تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 837 از 1137 اولاول ... 337737787827833834835836837838839840841847887937 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,361 به 8,370 از 11361

نام تاپيک: ✔ راهنــمای جامـــع کتابــها و جــزوات کمــک آموزشــی و دانشــگاهی

داره خودمونی میشه bamce's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    همین نزدیکیا

پيش فرض

سلام دوستان خدا قوت
    امیدوارم همگی خوب وسلامت باشید
    یه سوال داشتم:کسی از سی دی های تدریس ایستگاه درس ونکته بهمن بازرگانی برا شیمی استفاده کرده؟؟چطوره بدرد میخوره؟برای من که به کلاس نمیرم میتونه مفید باشه؟
    ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه 12p's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلامmineworldعزیز ممنون از پستات...

یه سوال شخصی:خودت گاج رو میپسندی یا فار رو فک میکنی کدوم بهتره؟؟چرا؟؟

میخوام نظر خودتو بدونم باتوجه به اینکه هر دو رو داری!!!
    سپاس.

3. این کاربر از 12p بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه POUYOL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    اصــــــــفـهـان

پيش فرض

سلام دوستان خدا قوت
    یه سوال داشتم:کسی از سی دی های تدریس ایستگاه درس ونکته بهمن بازرگانی برا شیمی استفاده کرده؟؟چطوره بدرد میخوره؟برای من که به کلاس نمیرم میتونه مفید باشه؟
    ممنون
    شنیده ام که اگه کتابهای بهمن بازرگانی رو بخونی دیگه نیازی به این سی دی ها نیست ولی حالا باز هم تحقیق کن ولی به نظر من اون قدرضرورتی نداره!

جاداره من هم از زحمات دوست خوبمون عماد عزیز (mineworld) هم تشکر کنم.

5. 2 کاربر از POUYOL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه mineworld's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    under the rain

پيش فرض

جاداره من هم از زحمات دوست خوبمون عماد عزیز (mineworld) هم تشکر کنم.

سلام mineworld عزیز ممنون از پستات...
    دوباره ازت تشکر میکنم میدونم که تشکر خشک و خالیه من یه قطره از دریای محبت شما(mineworld) هم نیست....

mineworld عزيز جا داره منم تشكر كنم ازت

سلام به همه دوستان خوبم ...

تو رو خدا چرا منو خجالت میدید ؟ من که کاری نکردم . جدی میگم .. ای خدا اگه من وقت داشتم به اندازه کافی چی میشد ؟ اون وقت شما چی میگفتید ؟ الان با یه ربع بیست دیقه انقد شما راضی هستید حالا فک کن وقتم داشتم چی میشد ؟!!!!

در هر حال امیدوارم این مسئله رو باور کنید که این قسممت کمی بود از اون چیزی که میخواستم بشه ! خیلی دوس داشتم واسه خواهر گلم prodoctornuke هر درسشو مثل توضیحات هندسه تحلیلی توضح میدادم . ولی واقعا میگم اصلا نمیشه . حالا یه درس شاید ولی اون همه درس دیگه نا ندارم ...

یه دنیا محبت و عشق تقدیم به همتون POUYOL عزیز ، 12 عزیز ، eminem خان و بقیه دوستان ...

ممنونم حالا به ما که رسید بنزینت تموم شد؟
    ولی خوب به نظرت خوندن این همه کتاب سخت نیست؟
    من حالا فیزیک و ریاضی 30 درصد هم بزنم بسه واسم.اون روشتون رو هم بگید دیگه
    سلام ...

چرا این طور فکر میکنی ! باور کن مسئله این بچه بازی ها نیست . نمیدونم واسه اون چرا هست ، واسه من نیست و از این حرفای پیش پا افتاده ...

راستی رقت کن نگفتم همه رو بخون .. مثلا برای فیزیک اولویت ها رو گفتم به ترتیب خوبی برای شما . نه اینکه همه رو برای فیزیک بخونید . یا مثلا ارایه گفتم رمزینه و خوان خیلی سبز رو بخونید یـــــــــــــــا اون سفارش های دیگم .

من خیلی دوست دارم کتابا رو واست توضیح بدم . ولی باور کن به خدا اصلا وقت ندارم . لطفا یکم درک کن ... راستی مگه من گفتم بی خیال شو ؟! من گفتم برو سرچ کن مگو سرچ چیست !! دیگه برو مثل یه کنکوری خوب و زحمت کش اینو انجام بده ! واسه اینکه بدونی سرچ به درد میخوره یا نه بیا . ولی ازت خواهش میکنم بخون !

دقت :

من با بعضیاشون همچین موافق نیستم . لطف کن وقتی لیست کتابات رو با توجه به اینا اماده کردی ، بهم بگو تا یه ویرایش بکنم واست . منظورم اینه که نظر نهایی رو بدم . به طور مثال این کلک ساجدی که چند لحظه دیگه میخونی در موردش از رمزینه کلی پایین تره . به خدا قابل مقایسه نیست . نمیگم کلک بده ولی در مقایسه با این رمزینه شهریار خان خیلی عقب افتادس ! پس شروع کن گلم ... امیدوارم زود زود کارت رو به راه بشه ...
      محتوای مخفی: عمومی 

سلام.
    اول از همه خیلی معذرت میخوایم که این پست رو یکم با تاخیر گذاشتیم اینجا.
    ما (Samba , vahid-p , lohrasbi) تصمیم گرفتیم که تو یه پست، تجربه های خودمون رو در اختیار بقیه بزاریم. و همچنین کتاب هایی رو که باهاشون آشنا هستیم به شما معرفی کنیم. لطفا توصیه های ما رو جدی بگیرید و اشتباهات ما رو تکرار نکنید. هرچی باشه ما دو تا کتاب بیشتر از شما پاره کریدم!
    نظرات Ashjaee رو در این پست بخونید:
    کد:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    لیست کتاب ها:
    توجه: لطفا با توجه به توضیحات ما، کتابی رو انتخاب کنید که متناسب با شرایط شماست. یه کتاب با تست های سخت، لزوما بهترین کتاب نیست و ممکنه برای یکی بهترین کتاب و برای یکی هم بدترین کتاب باشه. پس دقت کنید.

ادبیات و زبان فارسی

آرایه :: کلک ساجدی : یه کتاب کم حجم و بسیار مختصر و مفید که مورد تایید همست. رمزینه: کتابی که حجمش زیاده، ولی جزوه ی خوبی داره و از خوندنش خسته نمیشید.

قرابت معنایی :: هامون سبطی (نشر دریافت) : حجمش زیاده، ولی 100 درصد ارزش خوندنش رو داره. نشر الگو : این کتاب ابیات و جملات مهم کتاب های درسی رو نوشته و زیر اونها، عباراتی از کتاب و خارج کتاب رو نوشته که با عبارت اصلی تناسب مفهومی دارن. هیچ توضیحی هم نداده. در آخر هم تستهای تالیفی و کنکور.حجمش هم خیلی از هامون کمتره.
    البته سري ادبيات خيلي سبز هم يه انقلابي تو تستاي قرابت داره كه حجمش تقريبا بالاس ولي به خوندنش مي ارزه

زبان فارسی:: رمزینه - خیلی سبز: کتاب هایی هستن که وقت نسبتا زیادی میگیرن ولی نتیجه ی خوبی میدن. هامون سبطی: تعریف بسیاری ازش شنیدیم!

املا و لغت:: هامون سبطی: شک نکنید از این کتاب بهتر نمیشه! (البته براي لغت يهترين منبع كتاب درسيه !!)

عربی

نظر vahid-p : منهج های کتاب درسی + تست گاج (ایاد فیلی اصلا قبولش ندارم)

نظر lohrasbi در این پست :
    کد:
    کد:
    نظر Samba : فوت وفن(در صورتي كه يه كمي از عربي مي فهميد) + تست هاي كنكور+كنكور انساني (براي بعد از عيد) + تحليل و بررسي تمامي تمرين هاي كتاب و كارگاه هاي ترجمه(بسيار مهم اند)
    عربي قسمتي كه بيشتر بچه ها مشكل دارن تو ريدينگه!!!! چون معمولا سوالاي عجق وجق !!!! كنكور رو اينجا ميدن مثلا يه سوال كه شما ميگي گزينه 1 من ميگم 2 معلم ميگه 3 درحالي كه جواب ميشه 4 تاحالا من از هر كي پرسيدم چطوري به اين سوالا جواب بديم(معلماي عربي) هنوز هيچ كي نتونسته كشف كنه و بيشتر به استعداد ذاتي و عرب! بودن بستگي داره حالا جدا از شوخي تستاي كنكور رو زياد بزنيد تا قلق كار دستتون بياد آسون ترين و نمره آور ترين درس تو كنكور همين عربيه(تو عموميا) مطمئن باشيد با وقت گذاشت روش هيچ ضرري نمي كنيد

دین و زندگی

کتاب های درسی بهترین منبع هستن (تو برنامتون بزاريد مرور مكرر كتاب چون بايد كتاب درسي رو قورت بديد و اگه يه آيه رو گفتن بتونيد آيات بعد و قبلش رو بگيد و بفهميد مربوط به كدوم موضوع هست)
    همگامان: این کتاب اومده همون کتاب درسی رو بصورت شاخه ای و طبقه بندی نوشته و قسمت های مهم رو Bold کرده که این خودش خیلی به طبقه بندی شدن درس توی ذهن کمک میکنه و بسیار مفیده. در ضمن آیات و روایات هم تحلیل کرده. آخر هر درس هم تستهای تالیفی و کنکور و سنجش رو قرار داده. حجمش زیاده.
    براي ديني فقط كتاب درسي و بعدش سوالاي كنكور سوالاي تاليفي توصيه نميشه بهترين منبع كتاب درسي هست
    (به نقل از معين فلاحتگر رتبه 1 رياضي سال88 كه دين و زندگي رو 100 زد)

زبان

براي موفقيت تو زبان شما بايد يه پيش زمينه‌ي خوب از لغت داشته باشيد يعني حداقل تمامي لغات زبان 1 و2و3 رو فول باشيد براي اين كار يه tick eight گاج كمك خوبي مي تونه بكنه . 4تا5 تست گرامر مياد كه با يه كتاب قواعد خوب به راحتي از پسش بر مي آئيد كتاب شهاب اناري (فك كنم مبتكران باشه) و انتشارات خيلي سبز خيلي خوبن!!! البته من خيلي سبز رو توصيه مي كنم چون زياد رو لغت ويراژ داده و سطع لغتتون رو بالا مي بره.
    مي مونه cloze و reading . بايد يه كتاب ريدينگ تووووپ بگيريد من 3تا كتاب تو بازار ديدم يكي گاج يكي خيلي سبز و ديگري از نشر شبقره بود خودتون نگاه كنين ببينين كدوم بيشتر به كارتون مياد البته توصيه ام نشر شبقره( ... و نترسيم از متن) هست و اگه تونستين بعد از اون خيلي سبز (ريدينگ) رو بگيريد. خلاصه اينكه براي اينكه ريدينگ دان !! شويد بايد زياد تمرين كنيد چون تو اين بخش سرعت هم بسيار مهمه چون 2 تا ريدينگ تو كنكور دارين و يه كلوز پس سرعت نقش مهمي داره

محتوای مخفی: اختصاصی 

سلام.

اول از همه خیلی معذرت میخوایم که این پست رو یکم با تاخیر گذاشتیم اینجا.

ما (Samba , vahid-p , lohrasbi) تصمیم گرفتیم که تو یه پست، تجربه های خودمون رو در اختیار بقیه بزاریم. و همچنین کتاب هایی رو که باهاشون آشنا هستیم به شما معرفی کنیم. لطفا توصیه های ما رو جدی بگیرید و اشتباهات ما رو تکرار نکنید. هرچی باشه ما دو تا کتاب بیشتر از شما پاره کریدم!

نظرات Ashjaee رو در این پست بخونید:
    کد:
    کد:
    لیست کتاب ها:

توجه: لطفا با توجه به توضیحات ما، کتابی رو انتخاب کنید که متناسب با شرایط شماست. یه کتاب با تست های سخت، لزوما بهترین کتاب نیست و ممکنه برای یکی بهترین کتاب و برای یکی هم بدترین کتاب باشه. پس دقت کنید.

ریاضی

دیفرانسیل و حسابان و ریاضیات پایه :: (تمام کتاب های نام برده شده، مربوط به کتاب های درسی قدیمی هستن.)
    نظر vahid-p : حسابان و دیفرانسیل هر دو برای شروع حتما ده استاد و بعد رمزینه. توضیح بیشتر: ده استاد کتاب خیلی ساده ای نیست و تست های کنکور رو هم داره. پاسخنامه خیلی خوبی داره و در کل آدم از خوندش خسته نمیشه که هیچ ، به دیفرانسیل بیشتر علاقه مند میشه. رمزینه اول اومده درس رو خیلی کامل و گسترده و ریز گفته و نکاتش با اینکه جالب و جذاب هستن، گاهی اوقات خارج از محدوده ی کنکورن. بعد اومده تست ها رو از سال های دور به سال های نزدیک ردیف کرده، بعد سنجش و گزینه دو و اینا. این تستها اصلا نمی تونه روند آموزشی داشته باشه. یا مثلا در مورد فصل 1 دیفرانسیل اومده 300 تا تست از این یه فصل فسقلی گذاشته. اما مزیت رمزینه به ده استاد اینه که وقتی یکی روی ده استاد خوب مسلط بشه، یعنی میشه درصدش به 50 برسونه، ولی وقتی رمزینه رو هم بخونه دیگه قطعی میشه. در کل شباهتش به کنکور زیاده. ولی رمزینه خیلی خیلی زیادی پیچونده. برا همین رمزینه باید بعد از ده استاد که ضروریه خونده بشه.
    رمزينه يه مزيت نسبت به ساير كتابا داره مفهوم رو عمقي جا ميندازه مخصوصا قسمت حدش .

در مورد سایر کتاب ها:

میکروبانک گاج : کتابیست سطح بندی شده! سطح یک = تغییر یافته ی سوالات متداول کنکور و سوالات تالیفی در حد کنکور. سطح دو = سوال های جدید و یکم از کنکور سختتر که میتونن توی کنکور هم مطرح بشن. سطح سه = سوال های خفن با نکات فضایی! مخصوص رتبه های دو و نهایتا سه رقمی. این کتاب جزوه نداره، ولی در عوض پاسخ تشریحی بسیار کامل و خوبی داره و در واقع درس رو با تست یاد داده. در کل کتاب سطح بالاییه.
    خوشخوان: شاید قویترین کتاب تست دیفرانسیل و پایه باشه. این کتاب جزوه ی بسیار سطح بالایی داره و فقط کسی از این جزوه سر در میاره که حسابانش خیلی خوب باشه. کتاب خشکیه و مولفش مثل محمد مهربان و بهمن بازرگانی نیست. ولی خداوکیلی (!) کسی که به ریاضی و مخصوصا حسابان علاقه داره، اصلا خسته نمیشه. این کتاب تست های بسیار متنوع و خلاقانه ای داره و در کل سطحش از کنکور بالاتره. در ضمن پاسخ تشریحی تست ها هم بسیار مختصره و گاهی فقط یه اشاره کرده و خلاص! اگه یکی حسابانش خوب نباشه، هیچی سر در نمیاره.
    کوله پشتی (عباس مرادی): جزوه ی این کتاب بسیار ساده و قابل فهمه. اگه حسابانتون ضعیف یا متوسطه، از خوندنش خسته نمیشید که هیچ، خیلی هم لذت میبرید. تست های خوبی هم داره. برای هر فصل یه سری تست سطح 2 هم داره برای کسایی که میخوان بترکونن. خودش گفته تست های سطح یکش واسه کنکور کافیه. بعضی کتاب ها همین جوری نکته بلغور میکنن میرن. ولی این کتاب کاملا مفهومی توضیح میده. (ولی اگه حسابانتون خیلی خوب یا عالیه، این کتاب رو نگیرید.)

مبتكران: من(samba) چاپ قديمش رو داشتم كتاب جالبيه تستاي خوب و جديدي داره با درسنامه هاي خوب! اگه تست كم آورديد(كه گمون نكنم) مي تونيد بريد سراغ اين كتاب.

بنفش قلمچی: شاید بشه اسمش رو گذاشت: آبی قلمچی 2 . یعنی تستاش خیلی سخت نیست و شاید فقط یه ذره از کنکور بالاتر باشه. درسنامه هم نداره. پاسخ تشریحیش هم مثل سایر کتاب های آبی قلمچیه. خلاصه برای تمرین بیشتر منبع خوبیه.

راستی بد نیست این مطلب رو هم بخونید. زیاد وقتتون رو نمیگیره. توش کتاب هم معرفی کردیم: (موضوع: چگونه دیفرانسیل بخوانیم؟)

کد:
    کد:
    آمار و مدل سازی بعضی از کتاب های دیفرانسیل، آمار هم دارن. For Example کتاب خوشخوان آمار هم درس داده و 40 تا تست جمع و جور واسش گذاشته که واقعا لازم و کافیه. اگر هم میخواید کامل کامل بخونید، گاج سفید. (این کتاب نازکترین کتاب میکروطبقه بندیه.)

(نظر samba ) براي آمار كلا شايد 4تا5 فرمول داشته باشيم خوشخوان رو كه بخونيد و تستاي كنكور رو بزنيد دستتون مياد كه چي كار بايد بكنيد. يه بررسي روي تستاي آمار 3-4 سال گذشته نشون داده كه تستاي آمار بيشتر داره رو به وقت گيري ميره مثلا ضرب و جمع يه سري عدد پس روي عملگرهاي رياضي تمرين كنيد تا سرعتتون رو بالا ببريد

هندسه تحلیلی

گاج سفید : یکی از شیرین ترین کتاب های تست دنیاست! (به تعبیر lohrasbi و samba) مخصوص کسایی که هم درک ریاضیشون خوبه ، هم حوصلشون زیاده. (یک کلام دانش آموزای قوی) .چون تقریبا برای هر دو تست یه درسنامه گفته و انواع تیپ های تست رو پوشش داده. با اين كتاب به راحتي هندسه تحليلي رو خاك مي كنيد

مبتکران: برای بچه های متوسط.

رمزینه: بیشتر جنبه ی تشریحی داره و تستهاش یه مقدار کمه. ولی درس رو خوب گفته.

نشر الگو : سطحش خیلی بالاست و مخصوص بچه های باهوش و درس خونه.

خوشخوان: یه کتاب نرمال!

هندسه 1 وهندسه 2

گاج سفید: کتاب بسیار خوبیه و تست های سختی داره، مثل کنکورهای اخیر. در ضمن تمام قسمت های کتاب درسی رو کامل پوشش داده. باید بعد از خوندن درسنامه هاش، اول تستهای پر اهمیت تر رو بزنید. (کنار خود تستها، درجه اهمیت رو زده و کنار پاسخ تست، درجه سختی رو) بعد اگه وقت شد بقیه تستها رو بزنید که بیشتر برای آشنایی با ریزه کاری ها طرح شده و گاهی بیراه رفته.

خيلي سبز كم حجم و مقوي: (نظر samba ) سطحش بالاست يه كتاب تقريبا فرمولي بدون اثبات كه خودتون بايد اثبات كنيد تا براتون جا بيفته
    شما اگه بتونيد گاج سفيد رو قورت بديد بعدش بيايد سراغ اين كتاب مي تركونيد هندسه رو!!!!!! البته وقتي من تستاي خيلي سبز رو حل كردم از خودم نا اميد شدم چون از هر 20 تا تست بعضي وقتا فقط2تاش رو مي تونستم حل كنم. در صورت علاقه و وقت توصيه اش مي كنم وگرنه ممكنه گيج بشيد !

ریاضیات گسسته و جبر و احتمال (تقریبا همه ی کتاب های توی بازار خوب هستن! ما فقط یه توضیح کوچولو میدیم.)

خیلی سبز: برای کسایی که هم درک ریاضیشون قویه و هم از اون آدمایی هستن که میخوان چندتا کتاب تست بزنن. (تعداد تست هاش بیش از حد زیاده) به نظر من(samba) مي تونه مكمل خوبي براي گاج سفيد باشه(براي اونايي كه ميخوان گسسته رو 100 بزنن)

کتاب کم حجم و مقوی خیلی سبز: میتونه کتاب خیلی خوبی باشه از نظر جزوه. باید یه کتاب تست مثل آبی قلمچی هم کنارش باشه.

گاج سفید: یه کتاب مختصر و مفید برای کسایی که میخوان تو وقت کم، بهترین نتیجه رو بگیرن. (چون تستهای مادر و اصله کاری رو ستاره دار کرده، در ضمن درس رو تو قالب درسنامه تو پاسخ تشریحی گفته. به زبون ساده.)

=> نظر vahid-p در مورد این کتاب: کتاب خوبیه، نویسندش هم باحاله و از نوشتنش خیلی خوشم میاد، ولی خب دقیقا اونی نبود که می خواستم.

=< نظر samba در مورد اين كتاب : يك كتاب عاليييي با يه شخصيت مجازي!!! به نظرم به سطح قابل قبولي از آمادگي مي رسونه شمارو و غول گسسته رو ميشكونه

نشر الگو : کتاب خوبیه! هم توضیح درسش خوبه هم تستهاش. (جبر و احتمالش تو یه جلد جداست)

خوشخوان: این هم مثل نشر الگو ، با این تفاوت که یکم سطحش بالاتره و بدرد بچه های باهوش میخوره.

فیزیک

از پایه تا پیش برای کسی که درکش خوبه و علاقه منده به فیزیک گاج سفید خوبه - برای دانش آموز متوسط خیلی سبز و فار و اینا خوبه. نقل از vahid-p : یکی از دوستام فار می خوند و من خیلی پشیمون بودم که چرا فار نگرفتم به جای گاج ولی سه چهار ماه بعدش اومد به پیشنهاد من گاج گرفت و خوند و واقعا خیلی خوشحال بود از اینکه گاج خونده. می گفت فار دیگه زیادی اومده توضیح داده. گاج مختصر و مفید و جمع و جور همه چی رو پوشش داده. ظاهرش رو نبین که همش تست کنکور و آزاد و سنجش و ایناست. پاسخنامه تشریحی خیلی خلاصه شدش کاری می کنه که تو کنکور هم سریع جواب بدی، نه یه ساعت بشینی تحلیل بکنی ( وقتی همیشه تو پاسخنامه عادت به تحلیل داشته باشه، سر جلسه هم همین میشه - البته کسی که درک خوبی از فیزیک نداره اصلا نباید بره سر وقت گاج که گاج توضیح زیادی نمی ده).

توضیح راجع به سایر کتاب ها:

فیزیک پیش دانشگاهی:

نشر الگو (3 جلد) : کتاب بسیار خوبیه. برای همه ی سطح ها. درس رو کاملا مفهومی توضیح داده. فقط تستهای زیادی داره و حوصله میخواد. اگه درسخون هستید، گزینه مناسبیه. مخصوصا اینکه میتونید ازش به عنوان دو کتاب تست استفاده کنید. (تست های تکمیلی داره)

رمزینه ( 2جلد): برای کسیه که میخواد توی زمان مناسب و نسبتا کم، بهترین نتیجه ممکن رو بگیره. تعداد و سطح تستهاش کاملا معقوله.

بنفش قلمچی: تست هایی داره که میتونه توی کنکورهای سخت مطرح بشه. برای تسلط کامل به درس (برای دانش آموزای متوسط و قوی) منبع خوبیه.

فیزیک پایه:

گاج سفید : (از نظر lohrasbi ): تست های بسیار زیادی داره و اغلب تکراری! ولی عوضش تستهای خوب رو ستاره گذاشته. مشکلش اینه که اصلا تست تالیفی نداره.عوضش بعضی تست های آزمون های گزینه 2 رو داره.(مگر اینکه امسال چاپ جدیدش بیاد)

خيلي سبز : (نظر samba ) يكي از كتاباي جالب! به قول خودشون انقلابي در كنكور يه كمي سطحش به شيمي بهمن بازرگاني و آلفردو گاج مي خوره كلا سطحش بالاتر از كتاباي ديگس و سوالاي جديد و سخت زيادي داره
    نشر الگو: (جامع فیزیک پایه): شما اگه تست های خوب گاج سفید رو جمع آوری کنید و تست های تالیفی استاندارد رو هم بزارید کنارش میشه این کتاب. این کتاب درسنامه ی خیلی مختصر و مفیدی و خوبی داره و تستهای کامل و جامع و بدرد کسی میخوره که قبلا فیزیک پایه رو از نظر مفهومی خوب یاد گرفته باشه. این کتاب بعضی تست های آزمون های گزینه2 رو هم داره، ولی کنارش ننوشته! (اینو خودمون کشف کردیم!) خلاصه برای دانش آموزایی که فیزیکشون خوبه، خوبه!

خوشخوان و رمزینه : شنیدیم خوبه!

بنفش قلمچی: بسیار سطحش بالاست. برای کنکور مفید نیست. اگه کسی هست که فیزیک پایه رو توپ توپ باشه و درصداش همه بالای 90 هست، این کتاب میتونه مفید باشه.

شیمی
    براي شيمي شما بايد سطر به سطر كتاب درسي رو حفظ باشيد، مخصوصا حاشيه هاي كتاب كه البته كتاباي تست اونا رو خوب پوشش دادن

مبتکران: حتما میدونید که کتاب های تست بهمن بازرگانی (مبتکران) ترکونده. (فقط تست نیست، ایستگاه های درس و نکتش کامل کامله).

خیلی سبز: هر کس که خونده میگه فوق العادست!

توضیح: مبتکران زیادی به حاشیه پرداخته و از سوراخ سمبه های کتاب تستهای خفن طرح کرده و مباحث رو خیلی کش داده. این ویژگی به ضرر کساییه که زیاد اهل درس خوندن نیستن و حال و حوصله ندارن. ولی خیلی سبز در عین حال که زیاد به حاشیه نرفته، کتاب بسیار خوبیه. در کل جفتشون کتابای بسیار خوبی هستن.
    آبی قلمچی: خوراک جمع بندی و مروره. مطالب رو بسیار جمع و جور گفته و نکات اصلی کتاب درسی رو مطرح کرده. بیشتر به درد بعد عید میخوره.

قسمت "گزیده ی نکات" کتاب های آبی قلچی، اکثرا جمع و جور و مفید هستن و برای جمع بندی و مرور درس، کارایی خیلی خوبی دارن. علی الخصوص توی درس شیمی.

محتوای مخفی: نکات 

نکات بسیار بسیار مهم(سعي كنيد تجربشون نكنيد، آدم عاقل از تجربه ديگران استفاده مي كند!! غير از اينه؟)

*یه جمله از آقای نیکخو: « من به داوطلبایی که توی این مسابقه ی بزرگ و نفسگیر، تنها و بدون پشتوانه شرکت میکنن، حق میدم که از پا بیفتن و شکست بخورن. و چه پشتوانه ای مطمئن تر از خدا » الا بذکر الله تطمئن القلوب .

* اگه کتابی خریدید که ازش راضی هستید، هیچ لزومی نداره که بخاطر توصیه های ما و بقیه، برید یه کتاب دیگه بخرید. هرچند کتاب بسیار مفیدی باشه. سعی کنید حد الامکان تو طول سال کتاب عوض نکنید. مگر در مواقع خیلی ضروری. در غیر اینصورت یهو بعد کنکور میبینید یه انبار کتاب دست نخورده مونده رو دستتون.

* با این که درس خوندن تو تابستون و مهر و آبان واقعا خیلی از مشکلات بعدی رو حل میکنه و رمز موفقیته، ولی یادتون باشه که ارزش درس خوندن تو بهمن به بعد مخصوصا اردیبهشت و خرداد چندین برابره. حواستون باشه مثل من ( lohrasbi ) بیگدار به آب نزنید. اگه احتمال میدید که بعدا کم میارید، یه تفریح کوچولو مابین درس خوندن هاتون قرار بدید. مسافرت های ماهانه یا دو هفته یه بار رفتن کوه میتونه مفید باشه.

* اگر زیاد اهل رفیق بازی هستید، فورا یه فکری به حال خودتون کنید. تجربه میگه رفیق بازی و موفقیت تو کنکور، با هم دیگه اتفاق نمیوفته.

* كنكور امسال سوال وقت گير زياد داشت محاسبات عددي!! سعي كنيد اين بخش رو حسابي قوي كنيد چون تو كنكور جواب نهايي مهمه و تنها با محاسبه ميشه به نتيجه رسيد

* زمان تست زدن ، حتي الامکان همه ی تست های یک مبحث رو یکجا نزنید. مثلا از یه فصل هندسه پایه می خواهید 210 تست بزنید، (یعنی قبلا مفهوم درس رو آموزش دیدید و حالا آماده ی تست هستید) اول 70 تاش رو که جنبه ی آموزشی بیشتری دارن بدون در نظر گرفتن زمان، میزنید. بعد از یه مدت که دوباره از اون مبحث آزمون دارید و یا حساس میکنید یادتون رفته، اول از اون 70 تای قبلی ، اونایی رو که علامت گذاشتید یه نگاه میکنید بعد میرید 70 تای بعدی، ایندفعه یکم تو زمان کمتر. در آخر برای تسلط کامل 70 تای آخر رو بزنید.

* هیچ وقت و تحت هیچ شرایطی ارتباط با درس خوندن رو قطع نکنید. « رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود. »

* تا قبل از عید باید بیشتر اختصاصی بخونید و بعد از عید برعکس.(قبل عيد تقريبا 80 به 20 باشه بعد عيد بشه 70 به 30 اين يعني اينكه هميشه به اختصاصي بيشتر از عمومي بها بديد)

* اگر ميخوايد كه سال ديگه اين موقع به خودتون نفرين و ناسزا نگين ، خودتونو واسسه كنكور 92 آماده نكنين و خيلي چيزاي ديگه بايد يك سال رو سختي بكشيد البته خداييش شايد چند ماه اولش سخت باشه رو غلطك كه بيفتين درس خوندن واستون خيلي شيرين ميشه(شايدم نشه!!!!)

* هیچ مبحثی رو از همون ابتدای کار کنار نزارید. هرچند خیلی سخت باشه. به عنوان مثال مبحث انتگرال و دترمینان جزو مباحث سخت هستن و بعضیا اصلا نمی خونن. ولی تو کنکور 90 هم انتگرال و هم دترمینان رو گلابی داده داده بودن! طوری که اگه کسی تست های کنکور های سال های قبل رو تو همون خرداد خوب بررسی کرده بود، میتونست از این 4 تا تست، حداقل 3 تاش رو بزنه.

* نقاط قوت خودتون رو حفظ کنید. در عین حال که هیچ مبحثی رو کنار نمیگزارید. چون امكان داره از همون مبحثي كه شما كنار گذاشتيد تستاي آبكي بياد(مثالش چند خط بالا تر!!)

* برای مباحث ساده ارزش ویژه قائل بشید. مثلا از انتگرال دو تا تست میاد، از آمار هم دوتا. ولی تسلط رو آمار نصف انتگرال زمان میبره.

* اگه تونستید ، فرصت برابر (شبکه آموزش) رو نگاه کنید. امسال کارشناس های بسیار خوبی اوردن. نظیر : بهمن بازرگانی، رضا خالو، شهاب اناری، محمد مهربان، مرتضی محمدی نژاد و ... .

* اگه زیاد اهل sms بازی هستین، موبایلتون رو خاموش کنید تا کنکور. سخته ولی ممکنه! (حتما الان دارین میگین برو بابا ولمون کن! ولی باور کنید رمز موفقیت در کنکوره! )(البته يهو شايد نتونيد آروم آروم مثلا اول 2 روز گوشيتونو خاموش كنيد بعد 1 هفته بعد ...)

* به بچه های فروم اعتماد کنید. اینجا همه با هم مثل رفیقن.(البته همه جا نخاله پيدا ميشه سروگوش بسته قبول نكنيد)

* وقتتون رو پای کامپیوتر تلف نکنید. اگه یه سر زدن به فروم بیشتر از 15 دقیقه طول میکشه و مجبور میشید چند جا دیگه هم سر بزنید، اصلا فروم رو بیخیال شید. اینطوری بهتره. هرچي سوال داريد تو تابستون بپرسيد تو ايام مدرسه اينترنت رو كلا بيخيال شينس

* به هیچ عنوان برنامه های درسی تون رو توهّمی نریزید. یکی از عوامل شکست من ( lohrasbi ) تو کنکور پارسال این بود که مثلا روزی 12 ساعت برنامه میریختم، ولی صبح 2 ساعت خواب میموندم و کل روز روز با نامیدی میخوندم و یا دیگه نمیخوندم! یا این که برای یه مبحث حجیم، زمان کمی در نظر میگرفتم و نمیتونستم اجراش کنم.

* روزی 7 ساعت بخوابید. حتی اگه یه روز مجبور شدید خیلی به خودتون فشار بیارید، کمتر از 6 ساعت و نیم نخوابید.

زندگي در قله عادتتان باد !

lohrasbi
    vahid-p
    samba

محتوای مخفی: پست خودم در مورد گسسته و فیزیک 

l
    با تشکر گسسته رمزینه گرفتم خوشم نیومد اخه من فارغ التحصیلم معلم بارسال اصلا خوب نبود تو شهر ما کسی گسسته خوب درس نمیده انتشارات فار خوبه یا نه برای هندسه تحلیلی گاج دارم خوبه ولی سوالات قلم چی سخته می خوام امسال ریاضی رو بالای 45 بزنم
    برای دیفرانسیل تست واموزش کدوم خوبه
    ده استاد یا خوشخوان یا رمزینه یا اندیشه فایق یا کتابی که می دونید معرفی کنید اخه ریاضی روبا اینکه بلد بودم10 بیشتر نزدم
    فیزیک 1و2 مبتکران چه جوریه میشه یکم توضیح بدید اخه بیشتر رو فیزیک 1و2 گیر دارم
    ازمون های قلم چی برام حیاتیه
    سلام

عزیزم :

گسسته :

که به نظرم بهترین پستو گذاشتم چون فکر میکنم حرف کسی که پونزده ساله داره گسسته درس میده (صادقی ) رد خور نداره .. این یک بعد چون من خودم فارو خوندم گاجو دیدم احساس میکنم میتونم نظر بدم .. نتیجه گیری اینکه به این پستم شدیدا اطمینان کن .. فک نکنم کسی نظری غیر از پیشنهاد این کتابا داشته باشه ..

محتوای مخفی: : 

سلام

الان میخواید بگید بده ؟! این نوعه پاسخ تشریحی گسسته فار بده ؟! هم ... هم ... هم .. یعنی خیلی خنده داره ( شایدم گریه داره ! ) دوست عزیز انگار شما خیلی گسسته نخوندید . ما که خوندیم میدونیم این بزرگترین حسن یه کتاب گسسته میتونه باشه . متاسفانه شما اینو شاید خوب درک نکنید . ولی بدونید این برگ برنده این کتابه که اونو تک کرده میدونی تک تــ ک . اصلا اون کتابای دیگه غبطه میخورن به این نوع پاسخ وقتی میبینن کتاباشون ازش عاجزه . مشتاقم ببینم انتخاب نهایی شما برای گسسته چه کتابیه ؟ چون اونوقته که میتونیم با هم مقایسه کنیم دوتاشون رو . نمی دونم با چه زبونی به شما بگم که دارید اشتباه در مورد این کتاب فوق العاده و خیلی بالاتر از سطح تالیف کتاب گسسته توی ایران حرف میزنید (کتای حتی بهتر از کتاب حاجی زاده ) . اخرم بهتون میگم تا بدونید از نظر استاد مهندس عطاالله صادقی بهترین کتاب های گسسته ایرانت این کتابها هستند .

1 - گسسته فار (تالیف خودشون به همراه احسان موسوی )

2 - گسسته گاج ( تالیف اقای مهندس منصف شکری )

3 - گسسته خوشخوان (تالیف مرد همه فن حریف ایران رسول حاجی زاده )

این ترتیب رو اقای صادقی تو یه PDF تو قسمت مشاوره سایت دریافت نوشتن . در اخر از 1# فروم از لحاظ درسی جناب samba خواهش میکنم در صورتی که فرصتشو امکانشو دارن یه نگاهی به PDF این کتاب بندازن (چون قبلا خودشون گفتن من این کتاب فا رو ندیدم و نظر در موردش نمیدم ) بله ...

یه چیز جدیدم بگم در مورد گسسته .. فار نمیخواد اموزش بده ! هر چند کتاب از سری کتابهای اموزشی هستش ولی عطاخان میگه به توضیحاش به چشم اموزش نگاهش نکنید قراره اگه یه جا تو یه کتاب خونیدید و یاد گرفتید بیاید ایشون تو یه صفحه جمع بندی کنه و حالا یه چیز ابتکاریم بفرمان ... گاج از نظر اموزش بهتره یعنی اموزش کمی بهتره ولی متاسفانه مثل همه کتابهای گسسته ایران به جز " گسسته فار " پــر فرموله البته میتونی نادیدش بگیری و چی ؟ خودت تحلیل کنی و بیفرمول به جواب برسی ... بعد اینکه تنها یه درس تو کل رشته ریاضی تا دلت بخواهد فرمول داره اونم گسسته ست ولی تو کتاب فار یه عبارت میبینی که برگ برنده کتابه " خالی از فرمولهای جورواجور " اینو الان درک نمی کنی ... بمونه واسه بعد خریدنش ...

یه سرم حتما به قسمت تست های دوره ای نشر دریافت بزن که صادقی گل کاشته برنامه ریزی کرده توپ تنگش تستم میذاره ... خودش میگه کجای کتابشو بخونی .. حالا جدیدنم تو نشر دریافت کتاب داره : همایش گسسته و جبر و احتمال

دیفرانسیل :

به اندازه صفحات رفته تاپیک کتاب داریم شما یه لطفی کن بفرما درست چه جوریاست یعنی پایه ریاضیت چه طوره .. یه کار مهمترم در حق ما بکن یکم کمتر در مورد کتاب دیف وسواس به خرج بده .. پیشمون میشی حسابی . هر چی گرفتی منتشرانم گرفتی ! بشین بخون درست بخون تکرار کن پشتکار داشته باش و بخون دیگه تموم .. نه این که روز اول که کتابی خریدی بگی احساس میکنم روحیاتم با کتاب سازگار نیست !! تصورم بر اینه که .. بیخیال بابا وقتی بچه ها گفتن خوبه و به درد سطحت خورد .. شکن نکن . نتیجه اینکه 1 تناسب با درک ریاضیت داشته باشه 2 مورد تایید دوستان فروم باشه . خیلی عجله دارم الان ببشخید ...

فیزیک (1و2) :

این فیزیک 1و2 که شما میبینید قبلا کتاب اندیشه سازان بوده چون دیگه اندیشه رفت پیکارش الان مبتکران داره چاپش میکنه ... حالا اتفاقا من همین کتابو دارم اونم با لوگوی مبتکران ‍! خدا میدونه که نمیدونم چطور بهت بگم که این شاهکار این بی نظیر کتاب چیه !!1 یعنی تصورشم نمیکنی اصلا ... کتاب درسی ندیدی مثل این ... شاهکاره . فکر میکنم هر چی بگم باورت نمیشه تا نبینی .. خب تقدیر شما انگار اینم قبلا توضیح دادم :
    alisun عزیز

اگه بتونی کتاب فیزیک 1 و 2 اندیشه سازان (چاپ جدید مبتکران) رو گیر بیاری فوق العاده ترین کتاب ممکن فیزیک رو پیدا کردی بی هیچ شکی ( این حرف من نیست حرف تمام کساییه که حداقل چندسالیه که کتاب شناسن) ... این کتاب مباحث نــور فشار گرما رو داره همونطور که خودتون میدونید نور مال فیزیک 1 و فشار و گرما هم از فیزیک دوه .. اما انگار دینامیک و سنمایتک و کار انرژِی کمه ؟! مولفن عزیز و توانای این سری کتاب ها این سه فصل رو تو کتاب فیزیک پیش 1 اوردن که یه بار پیشتر بحث نشه اخه پیش دو فصل سینماتیک و دینامیک رو بازم داره . بازم این کتاب پیش رو باید گیر بیاری چون خیلی کمیابه .. البته خوشبختانه اگه حتی دومی رو گیر نیاوردی میتونی کتاب بزرگ و عظیم انتشارات فـــار که همون مولفای اندیشه سازان هستن رو بخونی که محشره . میتونی از اینجا به بهترین بودن این کتاب پی ببری :
    کد:
    کد:
    پیشنهاد دوم کتاب میکرو فیزیک پایه گاجه که هر سه سال با همه . در پیشنهاد سوم کتاب فیزیک پایه نشر الگوه که واقعا اینم خوبه ( اما نه این نه گاج هیچ کدومشون اندیشه سازان و فــار نمیشن برای اثبات این قضیه میتونی به صفحات قبل همین تاپیک مراجعه کنی )

یکم توضیح بیشتر درباره فیزیک (1و2) از یه اقا که واسه من توضیح داده بود قبل این که کتاب رو بخرم :

سلام
    مولفاش:احمد مصلایی-محمد محتشم-سید مرتضی حیدری نِاد-حسن حمدالله پور
    خوب این کتاب 4 فصل داره:
    1- نور-بازتاب نور
    2-شکست نور
    3-ویِگی های ماده
    4-گرما و قانون گازها
    بعضی فصلای فیزیک 2 رو با فصلایی که با فیزیک پیش مشترکن رو یه جا تو کتاب فیزیک پیش آوردن:
    1-حرکتشناسی
    2- دینامیک
    بعضی فصلای فیزیک 2 رو هم کلان انتقال دادن به کتاب فیزیک پیش:
    1-اندازه گیری و بردار
    2-کار و انرژی
    عکس جلد کتاب:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب اول هر فصل یه فهرست داره و منوال کتاب از رو این فهرست مشخصه
    که چه جوریه که من عکس اول فصل یکی از فصلا و میزارم و از رو عکس میفهمی که چجوری باید با کتاب جلو بری.

همینطور که تو عکس میبینی هر فصل چند تا بخش داره:
    1-چشم انداز:تو یک یا دو صفحه یه معرفی کلی از فصله و میگه تو این فصل در مورد چی بحث میشه.که خوندنش هم واجب نیست.
    2-درس:تو قسمت درس هم آموزش فصل هست که بین آموزش فصل هم مثال آورده.که بعضی هاشون تست کنکورن.بعضی هاشونم تستای تالیفی.
    و نکات مهم رو گفته.
    یه چند تا عکس از درس:

3-تستای آموزشی:خوب رسیدیم به تستای آموزشی.شما باید این تستا رو هراه خوندن قسمت درس بزنی.یعنی خود مولفا تعیین کردن کی این تستا رو بزنی.
    مثلا یه بخش از یه فصل که آموزش دادن.مینویسن حالا تستای آموزشی شماره ی مثلا 36 تا 42 رو بزنین.
    مثل عکس زیر:(پایین عکسو ببین)

بعد این تستا رو که زدی میری ادامه درس رو میخونی.حالا اگه خودت دوست داشتی میتونی اول درس رو بخونی بعد تستای آموزش رو بزنی.ولی به دستورالعمل عمل کنی بهتره.
    چند تا عکس از تستای آموزشی:

4-پاسخ های تشریحی تست های آموزشی:این بخشم دیگه معلومه دیگه.
    هم پاسخنامه ی کلیدی داره:

هم پاسخ تشریحی:

5-تست های بیشتر تمرین کنید:این قسمت تستایی که برای تسلط بیشتر اگه بخئای میتونی بزنی.و تستاش مثل تستای آموزشی به ترتیب نیست.
    مثلا تست اولش مال یه بخش از فصله و تست بعدی مال یه بخش دیگه.و اینجوری بهتر میتونی خودتو محک بزنی.

6-پاسخ های تشریحی تستای بیشتر تمرین کنید:اینم دیگه واضخه.

7-تستای آزمون فصل:تو این بخش یه بیست سی تایی تست از فصله که میتونی از خودت آزمون بگیری.

8-پاسخ های تشریحی آزمون فصل:این دیگه توضیح نمیخواد

خوب تستای 83 رو هم آخر فصل آورده.
    تعداد تستها در هر فصل:
    فصل اول(نور-بازتاب نور):
    آموزشی:106 بیشتر تمرین کنید:64 آزمون:20
    فصل دوم(شکست نور):
    آموزشی:94 بیشتر تمرین کنید:69 آزمون:22
    فصل سوم(ویژگی های ماده):
    آموزشی: 97 بیشتر تمرین کنید: 70 آزمون:25
    فصل چهارم(گرما و قانون گازها):
    آموزشی: 140 بیشتر تمرین کنید: 73 آزمون:30

فکر کنم دیگه همه چیزو در مورد کتاب اندیشه سازان دونسته باشین.
    این مطلبو تو تایپک هم میزارم. تا همه بهره ببرن.
    در مورد کتابای مبتکران راستش زیاد در جریان نیستم.
    ولی فیزیک 2 شو دیدم.مولفش محمودزاده هست درسته.راستش هر کسی یه کتابو میپسنده.من نمیتونم خوب نظر بدم آخه زیاد ندیدم.از بچه های دیگه هم بپرسی بهتره.
    ولی راستش من از اندیشه سازان خوشم میاد و به کتابای دیگه ترجیح میدم.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

و در ادامه دیدم که من گفتم !

محتوای مخفی: ادامه 

سلام بابت این تاپیک هزار بار ممنون
    من تو فیزیک بیشتر فیزیک پایه اشکال دلرم دروغ چرا معلم خوب تو شهر ما نیست فیزیک 2 دبیرستان مبتکران دیدم خیلی زیاد بود انتشارات فار منظورت پیش بود یا پایه تست یا اموزش برای هندسه تحلیلی بعد گاج انرزی اتمی خوبه یا نه چون قلم چی یکم سخت می اوورد میتونم با این دو کتاب کمر شکن شم
    فیزیک پایه :

خب تا اینجا نتیجه گرفتیم که فیزیک (1و2 ) مبتکران رو بگیری (البته دوست عزیز این کتاب مبتکران که دیدید تالیف محمودزادست و زیاد کنکوری نیست . سعی کنید هیچ کدوم از کتابای ایشون رو نگیرید . شما کتاب فیزیک 1و2 مبتکرانی رو بگیرید که مولفاش رو قبلا معرفی کردم بهتون ) ... میمونه فیزیک 3 و سه فصل دینامیک ، سینماتیک و کار - انرژی ...

فیزیک 3 : که اگه یکم ، یکم ها درست خوبه مشهورترین و پرطرفدارترین کتاب فیزیک 3 بازارو بخونید یعنی کتاب فیزیک 3 خیلی سبز تالیف احمد مصلایی ... میتونی PDF ش رو تو وبلاگ به گل نشسته خیلی سبز دانلود کنی .. اما فیزیک 3 هم مثل بقیه کتابا استثنا نیست و پیشنهاد های زیادی داره دومین کتاب خوب و جالب کتاب فیزیک 3 رمزینه ست که Alt3rna تضمینش کرده ! واقعا خوبه ... پیشنهاد سوم کتاب فیزیک 3 مبتکران - اندیشه سازانه تالیف دکتر فرین کمانگر ( نه محمود زاده ! ) . حالا توضیحات : فیزیک 3 خیلی سبز مثل اکثر کتابای خیلی سبز ریتمش اینه که با تست شروع میشه بعد کل تستا داریم درسنامه های اموزشی رو اونم وسط پاسخ های تشریحی .. البته یه چیز بگم این کتاب واقعا پاسخاش تشریحیه . درسنامه هاش خوندنی و ارزشمند پاسخاش همونطور که گفتم تشریحیه و شوخ تستاشم متنوع و نو خلاقانه یکمم سخت .. فیزیک 3 رمزینه جلسه جلسه ست یعنی درسی رو که یه نفر دانش اموز میتونه تو یه جلسه بخونه و یاد بگیره و تست بزنه رو به عنوان جلسه قرار داده درست مثل کلاس درس ... هر جلسه با اموزش و توضیحات نسبتا مفصلی شروع میشه که توش تمرین هست تست هست (که قصد محک زدنت رو داره و اشنایی با شیوه طرح سوال ) بعد که درس جلسه تموم شد ، تست های همون جلسه که تعدادش متناسب بحثه رو میاره . بعد جلسه دوم و ... حالا اخر کتابم همه تست ها رو جواب میده .. یکم تو بحثا ریز نیمشه ولی اونی که لازمه واسه کنکور میگه .. فیزیک 3 مبتکران دکتر فرین : که اگه اشتباه نکنم مثل بقیه کتاب های اندیشه سازان مثل تحلیل و دیف و گسسته و .. تو قسمت اولش درس رو توضیح داده تو قسمت دوم تست های اموزشی داره تو قسمت سوم تست های تمرینی داره و در اخر فصل هم تست های ازمون داره ... باور کن نمیدونم پاسخاش تشریحی هست یا نه توضیحاش مفهومی هست یا نه ولی اگه اگه مثل بقیه کتاب های هم شکلش باشه مثل دیف و گسسته که میشه نتیجه گرفت بله ! هم تشریحیه هم مفهومی ... اما یه امای مهم ! فار فیزیک 3 میخواد چاپ کنه شما رو نمیدونم ولی خودم حتما میخرمش اگه خدا بخواد... نفسم درومد .. هو ...

سه فصل : بعد اون سه فصلم تو کتاب درسی پیش 1 تکرار میشن (به جز کارانرژی) . کتابای خوب بازار اینان کتاب فیزیک پیش 1و2 فار در چهار جلد که مولفای فیزیک 1و2 بود که خوشمون میومد ازش ! مولفاش همونان ... پیشنهاد دوم کتاب اقای مصلایی از انتشارات ناوزین خیلی سبز ... پیشنهاد سوم کتاب فیزیک الگوه که واقعا مفهومی و سطح بالا .. پیشنهاد بعدی کتاب دو جلدی میکرو گاجه که یکم توضیحاتش کمه (یه کم !) اما تا دلت بخواد تست داره که بعضیاشم تکرارین .. پیشنهاد بعدی کتاب اقای ذهبی از انتشارات دریافت که کنکوریه و کم حجم .. در اخرم کتاب فیزیک پیش دانشگاهی اندیشه سازانه که مولفاش مولفای فیزیک 1و2 و فیزیک پیش فارن که شاید نتونی گیرش بیاری چون چاپ نمیشه انگار ... البته اون سه تای اول واقعا توپن ردخور ندارن .. سه تا تو یه سطحن از نظر استانداردی و مفیدی ( که انتخاب من کتاب فار و خیلی سبزه)... بازم یه امای دیگه که فار میخواد فیزیک ازمون پیش چاپ کنه نا اخر شهریور .

محتوای مخفی: کل کتابای فیزیک فار 

فار تو بحث فیزیک این کتابا رو داره که همشون هم اموزش کامل دارن هم تست که بهشون میگن کتابای درس و تست

فیزیک پیش 1 در دو جلد

فیزیک پیش 2 در دو جلد

حالا ... حالا میخوان تا اول مهرماه کتاب ازمون فیزیک پیش 1 و2 (یعنی فقط تست با پاسخ تماما تشریحی) چاپ کنن
    گفتن شاید فیزیک 3 از نوع درس و تست هم برسه ...

یه زحمت بکش برو تو سایت فار خیلی بیشتر بدردت میخوره اگه تونستی PDF همه اینا رو هم بخون ...

کد:

هندسه تحلیلی : خب نظر منو میخوای کتاب فوق مفهومی و کمر شکن به قول خودت هندسه تحلیلی رو از انتشارات فار بگیر شاید شما مولفاشو نشناسی ولی اینا شهره عام و خاصن . توضیح نمیدم برو اینجاها :

کد:
    کد:
    بعد دوستان به جز من اعتقاد دارن تحلیلی گاج خوبه ... اخریم کتاب تحلیلی دکتر نونهال اذر مبتکرانه که اونم خوبه .. دیگه همین سه تا کافیه یکیشونو بخرین .. ولی یکم زحمت بکشید ببینید کدومشون رو میفهمید و دوست دارید .. که اینم با دیدن PDF تحلیلی فار و دیدن گاج تو کتابفروشی میسره ... بعد کتاب تحلیلی فار دو کتابه یکیشون هم تسته هم اموزش (از نوع دس و تست) و دومی کتاب ازمونه که باید دوتاشونو بگیری دومیه خیلی کم حجمه خیلی ...
    تحلیلی انرژی اتمی رو دیدم ولی نخوندم .. ولی میگن کتاب تست تحلیلش هم کامل هم سخت !

دو مطلب : یکی در مورد دیفت نگفتی ... دو اینکه توجه کن من تو پست قبلی یه اشتباه لفظی کردم گفتم بیخیال گسسته فار شو حالا اگه نگاه کنی درستش کردم که بیخیالش چی ؟ نشو !

محتوای مخفی: عربی  

دوست عزیز اگه سطح عربیتون بالاست نه بهتر بگم اگه سطح عربیتون خیلی بالاست کتاب بانک تست عربی خیلی سبز خیلی کتاب خوبیه . اینکه میگم خوب از اون خوباست که جواب داده و میده همچین .. میدونی چی میگم .. متاسفانه اصلا وقت سر زدن به فروم رو نداشتم و شاید نخواهم داشت ‍! ولی میگم باید سطح عربی تون بالا باشه به طور مثال تو اولین بحث کتاب در مورد "صیغه" میخواد تست اموزشی حل کنه همه 4 تا گزینه فعلشون از باب ثلاثی مزیده که انقد تحلیل میخاد که اگه بهت بگن این سوال سوالیه از مبحث ثلاثی مزید نمیتونی تحلیلش کنی ! منظورم اینه که از همون اول باید مطالب رو (اونم شاید همه مطالب 2 سال رو ) خوب خوب بلد باشی . اینم دوست دارید بگم میدونم که درس به درسه یا نه ؟ که منم بهتون میگم نه ! درس به درس نیست . در اخر میگم عربیتون خیلی قوی باید باشه مثلا قبلا چنتا کتاب رو خورده باشید .. شاید بعضیا جواب بیان که ما خیلی قوی نیستم و میخونیمش من میگم این خوندن نیست . یا شما ها خیلی از این کتاب استفاده نمکنید . توهم میزنید که استفاده درست میکنید ازش .
    مثلا اینو داشته باشید :
    هر که بخواند صرف میر را **************** بشکند هزار زنجیر را

بله ...

خوبه دیگه ؟! روش دینیم رو چشم بهت میگم ولی الان دیگه باید برم. در مورد درصدی که میخوای بزنی فیزیک و کتابای این درصد باشه میگم ...

...
    ..
    .
    ..
    ...
    Last edited by mineworld; 03-12-2011 at 20:34.

7. 5 کاربر از mineworld بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال moh72's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    اردبیل

پيش فرض

سلام چند روز پیش یه کتاب واسه عربی گفتم معرفی کنید کتاب عربی به زبان ساده ایاد فیلی رو معرفی کردید ولی رفتم بخرم دیدم کتاب خیلی قطوری هست چون منم یه خرده دیر شروع کردم فک نکنم وقت بکنم پونصد و خرده ای صفحه رو بخونم!!!
    درسته گفتم عربیم ضعیفه ولی لازم نیست توضیحاتش زیاد ساده باشه (به خاطر حجمش میگم)چون عربی کلا نخوندم ضعیفم وگرنه تو فهمیدن مشکلی ندارم
    حالا اگه میشه یه کتاب جمع و جور تر معرفی کنید tnx
    (جامع باشه ها عربی 1 2 3 باهم توش باشه)

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

سلام دوستان خدا قوت
    ممنون
    من ازشون استفاده کردم ؛ وقت آدم رو هدر میدن . نکته ای که در کمتر از 30 ثانیه میشه توضیحش داد رو چند دقیقه طول داده توضیح بده ، احتمالا برای افرادی تهیه شده که شیمی شون بسیار ضعیف ( نه ضعیف ) هست و توی درک همه مطالب مشکل دارن !
    این DVD ها فقط برای شیمی 2 و پیش دانشگاهی 1 تولید شدن و به دلیل عدم استقبال مناسب ؛ تولیدشون متوقف شد

اگه نباشه جاش خالی می مونه mineworld's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    under the rain

پيش فرض

سلام چند روز پیش یه کتاب واسه عربی گفتم معرفی کنید کتاب عربی به زبان ساده ایاد فیلی رو معرفی کردید ولی رفتم بخرم دیدم کتاب خیلی قطوری هست چون منم یه خرده دیر شروع کردم فک نکنم وقت بکنم پونصد و خرده ای صفحه رو بخونم!!!
    درسته گفتم عربیم ضعیفه ولی لازم نیست توضیحاتش زیاد ساده باشه (به خاطر حجمش میگم)چون عربی کلا نخوندم ضعیفم وگرنه تو فهمیدن مشکلی ندارم
    حالا اگه میشه یه کتاب جمع و جور تر معرفی کنید tnx
    (جامع باشه ها عربی 1 2 3 باهم توش باشه)
    سلام

در مورد عربی "قسمت اموزش و تست" به ترتیب :

الگو - ایاد فیلی - فوت و فن - تخته سیاه (جامع با حجم متوسط) - و ..

همهشون خوبن اینا . به اصطلاح اینا بالای خطن . یکی یه چیزش بهتره اون یکی چیز دیگش ...

راستی شما در مورد خوندن کتاب تشرحی ریاضی به کجا رسیدید ؟ اصلا پست من رو خوندید ؟!

11. 2 کاربر از mineworld بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز M A M M U T's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

دوستان ریاضی تجربی برای کنکور چی پیشنهاد میدید ؟ غیر از سبز...

آخر فروم باز alone one's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان عزیز
    من دیپلمو سال 87 گرفتم و بنا به مشکلاتی که واسم پیش اومد مجبور شدم درسو کنار بذارم
    امسال 100% پیشو میگیرم به امید خدا و دارم واسه کنکور آماده میشم
    به علت دوری از درس اطلاعی ندارم کدوم کتابا تغییر کردن
    خواهشم از دوستان اینه کمکم کنن
    پیشاپیش ممنون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

10

من برای زبان فارسی و قرابت و املا نشردریافت دارم می خونم واسه آرایه و ادبیات هم کلک رو دارم.حالا سوال من اینه که چه مطلبی ممکنه لازم باشه از خود کتابهای دبیرستان بخونم چون اصلا کتابهارو نخوندم.
    با تشکر از بچه های خوب و دوست داشتنی این فروم که جو خوبی را این جا درست کرده اید.
    این سوال برای من هم ایجاد شده که آیا 3 جلد کتاب اصلی کلک که برای آموزش دروس ادبیات به همراه تست و پاسخ خود آزمایی ها و تحلیل آرایه های کتاب درسی می باشد را توصیه می کنید یا وقت گیر است؟
    ممنون از پاسخ دقیقی که میدین

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •