تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 112 اولاول ... 56789101112131959109 ... آخرآخر
نمايش نتايج 81 به 90 از 1113

نام تاپيک: ✎ کـانـون فـرهـنـگـی آمـوزش (قـلـم‌چـی) || سؤالات متداول در پست اول

داره خودمونی میشه lomon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

10-این نکته طلایی هست و خیلی مهمه:
    الف) رهرو آن نیست، گهي تند و گهي خسته رود-رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود
    ب) کار امروز را به فردا مفکن
    ج)عمروبن لیث :"عبرت گیرید که من آن مردم که بامداد مطبخ مرا هزار و چهارصد شتر میکشیدند و شبانگاهی سگی برداشته است و می برد" = یعنی مغرور نشوید

آقا این نکته دهم شدیدا تایید می شه و واقعا طلایی هستش.....

اونایی که تو کانون هستن بیشتر و بهتر با این مسئله روبرو میشن یعنی هر وقت که کارنامه رو گرفتن می تونن به نمودار پیشرفت تحصیلی نگاه بکنن و ببینن که چه کردن و در چه وضعیتی نسبت به گذشته قرار دارن . باید سهی کنن که نمودارشون عین رشته کوه البرز نباشه! یعنی قله و دره های عمیق توش به وجود نیاد و بیشتر حالا نا همواری داشته باشه و در یه سطح بمونه.....
    البته این که می گم واسه بچه درس خونا هستش که با طراز های خوبی آزمون هاشون رو شروع میکنن و باید سعی کنن تو همون سطح نگهش دارن ولی برای بقیه قضیه فرق داره...

من که می خوام امسال درس رو بد بترکونم و فکر می کنم آزمون های کانون خیلی برام خوب باشه البته آزمونها برای فارغ تحصیل ها خیلی خوبه چون برنامه ای برای درس خوندن ندارن و خیلی وقتشون رو تلف می کنن..

اونایی که می خوان برن قلم چی نظرشون چیه که هر دفعه طرازمون رو اینجا بنویسیم و در مورد درس هایی که مشکل داریم صحبت بشه؟

2. 2 کاربر از lomon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Arsa Persian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    آخر جهنم

13 کنکور نامه

در ادامه باید خدمتون عرض کنم که اگه میخواهید با آزمونهای قلم چی (که خودم در آنها شرکت داشتم-بدون غیبت-3 سال) همراه باشید، چه اونهایی که میرن دوم ، سوم و چه اونهایی که دیر شروع میکنن (یعنی پیش) باید و باید کلاسور ارزیابی و خلاصه برداری رو شروع کنن تا حالا این شد نکته 3 پست قبلی ام اما چون علاقه مند هستم روش کار رو هم یه توضیحی میدم تا بهتر نتیجه بگیرید

از همین امروز شروع می کنیم (فردا دیر است)
    نکته اول: درسی رو که در مدرسه یا آموزشگاه نخوانده اید هرگز خلاصه نکنید چون خلاصه برداری زمانی مفید است که شما بتوانید مطالب غیر ضروری یا مطالب بسیار ساده را حذف کنید که این کار پس از تدریس آن درس برای شما حاصل میگردد
    کتاب های درسی رو برمیدارید یک بار سطر به سطر طبق یک برنامه منظم (مثلا روزی 10 صفحه یا روزی نصف فصل یا ...) میخونید.

درس ریاضی=زیاد روی فارسی نویسی تاکید نکنید( در صورت لزوم برای درک مطلب فقط چند جمله کوتاه بنویسید)-فرمول های کتاب را در جزوه تان وارد کنید حتی آنهایی که خیلی ساده به نظر میرسند (فقط به نظر میرسند اما در جلسه کنکور به یاد نمیرسند)-مثال های کتاب را تک به تک حل کنید، برای حل این مسائل زمان قائل شوید(مثلا 2 دقیقه) مسائلی که بیشتر از این زمان طول کشید، مسائلی که نتوانستید حل کنید و حتی مسائلی که با ابتکار (خودتان) حل کردید وارد جزوه کنید. سراغ منابع کمک آموزشی بروید (نه کتاب های تست)(مثل سبز گاج-قلم چی و ...) نکته ها و فرمول هایی را که از آنها زیاد در مسائل داخل کتاب کمک آموزشی استفاده شده است را وارد جزوه کنید

نکته دوم: تعداد کثیری از فرمول ها وجود دارند که تنها در مسائل دانشگاه آزاد، تالیفی، سراسری قدیم کاربرد دارند و برای افزایش حجم کتاب اینها حذف نشده اند آنها را در جزوه وارد نکنید

درس فیزیک=بر خلاف حسابان روی فارسی نویسی هم حساب کنید-شکل های کتاب را نقاشی کنید (لطفا کپی نکنید چون این مورد بیشتر تاثیر روانشناختی دارد) نترسید زیاد وقتتان تلف نمی شود-بقیه کارها مثل فرمول و نکته مانند ریاضی عمل کنید

درس شیمی=روی فارسی نویسی زیاد کار کنید-در کتاب درسی فرمول کم پیدا می شود شما هم زیاد دنبال فرمول نباشید گاهی اوقات فرمول کار را سخت می کند-در این درس تک تک شکل های کتاب را مطالعه کنید (چون تعداد شکلها زیاد است نه کپی کنید و نه نقاشی) و بقیه مانند دو درس قبل

نکته سوم (نکته طلایی شیمی) : در این درس 80% سوالات بر پایه اشکال کتاب طراحی می شوند از آنها غافل نشوید شما با صرف خواندن متن کتاب شاید بتوانید به 50% سوالات پاسخ دهید(البته اگر بتوانید) بقیه نکات در شکل ها مخفی شده اند

یک مثال: در شیمی پیش دانشگاهی در بخش الکتروشیمی صفحه 103 (البته ممکنه به علت تغییر کتاب 2 و 3 صفحه این و اونور بشه) در تیتری با عنوان سلول های الکترولیتی ، در حاشیه کتاب شکلی هست که دو لوله آزمایش در آن برعکس شده اند. حال اگه سرسری از روی شکل رد نشید می بینید که بالای یکی از لوله ها 2 برابر بیشتر خالی هست (در واقع خالی نیست، فرض کردیم) چون این آزمایش مربوط به الکترولیز آب هست می توان فهمید در لوله سمت راست در همان جای خالی فرضی هیدروژن و در لوله سمت چپ اکسیژن هست (چرا؟) چون فرمول آب این است H2o پس هیدروژن دو برابر اکسيژن. در کنکور میتونن این شکل رو بدن و بگن آزمایش الکترولیز آب هست شما بگید کاتد و آند چیست
    یعنی تیزبین باشید

خلاصه دروس عمومی مستحب هست اما واجب نیست

حال که خلاصه نویسی تمام شد باید شروع کنید به مطالعه دوباره این خلاصه ها، چند بار بخونید و بعله پس مدت ها وقت تست زنی است اول این پست رو بخونید

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    حالا شروع کنید به بررسی تست ها تمام تست های نکته دار، مشکل، غیر قابل حل (البته برای شما!!!) رو وارد جزوه تون کنید بعد تست های آزمون های قلمچی (یا هر آزمون دیگه رو) بررسی کنید تا بتونید در 3 ماه آخر تا کنکور با آرامش فارغ از این جمله که "چجوری اینهمه کتاب رو تموم کنم" بتوانید نه رتبه تک رقمی بلکه رتبه ای رو که لایق تان هست رو کسب کنید (البته اگر لایق رتبه تک رقمی هم باشید کسب می کنید!!!)

هرگونه سوالی باشه در خدمتم
    موفق باشد

4. 6 کاربر از Arsa Persian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Arsa Persian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    آخر جهنم

پيش فرض

در ادامه سخنان Lomon باید بگم که مهم ترین مزیت کارنامه کانون اینه که همون روز آزمون کارنامه ارائه میشه که باعث میشه از جو آزمون بیرون نیایید
    من خودم در آزمونهای مرآت (وابسته به انرژی اتمی) هم شرکت میکردم اما چون کارنامه دو هفته ی بعد میومد اصلا به دردم نمیخورد یا همین آزمون های تعاونی سنجش که جوابش دو هفته بعد میاد
    مزیت دیگه ی آزمون های قلم چی پاسخنامه تشریحی آزمون هست که تعداد زیادی نکته ی بدردبخور توش هست اما تعاونی سنجش یه ورق روزنامه میده دستت که جوابش اینجوریه:

211)الف - چون گزینه ی جواب سوال با گزینه ی الف مطابقت دارد لذا گزینه الف درست هست !!!!

6. 2 کاربر از Arsa Persian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه hiwas's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

چرا کارنامه اینترنتی تراز نداره؟
    کسی نبود جواب منو بده؟

داره خودمونی میشه lomon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

رفیق فکر نکنم کسی بدونه که چرا ....

خوب شما مگه پشتیبان نداری؟ می تونی ازش بپرسی یا زنگ بزن کانون ازشون سوال کن...

آخر فروم باز MORINIO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ESF

پيش فرض

تراز داره الان من رفتم دیدم!

اگه نباشه جاش خالی می مونه hiwas's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

رفیق فکر نکنم کسی بدونه که چرا ....

خوب شما مگه پشتیبان نداری؟ می تونی ازش بپرسی یا زنگ بزن کانون ازشون سوال کن...
    کارنامه رو که گرفتم .منظورم این بود که فقط مال من اینطوری؟بقیه چطور؟
    فک کنم فقط مال من اینطوریه!!!!!! (البته تراز کل)

پروفشنال soheilsmart's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴

پيش فرض

علاوه بر اینترنت
    کارنامه رو میتونید از طریق تلفن بگیرید

شماره:88978621-021
    فقط شمارندتون لازمه!

رتبه و تراز عمومی ، اختصاصی و کل رو میگه!
    Last edited by soheilsmart; 22-08-2008 at 19:33.

پروفشنال soheilsmart's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴

پيش فرض

اشتباه ارسال شد!
    لطفا پاک بشه!

پروفشنال pooyahacker's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    TehraN

پيش فرض

اشتباه ارسال شد!
    لطفا پاک بشه!
    پاک نمیشه منم یه پستمو گفتم پاک کنن ، پاک نکردن بگی پاک کنن ، پاک نمیکنن حالا خوبه پاک کنن چی شد !

ولش ، سهیل جواب بده دیگه پروفایل رو
    Last edited by pooyahacker; 22-08-2008 at 20:13.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •