تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 505 از 577 اولاول ... 5405455495501502503504505506507508509515555 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,041 به 5,050 از 5766

نام تاپيک: Ubuntu

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

چند درصده کارای روز مره رو میشه بدون ترمینال گذروند؟@
    همه اش را!
    بستگی به کارهای روزمره داره.
    من دو نسخه (توزیع) دارم که فقط گاهی برای پینگ یا رفع بعضی مشکلات میروم سراغ ترمینال.
    یعنی اگر دنبال انگولک کردن نباشم نیازی به ترمینال ندارم (مثلاْ در مینت؛ من اوبونتو ندارم)

2. این کاربر از saeediranzad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

طرز کار باهاش تو مایه های ویندوز (لقمه ی آماده) هست یا با خط فرمان و اینجور چیزا هم باید سر و کله بزنیم؟!!
    راستی؛میشه یه چندتا اسکرین شات ازش بذارید؟؟!!من که چند سال پیش 2 روز نصبش کردم افسردگی گرفتم برگشتم به ویندوز؛ولی همیشه Open SUSE برام جذاب بوده؛
    از چه نظر؟؟؟
    اوپن سوسه پس چی؟
    برای شروع یه کم باید با خط فرمان کار کنین. یه چند تا پک نصب میکنی تا بتونی فرمت های ویندوزی مثله MP3 رو اجرا کنی و چند تا کاره کوچولو دیگه که آموزشش تو اینترنت فت و فراوونه و آسون. بعد از اون دیگه همش با محیط دسکتاپ کار می کنید. مینت که نصب کنی دیگه 1 درصد هم احتیاج به خط فرمان نیست.
    در ظمن ویندوز هم لقمه آماده نیست. برای نصب 1 بازی هزار تا وصله میخواد. برای دیدن وب هم فلش باید نصب کنید. برای دیدن خیلی از فرمت ها باید کی ام پلیر نصب شه. برای بالا بردن امنیت هم احتیاج به نصب آنتی ویروس هست که کلی از رم و پردازنده رو الکی اشغال می کنه. برای کارهای گرافیکی هم باید فوتوشاپ نصب کنی. در صورتی که تمام اینها دیفالت روی لینوکس نصبه. شاید قدرتش به اینها نرسه اما بالاخره نصبه و رایگانه.
    آفرین! اپن سوزی عالیه.

اپن سوس نه ، اپن سورس ! یعنی سورس باز یا همون کد باز. یعنی کد های اون سیستم عامل باز هست و شما متونید به راحتی اون ها رو بررسی کنید و به صورت دلخواه تغییر بدید. اما ویندوز اینطوری نیست و شاید یه پروژه جاسوسی عظیم پشتش باشه.

به نظر من اگه شما اصلا نمی خوایید با ترمینال سرو کله بزنید کلا از لینوکس استفاده نکنید چون لینوکس با اینکه تو زمینه دسکتاپ خیلی پیشرفت کرده ولی هنوز بی نیاز از خط فرمان نیست و احتمالا یه روز مجبور میشید برای حل مشکلتون از خط فرمان استفاده کنید.
    برای اسکرین شات هم کاری نداره کافیه به سایت خود ابونتو برید یا اینکه تو گوگل سرچ کنید.
    به شخصه با ترمینال لینوکس بیشتر از نصب کردن نرم افزار کار نکردم.
    البته برای یادگیری که تمرین دارم. مثلا همین HOST کردن و ساخت پوشه و فایل و کار با NANO و کارهای IP وشبکه و ....
    اما برای کار ها روزمره بیشتر نصب نرم افزار نیست.

4. این کاربر از Thor God بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای MrGee's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

من با ابونتو و مینت زیاد کار نکردم احتمالا اونا زیاد نیازی به خط فرمان ندارن یعنی حتی برای نصب برنامه هم مدیربسته های گرافیکی خوبی هست ولی، تا وقتی که مشکلی پیش نیومده، اگه مشکلی پیش بیاد بعد از سرچ احتمالا با راه حل های خط فرمانی رو به رو می شید و اگه سوال هم بپرسید میگن تو خط فرمان فلان دستور رو وارد کنید، به هر حال نمی شه گفت به اندازه ویندوز بی نیاز از خط فرمانه

6. 2 کاربر از MrGee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

حق با شماست عمده مشکلات رو با خط فرمان رفع می کنن.

خودمم زیاد با مینت و اوبونتو کار نکردم. اوایل خیلی از مینت خوشم میومد ولی الان زیاد خوشم نمیاد. بیشتر با اپن سوزی و دبیان خط فرمانی کار می کنم.

8. این کاربر از Thor God بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پزشک انجمن S0R3N4's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

اپن سوس نه ، اپن سورس ! یعنی سورس باز یا همون کد باز. یعنی کد های اون سیستم عامل باز هست و شما متونید به راحتی اون ها رو بررسی کنید و به صورت دلخواه تغییر بدید. اما ویندوز اینطوری نیست و شاید یه پروژه جاسوسی عظیم پشتش باشه.
    من عرض کردم اوپن سوسه یا سوزه نه اپن سورس

دلیل انتخاب شما از لینوکس و کنار گذاشتن و ویندوز و مکینتاش در یک کلام چیه؟؟؟رایگان بودن؟متمایز بودن و یا ....؟؟؟
    به نظرتون ارزش این رو داره آدم کوچ کنه به سمت لینوکس...؟

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

من عرض کردم اوپن سوسه یا سوزه نه اپن سورس

دلیل انتخاب شما از لینوکس و کنار گذاشتن و ویندوز و مکینتاش در یک کلام چیه؟؟؟رایگان بودن؟متمایز بودن و یا ....؟؟؟
    به نظرتون ارزش این رو داره آدم کوچ کنه به سمت لینوکس...؟
    آها! خب معمولا به اسم اپن سوزه یا سوزی تلفظ می کنن. در کل اشتباه از بنده بود. شرمنده.

بنده که نگفتم ویندوز رو کنار گزاشتم ! هنوز برای گیم ویندوز نصبه و گاها وبگردی هم با ویندوز انجام میدم ( بعد از گیم ها ) کلا با هر دو سیستم عامل دوست هستم. مثله خیلی ها هم هیچ کدوم رو برتر نمیدونم و از هر دو به جاش استفاده می کنم. به مک هم تا به حال احتیاج پیدا نکردم.
    من اوایل خوشم میومد که یه سیستم عامل جدید رو تجربه کنم و شنیده بودم گیک های کامپیوتر لینوکس کار می کنن ! برای من جالب شد و خواستم یکبار هم که شده نصب داشته باشم. اما بعدش وابسته شدم. یک سری فعالیت ها و کارهای جدید داشتم که نیاز به لینوکس بود.

هیچ وقت هم در مورد سیستم عامل ها قضاوت نمی کنم. چون تا به حال بررسی علمی یا تخصصی نخوندم و نداشتم. در ظمن برای اینکه بفهمی کدوم سیستم عامل بهتره به حرف هیچکی گوش نده! همش رو با هم تو vmware نصب کن و بررسی کن ببین با کدوم بیشتر حال می کنی.

این وسط طرفدارای مکینتاش و لینوکس (مخصوصا مکینتاش) سر و صداشون بیشتره و بیشتره ادعای برتری می کنن.

موفق باشی دوست من

11. این کاربر از Thor God بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال teraktor2003's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

سلام
    این نرم افزار های ubuntu رو با ویندوز معمولی می شه دانلود کرد و بعد برد روی لینوکس نصب کرد؟
    اگه اره لطفا یه سایت برای دانلود معرفی کنین
    ممنون.

کاربر فعال تالار .Net senaps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

تقریبا همه‌ی نرم‌افزار ها سایت خودشون رو دارن که میتونین تشریف ببرید و پیدا کنین و دانلود کنین....
    فقط اینجوری قدری نصب کردنشون برات سخت خواهد شد! که البته یه خط کده و خیلی سریع یاد میگیرید!

14. این کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال teraktor2003's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

ممنون
    الان من روی vmware اوبونتو نصب کردم
    اگه از سافتور سنتر خود اوبونتو نصب و دانلود کنم کجا ذخیره می شه تا دفعه بعد دوباره دانلودش نکنم؟

پروفشنال thelastblack's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون
    الان من روی vmware اوبونتو نصب کردم
    اگه از سافتور سنتر خود اوبونتو نصب و دانلود کنم کجا ذخیره می شه تا دفعه بعد دوباره دانلودش نکنم؟
    تو مسیر زیر میره، ولی صرفا داشتن اینا کافی نیست. باید یه بار روی سیستم جدید apt-get update رو اجرا کنی بعد اینا رو بریزی تو همین پوشه و برنامه ها رو نصب کنی.
    /var/cache/apt/archives
    در ضمن، کلی چیز اونجا هست، باید همه رو بگیری

Who said "Sent from my Xperia Arc S using tapatalk 2"?

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •