تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 577 از 577 اولاول ... 77477527567573574575576577
نمايش نتايج 5,761 به 5,766 از 5766

نام تاپيک: Ubuntu

حـــــرفـه ای milad_gta's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

من Zorin استفاده نکردم تا حالا (یعنی نمی‌دونم ظاهر نصاب اون به چه شکل هست) اما اصول کار به این صورت هست که بوت لودر رو روی دیسکی که BIOS ازش سیستم رو بوت می‌کنه نصب کنید. اگر دو تا هارد دیسک دارید احتمالا باید روی اولی نصب کنید. sdb هم باید اسم دیسک دوم باشه.

دلیل اینکه نمی‌تونید اون پارتیشن رو ببینید به این خاطر هست که احتمالا روش یک فایل سیستم مثل ext نصب شده که ویندوز از اون پشتیبانی نمی‌کنه. درواقع ویندوز اون رو به عنوان یک پارتیشن می‌تونه ببینه ولی چون فایل‌سیستم رو شناسایی نمی‌کنه در فایل منجیر نشونش نمیده. کافیه در جایی مثل Device manager اون پارتیشن رو به یک فرمت قابل پشتیبانی مثل NTFS تغییر بدید.

فراموش نکنید که قبل از هر کاری از اطلاعات پشتیبان بگیرین.

2. این کاربر از milad_gta بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

درود بر شما.
    زورین یکی از ورژن های اوبونتو است مثل xubuntu & kubuntu ..... یعنی مراحل جاگذاریش شکل همانهاست.
    من در درایو C ویندوز اکس پی را دارم. ویکبار xubuntu را روی فلش 8 گیگی گذاشتم و داره کار میکنه.درآن موقع راهنمائی شدم که بوت لودر را روی همین نام فلش قرار بدم. ولی چون usb2 هست کند کار میکنه برای همین گمان کردم اگر یکی از ابونتو ها را روی یک گوشه از هاردم بگذارم سرعتش درست باشه. برای همین در مرحله انتخاب بوت لودر مشکوک شدم که آیا مثل دفعه ایکه روی فلش گذاشتم بوت لودر را باید روی گزینه ی پارتیشن مخصوص اوبونتو گذاشت یا چون درون هارد گذاشته میشه همان گزینه ی ATAMaxtor که پیش فرض است باید بمانه.که میگید همان ATAMaxtor باید باشه.
    حالا که اینجا هستم اجازه بدین یک چیز دیگه هم بپرسم. و آن اینه که من برای اینکه با تلگرام کارکنم ناچارم یک چیزشکن داشته باشم .
    یک چیزی در حد اولتراسورف یا فری گیت ولی شوربختانه اینها روی لینوکس کار نمیکنن. چه پیشنهادی دارید؟
    من که کاملا ناوارد هم هستم طبق چیزهائیکه از اینترنت یاد گرفتم یک دستورهائی را برای نصب Tor انجام دادم ولی اصلا نمیدانم نصب شد یا نه و کجا هست و اگر کار نکرد چطور میشه برش دارم تا بیخودی سنگینی نکنه و اگر میتوانم برای تلگرام ازش استفاده کنم چطوری؟
    Last edited by Sara Kia; 29-12-2020 at 09:56.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام دوستان.
    من اوبونتو را سعی کردم روی سیستم بگذارم البته یک جائی را هم براش خالی کرده بودم ولی موقع نصب همش تا آواخر میرفت و قفل میماند. ومجبور بودم با دکمه پاور سیستم را خاموش کنم .درنتیجه دیگه ناامید شدم که بشه نصبش کرد و میخوام با همان ویندوز ادامه بدم. ولی مشکلی که پیش آمده اینه که بوت ویندوز هم کار نمیکنه و مجبورم برای بوت ویندوز یک سی دی بوت بکار ببرم. آیا راهی هست که اثرات آن grub اوبونتو را پاک کنم تا ویندوز خودش بوت بشه؟

پروفشنال akpa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

سلام دوستان.
    من اوبونتو را سعی کردم روی سیستم بگذارم البته یک جائی را هم براش خالی کرده بودم ولی موقع نصب همش تا آواخر میرفت و قفل میماند. ومجبور بودم با دکمه پاور سیستم را خاموش کنم .درنتیجه دیگه ناامید شدم که بشه نصبش کرد و میخوام با همان ویندوز ادامه بدم. ولی مشکلی که پیش آمده اینه که بوت ویندوز هم کار نمیکنه و مجبورم برای بوت ویندوز یک سی دی بوت بکار ببرم. آیا راهی هست که اثرات آن grub اوبونتو را پاک کنم تا ویندوز خودش بوت بشه؟
    سلام بله سی بوت ویندوز رو بزارید و بعد از بوت توی ویزارد همون اولین صفحه یه نوشته هست repair your computer
    اون رو بزنید
    بقیه اش فک کنم راحت باشه گه گزینه ای دیدید با مضمون startup repair اون رو بزنید و مراحل رو تا آخر برید

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام.

متاسفانه استفاده از سدشکن چزو واجبات ما شده . یکسری را اینوری ها بستن یک سری را هم اونوری ها بستن و پیغام میدن که چون کشورشما تحریمه نمیتوانید از خدمت ما استفاده کنید.
    من برای لینوکسم یک سدشکن ساده و سبک میخوام چیزی مثل اولتراسرف یا سایفون.که کارکردن با آن راحت باشه و پولی هم نباشه.
    تاپیک جدید نزدم چون باید براش عنوان مینوشتم و گرفتاری ایجاد میکرد.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام بله سی بوت ویندوز رو بزارید و بعد از بوت توی ویزارد
    سلام. علیک.

اصلا از روی CD خود ویندوز هم بوت نمیشه. درمرحله ی بوت میاد روی این جمله میایسته. grub secure و دیگه هیچ جلو نمیره.
    توضیح میدم که بوت را روی سی دی رام گذاشته ام.
    Last edited by دخو; 19-01-2021 at 08:44.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •