تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 76 123451151 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 759

نام تاپيک: تاپیک سوالات و مشکلات مربوط به برنامه های Media Player

حـــــرفـه ای Masоud's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

10 تاپیک سوالات و مشکلات مربوط به برنامه های Media Player

در این تاپیک تمام مباحث مربوط به این نرم افزار بحث و گفتگو می گردد

با تشکر از همراهی شما عزیزان

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

با سلام

والا من تا حالا در مورد لاينسس چيزي نشنيده ام از اين قبيل كه شما گفتيد

ولي فكر كنم مديا پلير ميخواد يه كدك مخصوص براي پخش اين فايل رو دانلود كنه !!!

شما با برنامه هاي ديگه همچون جت آيديو تست كن ببين مشكلت حل ميشه

موفق باشي

داره خودمونی میشه gt_max's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2004
    محل سكونت
    Toronto

13

امیر عزیز ممنون از توضیحاتت ...
    یه تست می زنم خبرش رو بهتون میدم...

حـــــرفـه ای M.R.M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام دوست عزيز.
    متاسفانه شما نخواهيد توانست اين فايل را مشاهده نماييد. فايلهاي Windows Media ( شامل WMA و WMV ) داراي قابليتي ميباشند كه كاربري كه آنها را ايجاد ميكند ميتواند براي حفظ قانون كپي رايت براي آنها License بگذارد. در اين حالت فقط او ميتواند آن فايل را در سيستم خودش مشاهده نمايد و جالب است بدانيد تنها در همان ويندوز ميتواند از آنها استفاده نمايد ( در حالتي كه فايل License را بر روي سيستم خودش ايجاد كرده باشد ) مگر آنكه از License خود يك نسخه پشتيبان تهيه نمايد.
    براي بررسي موضوع و درك آن ميتوانيد در برنامه Windows Media Player وارد قسمت زير شويد :
    Tools--> Options--> Rip Music
    اگر گزينه Windows Media Audio را انتخاب نماييد گزينه در زير آن تحت عنوان Copy Protect Music ظاهر ميشود كه دقيقا همين كار را انجام ميدهد. در مورد فايلهاي ويديويي WMV نيز به همين شكل است ( البته در برنامه هاي ديگر كه كار تبديل فايلهاي ويديويي به WMV را انجام ميدهند ) . در همان قسمت Tools گزينه اي تحت عنوان Manage Licenses وجود دارد كه براي تهيه نسخه پشتيبان از License برنامه ميباشد.
    اگر شما فايلي را با حالت Copy Protect ايجاد نماييد و سپس از License خود نسخه پشتيبان نداشته باشيد ، پس از نصب مجدد ويندوز ديگر به هيچ وجه نخواهيد توانست از آن استفاده كنيد ( با وجود اينكه حجم آن در حالت طبيعي ميباشد و همه چيز گوياي اين است كه فايل بايد اجرا شود ! ) .
    در مورد فايل شما نيز بايد فايل License را در سيستم فردي كه فايل را ايجاد كرده جستجو نماييد ( و نه در سايت مايكروسافت ) !!! جستجو در سايت مايكروسافت تنها شما را راهنمايي ميكند كه وظيفه اين License چيست.
    شاد و پيروز و موفق باشيد.

تاريخ عضويت
    Jul 2004
    محل سكونت
    Toronto

12

ممنون از بابت توضيحاتتون مثل هميشه كامل و در عين حال كوتاه اشنايي با شما باعث افتخار منه
    ژس با توجه به توضيحاتتون كوچيك ترين راهي براي مشاهده اين فايل وجود نداره ولي عجيبه كه اين فايل رو من از يكي از سايت گرفتم و اون جا لينكي براي دانلود لايسنس وجود نداشت تنهاي چيزي كه بود نوشته هاي خود فرد اژلود كننده بود كه توضيح داده بود يادتون نره لايسنس فايل رو بگيريد . طبيعتا خود شخص صاحب فايل بايد موضوع انتقال لايسنس رو ميدونسته ولي عجيبه كه فايل لايسنس رو ضميمه و يا به همراه فايل اژلود نكرده بوده ...
    اين موضوع يه خورده گيج كنندست
    آلبوم هاي موسيقي كه با لايسنس به شكل سي دي هاي موزيك ارجينال وارد بازار موسيقي ميشند هم همون طور كه توضيح دادي از هيمن لايسنس ها بايد داشته باشند ولي اين به چه شكليه كه افراد اين لايسنس يا به عبارتي قفل رو از بين مي برند و از اون البوم كژي مي كنند ؟
    ممنون ميشم اگر يه خورده در رابطه با نحوه ايجاد لايسنس و گذاشتن اون روي فايل هاي صوتي و تصويري توضيح بديد
    با تشكر

مكس

آخر فروم باز j0l6's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    torrents

پيش فرض

احتمالا این افراد اول سی دی اورجینال رومیخرن که همراه با لایسنس هست بع با وقتی موزیک رو اجرا میکنن با استفاده از رنمافزارهایی که تعدادشون هم کم نیست اهنگیی که پخش میشه رو ظبط میکنن و خیلی راهت هرجا بخوان ذخیرش میکنن و بعد کپی

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط M.R.M
    سلام دوست عزيز.
    متاسفانه شما نخواهيد توانست اين فايل را مشاهده نماييد. فايلهاي Windows Media ( شامل WMA و WMV ) داراي قابليتي ميباشند كه كاربري كه آنها را ايجاد ميكند ميتواند براي حفظ قانون كپي رايت براي آنها License بگذارد. در اين حالت فقط او ميتواند آن فايل را در سيستم خودش مشاهده نمايد و جالب است بدانيد تنها در همان ويندوز ميتواند از آنها استفاده نمايد ( در حالتي كه فايل License را بر روي سيستم خودش ايجاد كرده باشد ) مگر آنكه از License خود يك نسخه پشتيبان تهيه نمايد.
    براي بررسي موضوع و درك آن ميتوانيد در برنامه Windows Media Player وارد قسمت زير شويد :
    Tools--> Options--> Rip Music
    اگر گزينه Windows Media Audio را انتخاب نماييد گزينه در زير آن تحت عنوان Copy Protect Music ظاهر ميشود كه دقيقا همين كار را انجام ميدهد. در مورد فايلهاي ويديويي WMV نيز به همين شكل است ( البته در برنامه هاي ديگر كه كار تبديل فايلهاي ويديويي به WMV را انجام ميدهند ) . در همان قسمت Tools گزينه اي تحت عنوان Manage Licenses وجود دارد كه براي تهيه نسخه پشتيبان از License برنامه ميباشد.
    اگر شما فايلي را با حالت Copy Protect ايجاد نماييد و سپس از License خود نسخه پشتيبان نداشته باشيد ، پس از نصب مجدد ويندوز ديگر به هيچ وجه نخواهيد توانست از آن استفاده كنيد ( با وجود اينكه حجم آن در حالت طبيعي ميباشد و همه چيز گوياي اين است كه فايل بايد اجرا شود ! ) .
    در مورد فايل شما نيز بايد فايل License را در سيستم فردي كه فايل را ايجاد كرده جستجو نماييد ( و نه در سايت مايكروسافت ) !!! جستجو در سايت مايكروسافت تنها شما را راهنمايي ميكند كه وظيفه اين License چيست.
    شاد و پيروز و موفق باشيد.
    ممنون
    استفاده كرديم

تاريخ عضويت
    Jul 2004
    محل سكونت
    Toronto

12

نقل قول نوشته شده توسط sina88
    احتمالا این افراد اول سی دی اورجینال رومیخرن که همراه با لایسنس هست بع با وقتی موزیک رو اجرا میکنن با استفاده از رنمافزارهایی که تعدادشون هم کم نیست اهنگیی که پخش میشه رو ظبط میکنن و خیلی راهت هرجا بخوان ذخیرش میکنن و بعد کپی
    درسته من هم که دنبالش بودم یه همچین مقاله ای رو خوندم...
    ولی خیلی ناراحت کنندست که راهی نیست !

تاريخ عضويت
    Jul 2004
    محل سكونت
    Toronto

14

به نقل از Phonix NL

عزیز تا جایی که من میدونم
    این لایستسی که تو میگی ربطی به مایکروسافت و مدیا پلیر نداره البته این که مدیا پلیر هر بار که باز میشه با سرور مایکروسافت اطلاعات رد و بدل میکنه و هر چیزی رو که نتونه اجرا کنه کدک و پلاگینهاشو
    از اون سرور میگیره شکی نیست اما فکر کنم این مشکلی که میگی از جای دیگه ای هست
    البته دقیق نمیدونم اما جدیدا گذاشتن فیلمهای ویدئویی با کدک های خاص و غیر استاندارد و آبنرمال مد شده و راهی برای فروش فیلمها یعنی
    طرف فیلمش رو با کدک مخصوصی که در دسترس دیگران نیست یا خودش نوشته یا یکی از کدکهایی موجود رو دستکاری کرده انکد میکنه و فیلم رو رایگان برای دانلود میزاره
    حال کسی که فیلم رو دانلود کرده و میخواد ببینه باید بابت کدکش پول پرداخت کنه یا لایسنس بگیره
    این راه جدیدا توی اروپا خصوصا برای فیلمهای روی وب........ زیاد شده

اما تو میتونی اولا با یکی دوتا از پلیرهای معروف که تمام فرمتها رو باز میکنن مثل
    JetAudio
    یا امثالش تست کنی
    در ضمن برای تست کدکهاش اط
    Gspot
    استفاده کن خصوصا آخرین ورژنش تا ببینی چه کدکی روش نصبه و کدکهای خودت چی هست
    در ضمن کدک پک خودت رو هم اگر قدیمی و ناقصه آپدیت کن حتما
    در آخر اگر هیچ کدوم جواب نداد یکی از کانورترهای معروف رو که تو فروم نمونش زیاده رو تست کن و اونو به یه فرمت نرمال تبدیل کن ببین کار میکنه تبدیل شدش یا نه

در آخر یه احتمال دیگه هم هست که من 2-3 باری برخورد کردم باهاش و اونم اذیت کردن بعضیاست که فایلها رو تغییر فرمت میدن بدون تغییر ماهیت و به اسم فرمت دیگه اونو برا دانلود میزارن
    مثلا من فایلی رو به عنوان یه قطعه فیلم معروف از دیسکاوری کانال دانلود کردم با مصیبت
    در آخر کار فیلم پخش نمیشد با هیچ پلیری تمام کدکها و پلیرها رو تست کردم
    هر روشی که شنیدم رو به کار بستم اما نشد که نشد بعد معلوم شد این قطعه 59 مگابایتی یه
    فایل با فرمت رار بوده که نام و فرمتش رو به فیلم مورد خواست من تغییر داده بودن
    و برای دانلود گذاشته بودن..... یعنی یه سرکاری حسابی

بهر حال بازم شایبد دوستان حرفه ای فرم راه بهتری بتونن بهت پیشنهاد کنن
    در ضمن مشخصات فایل رو میتونی بزاری؟
    یا شاید یه قطعه ک.تاه چند کیلوبایتی ازش رو ؟؟
    اون جوری شاید بشه تستش کرد
    یا حق

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    افلاک

پيش فرض

سلام عزيزان!

اين مورد و موارد مشابه زير سر پديده‌اى هست به اسم Digital Rights Management يا DRM!
    انواع Licenseها زياده، مثلا بعضى‌ از اونا رو بايد خريد يا اينكه License مى‌گه حتما بايد فلان برنامه نصب بشه و ... .

من در نهايت دو راه كلى براى حل اين مشكل پيدا كردم:
    1) اگه فايل تصويرى باشه (مثلا wmv)، اولين و ساده‌ترين راه، Capture كردن Screen هستش! يعنى وقتى فايل داره پخش مى‌شه از صفحه‌ فيلم بگيرين و به همين ترتيب اگه فايل مد نظر صوتى هست مى‌تونين صدا رو ضبظ كنين.
    2) راه دوم استفاده از يه سرى برنامه‌هاست كه مى‌تونن DRM رو Remove كنن.

البته نكته‌ى مهم اينه كه توى هر دو مورد بايد حداقل يك دفعه فايل كذايى پخش بشه، يعنى License حداقل بايد يك دفعه هم كه شده Download & Accept بشه.

براى اطلاعات بيشتر و كامل‌تر (مخصوصا در مورد راه دوم) مراجعه كنيد به: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by Balrog; 24-07-2006 at 12:02.

صفحه 1 از 76 123451151 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •