تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 13 از 577 اولاول ... 3910111213141516172363113513 ... آخرآخر
نمايش نتايج 121 به 130 از 5766

نام تاپيک: Ubuntu

پروفشنال papiyoon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط Bayazee
    با سلام
    pppoeconf
    مختصر بود ولی مفید نه
    این دستو رو اجرا کردم یوزر و پسوورد هم دادم اما باز کانکشنی نمیبینم که کانکت بشم
    یعنی چه چیزایی گفت که سر در نیاوردم

پروفشنال Bayazee's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

سلام
    تقریبا باید هی بعدی رو بزنی ! من یه توزیح مختصر تر فارسی هم اضافه کردم !!
    اتصال بابد خودکار بر قرار بشه . از دستور sudo ifup dsl-provider می تونی برای فعال سازی و از sudo ifdown dsl-provider برای قطع ارتباط (در حالت معمولی استفاده کنی)
    اگر مشکل دیگری بود بگو

پروفشنال papiyoon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط Bayazee
    سلام
    تقریبا باید هی بعدی رو بزنی ! من یه توزیح مختصر تر فارسی هم اضافه کردم !!
    اتصال بابد خودکار بر قرار بشه . از دستور sudo ifup dsl-provider می تونی برای فعال سازی و از sudo ifdown dsl-provider برای قطع ارتباط (در حالت معمولی استفاده کنی)
    اگر مشکل دیگری بود بگو
    sudo ifup dsl-provider رو زدم بار اول سوورد پرسید وقتی دادم گفت اشتباس (درحالی که قبلا یوزر و پسوورد براش تعریف کرده بودم)
    بار دوم که دستور رو اجرا کردم گفت از root باید وارد بشی

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

یوزر و پسورد کاربر رو بزن نه پسوردی که برای اتصال به اینترنت استفاده می کنی . یا قبلش بزن . sudo su بعد این کارو بکن .

داره خودمونی میشه yaser_a's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض Ubunto 6.6

به نظر شما UBUNTU چه طوريه .
    هفته پيش من ورژن 6.6 به دستم رسيد . نصب كردم خيلي كارارو راحت كرده مثلا اينكه نصبش كاملا به صورت گرافيكي هست ( شبيه فدورا ) يا اينكه اتوماتيك پارتيشن هاي ويندوزو ميشناسه و در دسكتاپ ميذاره و خيلي چيزاي ديگه
    ميخواستم بدونم استفاده از اين لينوكس از طرف اساتيد توصيه ميشه يا نه ؟

ديروز تو سايتش ديدم ورژن 6.10 هم اومده با كلي امكانات جديدش .

سايتش اينه : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    و اینم سایتی که اگر ثبت نام کنید بعد از دو هفته سی دی های اون بدستتون میرسه shipit.ubuntu.com

با تشکر

کـاربـر بـاسـابـقـه Ahmad-Ra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    KDE

پيش فرض

سلام. من هم سفارش قبلا دادم. وقتي به صورت لايو اجرا كردم واقعا خوشم اومد. البته من لينوسك رو با فدورا شروع كردم. البته به قول يكي از بچه ها يعني اقاي بياضي، ايشون گفتن كه اكثرا بايد يكسري مخازن براش از اينترنت دانلود بشه و...

ولي دركل فكر ميكنم توزيع خوبي هست.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

سلام
    الان من از کبونتو به عنوان سیستم اصلیم استفاده می کنم . فعلا که راضی بودم و مشکلی پیش نیومده . پیشرفت و نفوذ ابونتو بسیار خوب و سریع بوده . الان می تونید ار طریق سیدی یا دیویدی به نرم افزار های بیشتری دسترسی داشته باشید .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

من چندتا سوال داشتم
    اولی ایا ابونتو حالت نجات داره مثل سوسه یعنی گزینه ای داره یا روشی وجود داره توش که یه دیسکت یا یه سی دی نجات براش ساخت
    دوم هم در ادامه سوال بالام هست برای برگردوندن بوت گراب من برم سی دی ابونتو رو بزارم تو سیستم بعد با لیو بیام بالا بعدش تو محیط ترمینال این رو بنویسم حله؟
    Sudo su
    grub-install /dev/hda
    سوال بعدی در مورد نصب suse در کنار ابونتو است من ابونتو داشتم خواستم سوسه هم تو سیستم نصب کنم ولی وقتی سی دی سوسه رو گذاشتم خودش اتوماتیک پارتیشن / و swap ابونتو رو فرمت کرد !!!!!!!! من تازه می خواستم با سی دی خود سوسه بیام یه پارتیشن ویندوزم رو حذف کنم که کار به اونجا نرسید!!! اشتباه من کجا بود ؟ باید اول سوسه نصب می کردم بعد ابونتو
    و اخریش وقتی دو تا توزیع نصب می کنیم لازم هست برای هر کدوم یه swap ایجاد کنیم یا فقط یه swap ایجاد کنم بینشون share کنم ؟
    انهان یه سوال دیگه شرمنده سوالاتم زیاد شد یه فکر دیگه برای تعمییر بوت , میشه از فولدر بوت لینوکس یه کپی بگیرم و تبدیلش کنم به iso بوتیبل و هر وقت بوت پرید ازش استفاده کنم ؟ اگه این روش میشه باید کل پارتیشن بوت رو کپی کنم و iso ایجاد کنم یا فقط بعضی از فایل هاش رو می خواد؟
    برو بچ لینوکس کار اگه سوالاتم چرند بود شرمنده تازه کاریم دیگه

حـــــرفـه ای rootnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    جواب سوال اولتون رو درست یادم نیست
    ولی این جور برنامه ها اگر روی cd موجود نباشه می شه خودتون نصب کنید
    در مورد اون فرمانها ِ قبل از فرمان نصب گراب باید پارتیشنی که لینوکس در اون نصبه رو مونت کنید و به پارتیشن مربوطه chroot کنید
    البته فکر می کنم اگر پارتیشن /boot جداگانه داشته باشید جواب نده
    در نصب ۲ لینوکس در کنار هم در قسمت پارتیشن بندی بیشتر دقت کنید
    به پارتیشن هایی که ubuntu در اون نصبه کاری نداشته باشید و فرمت نکنید
    و suse را درجای دیگری نصب کنید
    یک فضای swap هم برای هر چند لینوکس که نصب کنید کافیه
    یه livecd معمولاً خیلی از مشکلات رو حل می می کنه مخصوصا مشکلات بوت رو

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

Rootnt جای از جوابات ممنون راه حل سوال اول دوم یافتم اما در مورد نصب suse و ابونتو من به پارتیشن ابونتو اصلا کاری نداشتم می خواستم suse 9.3 نصب کنم خودش وقتی داشت سخت افزار ها رو شناسایی می کرد گرفت پارتیشنش رو پاک کرد من دیگه حوصله نکردم پیش رو بگیرم ببینم قضیه چیه ولی فکر کنم اگه قبلش یه فضا خالی ایجاد می کردم اینکارو نمی کرد می خواستم بدونم اینکارو بکنم دیگه مشکلی پیش نمیاد؟؟ اخه می خوام تو دانشگاه اینکارو بکنم یه وقت جلو استاد و دانشجو ها ضایعه نشم !!
    در مورد ایجاد سی دی بوتیبل از پارتیشن بوت هم من قبلا یه مقاله خوندم ولی گم شد فکر کنم عملی باشه ولی نمی دونم باید از کل پارتیشن بوت یه کپی بگیرم و iso درست کنم یا بعضی از فایلاش اگه در این زمینه من رو راهنمایی کنی ممنون میشم . ما به شما پیشکسوت ها ارادت خاصی داریم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •