تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 836 از 1137 اولاول ... 336736786826832833834835836837838839840846886936 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,351 به 8,360 از 11361

نام تاپيک: ✔ راهنــمای جامـــع کتابــها و جــزوات کمــک آموزشــی و دانشــگاهی

اگه نباشه جاش خالی می مونه prodoctornuke's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

برای کسی که پشت کنکوری هست.حافظه خیلی خوبی داره.و زرنگ هست! برای رشته تجربی
    1- کتاب خوب برای ادبیات(از کتابهای سبز گاج استفاده میکنم در حال حاضر)
    2- فیزیک خیلی ضعیف هست و احتیاج به کتابی برای اموزش پایه دارم (از کتابهای گاج سفید استفاده میکنم در حال حاضر)
    3-ریاضی کلا هیچی نمیفهمم ازش (از گاج سفید و کتابهای ابی کانون استفاده میکنم)
    4-شیمی قوی و خوب هست (از کتابهای مبتکران استفاده میکنم)
    5-زبان انگلیسی خوب و قوی هست (گاج سفید دارم ولی کتابی میخوام که روی قواعد و متن ها کار کنه)
    6-عربی حفظیاتم خوبه عربی( ایاد فیلی +فوت و فن سبز+گاج سبز استفاده میکنم )
    7-دینی (خیلی خوبه کتاب سفید جامع گاج استفاده میکنم)

خوب دوستان نظرشون چی هست؟ کدوم کتابا رو عوض کنم ؟کدوماش خوبه؟
    چی بخونم؟چجور بخونم؟اول چی بخونم؟ پایه ؟پیش؟تستس؟تشریحی؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه mineworld's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    under the rain

پيش فرض

خیلی ممنون از توضیحات کامل
    نه واسه کنکور میخوام (پشت کنکورم) کار تستی دیدم همینطوریش زیاد به درد نمیخوره میخوام مباحث رو کاملا مسلط بشم بعد تستی کار کنم ادم وقتی با چیزای سخت تر درگیر میشه مطالب قبلی خود به خود راحت میشن
    سلام ...

ارزش شما واسه من خیلی بیشتر از این حرفاست . شرمندم نکنید ...

یه سوال . به نظرتون پست صفحات قبل در مورد هندسه تحلیلی و پست مربوط به سوال شما (ریاضی 2 و حسابان ) طولانی و زیاد بود یا خیر ؟!

ــ اگه جوابتون " خیر " هست : که دیگه من چیزی واسه گفتن ندارم

ــ اگه جوابتون " بله " هست : باید خدمتتون عرض کنم کـــه :

حاضرم دو برابر همه اینا رو در "رد" این تصمیم شما ارائه بدم . باور بفرمایید که مدت زمان کم و حجم بالای کتابهای کنکور این اجازه رو نمیدن که شما از این دست کتابا استفاده کنین . هر چند این کتابا حاصل فوق العاده مفیدی به بار میارن اما برای یه سال چارمی و کنکوری کار عاقلانه ای نیست . مطلب مهم اینجاست که راستای این کتابا با راستای سوالای کنکور فرق دارن . هر چند شما در جواب من میگید " من به طور مستقیم برای امادگی کنکور که ازش استفاده نمیکنم ! " و منم در جواب شما میگم حتی بابت این نوع اسفادم راهکار های خوب دیگه ای هم هست که بهتره . در ضم این کار بی عیب هم نیست خیلی ...

البته من یه تجربه بی نظیر در مورد کار تشریحی ماقبل کار تستی دارم که خدمتتون عرض میکنم . ببینید من شما رو درک میکنم. شما میخواید قبل حل یه تست رفع ابهام حد ( که هم زمان 2 تا هم ارزی و یه رابطه مثلثاتی و یه هوپیتال توش انجام میگیره !) قبل حلش با سوالات بنیادی و پایه ای " تشریحی " کار کنید که ذهن شما رو برای این نوع سنگین سوالات تستی به اندازه کافی ورز بده . بنابراین من به شما اعلام میکنم که این تیپ سوالات تشریحی که ما قبل تست می بایست انجام بگیره ، اصلا و به هیج وجه سوالات تشریحی موجود در ریاضی 2 و حسابان خیلی سبز نیست ! بلکه اون دست سوالای تشریحی ای پیش نیاز حل تست هست که در سطح تمرین های کتاب درسی باشه و متنوع . بنابرین مطمئن خواهم بود که این سوالات تشریحی ریاضی 2 و حسابان ضررشون از نفعشون برای کنکوری بیشتره . چرا که وقتی رو که برای این تیپ سوالا صرف میشه باید واسه تمرین های تشریحی ای که سطح پایین تر باشن گذاشت و بعد رفت سراغ تست . دقت کنید من نگفتم که این کار به هیچ دردی نمیخوره . بلکه بهتون میگم که ای دوست عزیز کارای خیلی بهتری هم برای کنکوری هست که در مقایسه با این کار خیلی سر ترن . به عنوان نمونه شما باید کتابای تشریحی خوب مانند پرسمان گاج و گل واژه رو بخونید و بعد امادگی بالای تشریحی ، سراغ تست برید که واقعا دیگه تو هیچ زمینه ای مشکل ندارید . پس شک نکنید این تصمیم یعنی خوندن این کتابای واقعا سخت خیلی به صرفه نیست .

در ضم شما در مشکل یابی ( که خودش تخصص میخواد همچین ) مشکل دارید انگار ... چرا ؟ چون برای رفع این مشکل یعنی :
    کار تستی دیدم همینطوریش زیاد به درد نمیخوره
    شما برای رفع این مشکل دارید کلا کار تستی رو فعلا تعطیل میکنید . این اشتباهه ! درست ، اینه که برید ببینید چرا اینطوریه ؟ چرا شما مث دوستم eminem تست ریاضی و حسابان حل نمیکنید ؟! پس لطفا یکم عجله نکنید و بیشتر در مورد تجربه های کار تستی و کلا داستان زندگی تستیتون بهمون بگید که شاید تونستیم با کمک هم ببینیم مشکل کجاست و اینکه واقعا چرا میگید :

همینطوریش زیاد به درد نمیخوره

چند تا سوال :

امسال سال چندمید ؟ و اینکه سطح درسیتون به خصوص "ریاضی" چه طوریاس ؟ و آخرین سوال اینکه چه کتابای برای دیفراسیل و حسابان و ریاضی پایه دارید ؟ و اینکه اگه ممکنه بگید که کلا ریتم ریاضی خوندتون چطوریه ؟ مثلا اول چی کار میکنید بعد چیکار میکنید ، اینطوری مثلا ...

در مورد این سوالا باید یه چیزایی بگم به خصوص دو تای اخر که شاید بتونه پرده از ابهامات و مشکلات شما (واقعا) برداره .

.
    ..
    ...
    Last edited by mineworld; 01-12-2011 at 14:35.

3. 3 کاربر از mineworld بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Lj Wallace's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

سلام به همه
    می خاستم بدونم کتاب تست زیست گربه رو ارزش داره واسه کنکور خوند یا نه؟
    من که تو زیست سوم ضعف دارم زیت سومشو بگیرم یا زیست جامعشو؟
    کسی نیست مارو کمک کنه؟

پروفشنال One Minute's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    شــــاهی

پيش فرض

سلام
    به نظر شما بهترین کتاب برای آموزش جبر و احتمال کدام است؟ (به غیر از کتاب آموزش نشر الگو که از نظر من پاسخ های خوبی ندارد.) به نظر شما: آیا گاج سیاه پرسمان جبر و احتمال بهتر از نشر الگو است؟
    سلام، با کسب اجازه از محضر اساتید تاپیک ...

من این کتاب هارو برای جبر و احتمال استفاده میکنم : مبتکران تست + گاج مشکی
    این سه تارو هم چک کردم و بخش هاییش رو خوندم : نشر الگو ، گلواژه ، مبتکران آموزش
    بقیه کتاب ها با گسسته قاطی بودن

خدمتت عرض کنم که گاج مشکی و گلواژه تقریبا با هم برابر هستن و توی یک سطح هستن، خیلی از مسائل تشریحی که توی گلواژه اومده عینا بدون تغییر اعداد و ارقام توی گاج مشکی اومده ! بنابراین بین این دو کتاب فقط یکی رو انتخاب کنی کافیه ( برای امتحان نهایی )

پیشنهاد من اینه :
    اگه برای کنکور میخوای بخونی : تست مبتکران
    اگه معلم خوب نداری : آموزش مبتکران ( خیلی مفصل هست ! چاپ قدیمش دور و بر 400-500 صفحه هست ! ) یا نشر الگو
    اگه برای نهایی میخونی : پرسمان گاج یا گلواژه
    اگه هم میخوای نهایی و کنکور رو با هم بخونی ، یه تست مثل مبتکران بگیر با یه تشریحی مثل پرسمان

موفق باشی ...

6. 4 کاربر از One Minute بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    under the rain

پيش فرض

کسی نیست مارو کمک کنه؟
    سلام

والا چه عرض کنم . تا چند روز پیشا خیلی شلوغ بود تاپیک . جوری که از هر رشته ای پسرای خوبی بودن که بحث میکردن . اما نمیدونم چی شده کلا همه یه هو (!) رفتن سراغ درس خوندن !! یا شایدم ما رو دیدن طاقت نزدیکی مونو نداشتن !!

شما سعی کنید از esilovexp یا Alireza sm بپرسید چون تجربین . یا خودشون بهتون میگن یا از دوستان تجربیشون میپرسن . البته می بخشید من جواب دادم ! فکر کردم شاید بیشتر از اینام منتظر بمونید که بده ...

8. 3 کاربر از mineworld بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه maziyarkhani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

2- فیزیک خیلی ضعیف هست و احتیاج به کتابی برای اموزش پایه دارم (از کتابهای گاج سفید استفاده میکنم در حال حاضر)
    5-زبان انگلیسی خوب و قوی هست (گاج سفید دارم ولی کتابی میخوام که روی قواعد و متن ها کار کنه)

1. بنظر من در کنار گاج سبز ادبیات ، از خیلی سبز هم استفاده کن.
    2. رمزینه خوبه.
    3. مبتکران هم آموزش خوبی داده.
    7. همگامان خیلی عالیه مخصوصا با درسنامش

10. 3 کاربر از maziyarkhani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

خوب دوستان نظر دیگه ای ندارید؟

داره خودمونی میشه x11416's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

بچه ها هرکی آزمون های گزینه 2 داره ازش میخرم.

تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    under the rain

پيش فرض

خوب دوستان نظر دیگه ای ندارید؟
    سلام

متاسفانه بر خلاف میل باطنیم که خواهان توضیح زیاد و مفصلم (مخصوصا برای شما که زیاد شاید اشنا نباشید) مجبورم فقط به ذکر نام کتابا اکتفا کنم ...

شماره ها به ترتیب اولویت هستند !

-------------------------

ادبیات :

لزوما به صورت مبحثی باید بخونید ...

آرایه ادبی : 1 - رمزینه به همراهی و کنار خوان ارایه ادبی خیلی سبز (و برای تست بیشتر نشر الگو یا کلک ساجدی که لزومی نداره همچین ! راستی خوان ارایه هنوز نیموده ...)

قرابت معنایی : تنها و بی رقیب و بی هیچ شکی ===> تناسب مفهومی و قرابت معنایی نشر دریافت دکتر هامون سبطی

زبان فارسی : 1 - نشر دریافت 2 - رمزینه 3 - خیلی سبز

تاریخ ادبیات : 1 - تخته سیاه 2 - رمزینه 3 - خودت !

املا و لغت ومعنی : 1 - املا و لغت در کنکور سراسری از نشر دریافت 2 - خوان اول و دوم از نشر خیلی سبز ...

-----------------------------------

فیزیک :

چون خیلی خوب نیستید (!) با صرف وقت کافی کتاب انتشارات فار رو بخونید (شاید بگن زمان زیادی میخواد ! ولی برای درک خوب و درصد خوب این لازمه !) 2 - نشر الگو 3 - رمزینه 4 - خیلی سبز (این ترتیب مخصوص شماست . حالت کلی نیست ..)

-------------------------------------------------
    ریاضی تجربی :

1 - کتاب جامع مهر و ماه برای شمایی که ریاضیتون خوب نیست وگرنه باید کتاب دیگه ای رو معرفی میکردم !

------------------------------------------------------------

شیمی :

اگه جواب میگیرد باهاش ، که خوبه استفاده کنید . اگه فکر میکنید تو ازمون استانداردی مثل گزینه 2 یا خود کنکور ممکنه سطح شیمتون جوابگو نباشه ، خیلبی سبز رو تجربه کنید . مخصوصا پیشش !

--------------------------------------------------------------------------
    زبان :

پیشنهاد ما کتابهای دکتر اناریه . ولی الان اصلا دیگه فکر خریدن کتاب جدید نباشید چون خیلی زود نیست . و اینکه خودتون کتابای رو دارید که جواب دادن واستون (البته کتابای تاپ نیستند متاسفانه !) . برای ریدینگ کتاب درک متن به زبان ساده کتر اناری از مبتکران رو وظیفه ملی میهنیتونه که بگیرید . اگه حتی هر کتابیم داشته باشید ...

---------------------------------------------------------------------------------------

عربی :

کتاباتون خوبن خیلی ! ولی سعی کنید بانک تست رو با فوت و فن عوض کنید . البته به یه شرط ! "اگه فوت و فن رو برای تستاش کار میکنید" . در غیر اینصورت یعنی اگه واسه اموزشش ازش استفاده میکنید که هیچی باید نگهش دارید .

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

دینی :

کتاب نشر الگو بهترین کتابه از نظر من ! حتی بهتر از همگامان . شدیدا مخالفم زیاده ولی به دلایلی من اینو ترجیح میدم . البته یه روش برای صد زدن دینی دارم هر کی انجام داده روی 80 هست . اسم روش هست "روش عماد" . با اسم خودم اسم گذاریش کردم . کولاک میکنه . خیلی سادس ها ! اصلا چیز عجیب غریبی نیست . ترجیح میدم درصد ازمونامو واستون بذارم به عنوان شاهد !

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

متاسفانه ، متاسفانه ، متاسفانه ، بر خلاف میل طبیعیم نمیتونم دلیل بگم . نمیتونم پیشنهاد های مختلف بگم ولی میتونم یه چیز بگم که کار همه این توضیح ها رو واستون بکنه :

بسیار مهم :

لطفا ، خواهشا ، تو قسمت جستجو در همین تاپیک سرچ کنید و بنویسید : زبان یا ادبیات مثلا . کلا هر درسی رو میخواید سرچ کنید . حتما و یقینا سواد کتاب شناسیتون بالاتر میره . حتی قبلا خودم اکثر این بالایی ها رو توضیح دادم . لطفا سرچ کنید . چون الان هیشکی از اونایی که بلدن ، نیستن که جواب بدن . منم که میبینید دیگه دارم کم کم میرم . لطفا 3 صفحه اخر رو نگاه کنید . در خواهید یافت که اصل کار من (توضیح) چطوریه ...

متاسفم که واسه شما اینجوری نشد ...

تنها راه چاره خوندن پستهای قبلی ماهاست ....

14. 5 کاربر از mineworld بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

ممنونم حالا به ما که رسید بنزینت تموم شد؟
    ولی خوب به نظرت خوندن این همه کتاب سخت نیست؟
    من حالا فیزیک و ریاضی 30 درصد هم بزنم بسه واسم.اون روشتون رو هم بگید دیگه

16. این کاربر از prodoctornuke بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 4 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 4 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •