تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1087 از 1129 اولاول ... 87587987103710771083108410851086108710881089109010911097 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,861 به 10,870 از 11285

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

دوستان سلام
    سال نو رو خدمت همه تبریک عرض میکنم
    مدتی میشه که کم و بیش مشغول بازسازی دو دستگاه خودرو ایرانی هستم و علت غیبت من هم همین موضوعه
    در این مدت فقط جناب کاماروی عزیز (علی آقا) چراغ این کلوپ رو روشن نگه داشتند و از ایشان تشکر میکنم.
    درود MJ1970

باعث خوشحالیه که اینجا هستید و تجربه های واقعا ارزشمند خودتون به اشتراک میگذارید.

بازسازی بدنه به نظر من بیشتر از اینکه یک کار فنی باشه، یک هنر بحساب میاد. چون باید با دست تمام ایرادات و کم و کاستی های بدنه را از بین برد ،جوری که تفاوتی با وضعیت اولیه نداشته باشه و وقتی میبینیم این قطعه فلز که مثلا گلگیر یا درب هست، توسط یک پرس سنگین با فشاری حدود 100 تا 150 تن( و شاید هم بیشتر) شکل گرفته، اهمیت و مقدار مهارت و توان برای بازسازی قطعه آسیب دیده به شکل اول را کاملا میشه درک کرد.

نکته ای که بخوبی اشاره کردید، نوع جوشکاری مورد استفاده برای اتصال قطعات بود که همانطور که قبلا هم مورد بحث بوده، در کشورهای دیگه معمولا از جوش قوس الکتریک با پوشش گاز محافظ استفاده میشه که انواع متنوعی داره که " میگ " و " تیگ" از متداولترین آنهاست.

من هنوز هم دنبال خرید نمونه ای هستم که صرفا بدون نیاز به اتصال کپسول گاز محافظ، جوشکاری انجام بشه ( گاز محافظ مورد نظر توسط لایه خارجی اندود شده بر روی سیم یا همان الکترود مورد استفاده در جوشکاری تامین میشه)، که ساده ترین نوع جوش قوس الکتریک برای اتصال قطعات بدنه اتومبیل بحساب میاد و بخاطر قطر کم الکترود، ظرافت خوبی در کار ایجاد کرده و از حرارت شدید اضافی که باعث سوختن رنگهای اطراف محل جوشکاری و یا موج برداشتن فلز بدنه در همان بخش هست، جلوگیری میکنه.

با توجه به بالا رفتن بسیار زیاد قیمت ارز، فکر نمیکنم دیگه نمونه نو با قیمت مناسب پیدا بشه و صرفا اگر دست دوم سالم وجود داشت، آنهم با قیمتی معقولانه، قابل خریداری باشه.

اما همچنان وجود دستگاه جوش گاز ( اکسیژن/ استیلین یا گاز شهری) با توجه به اینکه حرارت لازم برای برش و موجگیری فلز بدنه را فراهم میکنه، مورد نیاز است.

مدتی قبل بررسی این نوع جوشگاری بدون گاز قوس الکتریک را در یوتیوب دنبال میکردم و ایده ای به ذهنم رسید که باید چند آزمایش انجام بدم و در صورت نتیجه مثبت،بطور کامل در کلوپ منتشر خواهد شد.

اوضاع و احوال نوا چطوره؟
    فکر کنم با این وضعیتی که هست، یکی از بهترین دورانها را داره میگذرونه که مشابه اتومبیل اکثر ما، در حال استراحت بوده و رسیدگی خوبی هم بهش میشه!

2. 7 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

اورهال !! اینکه چندتا عکس از جعبه فرمانه بعلاوه اورینگ و مهره ! پس مارپیچ و ساچمه و کاسه نمدها کجان؟ این چه جور اورهالی هستش ؟
    برادر اورهال که فقط مختص هواپیما نیست ، تعمیرات اساسی روی هر چیزی مفهوم اورهال رِ داره .

چه بازساری کامل یک خودرو باشه چه بازسازی و تعمیر اساسی بر روی یک قطعه ی حیاتی .

بعد هم اینکه بنظرم با افرادی که میان اینجا با ما به اشتراک میذارن تجربیاتشون و کارهاشونو اگه تشکر و قدردانی نمیکنیم حداقل یه مقدار از دید بالا به پایین و طلبکارانه صحبت نکنیم.

نظر دوستان در مورد بازسازی رویال چیه یکی از قدیمی ها می گفت زمانی که به بازار آمد در اون دوران هم ماشین محبوبی نبود
    به قول همون قدیمی که گفتید از همون اول اسم این ماشین بد در رفت و بد هم موند و بد هم تموم شد ، یا یه جا مطلبی در موردش میخوندم زده بود آغاز نشده به پایان رسید .

با اجازه از بزرگان تاپیک من بطور کلی یه توضیحی در مورد شورلت رویال و شورلت ایران بدم :

این دو ماشین کلا میشه گفت فرزندان نامشروع شورلت هستن ، تاریخچه اش رو اگه بخونید جنرال موتورز ایران بعد از افت فروش آریا یکی از سدان های اپل که اون زمان تحت مالکیت جنرال موتورز امریکا بود رو انتخاب کرد و با نام شورلت ایران با موتور 2500 سی سی و شورلت رویال با موتور 2800 سی سی دو کاربراتوره با گیربکس اتوماتیک وارد بازار ایران کرد که شورلت ایران خودروی اقتصادی تری بود ولی در مقابل رویال قدرت بیشتری داشت و اتوماتیک بود اما خب انقدر همه رو اذیت می کرد که همه بلایی سر این ماشینها میاوردن تعمیرکاران ، از دستی کردن گیربکس اتوماتیک رویال بگیرید تا تک کاربرات کردن اونها و و بالطبع ناقص کردن منیفولد ماشین ( تنظیم کاربراتور ایران و رویال تقریبا محال بود ، حالا شما فرض کن عوض یه کاربراتور دو کاربراتو سرطان داشته باشی ) و تعویض سیبک با سیبک نیسان و یا گریس خور کردن سیبک های فابریک و ...

و ضمنا هر دو مدل شش سیلندر بودن .

1- کلا این ماشین کاربراتورش تنظیم نمی شد : ) یعنی تنظیم کردنش تقریبا کار هیچکسی نبود

2- ضعیف بودن جلوبندی ( یا شاید هم بالا بودن وزن ماشین ) که در رویال بعلت اینکه وزن موتور بیشتر بود این ایراد بیشتر خودشو نشون میداد

3- کنده شدن سیبک از طبق که داد همه ی اونهایی که این ماشین رو داشتن درآورده بود ( چرخ یهو میخوابید زیر ماشین وسط حرکت یا چرخ در میرفت از زیر ماشین ! )

4- ترمز ضعیف خصوصا در سرعت بالا که احتمالا بعلت وزن زیاد خودرو بوده

و چند عیب دیگه مثل ضعیف بودن نور چراغها بعلت ضعف طراحی و ...
    البته توی بعضی موارد هم مکانیکها مقصر بودن مثلا تایپیت های این ماشین اتومات بود و نیاز به فیلرگیری نداشت ولی مکانیکها میومدن فیلرگیری میکردن و فاتحه ی ماشین رو میخوندن و باعث داغ شدن بیش از حد ماشین می شدن .
    راستی طبق برخی روایات امکان 3 کاربراتوره کردن رویال هم وجود داشته

4. 4 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

سلام دوستان
    کسی رادیاتوری جاگزین رادیاتور برای شورلت نوا کرده؟
    رادیاتور ماکسیمایی یا لکسوز ار ایکس
    دوستان کسی اوراقی‌ خاوران کسیو سراغ داره ک منصف باشه؟

6. این کاربر از medizool بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه armindevile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ادامه مونتاژبوسترترمزکادیلاک
    قبل از توضیح بگم که اقا بیچارررررره شدم -یعنی خدابرکت بده به جعبه فرمان--مگه دیافراگم وفنرها جا میره فنرهای قوی وپاورپیستون ها را با بدبختی بستم لبه های گیره هاش و محکم کردم و....یعنی دو نفر دیگه هم باید بیاد تا درپوش اخری با اون فنر قوی 20سانتی را فشار بدیم بعد بچرخونیم لبه هاش درون شیار ها بره وشیارها را با ضربه به جلو فشار بدیم تا محکم بشه
    واشراورینگ کنترل والو را جا میزنیم اونم باید برای خودش وسایز باشه
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد از داخل پاورپیستون -ردمیکنیم و واشر خلقه ای 6پر را به همراه واشر وفنر و...روی هم سوار میکنیم اونم قلق داره بعد رینگ دورش را میندازیم با ضربه محکم میکنیم اقااااااااااامگه تنظیم میشه --نه دید داره که بببنی واشر اصلا کامل در شیار خودش رفته و نه اصلا میشه متوجه شد خلاصه با بدبختی تنظیم کردم یعنی میله کنترل والو را چندین بار جلو وعقب فشار میدادم تا بتونم تنظیم کنم بعد ممکنه پاوپیستون براثر ضربه ترک یا بشکنه

بعد به همراه دیافراگم کاسه ای درون درپوش عقب جا میزنیم و خار های نگهدارنده پاور پیستو ن و محکم میکنیم و خار سر میله کنترل والو هم جا میزنیم مراقب باید باشی تا نشکنه --فنر و اورینگ میله کنترل والو هم سوار میکنیم این یه داستان داره واشرومیندازی فنر جا نمیره وبرعکس -خلاصه نصب کردم

حالا قطعه دیافراگم +صفحه فلزی روی دیافراگم کاسه ای باید نصب بشه به این راحتی نشد چون لبه های اون فلزیه وباید درون شیار دیافراگم کاسه ای جا بره وگرنه درست عمل نمیکنه خلاصه کلی وقت گرفت اخر جا زدیم

مرحله اخرنصب درپوش هست که واقعا سخت جا میره فنر قوی داره که باید با فشار جابزنی وبچرخونی

بعد یه رنگ سطحی زدم

8. 3 کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه OldOne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2017
    محل سكونت
    Hell

پيش فرض

سلام دوستان
    من قصد خرید ماشین dodge dart 1972 رو دارم (ماشین زیر)

چند تا سوال داشتم
    1-این ماشین حداکثر چقدر می ارزه؟ (موتور نیاز به بازسازی داره)
    2-اگه بخوام اینو دوباره زنده کنم خرجش چقدره؟ (بازسازی کامل)
    3-قطعاتش اصلا تو ایران پیدا میشه؟
    اساتید ممنون میشم راهنماییم کنید

10. 3 کاربر از OldOne بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    مشخصا این خودرو اگر قانونا حساب کنیم پول همون اسقاطی حساب میشه اما فروشنده هر قیمتی ممکنه بگه

بازسازی کامل هزینه زیادی می خواد مثلا رنگ بدنه از 300تومن هست تا 1میلیون سیصد --حالا شاید گرون تر هم شده --تودوزی +تعمیر داشبورد +سیم کشی+شیشه جلو -چراغها+لاستیک--جلوبندی --رودری ها +وتعمیر موتور وگیربکس .....

درمورد قطعات باید از فروشنده ها در خیابان چراغ برق و...بپرسید
    Last edited by armindevile; 28-03-2020 at 22:48.

12. این کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

درود MJ1970

باعث خوشحالیه که اینجا هستید و تجربه های واقعا ارزشمند خودتون به اشتراک میگذارید.

بازسازی بدنه به نظر من بیشتر از اینکه یک کار فنی باشه، یک هنر بحساب میاد. چون باید با دست تمام ایرادات و کم و کاستی های بدنه را از بین برد ،جوری که تفاوتی با وضعیت اولیه نداشته باشه و وقتی میبینیم این قطعه فلز که مثلا گلگیر یا درب هست، توسط یک پرس سنگین با فشاری حدود 100 تا 150 تن( و شاید هم بیشتر) شکل گرفته، اهمیت و مقدار مهارت و توان برای بازسازی قطعه آسیب دیده به شکل اول را کاملا میشه درک کرد.

نکته ای که بخوبی اشاره کردید، نوع جوشکاری مورد استفاده برای اتصال قطعات بود که همانطور که قبلا هم مورد بحث بوده، در کشورهای دیگه معمولا از جوش قوس الکتریک با پوشش گاز محافظ استفاده میشه که انواع متنوعی داره که " میگ " و " تیگ" از متداولترین آنهاست.

من هنوز هم دنبال خرید نمونه ای هستم که صرفا بدون نیاز به اتصال کپسول گاز محافظ، جوشکاری انجام بشه ( گاز محافظ مورد نظر توسط لایه خارجی اندود شده بر روی سیم یا همان الکترود مورد استفاده در جوشکاری تامین میشه)، که ساده ترین نوع جوش قوس الکتریک برای اتصال قطعات بدنه اتومبیل بحساب میاد و بخاطر قطر کم الکترود، ظرافت خوبی در کار ایجاد کرده و از حرارت شدید اضافی که باعث سوختن رنگهای اطراف محل جوشکاری و یا موج برداشتن فلز بدنه در همان بخش هست، جلوگیری میکنه.

با توجه به بالا رفتن بسیار زیاد قیمت ارز، فکر نمیکنم دیگه نمونه نو با قیمت مناسب پیدا بشه و صرفا اگر دست دوم سالم وجود داشت، آنهم با قیمتی معقولانه، قابل خریداری باشه.

اما همچنان وجود دستگاه جوش گاز ( اکسیژن/ استیلین یا گاز شهری) با توجه به اینکه حرارت لازم برای برش و موجگیری فلز بدنه را فراهم میکنه، مورد نیاز است.

مدتی قبل بررسی این نوع جوشگاری بدون گاز قوس الکتریک را در یوتیوب دنبال میکردم و ایده ای به ذهنم رسید که باید چند آزمایش انجام بدم و در صورت نتیجه مثبت،بطور کامل در کلوپ منتشر خواهد شد.

اوضاع و احوال نوا چطوره؟
    فکر کنم با این وضعیتی که هست، یکی از بهترین دورانها را داره میگذرونه که مشابه اتومبیل اکثر ما، در حال استراحت بوده و رسیدگی خوبی هم بهش میشه!

ارادت داریم خدمت شما علی آقا
    در مورد جوش بهترین نوع جوش برای تکه کاری همین موردی هست که فرمودید و قبلا به صورت آزمایشی از این نوع جوش بر روی چند تکه فلز استفاده کردم(در کارگاه یکی از دوستانم)

شورلت من همچنان در آشیانه خوابیده و سوارش نمیشم و به دلیل چند تا گرفتاری که تو زندگیم هست فعلا نمیرسم ازش سواری بگیرم و انشاالله شاید در سال جدید فرصتهای بهتری برام ایجاد بشه.
    یک باتری نو براش خریدم و نصب نکردم و فقط روغن و ضد یخ اون رو به علت خواب زیاد تعویض کردم.

ارادتمند

14. 5 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    مونتاز پمپ هیدرولیک فرمان
    درپوش هوزینگ را باز میکنیم

خارحلقوی هوزینگ را خارج میکنیم +کاور عقب +واشر +فنر فشاری

بعد قطعه پلیت فشار را مشخص میشه

بعد از خارج کردن پلیت فشار -رینگ فلزی دورش به همراه 2تا پین ---+پس از ان خارحلقوی شفت و روتور+پره های اون هم خارج میکنیم ---این 3قطعه رینگ فلزی و روتور وپره های ان جهت نصب داره --دراخر هم قطعه تراست پلیت را خارج میکنیم این هم جهت نصب داره

بررسی ساییدگی در رینگ فلزی که ایراد داره

بررسی دنده های شفت که منحی شده +انتهای شفت و...

بررسی پلیت فشار وتراست پلیت از لحاط ساییدگی

دراخر اورینگها را نصب و مونتازمیکنیم این پولی تاب داره وباید عوض بشه

یه رنگ هم زدم

16. 5 کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

درکادیلاک 2قطعه هست--الارم warning ومیکرو micro rv detector که بعدا سعی میکنم بازشون کنم و توضیحاتی بدم

18. این کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    مونتاژبوستر ترمز شورلتی یا بیوک

قبل از توضیح یه موردی را خدمت دوستانی که زیاد اشنایی با باز کردن قطعات خودروهای بخصوص بوستر ترمز امریکایی بگم که اگه چنانکه خواستید بازکنید مراقب باشید اگر نمیتونید به مکانیک مراجعه کنید
    چون درپوش فلزی با فنر قوی که پشت ان قرارداره موقع بازکردن درپوش حالت پرتاب شدن را داره یعنی به سمت صورت خودتون نگیرید باز کنید بعد خارج کردن درپوش سخت هست چون با درپوش پایینی اببندی شده خارهای درپوش بالایی را باید از حالت قفل خارج کنید و با ضربه به یکی از لبه های درپوش به سمت مخالف عقربه های ساعت از حالت قفل ازاد کنید و با پیچ گوشتی ارام شروع به جداکردن درپوش کنید این قسمت خطرناکه و معمولا از گیره دستی استفاده میشه تا دو درپوش با ارامی جدا کنیم وتا خطر پرتاب فنر رفع بشه

بعد از جدا کردن درپوش +فنر حدودا 20 سانت

درادامه دیافراگم بالایی هم توسط فنر ویه رابط پلاستیکی یا اسپیسر +خار 4پر که این قسمت هم مراقب باشید که از گیره دستی استفاده بشه بهتره چون فنر قوی هست و پرتاب میشه

مجموعه کامل از قطعات بوستر ترمز

همان طور که میبینید دیافراگم سوراخ شده باید عوض بشه یا میشه با چسب کاری حلش کرد البته یادم رفت بگم که یکی از دیافراگم های بوستر کادیلاک هم دقیقا همین سوراخ و به همین شکل را داشت منهتی کوچیکتر بود

20. 3 کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 4 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 4 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •