تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: پردرآمد ترین رشته مهندسی

راي دهنده
78. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • مهندسی عمران

11 14.10%
  • مهندسی برق

8 10.26%
  • مهندسی مکانیک

2 2.56%
  • مهندسی شیمی

2 2.56%
  • مهندسی نفت

6 7.69%
  • مهندسی کامپیوتر

11 14.10%
  • مهندسی دلالی

21 26.92%
  • مهندسی دزدی

17 21.79%
صفحه 58 از 71 اولاول ... 84854555657585960616268 ... آخرآخر
نمايش نتايج 571 به 580 از 702

نام تاپيک: ✔ اطـلاعـات و زمينـه هـاي كـاري رشـته هـاي مـخـتـلف

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

از نظر اشتغال:
    تو این مملکت دو تا رشته هست که خیلی زیاد شده. یکیش حسابداری و دیگری مدیریت.
    این رشته ها دیگه بازارشون از اشباع هم رد کرده. الآن دکتراش بیکارن. دیگه لیسانسش که شوته شوته.
    خیلی بعیده با مدیریت برید سرکار.
    بلکه شانس یا پارتی داشته باشین.

من خودم دو سال و نیم مدیریت بازرگانی می خوندم. چون هیچ آینده ای نداشت انصراف دادم.

از نظر تحصیلی:
    دولتی و بازرگانی درسهاشون یه چند واحد خیلی جزئی با هم فرق دارند.
    در این رشته شما واحدهایی از حسابداری و پزوهش عملیلتی و اقتصاد خرد و کلان و یک سری درسهای حفظی باید بخونید.
    در کل این رشته بیشتر حفظیات داره. از نظر من رشته آسونیه.

سوال دیگه ای بود در خدمتم.

ممنونم ولي نا اميدم شدم كه !
    الان انتخاب ديگه اي هم ندارم ...
    مديريت دولتي - بازرگاني - علوم اقتصادي
    حسابداري هم هست ولي دوست ندارم .......
    چه كنم !

زيست شناسي و زمين شناسي و شيمي و كشاورزي هم هست
    ولي خودم دو ترم كشاورزي خوندم و اصلا علاقه اي به اين رشته ها ندارم .......

پروفشنال Aryana_b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    همین نزدیکیا...

پيش فرض

دوستان سلام چندتا سوال دداشتم...
    عمران فیزیکش خیلی زیاده؟؟؟من فیزیک دوست ندارم میخوام ببینم عمران به دردم میخوره یا نه؟
    یه بنده خدایی میگفت مهندسی صنایع و مهندسی پزشکی خیلی مردونس؟ به درد دخترا نمیخوره میشه بگید با لیسانس این دوتا چه کاری میشه انجام داد؟
    یکی دیگه راجع به دانشگاه اینجا میشه بپرسیم؟؟؟میشه یه خورده راجع به دانشگاه عباسپور تهران توضیح بدید
    مرسی

حـــــرفـه ای ALt3rnA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    Politziea

پيش فرض

یه بنده خدایی میگفت مهندسی صنایع و مهندسی پزشکی خیلی مردونس؟ به درد دخترا نمیخوره میشه بگید با لیسانس این دوتا چه کاری میشه انجام داد؟
    مهندسی صنایع خیلی شغل ها گیرش میاد اما تقریبا تو همشون شخص باید آماده ی انواع برخورد اجتماعی باشه . منم با دوستتون موافقم این رشته به درد دختر خانومای خجالتی و سر به زیر نمیخوره اصلا ولی اگه برعکسشه چرا . اینو هم در نظر داشته باشید که بازار صنایع خوبه ! چون همه جا نیاز دارن بشون
    مهندسی پزِشکی تا جایی که اطلاع دارم مثل صنایع اینجوری نیست . ولی بازار کار نداره تو ایران ابدا ! یعنی به نظر من فقط به درد کسایی میخوره که بخوان برن خارج و اقامت دائمشون تضمینیه

4. 2 کاربر از ALt3rnA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

دوستان بازار كار مهندسي منبع طبيعي (محيط زيست) _ زيست شناسي _ شيمي _ زمين شناسي رو بگين
    مهندسي كشاورزي ( علوم و صنايغ غذايي)

ممنونم

تربیت بدنی و علوم ورزشی

اگه نباشه جاش خالی می مونه deaddeaddead's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

سلام.پزشکی هسته ای رو از کدوم رشته انتخاب میکنن؟ ریاضی یا تجربی؟
    شغلش چطوره؟ درآمد و جذابیت و ...
    کدوم دانشگاه های دولتی این رشته رو روزانه دارن؟
    با چه رتبه ای از منطقه 3 میشه قبول شد؟
    لطفا کمک کنید

کاربر فعال انجمن تلویزیون و رادیو shahab_f's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

باورم نمیشه این همه رشته توی این تاپیک معرفی شده به جز «مهندسی شیمی»، حداقل در فهرست پست اول که نبود، بنابراین من یه توضیحاتی که پارسال برای یکی از دوستان نوشته بودم اینجا تایپ میکنم و از Marichka خواهش میکنم که به فهرست پست اول اضافه اش کنه :

مهندسی شیمی رشته ای که توش یاد میگیری چجوری یک فرایند شیمیایی رو در مقیاس صنعتی پیاده کنی ، فرض کن شیمی دان ها کلی توی آزمایشگاه وقت صرف میکنن و به این نتیجه میرسند که ماده ی A به علاوه ی ماده ی B میدهد ماده ی C ، خب تا اینجاش به شما ربطی نداره ، بعد قرار میشه این ماده ی C رو درمقیاس صنعتی توی یک کارخونه تولید کنیم ، شیمی دان میدونه که A رو بریزه روی B میده C اما در مقیاس صنعتی چطور ؟ این مهندسی شیمیه که تعیین میکنه مثلا باید یک برج 5.5 متری بسازیم که توش 4 تا سینی داشته باشه ، از بالا A بریزه پایین و از پایین B به صورت گاز وارد شه ، دما اینقدر باشه ، میزان ورود B و A فلانقدر باشه ، فشار گاز B اینقدر و ... . پس اصل مطلب اینه که توی مهندسی شیمی به شما یاد میدن بتونین یه فرایند شیمیایی رو صنعتیش کنید .یا یه مثال دیگه مثلا شما میدونین که نفت که از زمین میاد حاوی نفت به صورت تعداد زیادی ماده ، گاز و آب هست ، اصل طراحی یک سکوی نفتی با مهندسی شیمی و مهندسی نفته . مهندس شیمی کل مجموعه رو طراحی میکنه که مثلا اول آب رو با فشار میفرستیم به چاه تا نفت بیاد بیرون ، بعد با یک دستگاه فشارش رو تامین میکنیم تا برسه به برج جدا کننده ، از اونجا آبش جدا میشه باید بره به قسمت تصفیه تا دوباره برگرده به دریا ، گازش جدا میشه و میره به قسمت رطوبت زدایی (حالا اینکه چطوری گاز رطوبت زدایی بشه کلی داستانه تو مهندس شیمی ) و یه سری بلا ها هم سر نفت میاد . کل طراحی یه همچین مجموعه ای با مهندسی شیمیه .

حالا بحث نزدیکی مهندسی شیمی با مکانیک و غیره . ببین ! مهندسی شیمی شبیه مکانیک سیالات هست ، چون اگه بدونی مکانیک سیالات راجع به چیه (که از اسمش هم معلومه ) توی مثال هایی که من زدم میبینی که بخش اعظمی از کار شما با سیالاته ، مثلا همون مثالی که زدم نفت از چاه بیرون میاد باید فشارش رو با دستگاه تامین کنیم خودش بحث مکانیک سیالاته که یک سیال چطور توی لوله حرکت میکنه و افت فشار چیه و چطور باید کنترل بشه و ... . اما اونجایی که اصل مطلب مهندسی شیمی هست از مکانیک سیالات جداست .
    مثلا توی مثال اولم گفتم که شما باید تعیین کنی که فرایند A+B میدهد C توی کارخونه چطور انجام بشه ، این کاریه که مهندسی مکانیک سیالات از عهده اش بر نمیاد ، چون قوانین ارتباط مواد وقتی در کنار هم هستند و رد و بدل شدن ماده بین اونها رو فقط مهندسی شیمی و تحت عنوان درسی به نام «انتقال جرم» میخونه . اونوقت بعد از این انتقال جرم شما درس های دیگه ای میخونی که یاد میگیری یه فرایند شیمیایی از چه قوانینی پیروی میکنه ، و با استفاده از اون قوانین شما طراحیت رو انجام میدی . بنابراین مقایسه ی م. شیمی با مکانیک سیالات از نظر من کار درستی نیست . این مقایسه هم فقط برای این انجام میشه که بچه ها توی ایران فقط 4 تا رشته میشناسن : برق ، مکانیک ، عمران ، صنایع . در حالی که مهندسی شیمی یک رشته ی جدائه که بسیار هم کاربردیه ، چون با توضیحاتی که دادم میبینی که هر جا که یک کارخونه باشه از کارخونه مواد غذایی گرفته (ساخت سس مایونز ، رانی! ، رب گوجه و ...) صنایع چوب (تهیه کاغذ) و تا از همه مهمتر صنایع نفت و گاز به م.شیمی احتیاج هست .

الان توی امریکا بالاترین حقوق رو مهندسین نفت میگیرن و بعد از اونها مهندسین شیمی .راجع به اینکه چقدر شیمی داره ، همه ی مهندسی ها دروس عمومی مثل شیمی 1 رو دارند ، بعضی ها شیمی 1 و شیمی 2 دارند . حالا توی مهندسی شیمی علاوه بر شیمی 1 و شیمی 2 ، شما شیمی آلی و شیمی - فیزیک هم دارین . یعنی توی 141 واحدی که باید پاس کنی ، 6 واحد اضافی تر از بقیه شیمی دارین ، خب البته چند تا آزمایشگاه شیمی هم دارین. راستش منم از شیمی اصلا خوشم نمیومد و ولی این رشته رو انتخاب کردم ، البته تنفر هم نداشتم از شیمی ، اما خب احتمالا مثل من میتونی چند واحد شیمی رو تحمل کنی همونطور که گفتم شما در همون حد اینکه ماده ی A به علاوه ی ماده ی B میشه C برات کافیه و لازم نیست بدونی اینا از کجا اومده و چی میشه و A و B ساختارشون چیه ، اما یه مهندس شیمی همیشه یه پس زمینه ای از شیمی بلده و از این جهت با سایر رشته های مهندسی فرق داره ، تقریبا شیمی در خیلی از درس ها جاریه اما شما شیمی نمیخونی. اگه گیج شدی در یک کلام بگم که اصل مطلبِ شما شیمی نیست اما یه جاهایی با شیمی روبرو میشی که در حالت عادی اذیت نمیکنه مگر اینکه به معنای واقعی متنفر باشی از شیمی !

8. 3 کاربر از shahab_f بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه gomnam23's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    esfehan

پيش فرض

دوستان من میخواستم دو تا رشته ی مهندسی مواد ومهندسی شیمی رو واسم فرق هاشو بگید. از نظر دروس و ادامه تحصیل و بازارکار

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

اقا پس کی میشه ویرایش کرد انتخاب رشته هامونو!؟
    چرا نمیزارن رو سایت پس!

داره خودمونی میشه KINGHMA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    مهد تمدن

پيش فرض

سلام
    میخواستم بدونم بازار کار رشته کارشناسی بهداشت عمومی و زیست با گرایش های مختلفش چطوری؟

آخر فروم باز avator20002000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

سلام
    میخواستم بدونم بازار کار رشته کارشناسی بهداشت عمومی و زیست با گرایش های مختلفش چطوری؟
    برای بهداشت بهترین جا برای کار وزارت خونه بهداشت و امثال اونه که اون هم بدون بند پ بعید می دونم الان جذب کنن کسی رو.زیست علوم پایه هستش و علوم پایه تو ایران کار براش خیلی کمه.البته نگفتید کدوم شاخه زیستو مد نظر دارید؟ولی اگه از این دوتا خواستید انتخاب کنید زیست رو انتخاب کنید به خاطر اینکه اگه بخوایید می تونید برید خارج از کشور هم ادامه بدید و کلا از اینجا خارج شید!شرایط بازار کاری خوبی هم داره خارج از ایران.البته باز هم به علاقه خودتون بستگی داره.

---------- Post added at 03:23 PM ---------- Previous post was at 03:22 PM ----------

اقا پس کی میشه ویرایش کرد انتخاب رشته هامونو!؟
    چرا نمیزارن رو سایت پس!
    شما اخبارو اینجا پیگیری کن :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 11 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 11 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •