تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 102 از 577 اولاول ... 252929899100101102103104105106112152202 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,011 به 1,020 از 5766

نام تاپيک: Ubuntu

آخر فروم باز nightmare's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان .
    کسی می دونه SCIM Input Method Setup داخل منوی System > Preference در اوبونتو چی هست ؟
    ممنون میشم اگه یه راهنمایی بکنید و بگید چه کاربردی داره .

تا بعد ...

آخر فروم باز nightmare's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان .
    کسی می دونه SCIM Input Method Setup داخل منوی System > Preference در اوبونتو چی هست ؟
    ممنون میشم اگه یه راهنمایی بکنید و بگید چه کاربردی داره .

تا بعد ...
    SCIM is used to input different languages, most often Asian languages like Chinese, Japanese or Korean, but it can be used to input many other languages as well.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تا بعد ...

داره خودمونی میشه Amir Sadjad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام

من با دستور su مشکل دارم ، در واقع رمز عبور من رو قبول نمیکنه ! آیا رمز عبور دیگه ای روی سیستم باید تعریف بشه که من ازش بی خبرم ؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Gnu/Linux

پيش فرض

سلام

من با دستور su مشکل دارم ، در واقع رمز عبور من رو قبول نمیکنه ! آیا رمز عبور دیگه ای روی سیستم باید تعریف بشه که من ازش بی خبرم ؟
    شما این رو آزمایش کن، ببین باز هم مشکل داری:
    کد:

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

سلام

بعد از نصب ubuntu به صورت پیش فرض هیچ پسوردی برای کاربر root تعیین نمی شود و پسوردی که هنگام نصب اوبونتو تعیین می کنید در واقع پسورد کاربر عادی می باشد نه پسورد root !! بنابراین شما چند راه دارید:

۱- برای اینکه دستوری را به صورت رووت انجام دهید قبل از آن دستور از کلمه sudo استفاده کنید.

۲- همانطور که Blossom عزیز گفت می تونید از دستور sudo su برای ورود به رووت استفاده کنید.

۳- میتوانید با دستور sudo passwd پسورد کاربر روت ( root ) را تعیین کنید و پس از آن از دستور su برای ورود به روت استفاده کنید.

6. این کاربر از sudotux بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Gnu/Linux

پيش فرض

آقا یه سوال:
    وقتی که یک سیستم رو با لایو سی دی بالا میاریم، می تونیم دسترسی root رو داشته باشیم. این باعث نمی‌شه که اطلاعات موجود رو هارد دیسک که با Premission مثلا 700 برای یک کاربر تعیین شده، خیلی راحت به کسی که سیستم رو با لایو سی‌دی بالا آورده، نمیاش داده بشه که الزاما اون شخص مدیر سیستم نیست. من اشتباه می‌کنم یا امنیت لینوکس نم کشیده؟

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

آقا یه سوال:
    وقتی که یک سیستم رو با لایو سی دی بالا میاریم، می تونیم دسترسی root رو داشته باشیم. این باعث نمی‌شه که اطلاعات موجود رو هارد دیسک که با Premission مثلا 700 برای یک کاربر تعیین شده، خیلی راحت به کسی که سیستم رو با لایو سی‌دی بالا آورده، نمیاش داده بشه که الزاما اون شخص مدیر سیستم نیست. من اشتباه می‌کنم یا امنیت لینوکس نم کشیده؟
    برای دسترسی به روت باید مراحل زیر رو انجام بدید:
    کد:

همونطور که مشاهده می کنید باید پسورد روت رو داشته باشید , در غیر این صورت نمیشه کاری کرد !

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Gnu/Linux

پيش فرض

برای دسترسی به روت باید مراحل زیر رو انجام بدید:
    کد:

همونطور که مشاهده می کنید باید پسورد روت رو داشته باشید , در غیر این صورت نمیشه کاری کرد !
    آقا ممنون! پس من اشتباه می‌کردم.

داره خودمونی میشه Amir Sadjad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط Blossom
    شما این رو آزمایش کن، ببین باز هم مشکل داری:
    کد:
    بعد از نصب ubuntu به صورت پیش فرض هیچ پسوردی برای کاربر root تعیین نمی شود و پسوردی که هنگام نصب اوبونتو تعیین می کنید در واقع پسورد کاربر عادی می باشد نه پسورد root !! بنابراین شما چند راه دارید:

۱- برای اینکه دستوری را به صورت رووت انجام دهید قبل از آن دستور از کلمه sudo استفاده کنید.

۲- همانطور که Blossom عزیز گفت می تونید از دستور sudo su برای ورود به رووت استفاده کنید.

۳- میتوانید با دستور sudo passwd پسورد کاربر روت ( root ) را تعیین کنید و پس از آن از دستور su برای ورود به روت استفاده کنید.
    ممنونم ,

چطور میتونم با روت وارد سیستم بشم , راهی داره که به نام کاربری فعلیم اختیارات روت بدم ؟ منظورم دسترسی کامل به تمام پوشه ها و برای هر تغییریه.

یک مشکل دیگه هم دارم , زمانی که با فایرفاکس کار میکنم بعد از مدتی کلیدهای عملکرد سریع (مثل Ctrl+A) کار نمیکنند مگر اینکه مرورگرو رو مجددا راه اندازی کنم ! راه حلی داره ؟
    Last edited by Amir Sadjad; 24-01-2008 at 20:12.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    Gnu/Linux

پيش فرض

ممنونم ,

چطور میتونم با روت وارد سیستم بشم , راهی داره که به نام کاربری فعلیم اختیارات روت بدم ؟ منظورم دسترسی کامل به تمام پوشه ها و برای هر تغییریه.

یک مشکل دیگه هم دارم , زمانی که با فایرفاکس کار میکنم بعد از مدتی کلیدهای عملکرد سریع (مثل Ctrl+A) کار نمیکنند مگر اینکه مرورگرو رو مجددا راه اندازی کنم ! راه حلی داره ؟
    قبلا به این سوال (سوال اول) جواب داده شده:
    کد:
    اما در مورد مشکل دوم، یه سوال: تا حالا به زبان صفحه کلید دقت کردی؟ وقتی که فارسیه این کلید های ترکیبی کار نمی کنن؛ یک بار چک کن و اگه درست نشد یک بار دیگه مطرح کن شاید دوستان تونستن کمکت کنن

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •