تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1054 از 1129 اولاول ... 545549541004104410501051105210531054105510561057105810641104 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,531 به 10,540 از 11285

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

روشی که بیان کردید بسیار عالی به نظر میرسه . اگر عملی بشه که با شناختی که از شما دارم اطمینانم دارم میشه هم کولر خیلی تقویت میشه و هم احتمالا بخاری بهتری خواهیم داشت.

2. 5 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2019

پيش فرض

کولر ما شین من یه مشکلی که داره لوله قبل از اینکه مخزن کندانسور خنک بشه یخ میزنه باز کردم اسپکشن رو هم عوض کردم باد گرفتم باد راحت رد میشه با فشار ولی وقتی گاز میزنم گاز گیر میکنه

4. این کاربر از mahbod-nova بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2019

پيش فرض

سلام من واقعا خسته شدم اگه کسی کولر ساز ماهر امریکایی تو تهران سراغ داره ممنون میشم به من اطلاع بده

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

کولر ما شین من یه مشکلی که داره لوله قبل از اینکه مخزن کندانسور خنک بشه یخ میزنه باز کردم اسپکشن رو هم عوض کردم باد گرفتم باد راحت رد میشه با فشار ولی وقتی گاز میزنم گاز گیر میکنه
    سلام من واقعا خسته شدم اگه کسی کولر ساز ماهر امریکایی تو تهران سراغ داره ممنون میشم به من اطلاع بده

اجازه بدید از اول شروع کنیم:

کندانسور "CONDENSER" به معنای چگالی دهنده، قطعه ای که چگالی یک مایع را بیشتر میکند است و در سیستم های خنک کننده مانند کولر، برای تبدیل گاز خنک کننده از حالت بخار به مایع استفاده میشود. این قطعه به شکل یک رادیاتور در بخش جلو اتومبیل و عمدتا جلوتر از رادیاتور موتور قرار گرفته و در زمان کار کردن کولر بشدت داغ میشه.

بخشی که مد نظر شما است، اواپراتور " EVAPORATOR " نام دارد به معنای تبخیر کننده و وظیفه آن تبخیر کردن مایع خنک کننده کولر برای ایجاد سرما است ( با کمک اسپکشن والو یا شیر انبساط) ،و مخزنی که اشاره کردید، یک درایر " DRYER" به معنای خشک کن نام دارد و برای گرفتن رطوبت موجود در مدار و گاز خنک کننده استفاده میشود.

مطمئن باشید چیزی به نام گیر کردن گاز وجود ندارد و اگر چنین اتفاقی رخ بده، قبل از هر چیز یا کولر از کار میافتد( کمپرسور جام کرده و دیگه قابل حرکت نیست) و البته باعث ترکیدن لوله ها و بعضا کندانسور و یا اواپراتور خواهد شد! پس مطمئن باشید مسئله ای به نام گیر کردن گاز در اتومبیل شما وجود نداره.

قطعه درایر یا همان خشک کن بعد از اواپراتور قرار گرفته، یعنی گاز در ابتدا وارد اواپراتور شده و بعد از آن به درایر میرسه و بخاطر همین ، درایر همیشه سرد هست، و این طبیعیه که لوله ورودی به اواپراتور( بخشی که بعد از اسپکشن والو قرار گرفته) خنکتر از درایر باشه.

حالا بعد از این توضیحات، سوال اصلی اینه که مشکل کولر اتومبیل شما چیه؟

پرتاب کم باد؟ مشکل از طراحی بد کولر هست که بارها توضیح دادم و احتمالا برنامه ای که در پست قبلی دیدی، انجام بشه در مقدار پرتاب باد و خنک کنندگی تاثیر زیادی خواهد داشت.

یخ زدن بخشهای مختلف کولر، مثل اواپراتور؟ این مشکل بخاطر اینه که کولر در دمایی کار میکنه( منظور دمای محیط) که باعث میشه خنک کنندگی خیلی بهتری داشته باشه و سریعتر خنک بشه( مثلا در دماهای زیر 30 درجه) و بواسطه ایجاد سرمای بیش از حد که در اثر کارکرد مداوم کمپرسور هست، اواپراتور یخ میزنه، و برای جلوگیری از این مشکل ، باید ترموستات کولر حتما در مدار باشه و کار بکنه.
    آیا ترموستات متصل هست؟
    کار میکنه؟
    ترموستات کولر اتومبیلهای ما بر روی بدنه یونیت کولر سوار شده و یک سوکت دوتایی به آن متصل هست و لوله ای که حاوی جیوه ( یا اتر) و به لوله اواپراتور متصل شده.
    این بخش را مطالعه کنید تا اطلاعات بهتری داشته باشید.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    بعد از بررسی های که کردید، مشکل اصلی را بفرمایید تا من و بقیه دوستان در حد امکان راهنمایی کنیم

7. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال خودروهای آمریکائی kcnc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

نظر دوستان در مورد لاستیک 205/65/14چیه بعضی از لاسیک فروشها این سایز رو به جای205/75/14 توصیه می کنن . با تشکر

9. 4 کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2019

پيش فرض

سلام ترموستات کار میکنه قبلا دارایر خنک میشد من شک دارم اسپکشن والف رو اشتباه جا زدم الان اصلا درایر خنک نمیشه در ضمن من کمپرسور رو عوض کردم کولر ساز گفت شانس اوردی چون ایم مدل که انداختی یه سوپاپ توش دار که وقتی فشار بالا بره باز میشه و گاز رو تو مدار میچرخونه در ضمن باد کولر خیلی کم خنکه اسپکشن والف رو به کدام سمت باید داخل لوله گذاشت؟
    من از سمت لوله بلند تره گذاشتم که فکر میکنم اشتباه بوده فردا دارم میرم گاز رو بکشم و دوباره سیستم رو بشورم و چک کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

11. 3 کاربر از mahbod-nova بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2019

پيش فرض

ترموستات کار میکنه کمپرسور هم اتومات میکنه اینم بگم وقتی کولر رو خاموش میکنم یه صدای فس میاد که انگار گاز داره از یه جایی خارج میشه اول زیر درایر یخ میزد ولی وقتی گاز رو کشیدم و باز کردم دیدم کلی روغن توش جمع شده خالی کردم با ازت شستم باد گرفتم از اسپکشن با خوب رد نمیشد موقع باز کردن اسپکشن خود شد و برخی از قطعات بیرون نیومد هر چقدر هم باد گرفتم چیزی بیرون نیومد باد ولی خیلی راحت و بدون هیچ مشکلی بیرون میومد من هم اسپکشن رو جا زدم ولی الان قبل از اسپکشن لوله یخ میزنه و بعد از اون لوله گرمه در ضمن خروجی گاز خنک کمپرسور هم گرم شده از راهنماییت ممنونم راستی اگه موتور فن رو از داخل گلگیر باز کنم میشه با یه موتور قوی تر عوضش کرد چون من اصلا از سمت راننده باد ندارمفقط از وسط باد میاد با پرتاب ۳۰ الی ۴۰ سانت

13. 3 کاربر از mahbod-nova بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

نظر دوستان در مورد لاستیک 205/65/14چیه بعضی از لاسیک فروشها این سایز رو به جای205/75/14 توصیه می کنن . با تشکر
    چند بار زیر تعدادی بیوک و نوا دیدم، حتی نمونه های کوچکتر که برای پژو 405 استفاده میشه ،
    ظاهرا سایز استاندارد و مناسب در حد و حدود 205/75/14 باید باشه چون در جستجوهایی که داشتم انواع سایزهای از 195 ( پهنای تایر) تا 215 ( در سایز رینگهای 15 اینچ) استفاده شده، اما اینکه چه میزان در دقت کیلومتر شمار تاثیر داشته، صحبتی نشده بود و فکر میکنم تاثیر آنقدر نبوده که مشکل ساز باشه و یا شاید تمهیداتی برای رفع این ایراد انجام داده باشند.
    سایز 205/75/14 که روی بیشتر مدلها استفاده میشه، تا جایی که من تجربه داشتم بهترین کارایی را نشان داده و چند بار هم با سرعت سنج خودروهای دیگه مقایسه کردم و متوجه شدم تفاوتی وجود نداره، به این صورت که خودرو پراید با رینگ و لاستیک استاندارد خودش در سرعت 80 کیلومتر حرکت میکرد و من هم با همان سرعت پشت سرش و کیلومتر شمار من هم 80 نشان میداد.
    حالا این قضیه به کنار، باید در مورد کیفیت و قیمت و موارد اینچنینی هم دقت کنید که برای ما در شرایط فعلی خیلی مهم بحساب میاد.
    مورد دیگه که به نظر من تاثیر زیادی داره، کوچک بودن بیش از حد سایز تایر، علاوه بر ایرادات جانبی، در ظاهر ماشین هم تاثیر منفی داره.

سلام ترموستات کار میکنه قبلا دارایر خنک میشد من شک دارم اسپکشن والف رو اشتباه جا زدم الان اصلا درایر خنک نمیشه در ضمن من کمپرسور رو عوض کردم کولر ساز گفت شانس اوردی چون ایم مدل که انداختی یه سوپاپ توش دار که وقتی فشار بالا بره باز میشه و گاز رو تو مدار میچرخونه در ضمن باد کولر خیلی کم خنکه اسپکشن والف رو به کدام سمت باید داخل لوله گذاشت؟
    من از سمت لوله بلند تره گذاشتم که فکر میکنم اشتباه بوده فردا دارم میرم گاز رو بکشم و دوباره سیستم رو بشورم و چک کنم ممنون میشم راهنماییم کنید
    ترموستات کار میکنه کمپرسور هم اتومات میکنه اینم بگم وقتی کولر رو خاموش میکنم یه صدای فس میاد که انگار گاز داره از یه جایی خارج میشه اول زیر درایر یخ میزد ولی وقتی گاز رو کشیدم و باز کردم دیدم کلی روغن توش جمع شده خالی کردم با ازت شستم باد گرفتم از اسپکشن با خوب رد نمیشد موقع باز کردن اسپکشن خود شد و برخی از قطعات بیرون نیومد هر چقدر هم باد گرفتم چیزی بیرون نیومد باد ولی خیلی راحت و بدون هیچ مشکلی بیرون میومد من هم اسپکشن رو جا زدم ولی الان قبل از اسپکشن لوله یخ میزنه و بعد از اون لوله گرمه در ضمن خروجی گاز خنک کمپرسور هم گرم شده از راهنماییت ممنونم راستی اگه موتور فن رو از داخل گلگیر باز کنم میشه با یه موتور قوی تر عوضش کرد چون من اصلا از سمت راننده باد ندارمفقط از وسط باد میاد با پرتاب ۳۰ الی ۴۰ سانت

مواردی که توضیح دادید، هر کدام بحث مفصلی داره، اما قبل از هر چیز چند سوال:

کمپرسور فعلی که سوار کردید، دقیقا چه مارک و مدلی است؟

گاز مورد استفاده از چه نوعی بود؟

آیا روغن باقیمانده از گاز اولیه و استاندارد را کامل تخلیه کردید؟

آیا قبل از تزریق گاز جدید، روغن مناسب با همان گاز را به مقدار لازم در مدار تزریق کردید؟

دقیقا چه مقدار گاز به مدار تزریق شد؟

دمای هوای محیط هنگام تزریق گاز چقدر بود؟

این موارد تاثیر گذار هست بخصوص روغن و نوع گاز

صدایی که موقع خاموش کردن کولر میشنوید، طبیعی است و در ماشین من هم به همین شکل هست و در نمونه های قبلی که هم خودم و هم دوستان داشتن ، همین صدای برگشت گاز در زمان خاموش کردن کولر شنیده میشد.
    اسپکشن والو در واقع یکجور فیلتر مدادی است که لوله باریکی در وسط داره و گاز ( یا در واقع مایعی که توسط کمپرسور بسیار فشرده شده)با سرعت زیاد از یک سمت وارد و از سمت دیگه خارج میشه( به سمت اواپراتور) و مایع تبدیل به بخار در لوله های اواپراتور گردش کرده و باعث ایجاد برودت میشه، و از آنجایی که من دیدم، پیچیدگی آنچنانی مثل اسپکشن والو خودروهای دیگه( مثل پراید یا شیر انبساط پژو) نداره.

نصب فن قویتر تا حدی میتونه پرتاب باد بیشتر بوجود بیاره اما همانطور که قبلا گفتم، ایراد طراحی باعث شده که امکان بیشتر کردن قدرت پرتاب باد بسیار کم باشه مگر اینکه یک فن مناسب با ابعاد قابل نصب در محل مورد نظر پیدا کنید و نصب بشه ( من هرچقدر جستجو کردم پیدا نشد و نهایتا به همان مدل استاندارد بسنده کردم).

15. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال خودروهای آمریکائی kcnc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Last edited by kcnc; 30-06-2019 at 20:57.

17. 4 کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

بازهم همان مشکل همیشگی و متداول:

خراب شدن واشر لاستیکی آب بندی مابین پمپ ترمز و بوستر، که باعث هوا کشیدن و بد کار کردن موتور شده و همچنین ضعیف شدن بوستر ترمز و در نهایت ضعف ترمز گیری را به همراه داره.

باز کردن دو مهره نگهدارنده پمپ بر روی بوستر. ( نیازی به باز کردن لوله های متصل به پمپ ترمز نیست)

خارج کردن واشر فرسوده

واشر جدید از نوع استکانی ، قبل از سوار کردن، محل نصب را تمیز و واشر را کمی آغشته به مایع ظرفشویی یا روغن خوراکی میکنم تا راحت سوار شود

و در نهایت سوار کردن پمپ و بستن مهره ها

بطور متوسط سالی 1.5 بار این مسئله رخ میده و همه نوع لاستیک موجود در بازار را آزمایش کردم و نتیجه همیشه یکجور بوده و بعد از مدت زمان تقریبا مشخصی، فرسوده شده و باید تعویض بشه.
    شاید یکی از مشکلات، دمای هوای زیاد منطقه باشه که باعث فرسودگی زودتر لاستیک میشه.

تجربه شما همقطاران در این مورد چیه؟

19. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 4 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 4 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •