تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 575 از 577 اولاول ... 75475525565571572573574575576577 آخرآخر
نمايش نتايج 5,741 به 5,750 از 5766

نام تاپيک: Ubuntu

پروفشنال sunshineboy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2017
    محل سكونت
    isfahan

پيش فرض

مرسی با کمک اقای عطا هاردم درستش کردم . در ضمن ممنون بابت اون جی پارتد کمک کرد هاردم از اول پارتیشن بندی کنم و مشکلم حل کرد و تونتسم ویندوزم نصب کنم.

اون سایتش معتبره ولی اون سوالایی ک اوبونتو ازم پرسید هنگام نصب(مثلا در مورد بوت لودر) هیچ کدوم تو اون لینکی ک خونده بودم در موردش نبود... من هیچ وقت با ویندوز مشکل نداشتم چ از نظر ویروس چ اپدیت نرم افزارم چ غیره مشکلی نداشتم تا حالا. ولی اوبونتو رو هم خوشم اومد ب خاطر اینکه سریعه و واسه موارد اضطراری هم خیلی مفیده.جدای از موارد اظطراری خیلی جمع جوره سرعتش هم خیلی خوبه رو سیستم هایی ک سخت افزار ضعیفی دارن.

البته ساپورتش ضعیفه(یا حالا من درس جستجو نکردم نمیدونم). مثلا یه فایل دانلود کردم میخواسم اجراش کنم فایلش bin. بود فرمتش نمیدونسم چ طوری اجراش کنم هر کاری کردم باز نشد... 5 تا سایت گشتم هیچ کدوم روشا کار نکرد همشون هم با استفاده اون ترمینال بود ولی کار نکرد! . شما وقتی ی مشکل داری تو ویندوز ی سرچ ساده تو گوگل 100 هزار تا سایت میاره خود وبسایت مایکروسافتم ک با عکس و توضیح کامل همیشه همه چی روسایتش هست.

ی مورد دیگم هست من یه سری نرم افزار دارم فقط رو ویندوز اجرا میشه مثلا مرورگر Yandex و واسه لینوکس نیست یعنی هست البته ولی دیگه اپدیت نشده! یا مثلا بازی لیگ اف لجند بخوام بازی کنم رو لینوکس نمیشه . یا DFX Audio Enhancer یا چند تا نرم افزار خاص دیگه ک من نیازشون دارم همیشه.

الان دو تا سوال دارم
    فرق بین اوبونتویی ک نصب کنی با لایو چیه؟ دقیقا تو چی تفاوت دارن؟ خب اونی ک نصب کنیو میتونی اپدیتشم کنی ولی فقط فرقشون همینه؟
    اگه بخوام رو فلش نصب کنم اوبونتو رو ک کاری به ویندوزم نداشته راه حلش چ طوریه؟ چ فرقی داره نصب اوبونتو روی فلش با اوبونتویی ک روی هارد نصب شده باشه؟

تاريخ عضويت
    Jan 2017
    محل سكونت
    isfahan

پيش فرض

الان من میخوام وصل شم به اونتو لایو این رو لازم دارم نصبش کنم.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ولی من اصلا متوجه نمیشم چیزی از مراحل نصب.

اگه نباشه جاش خالی می مونه behnamlider's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

درود:

در مورداینکه چرا کمتر سایتها راجع به لینکوس مطلب میزارن ملومه کاربر معمولی کاری با لینکوس نداره و اونا هم ترجیح میدن روی ویندوز بیشتر کار کنن در مورد محتوای داخلی که اصلا چیزی

نگیم بهتره

داخل انجمنهای لینکوس هیچ سوالی بی جواب نمیمونه من خودم چند بار سوال کردم جواب گرفتم.

در مورد بازی که بله خود من فقط برای گیم میرم سراغ ویندوز

ولی میشه تو لینوکس هم نرم افزار های ویندوزی رو با wine اجرا کرد خداوکیلی این مرورگرو از کجا پیدا کردی دیگه

فرق لایو با نصب هم ملومه شما تو لایو هر کاری بکنی بعد از رستارت شدن همه چی میپره و اینکه سرعت انجام کارا به طبع کمتره

تو فلش هم میتونی نصب کنی هیچ مشکلی نیست یه فلش ۱۶ گیگ مناسبه فقط میگم تو سرعت خواندن و نوشتن داده ها نباید زیاد انتظاری ازش داشت.

اینجا قبلا یه کاربر برای نصب در فلش مشکل داشت ببین کمکی میکنه. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

-------------------------------------------

وقتی وارد لایو شدی برو داخل ترمینال بزن sudo apt-get upadte بعدش که پکیجهارو گرفت بزن sudo apt-get upgarde

حالا برای نصب اون برنامه بزن sudo apt-get install argus argus-clients

مشکلت کجاس .
    Last edited by behnamlider; 21-11-2017 at 22:36.

4. این کاربر از behnamlider بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2017
    محل سكونت
    isfahan

پيش فرض

سلام مممنونم واسه توضیحات.
    اون مرورگر تنها مرورگر بر پایه کروم هست ک درس حسابیه و از گوگل کلا جداس همه چیزش و امکانات خاص خودشو داره حالا بحثش بماند واسه بعد البته اهمیت نداره ولی مثال زدم.ممنون واسه لینک میرم ببینم چ طوری نصب کرده. و این sudo اینها منظور چی هست؟ کلا اگه بخوام این مفاهیم یادبگیرم باید چ مبحثی رو بلد باشم؟؟ اینرو بهش میگن shell script درسته؟ اموزش فارسیش جایی هست ؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

یه سری توضیحات رو که کاربر behnamlider خدمتتون عرض کردن در مورد یادگیری لینوکس کتاب و آموزش توی وب فارسی موجود هستش.
    مثلا این یه نمونه کتاب در مورد ubuntu (از صفحه‌ی 45 در مورد ترمینال و دستور sudo و ... یه بحث مختصری ارایه میده)
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    توی همین انجمن هم کاربر Ali_RNT یه تاپیک آموزشی داره
    کد:
    یکی از آموزش‌های خوب دیگه دوره‌ی LPIC هستش که «جادی» بصورت رایگان آموزش داده (جادی از کاربران معروف بین کاربران لینوکس در ایران هستش)
    آموزش رو از اینجا میتونید دانلود کنید.برای شروع LPIC 101 رو ببینید چون 102 پیشرفته‌تر هستش.آدرس سایت جادی هم جادی دات نت هستش.
    کد:
    اینجا هم جادی یه مطلب در مورد اینکه چطوری یادگیری لینوکس روشروع کنیم نوشته:
    کد:
    در پایان اگه سوال مربوط به ubuntu داشتید توی همین تاپیک بپرسید،اگه مربوط به یادگیری لینوکس بود این تاپیک جای بهتری خواهد بود:
    کد:
    Last edited by CafeNet999; 22-11-2017 at 02:46.

7. 2 کاربر از CafeNet999 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه behnamlider's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

سلام مممنونم واسه توضیحات.
    اون مرورگر تنها مرورگر بر پایه کروم هست ک درس حسابیه و از گوگل کلا جداس همه چیزش و امکانات خاص خودشو داره حالا بحثش بماند واسه بعد البته اهمیت نداره ولی مثال زدم.ممنون واسه لینک میرم ببینم چ طوری نصب کرده. و این sudo اینها منظور چی هست؟ کلا اگه بخوام این مفاهیم یادبگیرم باید چ مبحثی رو بلد باشم؟؟ اینرو بهش میگن shell script درسته؟ اموزش فارسیش جایی هست ؟
    آمورشهارو که دوست عزیزمون گفتن

فقط در مورد sudo که گفتی منظور دسترسی به ریشه لینکوس هست تو اکثر توزیع های لینوکس که شما باید نام کاربری و رمز عبور موقع نصب ازتون میگیره شما کاربر ادمین میشید و برای هر کاری ازتون رمز عبور میخواد و برای دسترسی به روت باید همیشه از این دستور استفاده کنید

ولی لینوکسی هم هست مثل کالی که از همان ابتدا شما کاربر روت هستی و نیازی به رمز عبور و این فرمان نداری.

9. این کاربر از behnamlider بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2017
    محل سكونت
    isfahan

پيش فرض

سلام من خواستم اینو رو یو اس بی نصب کنم باز نشد یه پارتشین ساختم با فرمت FAT32 ی دونم ساختم با فرمت EXT4 خب؟ درستش همینه دیگه؟ تو اون سایتی ک من خوندم اینطوری بود البته ولی حدود دو ساعت طول کشید البته چرا اینقدر اهسته؟ نمیدونم. اون نصبشم رفت تا اخراش یهو صفحه دسکتاپ سیاه شد هر چی منتظر موندم رفع نشد مجبور شدم ریست بدم بعدشم فلش باز فرمت کنم و پاک کنم... داخل اوبنتو لایو بودم! لدفا یه نفر ی راه به من بگه واسه نصب کردن این روی فلش 32 گیگ!

تاريخ عضويت
    Jan 2017
    محل سكونت
    isfahan

پيش فرض

سلام کسی نی ج بده؟!

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

^
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو بخون ببین مشکلت حل میشه یا نه (گزینه دوم برای محیط ویندوز هست فکر کنم بتونه مشکلت رو حل کنه)

13. این کاربر از CafeNet999 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2017
    محل سكونت
    isfahan

پيش فرض

مرسی شب امتحانش می کنم و باز نصبش میکنم! منم دقیقا عین همون کسی ک پست رو زده ساختم پارتشین هام رو.!ولی ی تفاوت داریم با هم اونم اینکه اون اقا تونسه نصب کنه موقع ورود بوت نشده من کلا اخرای نصب سیاه شد صفحه داد من حس میکنم ممکنه مربوط به سخت افزار باشه و یه مشکلی این وسط باشه البته مطمعن نیستم.اگرم چیزی باشه راهی نداره متوجه بشم چون نه اروری میده نه اطلاعاتی ک بعد برگردم ببینم مشکل چیه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •