رسید؟

راستی مدارک بین المللی مثل سیسکو.ام سی اس ای و ... هر کدوم چه کاربردی دارن؟؟؟ارزش اخذشون رو دارن؟برا اخذشون باید چه کرد؟

در آخراز شما درخواست میکنم اگه مطلبی نصیحتی چیزی در مورد این مباحث دارین لطف کنین و رد کنید بیاد.

باتشکر از همه دوستان گلم!

Last edited by hosseingrami; 03-10-2013 at 00:55.

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

درود.

یه نکته ی کوچیکی می خواستم بگم.

یکی اینکه { وب - امنیت - شبکه } سه تا مقوله ی متفاوت هستن و نمیشه برین هر سه ی این هارو کار کنید. پیشنهاد من به شما اینه که در یکی ازین زمینه ها متخصص بشید. بنده خودم هم گروه داشتم در دانشگاه و دانشگاه تا حدودی ساپورت میکرد مارو. توی گروه هرشخص متخصص یه شاخه ی خاص بود. یکی امنیت ، یکی برنامه نویسی یکی شبکه ، یکی امنیت شبکه ، یکی متخصص یونیکس و...

اگه بخوام این سه شاخه رو با هم مقایسه کنم نظرم اینه با توجه به تجربه ام:

- مباحث وب و طراحی اگه واقعن حرف برای گفتن داشته باشید از جایگاه بالایی برخورداره درحال حاضر.
    - بعد از وب ، شبکه جایگاه نسبتن خوبی داره..

- امنیت که میشه به دو دسته تقسیمش کرد ، امنیت شبکه خیلی عالیه اگه واقعن تخصص داشته باشید درش، اما امنیت سیستم (عامل) متاسفانه پشتیبانی چشمگیری ازش نمیشه در ایران.. گروه ما یک گروه CSIRT بود ولی در زمینه ی امنیت سیستم عامل کسی براش تره هم خورد نکرد. ( حتا وقتی ایده ای عالی برای ساخت آنتی ویروس داشتیم و با عملی شدن ذره ای فاصله نداشتیم)

در کل اگه توضیحات بالارو به دقت دیده باشید همه جا گفتم "اگه در اون زمینه واقعن حرفی برای گفتن داشته باشید" موفق میشید. چرا ؟ چون واقعیت اینه که دست خیلی زیاده و در این بین شما باید تفاوت خودتون رو نشون بدین که کار آسونی نیست. همچنین در کنار اینها شما می تونید دست به نوآوری بزنید و کارهای خاص تر انجام بدین.. مثلن ساخت اپلیکیشن های اندروید که درحال حاضر متخصصش زیاد نیست در ایران.

دیگه اینکه بنده به شما توصیه میکنم فعلن سمت شرکت نرید و همینطوری به حالت "گروه" باقی بمونید تا اوضاع رو محک بزنید ، شرکت رو هرزمانی که بخواین به راحتی میشه تاسیس کرد و البته باید به فکر مالیات بر حسب سال مالی نیز باشید.

بازم میگم این نکته ی مهم رو : " زمینه ی تخصصتون رو تایین کنید از بین اون سه مورد ، هیچ وقت به فکر کسب تخصص در چندین شاخه نباشید که موفق نخواهید شد"

موفق باشید.

4. 3 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

درود.

یه نکته ی کوچیکی می خواستم بگم.

یکی اینکه { وب - امنیت - شبکه } سه تا مقوله ی متفاوت هستن و نمیشه برین هر سه ی این هارو کار کنید. پیشنهاد من به شما اینه که در یکی ازین زمینه ها متخصص بشید. بنده خودم هم گروه داشتم در دانشگاه و دانشگاه تا حدودی ساپورت میکرد مارو. توی گروه هرشخص متخصص یه شاخه ی خاص بود. یکی امنیت ، یکی برنامه نویسی یکی شبکه ، یکی امنیت شبکه ، یکی متخصص یونیکس و...

اگه بخوام این سه شاخه رو با هم مقایسه کنم نظرم اینه با توجه به تجربه ام:

- مباحث وب و طراحی اگه واقعن حرف برای گفتن داشته باشید از جایگاه بالایی برخورداره درحال حاضر.
    - بعد از وب ، شبکه جایگاه نسبتن خوبی داره..

- امنیت که میشه به دو دسته تقسیمش کرد ، امنیت شبکه خیلی عالیه اگه واقعن تخصص داشته باشید درش، اما امنیت سیستم (عامل) متاسفانه پشتیبانی چشمگیری ازش نمیشه در ایران.. گروه ما یک گروه CSIRT بود ولی در زمینه ی امنیت سیستم عامل کسی براش تره هم خورد نکرد. ( حتا وقتی ایده ای عالی برای ساخت آنتی ویروس داشتیم و با عملی شدن ذره ای فاصله نداشتیم)

در کل اگه توضیحات بالارو به دقت دیده باشید همه جا گفتم "اگه در اون زمینه واقعن حرفی برای گفتن داشته باشید" موفق میشید. چرا ؟ چون واقعیت اینه که دست خیلی زیاده و در این بین شما باید تفاوت خودتون رو نشون بدین که کار آسونی نیست. همچنین در کنار اینها شما می تونید دست به نوآوری بزنید و کارهای خاص تر انجام بدین.. مثلن ساخت اپلیکیشن های اندروید که درحال حاضر متخصصش زیاد نیست در ایران.

دیگه اینکه بنده به شما توصیه میکنم فعلن سمت شرکت نرید و همینطوری به حالت "گروه" باقی بمونید تا اوضاع رو محک بزنید ، شرکت رو هرزمانی که بخواین به راحتی میشه تاسیس کرد و البته باید به فکر مالیات بر حسب سال مالی نیز باشید.

بازم میگم این نکته ی مهم رو : " زمینه ی تخصصتون رو تایین کنید از بین اون سه مورد ، هیچ وقت به فکر کسب تخصص در چندین شاخه نباشید که موفق نخواهید شد"

موفق باشید.
    سلام عزیز.یک دنیا بات پاسخت ازت ممنونم.تجربه خوبی بهم رسوندی.
    حقیقتش رو بخوای قبول دارم که اولا فرصت چند شاخه عمل کردن رو نداریم و هم کار سخت میشه.ولی به نظر من اینا کمی به هم وابسته هستند(البته جز بحث امنیت سیستم عامل که واقعا داغ دلم رو تازه کرده و درکت میکنم).
    ترتیب اولویت ها رو هم کاملا حق با تویه.
    همونطور که گفتم این سه شاخه یه جورایی به صورت خاص به هم مرتبط اند.مثا اگه وب رو کامل مسلط باشم بعدا میتونم در امنیت به صورت تخصصی کار کنم و نه آماتور چون بالاخره برنامه نویسی وب و جاوا و این مسایل رو باید بلد باشم تا تو حوزه وب متخصص حساب شم و به قول تو حرفی برای گفتن داشته باشم.
    تز طرفی هم 2 سال وقت دارم که بازم نمیدونم باید چه کنم.البته یک کاری هم میتونم انجام بندم.اینکه باید به تریتب شروع کنم و تا هرجا رسیدم تا همونجا بلدم دیگه!!

برا بحث شرکتم نمیدونم.همینه که خودمم مردد هستم.اصلا تضمینی وجود نداره که گروه و حتی خودم به جد عمل کنیم و یا اینکه موفق باشیم.

به صورت گروه و بدون شرکت میشه کاری انجام داد و به درآمد رسید؟
    فرض بگیر که به ترتیب تو یی یا چند از اینا متخصص شدم.برا هر کدوم میتونم به چه درآمدایی و چه جوری فکر کنم؟؟(انفرادی منظورمه)

راستی ایده و نوآوری دارم ولی بازم موفقیتش با خداست والبته تلاش منم بی تاثیر نسیت.از اونجایی که تو شهرم مرکز تخصصی و سازمان یافته ای برا فناوری اطلاعات نیست ممکنه با تاسیس یک شرکت موفقیت خوبی داشته باشم.
    البته تو حوزه طراحی وب یک شرکت هست که اونم یکی دوتا از دوستان خودم توش کار میکنند(البته نه این گروه).
    Last edited by hosseingrami; 03-10-2013 at 11:17.

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام عزیز.یک دنیا بات پاسخت ازت ممنونم.تجربه خوبی بهم رسوندی.
    حقیقتش رو بخوای قبول دارم که اولا فرصت چند شاخه عمل کردن رو نداریم و هم کار سخت میشه.ولی به نظر من اینا کمی به هم وابسته هستند(البته جز بحث امنیت سیستم عامل که واقعا داغ دلم رو تازه کرده و درکت میکنم).
    ترتیب اولویت ها رو هم کاملا حق با تویه.
    همونطور که گفتم این سه شاخه یه جورایی به صورت خاص به هم مرتبط اند.مثا اگه وب رو کامل مسلط باشم بعدا میتونم در امنیت به صورت تخصصی کار کنم و نه آماتور چون بالاخره برنامه نویسی وب و جاوا و این مسایل رو باید بلد باشم تا تو حوزه وب متخصص حساب شم و به قول تو حرفی برای گفتن داشته باشم.
    تز طرفی هم 2 سال وقت دارم که بازم نمیدونم باید چه کنم.البته یک کاری هم میتونم انجام بندم.اینکه باید به تریتب شروع کنم و تا هرجا رسیدم تا همونجا بلدم دیگه!!

برا بحث شرکتم نمیدونم.همینه که خودمم مردد هستم.اصلا تضمینی وجود نداره که گروه و حتی خودم به جد عمل کنیم و یا اینکه موفق باشیم.

به صورت گروه و بدون شرکت میشه کاری انجام داد و به درآمد رسید؟
    فرض بگیر که به ترتیب تو یی یا چند از اینا متخصص شدم.برا هر کدوم میتونم به چه درآمدایی و چه جوری فکر کنم؟؟(انفرادی منظورمه)

راستی ایده و نوآوری دارم ولی بازم موفقیتش با خداست والبته تلاش منم بی تاثیر نسیت.از اونجایی که تو شهرم مرکز تخصصی و سازمان یافته ای برا فناوری اطلاعات نیست ممکنه با تاسیس یک شرکت موفقیت خوبی داشته باشم.
    البته تو حوزه طراحی وب یک شرکت هست که اونم یکی دوتا از دوستان خودم توش کار میکنند(البته نه این گروه).
    A M ! N جان، اگه ممکنه بحث رو جواب و ادامه بده

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

لطفا اطلاعات در مورد آینده کاری رشته مکاترونیک در اختیارم بگذارید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

داشی هر رشته ای میخوای بخونی بخون!ولی مثه مرد بخون!به شرطه اول بودن بخون!اون موقع پولت از پارو بالا میره

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام به همگی دوستان خوبم.

بنده دوست دارم که در حوزه وب به عنوان تخصص اصلیم کار کنم.این جمله یه کم کلی هست اگه ممکنه دوستان به طور کل به جز بازش کنند و اولا بگن که چه موضوعات و به نوعی نقشه راهی باید داشته باشم و دوما با هر میزان اطلاعات چه طوری و چه مقدار میتونم کسب درآمد داشته باشم؟!
    البته بحث درآمد رو میدونم که به این سادیگا نمیشه گفت و به خود من بستگی داره ولی بالاخره اگه تجربه ای در این زمینه دارین حداقل میتونه امیدوار کننده باشه.

برا موضواعات میدونم که کلا دو شاخه وجود داره : یکی طراحی یا دیزاین و دیگری برنامه نویسی
    و همینطور میدونم که در برنامه نویس وب باید در دو قسمت برنامه نویسی کلاینت و برنامه نویس سمت سرور کار کنم.این بدیهی است که اول باید سمت کلاینت رو یاد بگیرم و سپس سمت سرور رو کار کنم.درخواست من از شما اینه که کلا برام حوزه وب رو باز کنید تا من بتونم با داشتن این موضوعات(یا به قول خودم سرفصلها) دنبال منبع مناسب بگردم و همیطور برنامه ریزی برا یادگیری هر کدوم بکنم.
    تشکر از همگی
    Last edited by hosseingrami; 18-10-2013 at 12:38.

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

بنده دوست دارم که در حوزه وب به عنوان تخصص اصلیم کار کنم.این جمله یه کم کلی هست اگه ممکنه دوستان به طور کل به جز بازش کنند و اولا بگن که چه موضوعات و به نوعی نقشه راهی باید داشته باشم و دوما با هر میزان اطلاعات چه طوری و چه مقدار میتونم کسب درآمد داشته باشم؟!
    البته بحث درآمد رو میدونم که به این سادیگا نمیشه گفت و به خود من بستگی داره ولی بالاخره اگه تجربه ای در این زمینه دارین حداقل میتونه امیدوار کننده باشه.

برا موضواعات میدونم که کلا دو شاخه وجود داره : یکی طراحی یا دیزاین و دیگری برنامه نویسی
    و همینطور میدونم که در برنامه نویس وب باید در دو قسمت برنامه نویسی کلاینت و برنامه نویس سمت سرور کار کنم.این بدیهی است که اول باید سمت کلاینت رو یاد بگیرم و سپس سمت سرور رو کار کنم.درخواست من از شما اینه که کلا برام حوزه وب رو باز کنید تا من بتونم با داشتن این موضوعات(یا به قول خودم سرفصلها) دنبال منبع مناسب بگردم و همیطور برنامه ریزی برا یادگیری هر کدوم بکنم.
    تشکر از همگی
    دوستان خوبم.واقعا از این فروم بعیده که کسی جواب نمیده

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

تشکر از همگی
    دوستان با تجربه اگه ممکنه در این امر من رو یاری کنند.در ادامه مباحثی رو میگم که تکمیل کننده بحث خواهند بود.تو این مباحث هم لطفا کمک کنید.

از کلیه مباحث(تو تحقیقاتم) متوجه شدم که برنامه نویسی وب (مثلا asp) نیاز داره که فرد base از برنامه نویسی داشته باشه.خیلیا میگن که برای این کار باید الگوریتم رو اول کار کنم و سپس به یادگیری یک زبان پایه مثل سی بپردازم.اینطوری میتونم هر زبانی رو کار کنم.
    یکی مثال قشنگی زد گفت که مثلا برا رانندگی با پراید آموزش میبینم ولی بعد گرفتن گواهینامه ممکنه هر ماشینی سوار بشم و اگه مثلا پیکان سوار شدم قواعد رانندگی همونه فقط یه کم باید با همون پیکان تمرین کنم تا بدون مشکل رانندگی کنم.
    میخواستم بدونم که این حرفام اولا درسته و دوما اگه درسته چه طور باید به بهترین شکل این پایه رو فوی کنم؟؟؟

همونطور که تو تاپیک هم گفتم بنده الان ترم یک کارشناسی هستم و این به این معنی هست که دروسی مثل ساختمان داده و همینطور پایگاه داده و تجزیه تحلیل سیستم ها رو پاس کردم و تو کارشناسی هم همین اول ترم دارم دروس طراحی الگورتیم و بانک اطلاعات کاربردی و ریاضی گسسته و ریاضی مهندسی رو پاس میکنم.میخوام این base رو جوری فرا بگیرم که به صورت (اگر و فقط اگر= دو طرفه) بتونم هم این درسا رو به بهترین شکل پاس کنم و هم واقعا مردانه بیام بالا و کلا با تجربه و پخته باشم و سرسری از مسایل رد نشم.
    اگه صحبتم در مورد الگوریتم و همینطور زبان پایه درست باشه فکر کنم به عنوان یک پیش نیاز، نیاز به ریاضی و زبان متوسط به بالایی دارم که تو این زمینه شاید یه کم بلنگم.
    تشکر از همگی مخصوصا اونهایی که وقت عزیزشون رو در اختیار بنده میذارن

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •