تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: بهترین تنیسور ؟

راي دهنده
36. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • رافائل نادال

17 47.22%
  • راجر فدرر

19 52.78%
صفحه 8 از 8 اولاول ... 45678
نمايش نتايج 71 به 78 از 78

نام تاپيک: آرشیو / فینال تنیس ویمبلدون 2008

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir_rafie's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

نادال توی ranking دوم بود چون قهرمانی ویمبلدون نداشت....
    این دفعه که ranking بیاد نادال اوله....

آخر فروم باز ElmO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

سلام

دوستان کسی نمیدونه فیلم بازی و از کجا میشه گیر آورد یا دانلود کرد ؟

ممنون

یا حق

آخر فروم باز sepehr_x50's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

4

نادال توی ranking دوم بود چون قهرمانی ویمبلدون نداشت....
    این دفعه که ranking بیاد نادال اوله....
    چه ربطی داره؟!

آخر فروم باز Alireza Taji's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

واقعا حیف هست همچین مسابقاتی را از تلویزیون پخش نشه...
    فدرر خیلی کارش درست هست و حالا حالاها نادال باید زیر سایش باشه

آخر فروم باز sepehr_x50's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

10

سلام

دوستان کسی نمیدونه فیلم بازی و از کجا میشه گیر آورد یا دانلود کرد ؟

ممنون

یا حق

سلام.

من فینال بانوانش رو دارم اگر کسی خواست میتونم بزارم.

این یکی هم احتمالا تا یکی دو روز دیگه میاد.

آخر فروم باز MORINIO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ESF

پيش فرض

واقعا حیف هست همچین مسابقاتی را از تلویزیون پخش نشه...
    فدرر خیلی کارش درست هست و حالا حالاها نادال باید زیر سایش باشه
    اتفاقا دیگه باید نادال تو رنکینگ به صدر بره .

دیگه چیکار کنه ؟؟؟ همش داره فدرر رو می بره. یک ماه پیش تو زمین رسی 3-0 بردش و این بار هم 3-2 روی چمن!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2005

پيش فرض درود بر مقاوم

نادال برد.چون فدرر مغرور شده بود. این رو می تونید تو مصاحبه های اخیرش کاملا احساس کنید.:

آخر فروم باز Mehdi.KinG's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    [ گــلــسـتـان ایـــــران ]

12 نادال ‌سلطان‌ چمن

درست يك هفته پس از قهرماني تيم ملي اسپانيا در رقابت‌هاي يورو 2008، مردم اسپانيا جشن ديگري برپا كردند. اين بار پيروزي رافائل نادال در تنيس ويمبلدون را جشن گرفتند. انتظار 42 ساله اسپانيايي‌ها به سرآمد و بار ديگر يك اسپانيايي در ويمبلدون قهرمان شد.

توفيق بزرگ نادال در ويمبلدون بازتاب گسترده‌اي در اسپانيا داشت. روزنامه آس پس از قهرماني نادال با تيتر درشت در صفحه اول خود نوشت: زنده باد سلطان نادال.
    در گزارش اين روزنامه آمد: نادال شماره يك واقعي تنيس است. ما با رده‌بندي اتحاديه جهاني تنيس كاري نداريم. براساس رده‌بندي اين اتحاديه نادال شماره 2 است اما ما او را شماره يك مي‌دانيم.

روزنامه ماركا هم نوشت: نادال صخره‌اي فدرر را درهم شكست، اين مسابقه قرن بود. آخرين اسپانيايي كه در ويمبلدون قهرمان شده بود، مانوئل سانتانا نام دارد كه در سال 1966 اين توفيق را كسب كرده بود.

روزنامه اي بي سي‌ ( A B C ) هم به تمجيد از نادال پرداخت و نوشت: از اين به بعد نادال بارها فاتح ويمبلدون خواهد شد، بويژه در سال‌‌هايي كه ديگر فدرر در ميادين تنيس نباشد.

روزنامه ال موندو اين طور نوشت: رافائل نادال عصر تازه‌اي را در ورزش تنيس آغاز كرد.

روزنامه ال پائيس هم به تفصيل درباره نادال و پيروزي بزرگش در ويمبلدون نوشت: نادال يك غول شده است. نه باران و نه فدرر، هيچ‌كدام نتوانستند نادال را متوقف كنند.

روزنامه‌هاي ديگر نيز در صفحه اول خود تيترهاي جالبي آوردند. يكي از آنها اين بود: «نادال سلطان چمن»‌ نادال به سلطان رس شهرت دارد زيرا تا به حال در 4 دوره متوالي رولان گاروس كه روي زمين رس برگزار مي‌شود، قهرمان شده است.

قهرماني او در ويمبلدون، اولين توفيقش در زمين چمن است. جايي كه همواره فدرر سلطان بوده است.
    اگر فدرر نبود...
    نادال پس از پيروزي بزرگش، شادي كرد، اما در عين حال فروتن بود و رفتاري پسنديده در برابر نادال داشت. او در مصاحبه با سايت بي بي سي گفت: راجر فدرر بهترين تنيس‌باز تمام دوران ورزش تنيس است. اما در عين حال حرف دلش را زد و اظهار كرد: من تنيس‌باز بد شانسي هستم كه در سا‌ل‌هاي اخير قهرماني چون فدرر مقابل من قرار داشت. اگر فدرر نبود، خيلي زودتر از اينها قهرمان ويمبلدون مي‌شدم البته از طرفي هم خوشحالم كه بارها با بهترين تنيس‌باز تاريخ ورزش تنيس مسابقه داده‌ام. اين افتخاري بزرگ براي من است. نادال حرف‌هايش را اين‌گونه ادامه داد: مسابقه دادن با فدرر هميشه دشوار است. من در مقابل او بارها تا آستانه پيروزي پيش رفتم، اما شكست خوردم. او به طوري باور نكردني مي‌جنگد.

در همين مسابقه‌هاي امسال ويمبلدون وقتي ست اول را بردم، فكرش را نمي‌كردم كه فدرر به بازي برگردد و آن طور كه ديديد دلاورانه بازي كند. او واقعا مرا به دردسر انداخت و لحظه‌هاي بسيار سختي را گذراندم. خوش‌شانس بودم كه در نهايت پيروز شدم. اين بزرگ‌ترين پيروزي زندگي‌‌ام بود كه با دشواري‌ تمام به دست‌ آوردم. فدرر وقتي مي‌بازد يا مي‌برد شخصيت متين خود را حفظ مي‌كند. او هنوز شماره يك جهان است و كسي بهتر از او در دنياي تنيس نيست.
    باور نكردني است‌
    نادال پس از ديدار نهايي ويمبلدون در مصاحبه با سايت ويمبلدون شركت كرد و حرف‌هاي جالبي زد.

وقتي از نادال پرسيدند پس از كسب اولين مقام قهرماني خود در ويمبلدون چه احساسي دارد، گفت: نمي‌توانم احساسم را توصيف كنم. فقط مي‌گويم خيلي خوشحالم. برايم باور نكردني است كه در ويمبلدون قهرمان شده‌ام. اين قهرماني يك روياست.

من هميشه، حتي زماني كه كودك بودم، آرزو مي‌كردم يك روز در زمين‌هاي چمن ويمبلدون بازي كنم. به همين قانع بودم، اما رسيدن به قهرماني در ويمبلدون حتي براي هموطنانم باور نكردني بود. آنها ديگر به اين فكر نمي‌كردند يك اسپانيايي بتواند جام ويمبلدون را پس از ده‌ها سال به اسپانيا ببرد. به همين علت وقتي در فينال ويمبلدون پيروز شدم، هموطنانم جشن گرفتند و همه جا شادي كردند.
    شيرين‌تر از رولان گاروس‌
    نادال در پاسخ به اين سوال كه پيروزي در رولان گاروس مهم‌تر و شيرين‌تر است يا ويمبلدون، گفت: وقتي كه اول بار فاتح رولان گاروس شدم، آن توفيق برايم باور نكردني بود. نمي‌خواهم اين دو گرنداسلم را با يكديگر مقايسه كنم، اما صادقانه مي‌گويم كه پيروزي در ويمبلدون براي هر تنيس بازي ارزش و شيريني ديگري دارد و قابل قياس با پيروزي در مسابقه‌هاي ديگر نيست. بنابراين وقتي به جام ويمبلدون رسيدم، بيش از اولين قهرماني‌ام در رولان گاروس مرا شگفت‌زده كرد.
    چمن براي گاو
    از نادال پرسيدند: بسياري از اسپانيايي‌ها در گذشته مي‌گفتند چمن براي گاو است. اما شما هرگز اين جمله را نگفتيد. درست است؟ نادال پاسخ داد: هرگز چنين جمله‌اي نگفتم. در آينده نيز نخواهم گفت. هميشه گفته‌ام بازي كردن در زمين چمن را دوست دارم. حتي وقتي بار اول در سال 2005 در زمين چمن به مولر باختم، گفتم زمين چمن را دوست دارم.اگر قصد داريد در زمين چمن نتيجه بگيريد و پيروز شويد، بايد اين نوع زمين را خوب بشناسيد.
    دوست من، متاسفم‌
    نادال به اين سوال كه پس از فينال ويمبلدون و غلبه بر فدرر به او چه گفت، اين پاسخ را داد. گفتم: دوست عزيز برايت متاسفم. مي‌دانم باختن آن هم در ويمبلدون برايت چقدر سنگين و دردآور است، اما تو همچنان يك قهرمان بزرگي و تو را تحسين مي‌كنم.

نادال در پايان مصاحبه‌اش ديدگاهش را درباره فدرر اين گونه بيان كرد: فدرر قهرمان بزرگ و محبوب من است. او نگرشي مثبت دارد، چه در پيروزي چه در شكست. نحوه برخورد او با همه يكسان است. فدرر به معني واقعي يك بازيكن باشخصيت است. من و او از دو كشور مختلف هستيم، اما رابطه دوستي عميقي داريم. هميشه براي فدرر احترام قائل بوده‌ام. اين احترام را همچنان حفظ خواهم كرد. من او را تحسين مي‌كنم. اعتراف مي‌كنم براي خودم خوشحالم، اما براي فدرر غمگينم. او امسال هم شايسته قهرماني بود.

سايمون ريد مفسر تنيس يورو اسپورت اعتقاد دارد: دوران حكومت فدرر در ويمبلدون به پايان رسيده است و او بخت زيادي براي قهرماني‌هاي ديگر ندارد.

اين مفسر تنيس نوشت: آيا فدرر بازمي‌گردد؟

پاسخ دادن به اين سوال دشوار است. او هرگز مانند سال‌هاي قبل خود نخواهد شد و بعيد مي‌دانم به ركورد
    14 قهرماني پيت سمپراس در گرنداسلم‌ها برسد. او با 12 قهرماني به دوره نزول خود رسيده است. فدرر 26 سال دارد و امسال فقط فرصت شركت در يك گرند اسلم ديگر را خواهد داشت. رقيبان او ازجمله نادال 22 ساله بسيار جوان و آماده‌اند. البته او مي‌تواند حداكثر 2 سال ديگر در سطح بالا بازي كند. پس از آن حرفي براي گفتن نخواهد داشت. از اين به بعد كم‌كم عصر حكومت نادال و جوكوويچ در تنيس آغاز خواهد شد.

صفحه 8 از 8 اولاول ... 45678

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •