تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 275 اولاول 12345671353103 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 2742

نام تاپيک: اخبـــار تــلــــویــزیــون

آخر فروم باز دل تنگم's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض مخاطبان تلویزیون به طنز و تاریخ بیشتر علاقه دارند

حضور مجموعه طنز "سه در چهار" و مجموعه تاریخی "روزگار قریب" در صدر آثار مورد پسند مخاطبان تلویزیونی در روزهای پایانی بهار و آغاز فصل تابستان از نقاط مختلف قابل بحث و بررسی است.

بر اساس نتایج تازه‌ترین نظرسنجی مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما از شهروندان تهرانی برای انتخاب پرمخاطب‌ترین و محبوبترین مجموعه‌های تلویزیونی در هفته پایانی خرداد و هفته نخست تیرماه یک مجموعه روزانه و یک مجموعه هفتگی رتبه‌های نخست را به خود اختصاص دادند.

مجموعه طنز "سه در چهار" ساخته مجید صالحی که روزهای زوج از شبکه یک پخش می‌شود، با 9/65 درصد بیننده و 93 درصد رضایت رتبه نخست سریال‌های روزانه را به خود اختصاص داده است. در میان مجموعه‌های هفتگی نیز "روزگار قریب" کیانوش عیاری با 51 درصد بیننده و 93 درصد رضایت در هفته چهارم خرداد در صدر جدول قرار گرفت.

روزگار قریب

مجموعه "سه در چهار" که پخش آن در شبکه یک از بیستم خردادماه در روزهای زوج آغاز شد، با گذشت حدود بیست قسمت در حالی توانسته بالاترین رتبه را در نظرسنجی‌های رسانه ملی به خود اختصاص دهد که دومین رقیب آن یک مجموعه پخش هفتگی است که پخش آن از 12 آذرماه 86 در شبکه سه آغاز شده و از ویژگی تازه شدن مضمون در فصل تابستان محروم مانده است.

این موضوع می‌تواند از وجوه مختلف مورد تحلیل قرار بگیرد. اول اینکه مشخص می‌شود مخاطب تلویزیونی تا چه حد به فضای طنز و مفرح نیاز دارد و مهمتر تا چه حد دارای قوه تشخیص و ادراک سطح نازل و فاخر و حتی کهنه و نخ‌نما در شوخی‌های تلویزیونی است. به همین دلیل مجموعه‌های طنز "پاتوق" و "جاده در دست تعمیر" جایی در رده‌های بالا این فهرست ندارند.

"سه در چهار" پس از گذشت بیش از یکماه از پخش توانسته مخاطب تلویزیون را به عادت پیگیری این مجموعه و شیوه پخش خاص آن خو دهد. به علاوه اینکه امتیاز مجموعه صالحی مانور دادن بر مسیر شوخی‌های ملموس و ایرانی و برخاسته از مناسبات زمان حال مردمان این قشر وسیع است که توانسته مخاطب را با وجود همه شدت و ضعف‌ها با خود درگیر کند.

نکته تحلیلی دیگر برخاسته از نتیجه این نظرسنجی به نقاط امتیاز و قوت مجموعه فاخر "روزگار قریب" بازمی‌گردد که به گونه‌ای غریب پس از هشت ماه پخش همچنان یکه‌تاز عرصه مجموعه‌های هفتگی است و در حالی با "سه در چهار" رقابت می‌کند که در قالبی دراماتیک و بی‌بهره از طنز، یک بستر مستند تاریخی فرهنگی سیاسی خاص را مورد توجه قرار داده است.

این وجه می‌توانست در کنار خیل مجموعه‌های تاریخی سیما و فضاهای تکراری و گویش‌های تصنعی آنها دیده نشود و در واقع چوب نقاط ضعف آنها را بخورد. اما کیانوش عیاری نشان داد بهترین راه را برای نزدیک شدن به هر قصه، فضا و گونه سینمایی / تلویزیونی می‌داند و همیشه بهترین نتیجه نهایی را برای مخاطب آثارش فراهم می‌کند.
    "روزگار قریب" در هفته اول و دوم خرداد نیز پس از پخش 25 قسمت با 8/55 درصد بیننده و 90 درصد رضایت به عنوان پرمخاطب‌ترین مجموعه هفتگی انتخاب شد. در هفته چهارم اردیبهشت هم در صدر مجموعه‌های مورد پسند مخاطبان تلویزیون قرار گرفت و همچنین در هفته چهارم فروردین رتبه دوم را پس از مجموعه "شهریار" به خود اختصاص داد.

سه در چهار

رتبه‌های بعد در نظرسنجی هفته نخست تیرماه را مجموعه‌های "پاتوق"، "ریحانه"، "روزی روزگاری" و "عروس" به خود اختصاص دادند که از شبکه‌های مختلف پخش شدند. بر اساس این نظرسنجی 76 درصد بیننده‌ها حداقل یکی از مجموعه‌های هفتگی و 68 درصد یکی از مجموعه‌های روزانه تلویزیون را تماشا می‌کنند.

از این فهرست نهایی می‌توان اینچنین هم نتیجه گرفت که مجموعه‌های قدیمی در پخش چندباره خود همچنان مورد توجه و استقبال مخاطبان تلویزیونی هستند. در این رقابت آنچه به شدت خودنمایی می‌کند ضعف عمده مجموعه‌های جدید در رقابت با این آثار است که خود جای بحث و بررسی‌های آسیب‌شناسانه را دارد.

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض "امشب" تا شب اول ماه رمضان پخش می‌شود

تهیه‌کننده برنامه "امشب" تماس‌های مردمی را نشان‌دهنده استقبال از زوج هنری رامبد جوان و امیرحسین صدیق دانست و از پخش این برنامه تا شب اول ماه رمضان از شبکه دو خبر داد.
    مجید اوجی درباره پذیرش تهیه‌کنندگی برنامه "امشب" با اجرای جوان و صدیق به خبرنگار مهر گفت: پارسال برنامه "خانه‌ای با طرح نو" با اجرای جوان و اشکان خطیبی از شبکه دو پخش و با استقبال مخاطبان مواجه شد. تا اینکه امسال پیشنهاد تهیه‌کنندگی این پروژه را به من دادند و من هم با تلاش گروهی که با برنامه فعالیت دارند، سعی کردیم برنامه‌ای جذاب تهیه کنیم.

وی درباره دلیل غیبت خطیبی در برنامه "امشب" افزود: خطیبی به دلیل بازی در پروژه "گل‌های گرمسیری" نتوانست با برنامه ما همکاری کند و بعد از جمع‌بندی با توجه به همکاری صدیق در مجموعه "نشانی" تصمیم گرفتیم او را انتخاب کنیم و از این انتخاب راضی هستم، چرا که جوان و صدیق زوجی مناسب هستند.

این تهیه‌کننده خاطرنشان ساخت: تلاش می‌کنیم "امشب" متفاوت و برای مردم جذابیت داشته باشد. به علاوه قطعات نمایشی، دعوت از مهمان و اخبار کوتاه فرهنگی هم داریم. امید سهرابی نویسنده برنامه که سال گذشته هم با "خانه‌ای با طرح نو" همکاری داشت سعی می‌کند موضوع‌های به‌روز برای قطعات نمایشی انتخاب کند و بنویسند.

اوجی درباره اینکه احساس می‌شود زوج جوان و صدیق چندان مناسب نیست توضیح داد: این نظر شخصی است، چرا که ما بارها در برنامه اعلام کرده‌ایم وقتی مردم در مسابقه پیامک برنامه "امشب" شرکت می‌کنند، فقط شماره گزینه درست را بفرستند، اما آنها نظرات‌شان را درباره اجرای صدیق و جوان هم اعلام می‌کنند و یک سوم پیامک‌ها اینگونه است.

وی ادامه داد: بینندگان از زوج هنری جوان و صدیق استقبال زیادی کردند. البته این حرف من نفی زوج هنری جوان و خطیبی در برنامه سال گذشته نیست و تماس‌های مردم نشان می‌دهد این زوج شیرین هم هستند و برایشان جذاب است.

تهیه‌کننده "امشب" درباره زمان کوتاهی که به مهمان داده شده توضیح داد: این برنامه مهمان محور نیست، به همین دلیل زمان کوتاهی به مهمان اختصاص دادیم. جوان و صدیق درباره فیلمی که هر شب از جشنواره فیلم‌های سینمایی روی آنتن می‌رود، توضیح می‌دهند. آیتم‌های کوتاه برای جذابیت برنامه است.

اوجی در پایان گفت: ما قبل از اینکه برنامه روی آنتن برود صحبت زیادی با مهدی فرجی مدیر شبکه دو داشتیم و از ابتدا تکلیف خود را مشخص کردیم. "امشب" تا شب اول ماه رمضان روی آنتن شبکه دو است و بعد از آن اگر دوستان خواستار ادامه برنامه باشیم، باز هم ادامه می‌دهیم.

آخر فروم باز raptor22's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    Te

6 شبكه دو به شبكه كودك تبديل مي‌شود

شبكه دو به شبكه كودك تبديل مي‌شود :

به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، شبكه دو سيما با افزايش حجم برنامه‌هاي كودك به زودي به شبكه كودك

تبديل خواهدشد.

بنابر اين گزارش، طي تصميم‌گيري مديران سيما، گروه كودك و نوجوان شبكه اول سيما با مديريت «محمد ميركياني»

به زودي منحل شده و برنامه‌هايي كه تا به حال از شبكه يك پخش مي‌شدند، به شبكه دو منتقل خواهند شد.

مديريت سيماي كودك شبكه دو كه از اين پس ساعات بيشتري را به پخش برنامه‌هاي ويژه كودكان و نوجوانان خواهد

پرداخت، با «محمد ميركياني» خواهد بود.

طي برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته، شبكه دو سيما به مرور زمان به شبكه كودك تبديل خواهد شد و ساير برنامه‌هاي

اين شبكه نيز در همين راستا براي كودك و درباره كودك تهيه و توليد خواهند شد.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

«رنگ‌ها پرواز مي‌كنند» مجيد مجيدي بدون تيتراژ پاياني از تلویزیون پخش شد!

سینمای ما - فيلم «رنگ‌ها پرواز مي‌كنند» مجيد مجيدي شب گذشته از تلويزيون بدون تيتراژ پاياني پخش شد و پس از سكانس پاياني، به جاي تيتراژ؛ فيلم با آگهي بازرگاني به پايان رسيد!
    جواد نوروزبيگي كه در پروژه‌ي «رنگ‌ها پرواز مي‌كنند» مجيد مجيدي كه درباره‌ي المپيك پكن ساخته شده همكاري داشته درباره‌ي پخش اين‌كار از تلويزيون ، گفت: فيلم تيتراژ كاملي در انتها دارد كه نام عوامل اعلام مي‌شود؛ اما متاسفانه به‌دليل پخش آگهي اين تيتراژ پخش نشد.وي ادامه داد: قبل از پخش، مجيد مجيدي كار را ديده بود و انتخاب گوينده كار نيز با نظر مدير شبكه‌ي دو صورت گرفته است.
    نوروزبيگي درباره‌ي حضور مجيدي در مراسم افتتاح المپيك پكن نيز گفت: قرار است دعوت‌نامه ارسال شود، اما هنوز حضور مجيدي دراين مراسم قطعي نشده است.
    مجيد مجيدي پيش از اين درباره‌ي اين پروژه گفته بود: دو سال پيش پنج کارگردان از سه کشور اروپايي و دو کشور آسيايي براي تهيه پنج فيلم کوتاه در ارتباط با بازيهاي المپيک پکن انتخاب شدند که مسئوليت تهيه اين فيلم به من سپرده شد، سه سفر تحقيقاتي و تهيه فيلمنامه و ديگر امور فيلم در مدت سه ماه انجام شد.
    او مطرح كرده بود: مسئولين کشور چين، کليه امکانات لازم و کادر فني را در اختيارم قرار دادند و اين فيلم طي مراسمي در پکن نمايش داده شد و طي نظرخواهي بعمل آمده در بين فيلم‌هاي ديگر بعنوان فيلم برتر شناخته شد و در حال حاضر در شبکه‌هاي مختلف جهاني نمايش داده مي‌شود.
    مجيدي معتقد است: اين فيلم پيام صلح، دوستي و اميد به زندگي را به عموم مي‌رساند و رنگها در اين فيلم بيانگر و نماد ارزشهاي مختلف است.
    به گزارش ايسنا، شهرداري پكن در قالب پروژه‌اي به‌نام «تصوير پكن» با هدف معرفي و حمايت از شهر ميزبان بازي‌هاي المپيك 2008، از «جوزپه تورناتوره»، «مجيد مجيدي»، «پاتريس لكونته» فرانسوي، «داريل گودريچه» انگليسي و «آندره لائو واي كئونگ» هنگ‌كنگي خواست تا هريك فيلم كوتاهي درباره آماده شدن مردم چين براي برگزاري بازي‌هاي المپيك پكن بسازند.
    مجيدي در فيلم خود كه «رنگ‌ها پرواز مي‌كنند» نام دارد، كودكاني را به‌تصوير كشيده است كه در انتظار آغاز بازي‌هاي المپيك پكن هستند

تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

هنوز چیزی نشده...
    جنجال‌های سریال یوسف پیامبر (ع) شروع شد

سینمای ما - مدیر گروه معارف شبکه یک تلویزیون در شرایطی به «ضعف‌های عمده» مجموعه تلویزیونی که از شبکه تحت مدیریت او پخش می‌شود، انتقاد می‌کند که کارگردان سریال، دلایل خودش را در دفاع از مجموعه یوسف پیامبر (ع) دارد.
    مدیر گروه معارف شبکه یک تلویزیون با اشاره به ضعف‌های عمده در پنج قسمت پخش‌شده مجموعه تلویزیونی "یوسف پیامبر" اعلام کرد بسیاری از ایرادها پیش از تولید به سازندگان گفته شده و این مجموعه در شکل فعلی نمی‌تواند پاسخگوی پرسش‌های مخاطبان باشد.
    حسین رحیم‌زاده درباره انتقادهای آیت‌الله سبحانی و برخی مورخان به مجموعه "یوسف پیامبر" گفت: من هنگام نگارش فیلمنامه مدیر کل خدمات رسانه‌ای مرکز پژوهش‌های صدا و سیما بودم، اما فرج‌الله سلحشور برای فیلمنامه مجموعه رفت‌ و آمدی به مرکز پژوهش‌ها نداشت و تنها فیلمنامه از سوی دفتر رئیس وقت سازمان (دکتر لاریجانی) به مرکز ارسال شد.
    وی ادامه داد: این مرکز هم مواردی را به صورت کلی به عنوان نقد فیلمنامه اعلام کرده و آقای سلحشور بعد از مطالعه گفته بود این ایرادها سه دسته هستند. یک دسته که اعمال می‌شود که متاسفانه در حال حاضر با پخش پنج قسمت چند ایراد اساسی وجود دارد که رفع نشده است. البته باید مجموعه به طور کامل پخش شود تا ببینیم چند درصد ایرادها رفع شده است.
    مدیر گروه معارف شبکه یک گفت: به نظر او دسته دوم این بود که تحقیقات او بهتر است و در دسته سوم اعلام کرد الان فرصت نیست. در حال حاضر پنج قسمت پخش شده که از ضعف‌های عمده آن می‌توان زنان حضرت یعقوب را مثال زد که نباید اینگونه نشان داده می‌شد و مرکز پژوهش‌ها هم این مسئله را تذکر داده بود. البته نمی‌دانم این مورد در کدام دسته طبقه‌بندی می‌شود.
    وی یادآور شد: به فضای حسادت فرزندان حضرت یعقوب هم نقد داشتیم، اما توجه نشد و در قسمت دیشب دیدیم آن حضرت، یوسف را بیشتر نوازش می‌کند تا دو فرزند دیگرش را. شب گذشته خواب حضرت یعقوب هم نشان داده شد که ایشان در خواب گرگ‌هایی را می‌بیند که در پی کودکی هستند، اما این خواب سندیت ندارد.
    رحیم‌زاده اشاره کرد: ما این نکته را گفته بودیم که ضرورتی ندارد این خواب باشد و بهتر است به خواب حضرت یوسف که در قرآن آمده اکتفا شود. فکر نمی‌‌کنم این مجموعه با این شروعی که داشته بتواند پاسخگوی خیلی از پرسش‌های مخاطبان باشد. گرچه قضاوت کردن هنوز زود است و نباید به این فضا دامن زد. شاید اگر مجموعه جلوتر برود، ویژگی‌هایی داشته باشد.
    وی درباره اینکه چرا فیلمنامه "یوسف پیامبر" همزمان با کلید خوردن پروژه به مرکز پژوهش‌ها ارائه شد گفت: همیشه از سوی رئیس رسانه ملی و معاونان سیما چه در زمان دکتر لاریجانی و چه مهندس ضرغامی به سازندگان توصیه می‌شود در پروژه‌ها از همکاری مرکز نهایت استفاده را ببرند و با توجه به اینکه فیلمنامه زمان دکتر لاریجانی شکل گرفت، این توصیه‌ها شده بود.
    مدیر کل پیشین خدمات رسانه‌ای مرکز پژوهش‌های اسلامی ادامه داد: ارسال فیلمنامه هم برای اطمینان خاطر بود تا متن مشکل نداشته باشد. البته باید بگویم آقای سلحشور وقتی هنوز شاکله فیلمنامه آماده نبود، جلسه‌ای با من داشت و من چند مرجع، مورخ و منبع به او معرفی کردم و وی درباره فضای فرهنگی و فراعنه مصر صحبت‌هایی کرد که من گفتم بهتر است منابع اسلامی باشد.
    رحیم‌زاده درباره اینکه با توجه به بودجه "یوسف پیامبر" آیا نباید تحقیقات جدیتر گرفته می‌شد به مهر گفت: اهمیت تحقیقات پروژه در دوره ریاست قبلی و فعلی سازمان مشهود است و حتی من شاهد بودم مهندس ضرغامی با صاحبنظران جلسه دارند و دکتر لاریجانی هم این کار را می‌کرد. بودجه تحقیقات برای این سریال‌ها هم قابل توجه است و در این باره سازمان ضعف نداشته است.
    وی خاطرنشان ساخت: بارها معاون سیما را دیده‌ام که جلسه‌هایی با مراجع و بزرگان همراه با سازندگان اثر داشته، اما گروه باید نهایت تلاش خود را بکند و سلحشور می‌بایست از فرصت‌ها استفاده می‌کرد. صدا و سیما به لحاظ تحقیقات، زمان و بودجه برای "یوسف پیامبر" کم نگذاشت و چهار سال برای نگارش صبر کرد. من شهادت می‌دهم سازمان تلاش‌های زیادی در این باره داشت و خیلی حساس بود.
    مدیر گروه معارف شبکه یک درباره اینکه چرا صدا و سیما بر نگارش مجموعه نظارت نداشته گفت: در این مورد سازمان کم نگذاشته و همیشه این مسئله پیگیری شده و مورد تاکید بوده، اما گروه سازنده نتوانسته از فرصت‌ها استفاده کند و آقای سلحشور احساس کرده تحقیقاتش کامل است. البته برخی مواقع پیش می‌آید سازنده به محققان حوزه و دانشگاه مراجعه کرده، اما آنها دست او را نگرفته‌اند.
    مدیر کل پیشین خدمات رسانه‌ای مرکز پژوهش‌های اسلامی گفت: فیلمنامه مجموعه دوره ریاست آقای خسروی بر مرکز سیمافیلم نوشته شد و باید صحبت‌های وی و آقای رضابالا معاون فرهنگی او را هم شنید و اینکه آنها تا چه حد با سلحشور برای فیلمنامه "یوسف پیامبر" صحبت کرده‌اند. من پیشنهاد می‌کنم حتماً با رضابالا در این باره صحبت کنید، اما سازمان برای مجموعه بسیار تلاش کرد.
    به گزارش مهر، رحیم‌زاده در پایان درباره اینکه آیا نباید آن زمان مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما بر فیلمنامه "یوسف پیامبر" نظارت می‌کرد گفت: همانطور که گفتم باید این همکاری تنگاتنگ بود، اما نظارت اتفاق نیفتاد. از سوی دیگر این مرکز مسئولیت اجرایی ندارد و نمی‌توانست در این باره دخالت کند.
    از طرف دیگر کارگردان مجموعه تلویزیونی "یوسف پیامبر" بخش عمده ایرادهای مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما را به فیلمنامه مجموعه بی‌اساس یا نظر شخصی دانست و منبع تحقیقات خود را المیزان و تفاسیر شیعه عنوان کرد.
    فرج‌الله سلحشور درباره انتقادهای مرکز پژوهش اسلامی صدا و سیما به "یوسف پیامبر" به خبرنگار مهر گفت: من نمی‌دانم چرا همه دنبال ایرادهای یوسف هستند و این برای من سئوال است که چرا خبرگزاری‌ها در پی اشکال‌های مجموعه و یافتن افرادی هستند که از آنها سئوال خود را بپرسند. آیا "یوسف پیامبر" محسناتی ندارد و مردم از آن استقبال نکرده‌اند؟
    وی درباره انتقاد مرکز پژوهش‌ها مبنی بر سندیت نداشتن خواب حضرت یعقوب و انتقاد آیت‌الله سبحانی به مجموعه گفت: آیت‌الله سبحانی این مسئله را رد نکردند، بلکه گفتند بهتر بود مسئله زنان یعقوب مطرح نمی‌شد. من هم دوست داشتم قصه‌ای را می‌ساختم که در کارهای تاریخی دیگر همچون امام حسن (ع) و امام رضا (ع) آمده است.
    کارگردان و تهیه‌کننده "یوسف پیامبر" ادامه داد: کسانی که این مسائل را مطرح کرده‌اند اگر مطالعه کرده بودند نمی‌گفتند این خواب سندیت ندارد. در قرآن یک‌هزارم ماجراهای یوسف نیامده و تنها منبع ما قرآن نبود. من حاضرم ایرادها را با سند در مطبوعات درج کنم تا مردم خود قضاوت کنند ایرادها تا چه حد باربط یا بی‌ربط بوده است.
    وی درباره اینکه تا چه حد در رفع ایرادها کوشیده گفت: اغلب ایرادها اساسی نبود یا نظر شخصی بود. مثلاً عنوان کرده بودند به نظر شما بهتر نیست اینجا این مسئله اینطور بیان شود. یا گفته بودند این مطلب عنوان شده سندیت دارد یا نه. وقتی شما نمی‌دانید کدام سند است و کدام نیست پس چطور اظهار نظر می‌کنید؟ در مجموع بخش ناچیز ایرادها درست بود که من آن را اعمال کردم.
    سلحشور ادامه داد: تحقیقات این مجموعه مطابق با نظر المیزان و تفاسیر شیعی بوده که خیلی بیشتر از رحیم‌زاده می‌دانند. همچنین از نظر استادانی چون حبیب‌الله عسگراولادی و پرورش بهره بردیم. از سوی دیگر آیت‌الله سبحانی سر پروژه "ملک سلیمان" با دوستان صحبت کردند و اشاره‌ای هم به یوسف داشتند، اما رد نکردند که آن زمان حضرت یعقوب با دو خواهر ازدواج کرده بود.
    این کارگردان سینما و تلویزیون اشاره کرد: بلکه ایشان گفته بودند بهتر بود این مسئله مطرح نمی‌شد، در حالی که به دلیل نگفتن هم اشاره نشده بود. از سوی دیگر اسرائیلیات یعنی تحریف‌ها، اما ما بر اساس مستندات مجموعه تلویزیونی "یوسف پیامبر" را ساختیم و منابع تحقیق ما هم معتبر است.
    وی در پایان گفت: ای کاش کسانی که الان احساس تکلیف می‌کنند با یک اثر مذهبی اینطور خصمانه برخورد کنند، تکلیف و تعهد خود را در این 30 سال در مورد هزاران فیلم ضداسلامی و ضداخلاقی که از سینما و تلویزیون ساخته و پخش شد، می‌دانستند و واکنش نشان می‌دادند.

منبع خبر : مهر

آخر فروم باز S@eid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

"امشب" تا شب اول ماه رمضان پخش می‌شود
    واقعا عالیه اون قسمتی که جوان و صدیق یه نمایش اجرا می کنن بسیار جالبه مخصوصا کاراکترهایی رو که صدیق بازی می کنه ! ته خنده ست ...
    هنوز چیزی نشده...
    جنجال‌های سریال یوسف پیامبر (ع) شروع شد
    اصلا اون طور که فکر می کردم نیست بعد از دیدن قسمت اول دیگه دنبال نکردمش منتظرم زودتر برسه به دوره ی جوانیش شاید با حضور یاری و ریاحی جذاب تر بشه .

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض عبدالحسين اسكندري، سردبير و مجري راديو و تلویزیون درگذشت

عبدالحسين اسكندري، سردبير و گوينده‌ي برنامه‌هاي راديويي و مجري و تهيه‌كننده‌ي برنامه‌هاي تلويزيوني صبح امروز (هشتم مردادماه) در سن 52 سالگي درگذشت.

به گزارش خبرنگار سرويس راديو و تلويزيون خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مرحوم عبدالحسين اسكندري كه به‌مدت دو سال از بيماري سرطان كبد رنج مي‌برد، ساعت هشت صبح امروز در بيمارستان آتيه تهران دار فاني را وداع گفت.

اين برنامه‌ساز راديو و تلويزيون كه در رشته‌ي ارتباطات در يكي از دانشگاه‌هاي فرانسه تحصيل كرده بود، در اواخر عمر، ساخت و اجراي برنامه‌هايي را در راديو پيام (روزهاي سه‌شنبه)، راديو تهران (روزهاي شنبه) و راديو گفت‌وگو برعهده داشت.

وي كه سال گذشته به‌دليل بيماري ماه‌ها از عرصه‌ي برنامه‌سازي دور بود، پس از طي دوره‌هاي درمان و رهايي مقطعي از بيماري سرطان، برنامه‌ي «پرونده» را براي شبكه گفت‌وگو توليد و اجرا كرد. مرحوم اسكندري هم‌چنين به‌دليل تهيه‌ي برنامه‌هاي «پرونده» و «نسل نو» جوايزي را در بخش داخلي هشتمين جشنواره‌ي بين‌المللي راديو دريافت كرد.

براساس اعلام خانواده‌ي اسكندري، مراسم تشييع پيكر آن مرحوم پنجشنبه (10 مردادماه) برگزار خواهد شد.

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض مجموعه هاي "روزگار قريب" و "يوسف پيامبر (ع) در محور نگار مخاطبين

به گزارش ايرنا، اين نظرسنجي که در قالب دو بخش سريال هاي روزانه و هفتگي انجام شده، در بخش مجموعه هاي هفتگي روزگار قريب از کيانوش عياري که در نظرسنجي هاي قبلي نيز رتبه نخست را کسب کرده بود، همچنان درصدر مجموعه هاي هفتگي سيما قرار دارد.

تاکنون بيست و هشت قسمت اين سريال پخش شده است.

همچنين مجموعه يوسف پيامبر(ع) به کارگرداني فرج الله سلحشور در آغازين هفته هاي پخش خود، توانسته نظر مخاطبين را جلب کند.

بنابر نظرسنجي مرکز تحقيقات صداوسيما، اين سريال با پخش تنها يک قسمت خود توانست رضايت 90 درصدي مخاطبان را به دست آورد و بعد از روزگار قريب در رتبه دوم قرار گيرد.

يوسف پيامبر(ع) از هفتم تير ماه در جدول پخش شبکه اول سيما قرار گرفته است.

پخش اين مجموعه پيشتر با واکنش برخي از مراجع و مدرسان حوزوي روبه رو شد.

تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

0253

انتقاد مدیر گروه معارف شبکه یک از ضعف‌های عمده مجموعه تلویزیونی «یوسف پیامبر»:
    «گروه سازنده نتوانسته از فرصت‌ها استفاده کند و آقای سلحشور احساس کرده تحقیقاتش کامل است.»

سينماي ما- مدیر گروه معارف شبکه یک تلویزیون با اشاره به ضعف‌های عمده در پنج قسمت پخش‌شده مجموعه تلویزیونی "یوسف پیامبر" اعلام کرد بسیاری از ایرادها پیش از تولید به سازندگان گفته شده و این مجموعه در شکل فعلی نمی‌تواند پاسخگوی پرسش‌های مخاطبان باشد. حسین رحیم‌زاده درباره انتقادهای آیت‌الله سبحانی و برخی مورخان به مجموعه "یوسف پیامبر" به خبرنگار مهر گفت: من هنگام نگارش فیلمنامه مدیر کل خدمات رسانه‌ای مرکز پژوهش‌های صدا و سیما بودم، اما فرج‌الله سلحشور برای فیلمنامه مجموعه رفت‌ و آمدی به مرکز پژوهش‌ها نداشت و تنها فیلمنامه از سوی دفتر رئیس وقت سازمان (دکتر لاریجانی) به مرکز ارسال شد.
    وی ادامه داد: این مرکز هم مواردی را به صورت کلی به عنوان نقد فیلمنامه اعلام کرده و آقای سلحشور بعد از مطالعه گفته بود این ایرادها سه دسته هستند. یک دسته که اعمال می‌شود که متاسفانه در حال حاضر با پخش پنج قسمت چند ایراد اساسی وجود دارد که رفع نشده است. البته باید مجموعه به طور کامل پخش شود تا ببینیم چند درصد ایرادها رفع شده است.
    مدیر گروه معارف شبکه یک گفت: به نظر او دسته دوم این بود که تحقیقات او بهتر است و در دسته سوم اعلام کرد الان فرصت نیست. در حال حاضر پنج قسمت پخش شده که از ضعف‌های عمده آن می‌توان زنان حضرت یعقوب را مثال زد که نباید اینگونه نشان داده می‌شد و مرکز پژوهش‌ها هم این مسئله را تذکر داده بود. البته نمی‌دانم این مورد در کدام دسته طبقه‌بندی می‌شود.
    وی یادآور شد: به فضای حسادت فرزندان حضرت یعقوب هم نقد داشتیم، اما توجه نشد و در قسمت دیشب دیدیم آن حضرت، یوسف را بیشتر نوازش می‌کند تا دو فرزند دیگرش را. شب گذشته خواب حضرت یعقوب هم نشان داده شد که ایشان در خواب گرگ‌هایی را می‌بیند که در پی کودکی هستند، اما این خواب سندیت ندارد.
    رحیم‌زاده اشاره کرد: ما این نکته را گفته بودیم که ضرورتی ندارد این خواب باشد و بهتر است به خواب حضرت یوسف که در قرآن آمده اکتفا شود. فکر نمی‌‌کنم این مجموعه با این شروعی که داشته بتواند پاسخگوی خیلی از پرسش‌های مخاطبان باشد. گرچه قضاوت کردن هنوز زود است و نباید به این فضا دامن زد. شاید اگر مجموعه جلوتر برود، ویژگی‌هایی داشته باشد.
    وی درباره اینکه چرا فیلمنامه "یوسف پیامبر" همزمان با کلید خوردن پروژه به مرکز پژوهش‌ها ارائه شد گفت: همیشه از سوی رئیس رسانه ملی و معاونان سیما چه در زمان دکتر لاریجانی و چه مهندس ضرغامی به سازندگان توصیه می‌شود در پروژه‌ها از همکاری مرکز نهایت استفاده را ببرند و با توجه به اینکه فیلمنامه زمان دکتر لاریجانی شکل گرفت، این توصیه‌ها شده بود.
    مدیر کل پیشین خدمات رسانه‌ای مرکز پژوهش‌های اسلامی ادامه داد: ارسال فیلمنامه هم برای اطمینان خاطر بود تا متن مشکل نداشته باشد. البته باید بگویم آقای سلحشور وقتی هنوز شاکله فیلمنامه آماده نبود، جلسه‌ای با من داشت و من چند مرجع، مورخ و منبع به او معرفی کردم و وی درباره فضای فرهنگی و فراعنه مصر صحبت‌هایی کرد که من گفتم بهتر است منابع اسلامی باشد.
    رحیم‌زاده درباره اینکه با توجه به بودجه "یوسف پیامبر" آیا نباید تحقیقات جدیتر گرفته می‌شد گفت: اهمیت تحقیقات پروژه در دوره ریاست قبلی و فعلی سازمان مشهود است و حتی من شاهد بودم مهندس ضرغامی با صاحبنظران جلسه دارند و دکتر لاریجانی هم این کار را می‌کرد. بودجه تحقیقات برای این سریال‌ها هم قابل توجه است و در این باره سازمان ضعف نداشته است.
    وی خاطرنشان ساخت: بارها معاون سیما را دیده‌ام که جلسه‌هایی با مراجع و بزرگان همراه با سازندگان اثر داشته، اما گروه باید نهایت تلاش خود را بکند و سلحشور می‌بایست از فرصت‌ها استفاده می‌کرد. صدا و سیما به لحاظ تحقیقات، زمان و بودجه برای "یوسف پیامبر" کم نگذاشت و چهار سال برای نگارش صبر کرد. من شهادت می‌دهم سازمان تلاش‌های زیادی در این باره داشت و خیلی حساس بود.
    مدیر گروه معارف شبکه یک درباره اینکه چرا صدا و سیما بر نگارش مجموعه نظارت نداشته گفت: در این مورد سازمان کم نگذاشته و همیشه این مسئله پیگیری شده و مورد تاکید بوده، اما گروه سازنده نتوانسته از فرصت‌ها استفاده کند و آقای سلحشور احساس کرده تحقیقاتش کامل است. البته برخی مواقع پیش می‌آید سازنده به محققان حوزه و دانشگاه مراجعه کرده، اما آنها دست او را نگرفته‌اند.
    مدیر کل پیشین خدمات رسانه‌ای مرکز پژوهش‌های اسلامی گفت: فیلمنامه مجموعه دوره ریاست آقای خسروی بر مرکز سیمافیلم نوشته شد و باید صحبت‌های وی و آقای رضابالا معاون فرهنگی او را هم شنید و اینکه آنها تا چه حد با سلحشور برای فیلمنامه "یوسف پیامبر" صحبت کرده‌اند. من پیشنهاد می‌کنم حتماً با رضابالا در این باره صحبت کنید، اما سازمان برای مجموعه بسیار تلاش کرد.
    رحیم‌زاده در پایان درباره اینکه آیا نباید آن زمان مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما بر فیلمنامه "یوسف پیامبر" نظارت می‌کرد گفت: همانطور که گفتم باید این همکاری تنگاتنگ بود، اما نظارت اتفاق نیفتاد. از سوی دیگر این مرکز مسئولیت اجرایی ندارد و نمی‌توانست در این باره دخالت کند.

منبع خبر : مهر

تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

1753
    اخباري درباره پوشش رسانه‌اي المپيك پكن و راه‌اندازي شبكه ورزش
    احتمال پخش مسابقات ورزشي بانوان المپيك پكن از تلويزيون ايران

سينماي ما- رييس شوراي هماهنگي ورزش سازمان صدا‌وسيما و مدير شبكه سه سيما، از احتمال پخش مسابقات بانوان در المپيك پكن از تلويزيون و هم‌چنين مقدمات راه‌اندازي «شبكه‌ي ورزش» خبر داد. علي‌اصغر پورمحمدي گفت: اگر پخش مسابقات بانوان با فرهنگ جامعه‌ي ما تطابق داشته باشد، بتوانيم رقابت‌هاي آنان در المپيك پكن را روي آنتن مي‌فرستيم.
    وي درباره‌ي اقدامات صدا‌وسيما براي پوشش گزارش مسابقات المپيك پكن اظهار كرد: تقريبا دو سال است كه شبكه‌ي سه سيما درگير مباحث مربوط به پوشش مسابقات المپيك است. زماني كه يك كشور به عنوان ميزبان مشخص مي‌شود، فعاليت‌هاي راديويي و تلويزيوني نيز آغاز مي‌شود و كشورهاي متقاضي پوشش اين مسابقات همانند صدا‌وسيما كه جزو اتحاديه‌ي راديويي و تلويزيوني كشورهاي آسيا و اقيانوسيه (ABU) است، جلسات متعددي در كشورهاي ميزبان با ساير كشورها براي بهتر برگزار‌شدن بازي‌ها، برپا مي‌كنند.
    وي در ادامه‌ گفت: براساس تصميم اتخاذ‌شده در شوراي هماهنگي و ورزش صدا‌وسيما براي پوشش المپيك 2008 ، 30 گزارشگر از اين سازمان اعم از راديو، و شبكه‌هاي تلويزيوني چون واحد مركزي خبر، شبكه‌ي خبر، العالم و پرس تي. وي و جام جم به پكن اعزام مي‌شوند.
    پورمحمدي درباره‌ي رشته‌هايي كه تحت پوشش رسانه‌ي ملي قرار مي‌گيرند اظهار كرد: تقريبا هررشته‌اي را كه بتوانيم و قابل پخش باشد را روي آنتن مي‌فرستيم.
    رييس شوراي‌ هماهنگي ورزش سازمان صدا‌وسيما درباره‌ي راه‌اندازي شبكه‌ي تلويزيوني ورزش نيز خبر داد: ما در اين زمينه به آقاي ضرغامي رييس سازمان صدا‌وسيما پيشنهاد داده‌ايم و ايشان با تاسيس شبكه‌ي تلويزيوني ورزش موافقت كرد و دستور داده‌اند تحقق اين امر از جهات مختلف چون فني و مالي بررسي شود.
    پورمحمدي در پايان برضرورت راه‌اندازي شبكه‌ي تلويزيوني ورزش تاكيد و اظهار‌ كرد: با فعال‌شدن نزديك‌ به 50فدراسيون ورزشي و شركت آنان در مسابقات زيادي در داخل و خارج از كشور شبكه‌ي ورزشي در بخش‌هاي گوناگون از جمله پرداختن به بازي‌ها، نقد و تحليل و دركل پوشش همه‌جانبه‌ي رشته‌هاي مختلف ورزشي و كمك به پيشرفت ورزش كشور مي‌تواند عملكرد موثري داشته باشد.

منبع خبر : ايسنا

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •