تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 995 از 1129 اولاول ... 495895945985991992993994995996997998999100510451095 ... آخرآخر
نمايش نتايج 9,941 به 9,950 از 11285

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

با توجه به توضیحات شما، به نظر میرسه اتصالات مشکلی داشته باشه و منفی یا مثبت محکمی به فشنگی وصل نباشه. چون وقتی روی ماشین کار بکنه، پس در یک مدار بسیار ساده دستی هم باید کار بکنه.

اول ببینید لامپ بدون وجود فشنگی در مسیر برق منفی، روشن میشه؟ ( مثل یک تست لامپ معمولی) اگر بله، این دفعه با فشنگی آزمایش کنید ( یکبار در مسیر برق منفی و یک بار هم برق مثبت) و ببینید تغییری بوجود میاد؟

روی ماشین خودم این آزمایش را کردم و در هر دو حالت روشن میشد، البته فشنگی که الان روی ماشین نصب شده را خارج از مدار ماشین، و بصورت دستی آزمایش نکردم چون برای این کار باید فشنگی را از روی سرسیلندر باز بکنم و نیاز به یک آچار رینگ سایز 24 هست که متاسفانه ندارم و باید یکی بگیرم.

اگر سوئیچ را تا آخر بچرخانید،( تا آخرین حدی که جای چرخش داره) چراخ اخطار آب روشن میشه و اگر کمی به عقب برگرده، چراغ خاموش میشه. اینهم یکی از روشهای آزمایش برای سالم بودن لامپ اخطار آب داخل پانل هست.

2. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

مقایسه فن AC شورلت و نیسان پاترول

زمانی که قصد داشتم قدرت دمیدن هوای فن AC بیشتر بکنم، چند نفری توصیه کردن که از فن نیسان پاترول استفاده بکنم. که پرتاب فوق العاده بالایی داره و بخوبی روی شورلت جواب میده.
    من تابحال این نمونه را از نزدیک ندیده بودم و کمی هم جستجو کردم تا ببینم دقیقا چه مقدار کارایی داره؟ اما متاسفانه پیدا نشد و ظاهرا قیمت نمونه های سالم ژاپنی هم اگر وجود داشته باشه خیلی زیاده.

چند روز قبل بطور اتفاقی پیش یکی از دوستان این نمونه فن نیسان پاترول را دیدم و برای آزمایش قرض گرفتم.
    در ابتدا با دیدن ظاهر فن حدس زدم برخلاف چیزهایی که قبلا شنیده بودم، این فن نباید قدرت چندانی داشته باشه چون ابعاد موتور فن بسیار کمتر از نمونه های استاندارد شورلت بود و شاید تنها هماهنگی، تشابه نسبی ساختار سینی و قطر آن با مدل شورلت بوده که تا حدی سوار کردن این نمونه را روی شورلت ساده تر میکنه.

همانطور که در تصاویر بعدی میبینید، ابعاد موتور نیسان پاترول به مراتب کوچکتر از شورلت هست
    سمت راست شورلت، سمت چپ نیسان پاترول

سمت چپ شورلت، سمت راست نیسان پاترول

موتورها بدون پروانه. چپ شورلت، راست نیسان پاترول

قطر و ارتفاع پروانه نیسان پاترول هم مقداری کمتر از نمونه شورلت بود،
    سمت راست شورلت، سمت چپ نیسان پاترول.

زمانی که برق مستقیم به فن نیسان پاترول وصل کردم، سرعت چرخش بسیار کم بود، در حدی که نهایتا به اندازه دور کم شورلت هوا میدمید در حالیکه سرعت چرخش فن شورلت حداقل بیشتر از 10 برابر نیسان پاترول بود و به هیچ وجه قابل مقایسه با هم نبودند.

از طرفی امکان تعویض پروانه این دو مدل وجود نداشت چون شکل و اندازه شافت موتورها متفاوت بود.
    با توجه به چیزی که دیدم، توان فن AC نیسان پاترول به هیچ وجه به اندازه شورلت نیست، و بلکه به مراتب کمتر هست، و با توجه به اینکه فن شورلت مورد آزمایش مربوط به نوا خودم بود که از نظر من هنوز سرعت کمی داره و یک فن شورلت دیگه با سرعت چرخش بیشتر و توان بالاتر بجای آن روی ماشین نصب کردم.

توان پایین فن پاترول تا حدی قابل پیش بینی هست چون این فن داخل اتاق و زیر داشبورد نصب میشه و مسافت بسیار کمتر مسیر عبور هوا از کانالها ، نیاز به توان آنچنان بالای فن را نداره.

دوستان اگر تجربه ای در این مورد دارید حتما بنویسید.

4. 7 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

بحث صیانت از خودروهای تاریخی

بحث حفاظت از خودروهای کلاسیک کشورمان سال‌هاست که به یکی از خبرهای مربوط به حوزه خودروهای کلاسیک شده است و هر از چندی برنامه‌هایی برای بهبود وضعیت این خودروها و رفع مواردی همانند منع قانونی تردد خودروهای پلاک قدیم توسط ارگان‌های ذیربط عنوان می‌شود. سال‌ها پیش کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از پلاک تاریخی رونمایی کرد؛ پلاکی که هرگز توسط نهادهای قانونی کشور به عنوان یک پلاک رسمی شناخته نشد و عملا این طرح کانون راه به جایی نبرد. علاوه بر این طرحی تحت عنوان شناسنامه تاریخی نیز مطرح شد که پس از مدتی خبرها در مورد آن فروکش کرد. در جبهه دیگر، کمیته کلاسیک فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، عنوان کرده است که طرحی برای صیانت از خودروهای تاریخی را ارائه کرده است که به زودی جزئیات آن اعلام خواهد شد و ممنوعیت تردد خودروهای پلاک قدیم و مشکلات تردد خودروهای کلاسیک پلاک ملی رفع خواهد شد. با این حال اعلام تصویب لایحه مشهور به هوای پاک در مجلس شورای اسلامی در شانزدهم فروردین سال جاری، نگرانی‌هایی برای جامعه کلاسیک ایران ایجاد کرد که با شایعات و خبرهایی ضد و نقیض، به این نگرانی دامن زده شده است. در این لایحه عنوان شده است که خرید و فروش، شماره‌گذاری و بیمه‌کردن خودروهای فرسوده با سن بالا غیر قانونی است. متاسفانه هنوز مرز بین خودرو تاریخی، کلاسیک و فرسوده توسط بیشتر نهادهای مربوطه معین نشده ‌و بدین ترتیب، بسیاری از مالکان از سرنوشت خودروهای خود نگرانند. آنچه واضح است، امسال باید تکلیف وضعیت خودروهای تاریخی و کلاسیک، اعم از پلاک ملی و پلاک قدیم مشخص شود تا هم خیال مالکان و علاقه‌مندان آسوده شده، از نابودی و خانه‌نشین شدن تعداد بیشتری از این سرمایه‌های ملی جلوگیری شود. قطعا در آینده نزدیک وضعیت این خودروها مشخص شده، جزئیات این وضع را با شما درمیان خواهیم گذاشت

ظاهرشدن خودروهای گمشده
    همه ساله پیدا شدن خودروهای خاص و گرانبهایی که به طریقی با کشورمان ارتباط دارند، برای مدتی به صدر خبرهای حوزه کلاسیک ایران و حتی جهان می‌رسد. در سال 95 شاهد رونمایی از یک دستگاه شلبی ماستنگ GT350 در ایران بودیم که توسط جناب آقای باقری به طور کامل بازسازی شده بود و در جهان نیز انعکاس خبری داشت. امسال نیز باید منتظر خبرهای خودرویی داغی باشیم که ممکن است در عرصه جهانی نیز مطرح شوند. در تعطیلات نوروز خبر جالبی دنیای کلاسیک را تکان داد و آن چیزی نبود مگر ظاهر شدن اولین لامبورگینی میورا پهلوی دوم در انظار عمومی. این خودرو با شماره شاسی 3303 و به رنگ نارنجی، برای مدتی مدید ناپدید شده بود تا آنکه گاراژ کیدستون در سوئیس در فضای مجازی تعدادی عکس و ویدئو از آن منتشر کرد و در نهایت در یک فیلم کوتاه 7 دقیقه‌ای، نیم نگاهی به آن داشت. هنوز خبرهای تکمیلی توسط این موسسه منتشر نشده‌ و باید دید که این گاراژ چه فکرهایی در سر دارد. علاوه بر این قطعا در سال جاری پروسه بازسازی تعداد زیادی از خودروهای کلاسیک در ایران به پایان خواهد رسید و باید منتظر رونمایی آنها در نمایشگاه‌ها و مراسم مرتبط با حوزه خودروهای تاریخی باشیم.

منبع: عصر خودرو

6. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز، نام شلبی یادآور ۳ حقیقت هیجان‌انگیز صنعت خودرو جهان است؛ یاد و خاطره مهندس و راننده مشهور یعنی کرول شلبی فقید که در سال ۲۰۱۲ دیده از جهان فرو بست، آوازه خودرو اسپرت ماندگار به نام شلبی کبرا و آوای پر سر و صدای پیشرانه‌های تقویت‌شده فورد ماستنگ‌هایی که از زیر دستان توانمند مهندسان و شخص کرول شلبی در شرکت شلبی امریکن می‌گذشتند. اگرچه هر سه مورد ارتباط تاریخی و معنوی با یکدیگر دارند اما آنچه شهرت پایدار شلبی را رقم زد عملکرد پیوسته شخص کرول شلبی و کمپانی وی در ارائه مدل‌های به‌روز و مدرن به موازات خط تولید کمپانی فورد آمریکاست.

در گذشته‌های دور یعنی زمانی که رابطه ایران با ایالات متحده آمریکا در اوج قرار داشت و واردات هرنوع خودرو اسپرت از پونتیاک و کامارو گرفته تا چلنجر و ماستنگ آزاد بود؛ به دلیل محدودبودن تیراژ تولید و قیمت درخور توجه ماستنگ‌هایی که نام شلبی را به همراه خود یدک می‌کشیدند، تعداد شلبی‌های حقیقی موجود در کشور بسیار محدود بود و متاسفانه در گذر زمان و در جوار ذهنیت اشتباه عوام در خصوص خودروهای کلاسیک، هیچ اثر مثبت و مدرک محکمی دال بر وجود شلبی ماستنگ حقیقی در کشور در زمان حال به چشم نمی‌خورد جز یکی.
    پروژه بازسازی یک دستگاه شلبی ماستنگ که نزدیک به 2 سال دورادور پیگیر مراحل بازسازی آن بودم، در نهایت به ثمر نشست و مراسم رونمایی این جواهر یکتا در روز پنجشنبه 30 اردیبهشت ماه برگزار شد. این شلبی یک نمونه GT350 مدل 1969 است که در طی 2 سال با صرف زمان و هزینه بسیار زیاد از مرحله آهن‌شدن بدنه و قطعات تا رنگ‌آمیزی کامل و مونتاژ مجدد تمامی قطعاتی که از آمریکا وارد شده‌‌اند، انجام شد. روز پنجشنبه با گردهمایی اعضای کلوپ ماستنگ و تنی چند از پیشکسوتان حوزه خودروهای کلاسیک در قالب یک مراسم نیمه خصوصی، پس از پخش ویدئوی کوتاهی از مراحل بازسازی این شلبی استثنایی، چادر از روی خودرو کنار زده شد تا تنها شلبی واقعی ایران پس از 47 سال از خواب طولانی خود برخیزد. این ماستنگ شلبی GT350 از نوع فست‌بک کوپه با 10 سانتی‌متر طول بیشتر در مقایسه با ماستنگ‌های استاندارد، مجهز به پیشرانه ارتقا‌یافته 351 Windsor V8 به حجم 5.8 لیتر، یک کاربراتور 4 دهنه و مکانیسم ورودی هوای رَم اِر (Ram Air) است که قادر به تولید حداکثر قدرت 290 اسب بخار در دور 4800 و گشتاور 520 نیوتن‌متر در دور 3200 است.‌ این نیروی تولیدی از طریق یک گیربکس چهار‌سرعته اتوماتیک از طریق محور عقب به چرخ‌ها منتقل شده تا بتواند در بازه زمانی 6.3 ثانیه وزن 1.6 تنی این شلبی GT350 را به تندی 100 کیلومتر بر ساعت رسانده و سپس در 14.94 ثانیه با حداکثر سرعت 150 کیلومتر بر ساعت از مرز 402 متر عبور کند. در 2سال تولید این نسل شلبی یعنی ‌سال‌های 1969 و 1970 در مجموع تعداد 3294 دستگاه شلبی ماستنگ به تولید رسید که در این میان تعداد 1129 دستگاه GT350 بود که تعداد 194 دستگاه از آن از نوع کانورتیبل و الباقی 935 دستگاه آن فست‌بک کوپه بودند. ‌تمامی ماستنگ‌هایی که تحت برند شلبی به تولید رسیده‌اند ارزش کلکسیونی داشته و به دلیل تیراژ تولید محدودتر و توانایی‌های فنی بیشتر همواره بالاتر از هم‌رده‌های خود قیمت می‌خورند. قیمت این خودرو در زمان تولید معادل 4434 دلار برای نمونه فست‌بک کوپه و 4753 دلار برای نمونه کانورتیبل بوده است.

منبع: پدال نیوز

8. 7 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Peyman Skylark's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

سلام دوستان عزیز
    یه سوال در مورد صندلی بیوک ایران مدل های بالا (64...) دارم.همونطور که میدونید صندلی فابریک تو این سالها به این شکل بود:

موضوع بحث در مورد اصالت این مدل صندلیه.همونطور که میدونید آخرین مدل های بیوک که در سالهای 1364 تا 1370 تو ایران مونتاژ شدن با (جلوپنجره چهارخونه ریز) مربوط به مدل 1979 بیوک اسکای لارک امریکا میشن.واسم جالب توجه بود وقتی تو گوگل سرچ میکنم این مدل صندلی با این پارچه و طرح رو تو هیچ سالی نمیبینم.

البته اسکلت صندلی مربوط به کامارو هست ولی نه طرحش و نه پارچه ربطی به کامارو نداره.داستان چیه؟

این صندلی کار ایران که نمیتونه باشه! پس یعنی مخصوص ایران ساختن و هیچ جای دیگه حتی امریکا این مدل نداریم؟ ممنونم

10. 6 کاربر از Peyman Skylark بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال خودروهای آمریکائی kcnc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

فشنگی چراغی را دوباره امتحان کردم با این تفاوت که این بار زیادتر روی شعله شمع قرار دادم (حدود 6 دقیقه )که لامپ روشن شد فکر میکنم این نوع فشنگی با مال شما جناب camaro lt تفاوت داره خاطرم هست که نوشته بودید لامپ کم کم شروع به روشن شدن میکنه اما این نوع فشنگی بعد از گرم شدن یک دفعه اتصال برقرار میکنه و لامپ روشن میشه ظاهرا داخلش فنر بی متال کار گذاشته اند که با گرم شدن در دمای معینی 105 یا 120 درجه اتصال ایجاد می کند .

Last edited by kcnc; 24-05-2017 at 21:01.

12. 5 کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Peyman Skylark's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

چراغ اگه تو این درجه تازه روشن بشه که دیگه کاری از دست ما بر نمیاد. چون منم از چند نفر شنیدم که زمانی روشن میشه که دیگه کار از کار گذشته

14. 4 کاربر از Peyman Skylark بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

درود برهمگی
    می خواستم لاستیک بگیرم چه برندی برای نوا خوب جواب میده منظورم این که ضربه خورش خوب باشه و به اتاق انتقال نده و نرم باشه ، بعد از تعویض لاستیک ها لازمه کلیه چرخ ها بالانس گیری بشند.

16. 2 کاربر از as5778 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام دوستان عزیز
    یه سوال در مورد صندلی بیوک ایران مدل های بالا (64...) دارم.همونطور که میدونید صندلی فابریک تو این سالها.....
    اینطور که شنیده بودم، بخاطر کمبود قطعات خودروهای مونتاژ شده آمریکایی در ایران ، از قطعات تقریبا مشابه دیگه استفاده میشد که با ماشین همخوانی داشته و مثلا از ابر و تودوزی کامارو برای بیوک و نوا استفاده میکردن.
    حدود اواسط دهه 70 که آخرین نمونه های آمریکایی در ایران مونتاژ شد، شایع شده بود که خیلی از ماشینها، بخصوص کادیلاک ایران، بخاطر کمبود قطعه بصورت نسبتا ناقص فروخته میشه تا خود مشتری از بازار قطعه بخره و نصب بکنه، البته اینکه چقدر صحت داره، من اطلاع دقیقی ندارم و خودم به چشم ندیدم.
    حتی میگفتن گاهی یک بیوک و یا کادیلاک از خط تولید خارج میشه که مثلا تریم های اون آبی و رودری ها کرم هست و یا رودریها با دو یا سه نوع رنگ متفات روی ماشین نصب شده چون نمونه مشابه نداشتن.
    شاید این تفاوت صندلی هم از همین قضیه باشه که چندان عجیب نیست.

چراغ اگه تو این درجه تازه روشن بشه که دیگه کاری از دست ما بر نمیاد. چون منم از چند نفر شنیدم که زمانی روشن میشه که دیگه کار از کار گذشته

فکر نمیکنم اینطوری باشه. درجه نشانگر کامارو در وضعیت وسط تا 210 درجه فارنهایت( 98.88 درجه سانتیگراد) نشان میده و ناحیه قرمز از حدود 230 درجه فارنهایت ( 110 درجه سانتیگراد) شروع میشه. مسلما وقتی به 110 برسه احتمالا لامپ هم روشن میشه و موتور هنوز در وضعیت بحرانی نیست ومگر اینکه بازهم در مدت نسبتا طولانی از ماشین استفاده کنند و حرارت هم بالاتر رفته باشه.
    چراغ اخطار، برای جلوگیری از صدمه دیدن به موتور هست وگرنه در غیر این صورت دیگه روشن شدن اون و صرفا اعلام اینکه موتور آسیب دیده، بیفایده است.

درود برهمگی
    می خواستم لاستیک بگیرم چه برندی برای نوا خوب جواب میده منظورم این که ضربه خورش خوب باشه و به اتاق انتقال نده و نرم باشه ، بعد از تعویض لاستیک ها لازمه کلیه چرخ ها بالانس گیری بشند.
    در حال حاضر بهترین نمونه های موجود ساخت کره است از نوع هانکوک، مارشال و که همیشه خوب جواب داده و با سایز و ابعاد ماشین هماهنگی خوبی داره. دور سفید بودن تایرها هم به زیبایی بیشتر ماشین اضافه میکنه.

قیمتهای الان را ندارم اما فکر میکنم احتمالا تا 1.5 میلیون قیمت لاستیکها باشه.

18. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

ممنون جناب camaro lt نظرتون در مورد باد نیتروژن چیه ، بعد از تعویض لاستیک ها نیاز به بالانس گیری هر چهار چرخ هست من شنیدم رینگ های آمریکایی ضخیم هستند و با تعویض لاستیک هم نیاز به بالانس گیری ندارند اما بعضی ها میگن امکان داره خود تایر نو هم کاملا بالانس نباشه اینه که بعد از تعویض حتما باید بالانس گیری بشه اگر امکان داره راهنمائیم کنید با تشکر.

20. این کاربر از as5778 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 6 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 6 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •