تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 11 از 22 اولاول ... 78910111213141521 ... آخرآخر
نمايش نتايج 101 به 110 از 217

نام تاپيک: بحث و تبادل نظر درباره GPGPU و مباحث مرتبط

حـــــرفـه ای Mahdi_Moosavi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

11

سلام دوست عزیز

اول اینکه شما باید همیشه کارتیکه قویتره را برای پردازش گرافیکی بگذاری و کارت ضعیف ترو برای فیزیکس

بعد هم اینکه کارت های گرافیکی حداقل با لیتک 8 کار میکنند !!!

یعنی روی پورت پی سی آی اکسپرس 4 بالا نماید کارت که بخواهید از فیزیک ایکسش استفاده کنید...

البته اطلاعات من در این حد است ...
    خیر ! همچین چیزی صحت نداره ! در حال حاضر چیپست p35 اینتل به صورت 16X , 4x از Crossfire پشتیبانی میکنه .

پروفشنال behradsn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خیر ! همچین چیزی صحت نداره ! در حال حاضر چیپست p35 اینتل به صورت 16X , 4x از Crossfire پشتیبانی میکنه .

بله درسته

تائید میشه دوست عزیز
    Last edited by behradsn; 17-09-2008 at 15:50.

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

پس چطور روي PCI با پهناي باند 33 جواب ميده ولي روي 4X با پهناي باند 400 جواب نميده؟
    کارتی که PCI ساخته میشه قرار هستش با پهنای باند 33 کار کنه اما کارتی که پی سی آی اکسپرس ساخته میشه از طرف انویدیا با لینک 8 یا 16

تصحیح :

بله ، بنده تحقیق کردم میشه

شما فقط باید یک پورت پی سی آی اکسپرس مخصوص وی جی ای با هر سرعت لینکی که شد روی مادربرد داشته باشی و کارت انویدیا رو روی اون قراربدی تا در ویندوز کارتو بشناسه

بعد از نصب درایور و درایور فیزیک ایکس انویدیا میتونید به راحتی از این قابلیت در کنار کارت گرافیکی های ATI بهره ببرید...
    Last edited by behradsn; 15-09-2008 at 23:43.

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کارت 8400 جی اس هم از فیزیک ایکس پشتیبانی میکنه؟

این ضعیف ترین کارت از انویدیا در سری 8 محسوب میشه

اگر پشتیبانی کنه با قیمت 40 هزار تومان واقعاً میرزه که برای پردازش فیزیکی خریداری و استفاده بشه...

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

کارتی که PCI ساخته میشه قرار هستش با پهنای باند 33 کار کنه اما کارتی که پی سی آی اکسپرس ساخته میشه از طرف انویدیا با لینک 8 یا 16

تصحیح :

بله ، بنده تحقیق کردم میشه

شما فقط باید یک پورت پی سی آی اکسپرس مخصوص وی جی ای با هر سرعت لینکی که شد روی مادربرد داشته باشی و کارت انویدیا رو روی اون قراربدی تا در ویندوز کارتو بشناسه

بعد از نصب درایور و درایور فیزیک ایکس انویدیا میتونید به راحتی از این قابلیت در کنار کارت گرافیکی های ATI بهره ببرید...
    سلام. تا جایی که من می دونم ، کارت های گرافیک بازی ، اطلاعات رو از پردازنده می گیرند و اون رو به پیکسل و بعدش تصویر تبدیل می کنند . چه جوری ممکنه که بک کارت 8400 ، قسمتی از پردازش پردازنده رو انجام بده و سپس اطلاعات پردازش شده رو به کارت دیگه بده؟کلأ 2 کارت گرافیک فقط در دو حالت کراس فایر و sli می تونند با هم ارتباط داشته باشند.
    منظور شما اینه که مثلأ بخشی از داده ها که نیاز به پردازش فیزیک دارن ، توسط پل شمالی به کارت جیفورس داده می شن ، و بعدش کارت جیفورس اون اطلاعات رو پردازش می کنه و بعد دوباره به به پل شمالی تحویل می ده و اون دوباره اون اطلاعات رو به کارت رادون می ده؟ برای انجام یک همچین کاری ، پردازنده و مادربرد هم باید امادگی داشته باشن. البته این کار بن نظر می رسه که نشدنی باشه. آیا تا حالا کسی این کار رو انجام داده؟
    Last edited by alborz_k; 16-09-2008 at 02:36.

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام. تا جایی که من می دونم ، کارت های گرافیک بازی ، اطلاعات رو از پردازنده می گیرند و اون رو به پیکسل و بعدش تصویر تبدیل می کنند . چه جوری ممکنه که بک کارت 8400 ، قسمتی از پردازش پردازنده رو انجام بده و سپس اطلاعات پردازش شده رو به کارت دیگه بده؟کلأ 2 کارت گرافیک فقط در دو حالت کراس فایر و sli می تونند با هم ارتباط داشته باشند.
    منظور شما اینه که مثلأ بخشی از داده ها که نیاز به پردازش فیزیک دارن ، توسط پل شمالی به کارت جیفورس داده می شن ، و بعدش کارت جیفورس اون اطلاعات رو پردازش می کنه و بعد دوباره به به پل شمالی تحویل می ده و اون دوباره اون اطلاعات رو به کارت رادون می ده؟ برای انجام یک همچین کاری ، پردازنده و مادربرد هم باید امادگی داشته باشن. البته این کار بن نظر می رسه که نشدنی باشه. آیا تا حالا کسی این کار رو انجام داده؟

سلام

خیلی جریانو پیچوندی !!!

شما وقتی داری گیم بازی میکنی درایور کارت گرافیکی و دی ایکس شماست که میگه چی کجابره و کدوم دیتا توسط چه قسمتی پردازش بشه (منظور پردازش تصویریه)

شما درایور کارت گرافیکیتونه که با درایور فیزیک انویدیا پردازش رو به کارت گرافیکی منتقل میکنند و برروی اون قسمت از دیتا برچسب پردازش بوسیله جی پی یو زده میشه پس سی پی یو دیگه با این دیتا کاری نداره و فقط به جی پی یو منتقل میشه

اینی که شما میگی اگر درست بود راجع به کارت های PhysX Cuda هم صادق بود که برروی پورت پی سی آی نصب میشدند و کارپردازش فیزیکی گیم هارو انجام میدادند

البته انجین گیم باید از PhysX پشتیبانی کنه و بعد درایور وی جی ای و درایور PhysX کار هدایت دیتا و پردازش اونرو از طریق جی پی یو انجام بدن

درمورد شدنش هم که لینک گذاشتم ، دیدید که شده و 2 کارت ATI و Nvidia باهم دارند کار میکنند برروی یک مادربرد
    Last edited by behradsn; 16-09-2008 at 12:25.

پروفشنال davoodf's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    In Game Memory

پيش فرض

اقا یه سوال بهراد جان اون موقع باید دو اسلات پی سی ای مخصوص vga روی برد مادر بورد باشه درسته؟مثلا من الان بخوام برای فیزیک یک کارت گرافیک انویدیا رو بزارم چه جوری میشه اون وقت؟چون که فقط یک سالت برای کارت گرافیک وجود داره!

حـــــرفـه ای Mahdi_Moosavi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

13

بله ، کارت های ATI بخاطر پشتیبانی از کراس فایر ایکس کار میکنه اما Nvidia خیر

منظور ایشون هم کارت Nvidia بود که قراره پردازنده فیزیکی بشه

پس نظرت در مورد عکس زیر چیه :

Geforece 8600gt at 1x pci-e transfer rate
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داره خودمونی میشه bijan666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

اقا من 8800gts 512 دارم از چه ورژن فیزیک و چه درایوری برای کارتم استفاده کنم که این فیزیک روی سیستمم فعال بشه ؟؟؟

بازی Grid از فیزیک پشتیبانی میکنه یا Devil Mar Cry 4 ????

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اقا یه سوال بهراد جان اون موقع باید دو اسلات پی سی ای مخصوص vga روی برد مادر بورد باشه درسته؟مثلا من الان بخوام برای فیزیک یک کارت گرافیک انویدیا رو بزارم چه جوری میشه اون وقت؟چون که فقط یک سالت برای کارت گرافیک وجود داره!

متاسفانه نمیشه

باید حتماً یه اسلات خالی پی سی آی اکسپرس وی جی ای داشته باشی بغیر از اینی که الان روش 4870 داری

برای همینه که مین 3 اسلاته خریدم

2تا برای ATI و یکی برای انویدیا

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •