تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 835 از 1137 اولاول ... 335735785825831832833834835836837838839845885935 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,341 به 8,350 از 11361

نام تاپيک: ✔ راهنــمای جامـــع کتابــها و جــزوات کمــک آموزشــی و دانشــگاهی

اگه نباشه جاش خالی می مونه POUYOL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    اصــــــــفـهـان

پيش فرض

Pouyol عزیز ، داداش گلم

سلام

راست میگی مطلب مهمیه . میگم واست ممکنه یه جوری این مقدمه رو واسمون بذاری . چه میدونم اسکن کنی ، عکس بگیری ، اصلا بشینی بنویسی یا .. ؟ هر چند کتاب های دیگه این تغییرات رو اعمال کردن ولی کلا مقدمه ها یه چیز دیگس . میدونی چی میگم که ؟! به هر حال ممنون که گفتی پسر ...
    سلام شرمنده امکان اسکن و ... رو ندارم. شما میتونید یه سر به کتابفروشی ها بزنید و مقدمه کتاب دیفرانسیل و هم چنین حسابان گاج جدید رو بخونید تا از این تغییرات اگاه بشید.

باز هم عذر خواهی میکنم.

---------- Post added at 02:37 PM ---------- Previous post was at 02:34 PM ----------

سلام
    به نظر شما بهترین کتاب برای آموزش جبر و احتمال کدام است؟ (به غیر از کتاب آموزش نشر الگو که از نظر من پاسخ های خوبی ندارد.) به نظر شما: آیا گاج سیاه پرسمان جبر و احتمال بهتر از نشر الگو است؟
    کتاب جبر و احتمال مبتکران کتاب مطرح و پر طرفداریه برای جبر و احتمال. البته بیشتر جنبه کنکوری داره چون بیشتر تستیه.اگه برای امتحان نهایی میخواهی گل واژه یا گاج مشکی اماده ات میکنن. من که با گل واژه جبرمو 20 گرفتم.(البته معلمون خیلی عالی برای نهایی اماده مون کرده بود)

2. این کاربر از POUYOL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه mohsen137's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

سلامببخشید یه سوال دارم.لطفا سریع جواب بدید چون احتمالا فردا برم کتاب بگیرم
    اقا MILAD گفتن اگه از بانک کتاب خرید کنین 20% تخفیف میده.حالا این بانک کتاب دقیقا کجائه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    احتمالا 100 تومن یا بیشتر کتاب بگیرم.اینو برای این میگم تا ببینم میتونم تخفیف بگیرم یانه؟
    Last edited by mohsen137; 29-11-2011 at 22:03.

اگه نباشه جاش خالی می مونه mineworld's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    under the rain

پيش فرض

نوشته شده توسط POUYOL
    سلام شرمنده امکان اسکن و ... رو ندارم. شما میتونید یه سر به کتابفروشی ها بزنید و مقدمه کتاب دیفرانسیل و هم چنین حسابان گاج جدید رو بخونید تا از این تغییرات اگاه بشید.

باز هم عذر خواهی میکنم.
    این چه حرفیه . اختیار داری ... من و تو هنوزم اینیم :

سلامببخشید یه سوال دارم.لطفا سریع جواب بدید چون احتمالا فردا برم کتاب بگیرم
    اقا MILAD گفتن اگه از بانک کتاب خرید کنین 20% تخفیف میده.حالا این بانک کتاب دقیقا کجائه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    احتمالا 100 تومن یا بیشتر کتاب بگیرم.اینو برای این میگم تا ببینم میتونم تخفیف بگیرم یانه؟
    سلام آقا محسن ..

مث خودت مام میگیم

ببخشید شاید دیگه کار از کار گذشته باشه ولی من میگم شاید به کارتون خورد . در هر صورت متاسفم ...

منظور MILAD جان از بانک کتاب به احتمال خیلی زیاد ، بانک کتاب " گیتا مهر" هستش (علی طلایی خودمون) . این شرکت به تمام شهر های ایران کتاب ارسال میکنه . با این تفاوت که برای بچه های تهرونی پول پست نمیگیره . در ضم چیزی که بیشتر مهمه اینه که برای اونایی که حضوری میرن فروشگاش ، 20 درصد تخفیف میده ..

اینم شمارش :

شماره جدید : 02166410000

شماره قدیمی : 02166962034 و 02166403030

آدرسم بگیر :

تهران - منطقه ۱۱ - انقلاب - خ. ۱۲ فروردین جنوبی - نرسیده به جمهوری - جنب بازار تره بار - پ. ۱۹۹ - ط. دوم - واحد ۴

یه نکته : کلا انگار تغییر کردن . قبلا شماره جدید رو نداشتن بعد علی طلایی شاه اسبی اصل کار بود . الان شده حامد ابراهیمی انگار ! زحمت بکش یه زنگ بزن به شماره جدید سوالی داشتی ...

------------------------------------

امیدوارم نخریده باشی هنوز و بتونی فردا حضوری بری اونجا ، تخفیفتـم بگیری محسن جان ...

فقط 137 ... فهمیدی که ؟!!!
    Last edited by mineworld; 29-11-2011 at 23:32. دليل: همینطوری عشقی ...

5. 4 کاربر از mineworld بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    under the rain

پيش فرض راهنمای جامع خرید کتاب تحلیلی - قسمت دوم

سلام دوباره ...

قبل از هر چیز از تاخیری که پیش اومد معذرت میخوام . امیدوارم ببخشید . دیگه کنکوریه با هزار مشکل و دردسر ...

اما امروز قراره بعضی ویژگی های لازم به ذکر کتاب هندسه تحلیلی گاج (سفید) رو از دید خودم بهتون معرفی کنم . میریم که داشته باشیم تحلیلی گاج رو ...

نظر و پارامتر اول : ساختار و شکل کلی کتاب

ساختار این کتاب مانند دیگر کتاب های میکرو طبقه بندی گاج ، با تست های طبقه بندی شده اغاز میشه . به دنبالش پاسخ های تشریحی ای رو داریم که شامل درسنامه های نسبتا خوبی هستن . پس بایستی در ابتدای امر در مورد قسمت اول یعنی " تست " های این کتاب صحبت کنیم . مشکلی نیست ؟!

نظر و پارامتر دوم : پرسش های چهار گزینه ای

تست هایی که مولف این کتاب انتخاب کردن ، به صورت افزایش درجه سختی در کتاب جای گرفتن . نکته ای که بسیار مهمه اینه که برخلاف اکثر کتابایی که این شیوه رو در پیش گرفتن ، اصلا تستا از اسون به سخت نیست ! بلکه تست های اولیه کتاب خودشون متوسط به بالا هستن و به تدریج درجه سختی تست ها به طرف سخت سوق پیدا میکنه . نتیجه اخلاقی این که تست های گلابی رو تحت هیچ شرایطی نمیشه در کتاب یافت . اما سو تفاهمی که اکثرا پیش میاد ، برداشت ناصوابی هست که بعضی دوستان میگن چون گلابی نداره پس همش سخته دیگه . نه ! دوستان من این طور نیست (حداقل به زعم من ) . قضیه از این قراره که تست های کتاب یا در سطح "استاندارد کنکور" و "متوسط" هست . یا در سطح "کمی سختر از کنکور" و یا به ندرت خارج از سطح کنکور ) .

پس به هیچ وجه فکر نکنید به دلیل عدم وجود گلابی دیگه کتاب المپیادی و سمپادی و از این حرفاست . نه ! کتاب تست متوسطم داره ، خوبشم داره و گونه غالب این نوع تسته . کنارش بعضی تستای یه خورده سخت هم هست . اما خارج فضای کنکور و به اصطلاح پرت و غیر کنکوری رو به ندرت میشه پیدا کرد (البته میشه پیدا کرد! ولی هیچ وقت به سوالای خوب کتاب لطمه نزدن . که اونم قصد مولف ارضای تست خور های حرفه ای هست و اینکه خودشون داد میزنن ) . پس اصلا نترسید از سخت بودنش . در ضم مولف اصلا میل نداره با تست درسو یادت بده . یعنی کتاب حالت سنجشیش می چربه به حالت اموزشیش . از همین جمله آخر اینجوری برمیاد که ما وظیفمونه (و کار درست و عاقلانه اینه که ) زمانی بیایم سراغ این کتاب که درسو نه تنها خوب میاد گرفتیم بلکه یه خرده تستای سطح پایین و متوسط حل کرده باشیم . در غیر این صورت اگه مستقیم بیام سر این کتاب در حالی که درسو نفهمیده باشیم و سطح تحلیلی و کلا هندسه مون پایین باشه سه مشکل کلی پیش میاد :

1 - افسردگی و حس ناتوانی در فهم و حل درس و تستهای تحلیلی (لف و نشر بود ! فهمیدی ؟!)

2 - حروم شدن تستای خوب این کتاب

3 - از دست رفتن وقت

4 - ...

در یه جدول کلی باید بدونید که :

یک : دیگه از تست ساده و "جای گذاری در فرمول" خبری نیست . که خودش معلومات رو بده بعد توم جایگذاری کنی بعد حل شه تست .

دو : تستا اکثر متوسط و سخت در چارچوب کنکورن تقریبا ...

سه : اصل بر اینه که به هدف اموختن درس ازش استفاده نشه . مگه این که سطح هندسه شخص بالا باشه .

راستی تستای ماکسی المپیاد و مینی المپیاد ( و جدیدا اینفی المپیاد و سوپری المپیاد !!! ) بلژیک رو تو کتاب آورده . نترس ! اینا چیز خاصی نیست . یه سری تستای خوب و مفهومی هستن واسه تسلط بیشتر من و تو ...

نظر و پارامتر سوم : پاسخ تشریحی

در ابتدایی هر قسمت (متناسب با قسمت بندی و طبقه بندی ای که در تستا صورت گرفته بود) کادر ها و درس نامه های آموزشی قرار گرفتن . البته این خاصیت همه کتابای میکروه . خاصه این کتاب باید گفت که مطلب رو به صورت خلاصه اما کامل واست میگه . "انتظار ناروا" ای که هست ، اینه که هیچی ندونی و انتظار داشته باشی استادت کنه این درسنامه ها . این طور نیست ... یه دانش اموز باهوش سعی میکنه از این درسنامه به عنوان یه دوره یا چیکده ی چیزی که قبلا فهمیده و حالا میخواد سریع یادش بیاد و بره تست بزنه ، استفاده میکنه . نه به قصد فهمیدن مطلب برای اولین بار . راستی آلفردوم اون گوشه کنارا هی پارازیت میندازه و سوالا (یا شبهه هایی که واسه قشر ضعیف جامعه کنکوری ما (!) پیش میاد رو مطرح میکنه ) . پس درسنامه ها جای تشریح جزئی مطلب یا صحبت از تستهای شایع نیست چیزی که 180 درجه بر عکس در فار آموزش قابل مشاهدس . حتی از کارایی که معمولا طراحا میکنن تا اشتباهات رایج ماها . (اون 180 درجه که گفتم حواستون باشه تو همون صفحه بچرخونید وگرنه بد میشه . امیدوارم گرفته باشید ... چیزی دیگه ای به ذهنم نمیرسه دیگه ..

نظر و پارامتر چهارم : وجود Accessories ها

در آخر کتاب یه ضمیمه داریم تحت عنوان : آزمون های جامع

در این قسمت مولف تستهای کنکور داخل و خارج کشور رو از 84 تا 87 به صورت فصل به فصل اورده . ولی همگی در انتهای کتاب .

اگر یکم دقت کرده باشید ، اکثرا مولفا بعد هر کنکور ، سوالای اون درسو در انتها میارن به عنوان تست های کنکورهای اخیر . متاسفانه آقای منصف شکری میتونستن بعد هر فصل کتاب که تموم شد ، به طور جدی یه آزمون شامل تستهای تالیفی و سراسری از اون فصل داشته باشن که اینطور نشده . اما ایشون برای جبران مافات این نقص ، همون تستای کنکور های اخیر رو کردن "آزمون فصل به فصل " . خب از هیچی که بهتره ولی در نظر داشته باشید که در میان اشکال زیاد این کار ، یکی خودنمایی میکنه که متاسفانه تستای کنکور بعضی جاهای فصل رو پوشش نمیدن (دلیل هم وجود طبقه ها و قسمت های بسیار زیادی از کتابه که از ولین تست تا اخرین تست حتی یک سوال که تو شناسنامش بنویسه سراسری سال فلان نداریم) . همون که گفتم ، بهتر بود با انتخاب اون دست تستا از اون قسمتهای بی کنکور کتاب و همچنین تستای کنکورهای اخیر در انتهای هر فصل یه ازمون جامع رو که همه چی رو پوشش میده برگزار میکردن که متاسفانه این طور نشده .

مطمئنا خالی از اشکال نبود ولی تا جایی که تونستم سعی کردم قسمت های اصلی و واقعیتشون رو بهت بگم . این چیزی بود که قادر به انجامش بودم ...

راستی "سفارش کلی من" رو در پست بعدی وقتی کتابا تموم شدن رو میتونی ببینی که شدیدا مهمه و حساس ...

.
    .
    .
    Last edited by mineworld; 01-12-2011 at 02:10. دليل: کلی اشکال تایپی ...

7. 4 کاربر از mineworld بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال moh72's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    اردبیل

پيش فرض

سلام واسه حسابان و ریاضی 2 یه کتابی میخوام که توش فقط تمرین تشریحی داشته باشه تمریناشم سخت و زیاد باشه خیلی ممنون

داره خودمونی میشه Lj Wallace's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

سلام به همه
    می خاستم بدونم کتاب تست زیست گربه رو ارزش داره واسه کنکور خوند یا نه؟
    من که تو زیست سوم ضعف دارم زیت سومشو بگیرم یا زیست جامعشو؟

تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    under the rain

پيش فرض

سلام واسه حسابان و ریاضی 2 یه کتابی میخوام که توش فقط تمرین تشریحی داشته باشه تمریناشم سخت و زیاد باشه خیلی ممنون
    دوست عزیز من ...

سلام ...

در مورد کتابای شما باید گفت :

ریاضی 2 :

واقعا شاید کم پیش بیاد کتابی که به ما معرفی میشه ، دقیقا و منطبقا در رستای کار ما باشه . همیشه یه تفاوت هایی هست . اما در مورد کتاب درخواستی شما شاید به جرائت بتونم بگم که تنها کتاب ریاضی 2 که این ویژگی های ذیل رو داشته باشه یعنی :

1 - مقدار بسیار زیاد ( و به قول خودشون متنابه) سوال سخت و سطح بالا

2 - مسائل صرفا تشریحی و غیر تستی

3 - سوالات جدید و شدیدا مفهومی

4 - هم زمان داشتن هر دو تیپ سوالات صرف ریاضی (با مفهوم انتزاعی) و سوالات ریاضی کاربردی و دخیل در مسائل زندگی و روزمره انسان

5 - پاسخ های واقعا خوب و ارضا کننده

6 - داشتن متن روان و عدم خستگی دانش اموز (بر خلاف اکثر کتابای این سطحی در بازار که زمخت ، خشک ، حوصله بر و خوندنشون واقعا طاقت فرساست )

7 - واقعا چیزای دیگم میتونم نام ببرم که دیگه لازم نیست ...

کتابی که همچین ویژگی های رو داشته باشه ، کتاب " ریاضی 2 انتشارات خیلی سبز " تالیف علی بیطرفان بزرگوار هستش . بی شک این کتاب در سری کتاب های صرفا تشریحی و سطح بالا بی رقیبه .

حسابان :

برای حسابان هم آقای شعبانی از همین انتشارات کلی تمرین تشریحی شدیدا سخت و مفهومی رو در کتاب "حسابان کار" قرار دارن . تو این دو کتاب اصل بر اینه که همه سوالا جوری باشه که خوندن از روی جوابشم واستون یکم سخت باشه ! شوخی میکنم ولی واقعا سخته ... باور کنید بی هیچ شکی میگم و حاضرم برید از همه بپرسید که کتابی "تشریحی" و "سخت" رو مثل کتاب حسابان کار خیلی سبز سراغ دارن یا نه . البته دوست عزیز قاعده کلی هست که میگه کتاب تمرینی (کار) خیلی سبز سطحش باید فوق العاده بالا باشه .
    حالا وقته یه نگاهی به این کتابام بندازید . بد میگم ؟!

اول ریاضی 2 :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حالا حسابان :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

امـا امـا امـا ...

استاد همه فن حریف ریاضی ایران ، جناب محمود نصیری که سابقه ایشون رو اونایی فقط میدونن که حداقل چار پنج سال باشه کتاب خوندن و میدونن این مرد کیه ، جدیدا همزمان با تغییر کتاب های درسی دوباره قلم به دست شدن ..

ایشون کاملا صاحب سبکن . یعنی این تیپ نوشتن کتاب خاص ایشونه و اصلا کسی سراغ این نوع رو نمیگیره چون اولا از پسش بر نمیاد دوما خیلی صرفه اقتصادی بالایی واسه ناشر نداره . اما وقتش رسیده کتاب ایشونم خدمتتون معرفی کنم . استاد نصیری کتاب های ریاضی 2 و حسابان مطابق کتاب جدید رو برای انتشارات مبتکران تالیف کردن . این کتابا واقعا اموزش خوبی داره . در کنار اموزش چیزی که اونو مجزا کرده وجود تمرین های تشریحی ای هست که لنگش تو هیچ عطاری ای پیدا نمیشه . جدای از این تمرینات بعد هر فصل یه سری تست هایی رو ارائه میده که باز هم خیلی کمیابه و کاملا مفهومیه . باور کنید شاید من برای مجموعه دیفرانسیل قریب به 11 کتاب داشته باشم ولی در کل تستایی شبیه به تستای کتاب محمود نصیری رو به ندرت میشه توشون پیدا کرد . پس دوست عزیز ، من برای شما بهترین پیشنهاد های ممکن رو کردم . و شدیدا مشتاقم ببینم دوستام نظری علاوه بر این ها دارن که فورا اونا و با کتابای مذکور خودم مقایسه کنم ...

ــ پس روی هم رفته با یه حساب سر انگشتی داریم :

1 - ریاضی 2 : خیلی سبز + مبتکران (محمود نصیری)

2 - حسابان : خیلی سبز ( کتاب کار البته تالیف ابوالقاسم شعبانی ) + مبتکران (محمود نصیری)

نکته بسیار مهم : اینه که اگه این تیپ کتاب رو برای موفقیت در امتحان نهایی میخواید ، لزومی نداره انقد سخت بگیرید چون این کتابا هر چند مثل سوالای امتحان نهایی تشریحین ولی امتحان نهایی کجا اینا کجا ! سوالای این کتاب بالاتر از امتحان نهایین . برای نهایی کتاب های دیگه ای هم هست مث پرسمان گاج و کتابای خوب نشر گل واژه و .. . ولی اگه واسه یعضی ازمون های خفن یا چیز دیگه ای میخواید کارتون گرفته با این کتابا ... پس اگه واستون ممکن هست بگید دقیقا واسه چی میخواید این سختی رو ... امیدوارم در هر حال به دردتون خورده باشه ...

.
    .
    .
    Last edited by mineworld; 01-12-2011 at 02:06.

11. 3 کاربر از mineworld بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال One Minute's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    شــــاهی

پيش فرض

mineworld عزیز، نشر الگو برای حسابان خوب نیست ؟ ( دو جلدی )
    من این کتاب رو دارم !

13. این کاربر از One Minute بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    under the rain

پيش فرض

mineworld عزیز، نشر الگو برای حسابان خوب نیست ؟ ( دو جلدی )
    من این کتاب رو دارم !
    سلام ...

one minute عزیز

در مورد کتاب های خوب حسابان و مقایسشون یه 20 صفحه ای در دست تالیف دارم ولی متاسفانه وقت اصلا اجازه نمیده . مام که میدونی حساس ، یکمم ماشاالله پر صحبت . بد میگم ؟!

در مورد این حسابان ، بـــــــــله ... تا دلت بخواد خوبه ولی ...

ولی توضیح مفصلش با کلی نکته جزئی دربارش رو میشه صحبت کرد اما الان دیگه خودت میدونی پاسی از شب گذشته ! rainy night هم نیست بگی میشه بیدار موند !

اما دوست عزیزمون moh 72 کتاب " تمرینی یا تشریحی" حسابان میخواستن و الا یه 2 صفحه از تاپیک رو واسه توضیح حسابان تستی میرفتم باور کن ...

15. 2 کاربر از mineworld بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال moh72's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    اردبیل

پيش فرض

نکته بسیار مهم : اینه که اگه این تیپ کتاب رو برای موفقیت در امتحان نهایی میخواید ، لزومی نداره انقد سخت بگیرید چون این کتابا هر چند مثل سوالای امتحان نهایی تشریحین ولی امتحان نهایی کجا اینا کجا ! سوالای این کتاب بالاتر از امتحان نهایین . برای نهایی کتاب های دیگه ای هم هست مث پرسمان گاج و کتابای خوب نشر گل واژه و .. . ولی اگه واسه یعضی ازمون های خفن یا چیز دیگه ای میخواید کارتون گرفته با این کتابا ... پس اگه واستون ممکن هست بگید دقیقا واسه چی میخواید این سختی رو ... امیدوارم در هر حال به دردتون خورده باشه
    خیلی ممنون از توضیحات کامل
    نه واسه کنکور میخوام (پشت کنکورم) کار تستی دیدم همینطوریش زیاد به درد نمیخوره میخوام مباحث رو کاملا مسلط بشم بعد تستی کار کنم ادم وقتی با چیزای سخت تر درگیر میشه مطالب قبلی خود به خود راحت میشن

17. این کاربر از moh72 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •