تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1016 از 1129 اولاول ... 165169169661006101210131014101510161017101810191020102610661116 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,151 به 10,160 از 11285

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

کاربر فعال خودروهای آمریکائی hamid-r-s's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014
    محل سكونت
    ایلام.درخدمتیم

پيش فرض

فیلترهای روغن بایستی شیر یکطرفه داشته باشند تا روغن داخل فیلتر به کارتل بر نگرده، اگه شیر یکطرفه نداشته باشند یا شیر خوب کار نکته، فیلتر خالی میشه در نتیجه هنگام اسارت زدن زمانی طول میکشه تا فیلتر دوباره پر بشه به این خاطر چراغ دیر خاموش میشه

2. 4 کاربر از hamid-r-s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه usa302's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

سلام خدمت دوستان.
    دوستان بعد از تعمیرات ماشینم تک استارت روشن نمیشه حتما باید دو تا سه تا استارت بخوره و همینطور باید حتما پام رو گاز باشه تا که روشن شه. تایم سوپاپ چند مرحله انجام شده صدایی از سوپاپها نمیاد کاربراتور هم سرویس شده
    با تشکر

4. 2 کاربر از usa302 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام خدمت دوستان.
    دوستان بعد از تعمیرات ماشینم تک استارت روشن نمیشه حتما باید دو تا سه تا استارت بخوره و همینطور باید حتما پام رو گاز باشه تا که روشن شه. تایم سوپاپ چند مرحله انجام شده صدایی از سوپاپها نمیاد کاربراتور هم سرویس شده
    با تشکر

با توجه به توضیحاتی که دادید، چند دلیل ممکنه وجود داشته باشه اما در شروع تصور من اینه که تنظیم دور آرام کاربراتور بر روی ماشین انجام نشده، یا احتمالا صحیح انجام نشده.
    برای این کار موتور را روشن کنید و بگذارید کمی گرم بشه، سپس دو پیچ تنظیم سوخت دور آرام را که در کفه کاربراتور و به سمت جلوی ماشین نصب شده، بصورت آرام و نوبتی کمی باز کنید.

باز کردن پیچها باید آرام و به نوبت انجام بشه و این کار را تا زمانی که موتور بدون نیاز به نگه داشتن پدال گاز روشن باشه، انجام بدید.
    وقتی که موتور خوب گرم شد و به دمای کار معمول رسید و موتور هم بدون فشار پدال گاز خاموش نشد، دوباره به نوبت شروع به بستن پیچها بکنید ، به این صورت که در ابتدا یکی از پیچها ( مثلا سمت راست) را خیلی آرام ببندید و همزمان به نحوه کار کرد موتور و صدای آن هم به دقت توجه کنید.

به محض اینکه موتور شروع به لرزش کرد، دست نگهدارید و دیگه پیچ را سفت نکنید، و در عوض بازهم بصورت خیلی آرام و با دقت شروع به باز کردن پیچ بکنید تا لرزش و بد کار کردن موتور رفع بشه.

این کار را برای هر دو پیچ و به نوبت انجام بدید تا مقدار سوخت دور آرام برای سیلندرهای سمت چپ و راست کاملا تنظیم بشه.
    شاید لازم باشه چندین بار و در طی شرایط مختلف این کار را انجام بدید تا بهترین تنظیم و دقیق ترین حالت را پیدا کنید.
    این کار را انجام بدید و اگر مشکل حل نشد سراغ موارد دیگه خواهیم رفت.

6. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال خودروهای آمریکائی kcnc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

جناب camaro lt می خواستم واشر منیفولد را تعویض کنم چه نکاتی را باید رعایت بکنم و کدام قسمتها را باید از لحاظ سالم بودن چک کنم. با تشکر فراوان

8. این کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

جناب camaro lt می خواستم واشر منیفولد را تعویض کنم چه نکاتی را باید رعایت بکنم و کدام قسمتها را باید از لحاظ سالم بودن چک کنم. با تشکر فراوان
    وقتی کاملا سرد بود، شروع به باز کردن کنید و اول از همه کاربراتور و بعد گلویی را باز کنید تا منیفولد کاملا از گلویی جدا باشه و در ادامه قبل از باز کردن از هر پیچ عکس بگیرید ( جهت داشتن تصاویر مراحل انجام کار و یک آرشیو )
    از پیچهای وسط شروع کنید و در نهایت به لبه ها برسید و برای بستن از همین روش استفاده کنید ( پیچهای وسط در ابتدا و کناره ها در آخر سفت شوند)

هر دو سمت سرسیلندر و منیفولد را که محل نشستن واشر هست، کاملا تمیز و عاری از باقیمانده واشر قبلی باشه، و البته با دقت دنبال ترک و شکستگی های احتمالی باشد که فکر نمیکنم در ماشین شما وجود داشته باشه چون احتمالا موقع روشن بودن صدای ناهنجای میداد یات موتور بد کار میکرده (بخاطر مکیده شدن هوا)

احیانا مشکلی پیش آمده؟

10. 3 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال خودروهای آمریکائی kcnc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

ممنونم مثل همیشه از تجربیات ارزشمندتون استفاده کردیم ، یکی از پیچهای منیفولد (آخری از سمت اتاق ) حدود سه دور شل شده بود سفتش کردم امیدوارم که منیفولد تاب برنداشته باشه
    با وجود اینکه کارب سرویس شده ، ساسات تنظیم ، شمعها نو ، دلکو و سوپاپ ها با روشی که در پستهای قبلی فرمودید تنظیم شدن ، فیلتر بنزین و هوا تعویض شدن ،کویل و فیوز مربوطه را که قبلا خریده بودم تعویض کردم
    مشکل هنگام روشن شدن هست وقتی که استارت میزنم حدود یک دقیقه تک کار میکنه همراه با لرزش بعد از گرم شدن درست میشه ( اما وقتی که پام روی پدال گاز هست و دور موتور بالاست تک کار نمیکنه ) مشکل بعدی در سربالایی ها کم میاره
    بفکر ساختن قطعه ای هستم که بجای شمع بسته بشه تا تست نشت یابی کنم به نظر شما فشار باد تلمبه برای این تست جواب میده یا حتما باید از کمپرسور استفاده کنم؟ با تشکر
    Last edited by kcnc; 19-06-2018 at 21:46.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

ممنونم مثل همیشه از تجربیات ارزشمندتون استفاده کردیم ، یکی از پیچهای منیفولد (آخری از سمت اتاق ) حدود سه دور شل شده بود سفتش کردم امیدوارم که منیفولد تاب برنداشته باشه
    با وجود اینکه کارب سرویس شده ، ساسات تنظیم ، شمعها نو ، دلکو و سوپاپ ها با روشی که در پستهای قبلی فرمودید تنظیم شدن ، فیلتر بنزین و هوا تعویض شدن ،کویل و فیوز مربوطه را که قبلا خریده بودم تعویض کردم
    مشکل هنگام روشن شدن هست وقتی که استارت میزنم حدود یک دقیقه تک کار میکنه همراه با لرزش بعد از گرم شدن درست میشه ( اما وقتی که پام روی پدال گاز هست و دور موتور بالاست تک کار نمیکنه ) مشکل بعدی در سربالایی ها کم میاره
    بفکر ساختن قطعه ای هستم که بجای شمع بسته بشه تا تست نشت یابی کنم به نظر شما فشار باد تلمبه برای این تست جواب میده یا حتما باید از کمپرسور استفاده کنم؟ با تشکر
    بهتره اول ببینین کدام سیلندر احتمالا خوب کار نمیکنه؟ با در آوردن وایر شمع هر سیلندر بصورت نوبتی و موقع روشن بودن موتور و توجه به تغییرات ( لرزش، صدا ) میشه متوجه ایراد سیلندر مورد نظر شد. بعد از پیدا کردن سیلندر مشکلدار، بطور موقت شمع همان سیلندر و در ادامه وایر شمع مربوطه را با یکی دیگه از سیلندرها تعویض کنید تا ببینین آیا تغییری بوجود میاد؟ چون ممکنه ایراد از شمع یا وایر شمع باشه.

در ادامه با آزمایشات دیگه وضعیت سوپاپ و تایم و..را بررسی میکنیم و البته شل بود پیچهای مانیفولد و نشت و مکش هوا هم میتونه باعث بد کار کردن موتور باشه و سابقه این قضیه هم زیاد بوده.

از بخش انتهایی و فلزی یک شمع کهنه هم میشه برای اتصال لوله هوا به سیلندر استفاده کرد و کافیه تکه ای لوله مناسب برای اتصال لوله هوا به بخشی که قبل چینی عایق وجود داشته، جوش بدید.

باد تلمبه ( دستی ) یا برقی و یا کمپرسور هوا تفاوتی نمیکنه و صرفا یک فشار هوا در حد معمولی برای نشت یابی کافیه. صدای هوا در اگزوز نشانه مشکل سوپاپ دود و در دهانه کاربراتور نشانه مشکل سوپاپ هوا هست و اگر در کارتل باشه ( خروج هوا از درب روغن موتور ) یعنی مشکل در رینگهای پیستون.

تصور من بیشتر ایراد در آب بندی منیفولد و واشر آن هست تا موارد دیگه.

13. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه usa302's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

سلام خدمت دوستان و اقا علی
    همون کاریو که فرمودید انجام دادم ولی نتیجه نداد بازم کاربراتور رو سروبس کردم فایده نداشت
    شمع و وایر هم ازمایش کردم به این صورت که در شب روی ماشبن چادر کشیدم رفتم زیر و با استارت و روشن کردن موتور متوجه جرقه ای نشدم که نشان از برق دزدی باشه شمع ها رو نو انداختم AC.
    به نظرم شاید هنوز موتور اب بندی نشده باتوجه به نو شدن سوپاپها.الان بعد از استارت اول با یه نیم استارت روشن میشه با تشکر

15. 4 کاربر از usa302 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه SaEiD_MaFiA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    بهبهان

پيش فرض

سلام دوستان حال شما خوبه؟
    من تازه وارد هستم و مطلبی که میخواستم رو متاسفانه هرچی گشتم به اون صورتی که میخواستم پیدا نکردم پس میپرسم البته با پیش توضیح:

یک دستگاه شورولت کاپریس 1981 با موتور 350 و گیرباکس 350 داشتم که به دلیل یک سهل انگاری پوسته گیرباکس شکست و الان دو راه دارم
    یکی اینکه همون گیرباکس 350 رو مجدد خریداری کنم و استفاده کنم و دوم اینکه از گیرباکس 700 اووردرایو استفاده کنم (همون کاری که از روز اول خرید خودرو قصدش رو داشتم).
    ترجیه میدم از گیرباکس 700 استفاده کنم ولی
    میخوام معایب گیرباکس 700 رو بدونم و اینکه تفاوتش با گیرباکس 350 دقیقا در چه چیزهایی هستش و بازهم تاکید میکنم معایب این جعبه دنده چیه؟
    مرسی

17. 3 کاربر از SaEiD_MaFiA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام خدمت دوستان و اقا علی
    همون کاریو که فرمودید انجام دادم ولی نتیجه نداد بازم کاربراتور رو سروبس کردم فایده نداشت
    شمع و وایر هم ازمایش کردم به این صورت که در شب روی ماشبن چادر کشیدم رفتم زیر و با استارت و روشن کردن موتور متوجه جرقه ای نشدم که نشان از برق دزدی باشه شمع ها رو نو انداختم AC.
    به نظرم شاید هنوز موتور اب بندی نشده باتوجه به نو شدن سوپاپها.الان بعد از استارت اول با یه نیم استارت روشن میشه با تشکر
    اگر مشکل از کارب نباشه پس ممکنه مشکلاتی مثل تنظیم نبودن تایمینگ و دلکو باشه ( که قبلا توضیح دادید چندین بار تنظیم شده) و در ادامه ضعیف بودن پمپ بنزین که برای دور کم و استارت زدن بنزین کافی نمیرسه و همچنین احتمالا مکش هوا از جایی که باعث اختلال در مقدار ورودی هوا از سمت دهانه کارب بشه.

موقعی که ماشین گرم هست، شتاب و کشش در چه وضعیتی قرار داره؟ احیانا صدای مکش هوا یا شبیه زوزه مانند در کار نیست؟ موتور بدون لرزش کار میکنه؟

سلام دوستان حال شما خوبه؟
    من تازه وارد هستم و مطلبی که میخواستم رو متاسفانه هرچی گشتم به اون صورتی که میخواستم پیدا نکردم پس میپرسم البته با پیش توضیح:

یک دستگاه شورولت کاپریس 1981 با موتور 350 و گیرباکس 350 داشتم که به دلیل یک سهل انگاری پوسته گیرباکس شکست و الان دو راه دارم
    یکی اینکه همون گیرباکس 350 رو مجدد خریداری کنم و استفاده کنم و دوم اینکه از گیرباکس 700 اووردرایو استفاده کنم (همون کاری که از روز اول خرید خودرو قصدش رو داشتم).
    ترجیه میدم از گیرباکس 700 استفاده کنم ولی
    میخوام معایب گیرباکس 700 رو بدونم و اینکه تفاوتش با گیرباکس 350 دقیقا در چه چیزهایی هستش و بازهم تاکید میکنم معایب این جعبه دنده چیه؟
    مرسی

دوست گرامی SaEiD_MaFiA
    به کلوپ خودروهای آمریکایی خوش آمدید

بخاطر تعداد کم گیربکسهای سری 700 در خودروهای آمریکایی موجود در ایران ( منظور خودروهای دهه های گذشته و کلاسیک) ، توضیحات و مقالات زیادی در این مورد وجود نداره و بیشتر تجربه های شخصی جسته و گریخته و متفرقه هست که تا حدی از چند و چون و نحوه کار کرد این مدل گیربکسهای اتوماتیک ، اطلاعاتی به ما میرساند.

کاری که قصد دارید انجام بدید بسیار جالب و قابل توجه هست چون حقیقتا تا الان من صرفا تعریف کارکرد این گیربکسها، بخصوص وضعیت اوردرایو آنها را شنیدم و چند بار هم شانس داشتم و با تعدادی کاپریس که 700 سالم داشتن رانندگی کردم، اما تجربه ای در مورد نحوه نصب بر روی این مدلهای پایینتر نداشتم و ندیدم و بر این اساس کاری که شما انجام بدید ( و البته اگر تصاویر و شرح کامل از همه ریزه کاریها و زیر و بم و کل قضایا را هم در این کلوپ منتشر کنید) ، یکی از مطالب بسیار مفید و دست اول در این باره خواهد بود.

احتمالا نکات مثبت این مدل گیربکس را میدانید و البته دانستن نکته منفی هم لازمه کار هست تا تصمیم بهتری گرفته بشه.
    همانطور که گفتم تجربه کاملی در این مورد ندارم اما با توجه به مواردی که جسته و گریخته در سالهای پیش دیدم، معمولا اگر این مدل گیربکسها خراب بشه، هزینه های تعمیر آنها به مراتب بیشتر از نمونه های 350 هست چون قطعات و لوازم این مدل کمتر پیدا میشه و قیمت بالایی هم داره و در ادامه تجربه تعمیرکارها روی این مدل کمتر هست و بنابراین ممکنه امکان تعمیر و اورهال خوبی بر روی آنها نداشته باشند.

فعلا من همین دو مورد را میتونم بگم، و امیدوارم از دوستان کسی باشه و مطلبی اضافه کنه، ولی تصور میکنم ارزش انجام دادن را داشته باشه ، ولی به این شرط که گیربکس سالمی پیدا کنید و قبل از هر چیز زیر و بم کار را بسنجید و اگر تعمیرکار متبحری در این مورد سراغ دارید حتما با آن مشورت کنید.

قبلا سلسله مقالاتی دنباله دار که از روی مقاله منتشر شده توسط یکی از همقطاران آمریکایی در رابطه با نصب و راه اندازی گیربکس 700 بر روی جمس سابربن انجام شده بود، در کلوپ منتشر کردم که شاید تا حدی نکاتی در این مورد را برای شما ( چه مثبت یا منفی) روشن بکنه. اگر مایل بودید مطالعه کنید .
    بخش اول از اینجا شروع میشه و در صفحات بعدی به ترتیب ادامه داره:

http://forum.p30world.com/showthread.php?t=233551&page=799

امیدوارم اگر قصد انجام کار را داشتید، مطالب را بطور کامل و با تصاویر در کلوپ منتشر کنید و من و بقیه اعضاء را هم در این تجربه حالب شریک کنید.

موفق باشید

19. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 4 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 4 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •