تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 73 اولاول 1234561252 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 726

نام تاپيک: آموزش و بحث درباره اورکلاک کارتهای گرافیک - نسخه دوم

داره خودمونی میشه murizaki_2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

ممنون از اینکه اینقدر سریع جواب میدید . یه سوال دیگه : از کجا بفهمم بایوس جدید چه تغییراتی میده ؟؟

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

ممنون از اینکه اینقدر سریع جواب میدید . یه سوال دیگه : از کجا بفهمم بایوس جدید چه تغییراتی میده ؟؟
    معمولا همراه بایوس توی سایتها یک سری توضیحات درباره اش داده شده.

برنامه خوبی برای دیدن و ویرایش اطلاعات بایوس های ATI ندیدم. فکر کنم بهترین برنامه های کار با کارتهای گرافیک ATI همون BIOS Edit باشه که توسط سایت Radeon.ru منتشر میشه.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

کار نکرد ..... ولی در هر حال ممنونم .

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

کار نکرد ..... ولی در هر حال ممنونم .
    چه موردی کار نکرد؟ BIOS Edit یا ATIFlash ؟

مشکل چی بود؟

تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

biosedit که همون اول کار نکرد ...... ولی وقتی با فلاپی بوت میشم و فرمانها رو می نویسم اتفاقی نمی افته !!! چند تا سوال :
    این که گفتید atiflash رو تو فلاپی extract کنم یعنی داخل فلاپی یه فولدر به اسم atiflash بوجود بیاد یا اینکه مستقیما" داخل فلاپی بازش کنم ؟؟؟؟ چون وقتی میخوام داخل فلاپی extract کنم یه فولدر بوجود میاره .
    اون فاصله هایی که توی دستورات نوشتید باید باشه یا نه ؟؟ راستش من زیاد بلد نیستم از فرامین dos استفاده کنم .
    راستی فایلی که من دانلود کردم با پسوند sb هست !!! فرقی میکنه یا باید حتما" rom باشه ؟؟؟ من توی دستور چه پسوندی بذارم ؟؟ ممنون میشم جواب بدید .

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

پس یکم بیشتر توضیح می دم:

فایل atiflash رو که دانلود می کنید یک فایل زیپ شده است که توش یک فایل به اسم ATIFlash.v3.59.exe وجود داره. این فایل رو باید اجرا کنید و محتوات اون فولدری که درست میشه رو توی فلاپی کپی کنید یعنی فایلهای atiflash.exe و dos4gw.chg .

الان چک کردم مثل اینکه نسخه 3.60 هم منتشر شده. پس بهتره از این نسخه استفاده کنید.

کد:
    کار با این فایل راحت تر است. فایل رو دانلود کنید و هر بعد از Extract دو فایل atiflash.exe و dos4gw.chg رو داخل فلاپی کپی کنید. بعد همون دستورات رو اجرا کنید. حتما قبل از اجرای هر دستوری چک کنید در درایو فلاپی باشید. ( با دستور :A )

فکر نمی کنم مشکلی با فایلهای sb هم وجود داشته باشه. توی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بایوسهای bin وجود دارند با اونها هم مشکلی نیست. توی دستور باید دقیقا اسم فایل رو بنویسید. اگه اسم فایل بیشتر از 8 کاراکتر هست اسمش رو عوض کنید تا کم بشه مثلا بشه a.sb .

تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

خوب همه کارها انجام شد و نتیجه اش رو هم گذاشتم ....... ولی این فایده ای نداره !!! بازم مثل قبل وسط اجرای 3dmark هنگ می کنه !!!

من فکر می کنم باید یه کم ولتاژ بدم ...... فقط نمیدونم چجوری ..... این فایلی رو هم که گرفتم گفته بود بدون دستکاری ولتاژ انجام شده ...... حالا نمیدونم باید به هسته کارت ولت اضافه کنم یا کلا" پاورم کم میاره !!!

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

خوب همه کارها انجام شد و نتیجه اش رو هم گذاشتم ....... ولی این فایده ای نداره !!! بازم مثل قبل وسط اجرای 3dmark هنگ می کنه !!!

من فکر می کنم باید یه کم ولتاژ بدم ...... فقط نمیدونم چجوری ..... این فایلی رو هم که گرفتم گفته بود بدون دستکاری ولتاژ انجام شده ...... حالا نمیدونم باید به هسته کارت ولت اضافه کنم یا کلا" پاورم کم میاره !!!
    ممکنه اون بایوس چیز مناسبی نباشه! توی آرشیوها بگردید شاید مورد بهتری باشه. ولی من اورکلاک بالاتر از این رو بدون افزایش ولتاژ دیده بودم!

متاسفانه شخصا درباره چگونگی تغییر ولتاژ توی بایوسهای ATI اطلاعی ندارم دسترسی هم به یکی از این کارتها برای تست ندارم.

درباره همین موضوع توی فروم XtremeSystems توضیح داده شده:
    کد:

تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

من دقيقا" متوجه نميشم ...... الان چه تغييري تو بايوسي كه من استفاده كردم داده شده ؟؟؟؟ اينكه حد بالا و پايين فركانسها رو دستكاري كنند چه كمكي ميتونه بكنه ؟؟؟!!!!
    يه بار cpu رو گذاشتم رو 3.6 و يه تست 3dmark گرفتم . مشكلي نبود تا زمان تست سي پي يو ..... اينجا بود كه سيستم هنگ كرد و من ولتاژ سي پي يو رو از 1.4 به 1.425 رسوندم . اين بار مشكلي پيش نيومد و تست كامل انجام شد . من حس مي كنم الان هم همين وضعيت رو دارم ...... فركانس gpu رو بردم بالا و وسط تست هنگ مي كنه .... پس احتمالا" اينجا هم بايد يه كم ولتاژ بدم ولي چجوري ؟؟؟!!!

حـــــرفـه ای Mahdi_Moosavi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

11

من دقيقا" متوجه نميشم ...... الان چه تغييري تو بايوسي كه من استفاده كردم داده شده ؟؟؟؟ اينكه حد بالا و پايين فركانسها رو دستكاري كنند چه كمكي ميتونه بكنه ؟؟؟!!!!
    يه بار cpu رو گذاشتم رو 3.6 و يه تست 3dmark گرفتم . مشكلي نبود تا زمان تست سي پي يو ..... اينجا بود كه سيستم هنگ كرد و من ولتاژ سي پي يو رو از 1.4 به 1.425 رسوندم . اين بار مشكلي پيش نيومد و تست كامل انجام شد . من حس مي كنم الان هم همين وضعيت رو دارم ...... فركانس gpu رو بردم بالا و وسط تست هنگ مي كنه .... پس احتمالا" اينجا هم بايد يه كم ولتاژ بدم ولي چجوري ؟؟؟!!!
    اینو در نظر داشته باشه که در صورتی که افزایش ولتاژ برای GPU داشته باشی .. کولینگ استوک نمیتونه از پس دفع حرارت بر بیاد ... در اون صورت بیشتر به مشکل بر میخوری !

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •