تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 73 اولاول 1234567891555 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 726

نام تاپيک: آموزش و بحث درباره اورکلاک کارتهای گرافیک - نسخه دوم

آخر فروم باز MicroSystem's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام
    چرا حات معمولی کارت من MSI HD 3850 256 MB کلاک های اون به این اندازه هست؟(core: 690 - memory : 829)

درصورتی که توی سایتش مموری کلاکش 1670 تا هست؟
    آخرش رفتي 3850 خريدي
    829 رو بايد در 2 ضرب كني.

آخر فروم باز MicroSystem's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

آقا تا حالا واسه كسي اين مشكل پيش امده كه بايوس رو دستكاري كنه سيستم ديگه بالا نياد؟
    يكبار واسه من پيش امد سيستم بالا ميامد ولي تصوير نداشت. ديسك استارت آپ ساختم گذاشتم توي دستگاه و سيستم رو روشن كردم درست شد(بدون اينكه سيستم تصوير بده گرافيك فلاش شد)
    يكبار ديگه اصلا سيستم بالا نمي امد ولي گرافيك رو گذاشتم روي يه سيستم ديگه بالا امد ولي تصوير نداشت مثل حالت قبل درستش كردم
    حالا اگه مثلا اين گرافيك روي سيستمهاي ديگه هم ميگذاشتم بالا نميامد چكار بايستي ميكردم

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

آقا تا حالا واسه كسي اين مشكل پيش امده كه بايوس رو دستكاري كنه سيستم ديگه بالا نياد؟
    يكبار واسه من پيش امد سيستم بالا ميامد ولي تصوير نداشت. ديسك استارت آپ ساختم گذاشتم توي دستگاه و سيستم رو روشن كردم درست شد(بدون اينكه سيستم تصوير بده گرافيك فلاش شد)
    يكبار ديگه اصلا سيستم بالا نمي امد ولي گرافيك رو گذاشتم روي يه سيستم ديگه بالا امد ولي تصوير نداشت مثل حالت قبل درستش كردم
    حالا اگه مثلا اين گرافيك روي سيستمهاي ديگه هم ميگذاشتم بالا نميامد چكار بايستي ميكردم
    اين احتمال وجود داره و وقتي يكم بيشتر سراغ دستكاري هاي بايوس بريد بيشتر اتفاق مي افته!
    راحت ترين راه حل هم خريد يك كارت گرافيك PCI قديمي هست. اگه احيانا مشكلي براي كارت گرافيك اصلي پيش بياد با PCI ميشه بالا اومد و مشكل بايوس كارت اصلي رو حل كرد. (البته اين كار هميشه امكان پذير نيست!)

اگه نباشه جاش خالی می مونه shamy's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

آخرش رفتي 3850 خريدي
    829 رو بايد در 2 ضرب كني.
    سلام
    نه مال اون دوستم بود که گفتم.می خواست بره مسافرت چندماهی ازش قرض گرفتم.
    الآن با catalyst قسمت اوردرایو کلاکها رو دست زدم( 760 - 1053 )
    یکم بهتر شده ولی باز زیادجالب نیست.
    Last edited by shamy; 01-08-2008 at 22:47.

تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

واسه پست 44 هم اگه می شه یه نظر بدید؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض روزی که به Oc ایمان آوردم !!!

مشخصات سیستم:

CPU: pentium4 2.66GHZ
    MAIN: GA-8I945PL-G
    RAM: KINGSTON 512MB 533 & ADATA 512MB 533
    VGA: XFX GEFORCE 8400 GS 256MB UP TO 512MB

DEFAULT SETTING:
    core 459MHZ - memory 400MHZ - shader 918MHZ - cpu 2.66GHZ

OC SETTING:
    core 634MHZ+38% - memory 500MHZ+25% - shader 1242MHZ+35% - cpu 3.20GHZ+20%

3D MARK05 SCORE:
    DEFAULT 3367 – OC 4360+29%

راستی میدونستید 3D MARK05 SCORE به تنظیمات PERFORMANCE/QUALITY خود کارت (منظورم تنظیمات خود 3D MARK نیست) وابستگی شدیدی داره، طوری که وقتی تو NVIDIA CONTROL PANEL کارت OC نشده، تنظیمات 3D رو از PERFORMANCE به QUALITY تغییر دادم امتیاز از 3367 به 2340 افت کرد !!!

حالا یک 8400GS overclock edition دارم !!!
    Last edited by MJNeghabi; 29-07-2008 at 15:01.

تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

راستی میدونستید 3D MARK05 SCORE به تنظیمات PERFORMANCE/QUALITY خود کارت (منظورم تنظیمات خود 3D MARK نیست) وابستگی شدیدی داره، طوری که وقتی تو NVIDIA CONTROL PANEL کارت OC نشده، تنظیمات 3D رو از PERFORMANCE به QUALITY تغییر دادم امتیاز از 3367 به 2340 افت کرد !!!

منم تائيدميكنم.توي كاتاليست تنظيمات رو از Quality به PERFORMANCE تغييردادم بازي gears of war رو كه با رزوليشن 800*600 گير ميزد الآن خوب اجرامي كنه(ATI 3850 )

داره خودمونی میشه Johnny Grey's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    سه تا سوال داشتم
    می خواستم ببینم از این قسمت Overdrive تو Catalyst هم برای اورکلاک کردن میشه استفاده کرد یا اینکه فقط برای بررسی توانایی کارته
    چون وقتی فرکانس هسته و مموریو تغییر میدم فقط یه گزینه میاد واسه تست و بعد از تست کردن گزینه Accept که بعد از زدن این دکمه در قسمت Current Clock Setting هیچ تغییری صورت نمیگیره.

ضمنن میخواستم بدونم آیا اور کردن 4850 با توجه به دمای بالا صلاح هست یا نه؟
    البته من فن رو برای سه تا پروفایل تنظیم کردم.35.45.65 که دماهای 60.53و49 رو میده.

در ضمن من نمیتونم Crysis رو در حالت Very High با Anti 8x بازی کنم.کارت کم میاره.آیا طبیعیه؟

ممنون میشم به سوالاتم پاسخ بدید.

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

سلام دوستان
    سه تا سوال داشتم
    می خواستم ببینم از این قسمت Overdrive تو Catalyst هم برای اورکلاک کردن میشه استفاده کرد یا اینکه فقط برای بررسی توانایی کارته
    چون وقتی فرکانس هسته و مموریو تغییر میدم فقط یه گزینه میاد واسه تست و بعد از تست کردن گزینه Accept که بعد از زدن این دکمه در قسمت Current Clock Setting هیچ تغییری صورت نمیگیره.
    تا اونجا که من می دونم اون قسمت برای اورکلاک کارت گرافیک بکار می ره و باید تغییرات اعمال بشند.
    ضمنن میخواستم بدونم آیا اور کردن 4850 با توجه به دمای بالا صلاح هست یا نه؟
    البته من فن رو برای سه تا پروفایل تنظیم کردم.35.45.65 که دماهای 60.53و49 رو میده.
    در صورتی که نیاز به اورکلاک ندارید دلیلی نداره اورکلاک کنید. فقط وقتی اورکلاک کنید که با چند فریم بالاتر در بازیها واقعا تفاوت رو احساس کنید... مثلا افزایش 17 فریم به 22-23 (نه افزایش 50 به 60!)

در ضمن من نمیتونم Crysis رو در حالت Very High با Anti 8x بازی کنم.کارت کم میاره.آیا طبیعیه؟
    کاملا طبیعیه... کارت گرافیک شما به هیچ وجه نمی تونه CRYSIS رو با این تنظیمات اجرا کنه. برای این تنظیمات باید به فکر Crossfire باشید!

اگه نباشه جاش خالی می مونه superior's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Tehran

14 سوااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااال؟

یا خدا

دوستن سلام و ببخشید که چند تا سوال ابتدایی دارم!:

1. اورکلاک کردن کارت گرافیک موجب افزایش دمای زیاد کارت گرافیک میشه؟

2. کارت گرافیک من 128MB و Gigabyte GeForce 7100 GS هست. من میتونم اورکلاک رو انجام بدم؟ راستی ویندوز من ویستا هست و بخاطر همین برنامه های کاربردی داخل CD کارت گرافیک نصب نمی شوند.

3. کارت گرافیک من فن نداره. آیا باید بعد از اورکلاک کردن فن بذارم؟

4.سوال غیر مرتبط: کارت گرافیک من از DirectX 9 پشتیبانی میکنه در حالی که ویستا فقط 10 رو قبول داره(و بصورت پیش فرض داره) . این میتونه بر کیفیت گرافیک من اثر بذاره؟

ممنون.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •