تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1086 از 1129 اولاول ... 86586986103610761082108310841085108610871088108910901096 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,851 به 10,860 از 11285

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

خب دوستان امیدوارم اوقات خوبی رو در قرنطینه بگذرونید. همچنین امیدوارم هرچه زودتر ایران از شر بیماری و تحریم و مشکلات دیگر راحت بشه و شاهد پیشرفت روزافزون کشور عزیزمون باشیم.
    از اینکه پست های این حقیر مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته خوشحالم.

یکی دیگه از مشکلات خودرو من کم کردن آب بود که در جهت رفع این مشکل ابتدا از مخلوط زردچوبه استفاده کرده بودم و تا حدی جواب داده بود تا وقتی که دیدم مشکل شدیدتر شده بود و به دلیل اینکه حجم آب داخل رادیاتور و موتور همیشه تجدید مشد مدتها خودرو بدون ضد یخ کار کرده بود.
    خلاصه بعد از مدتی اقدام به تعویض پولکهای پوسیده موتور کردم و بعد از اون باز هم شاهد آب کم کردن بودم...

خلاصه به صورت اتفاقی متوجه نشتی از ناحیه واتر پمپ خودرو شدم که اقدام به تعویضش کردم...

در ادامه تصاویر گویا هستند و مشاهده بفرمایید...

و نهایتا واتر پمپ نو که به قیمت صد و خورده ای خریداری کرده بودم روی کار سوار شد...

و اما توضیح نهایی اینکه همانطور که علی آقا در پست های قبلی اقدام به تعمیر واترپمپ خودشون کرده بودند و کار بسیار خوبی هم انجام شده بود در مورد خودروهای جدید هم این موضوع امکان پذیر هست ولی با توجه به تیراژ بالای تولید قطعات این خودروها تعمیر اینها اصلا توجیه اقتصادی ندارد و بهتره قطعه نو تهیه بشه.
    ارادتمند همه دوستان

2. 9 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

نظر دوستان در مورد بازسازی رویال چیه یکی از قدیمی ها می گفت زمانی که به بازار آمد در اون دوران هم ماشین محبوبی نبود

4. این کاربر از as5778 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه armindevile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست عزیز جناب بیژن اگر اسمتون را درست گفته باشم
    زمانیکه قصد جدا کردن قطعات جعبه فرمان را دارید به یک سری ابزار نیاز داریم که من پولی کش و گیره ندارم البته پولی کش قوی میخواد تا دسته رابط یا pitman arm اتصال جعبه فرمان را دربیارید --جعبه فرمان وزن سنگینی داره حدودا 13 کیلو هست باید مراقب بود چون ممکنه باعث اسیب دیدن بشه
    پولی کش این دوستمون ضعیف بود ونتونست دربیاره البته من متوجه شدم اما ایشون خواست تست کنه که نتونست دربیاره

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فعلا من قسمت استاب شفت را بازکردم که شما قطعات plug تنظیم کننده -را ببینید -مراحل باز کردن به این صورته که شما نیاز به جکش و پیچ گوشتی یا...دارید تا مهره قفل کننده plug تنظیم کننده را باز کنید

بعد از باز کردن مهره قفل کننده باید plug تنظیم کننده -را باز کنی و ابزار خاص میخواد که من نخریدم قبل از بازکردن با علامت گذاری کنید چون مهره plug تنظیم کننده یه مقدار کلیرینس سفت شدن داره تا شفت دراون مقدار روان بچرخه ودرادامه با ضربه توسط چکش و یه میله نازک و..درقسمت اون دو تا روزنه که داره شل میشه و باز میکنی

قطعات داخل اون هم قرارمیدم ----البته برای جدا کردن قطعات مهره plug تنظیم کننده ابتدا قطعه نگهدارنه مهره plug را با پیچ گوشتی ارام دردو جهت لبه دار اون خارج میکنیم و مجموعه قطعات را به ترتیب خارج میکینم

6. این کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه BJN_CAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2019

پيش فرض

دوست عزیز جناب بیژن اگر اسمتون را درست گفته باشم
    زمانیکه قصد جدا کردن قطعات جعبه فرمان را دارید به یک سری ابزار نیاز داریم که من پولی کش و گیره ندارم البته پولی کش قوی میخواد تا دسته رابط یا pitman arm اتصال جعبه فرمان را دربیارید --جعبه فرمان وزن سنگینی داره حدودا 13 کیلو هست باید مراقب بود چون ممکنه باعث اسیب دیدن بشه
    پولی کش این دوستمون ضعیف بود ونتونست دربیاره البته من متوجه شدم اما ایشون خواست تست کنه که نتونست دربیاره

فعلا من قسمت استاب شفت را بازکردم که شما قطعات plug تنظیم کننده -را ببینید -مراحل باز کردن به این صورته که شما نیاز به جکش و پیچ گوشتی یا...دارید تا مهره قفل کننده plug تنظیم کننده را باز کنید

بعد از باز کردن مهره قفل کننده باید plug تنظیم کننده -را باز کنی و ابزار خاص میخواد که من نخریدم قبل از بازکردن با علامت گذاری کنید چون مهره plug تنظیم کننده یه مقدار کلیرینس سفت شدن داره تا شفت دراون مقدار روان بچرخه ودرادامه با ضربه توسط چکش و یه میله نازک و..درقسمت اون دو تا روزنه که داره شل میشه و باز میکنی

قطعات داخل اون هم قرارمیدم ----البته برای جدا کردن قطعات مهره plug تنظیم کننده ابتدا قطعه نگهدارنه مهره plug را با پیچ گوشتی ارام دردو جهت لبه دار اون خارج میکنیم و مجموعه قطعات را به ترتیب خارج میکینم

اره داداش اسمم بیژن
    اما شرمنده ها سوالم این نبود..!!
    میخام ماشینتو نشون بدی و کلا ازش عکس بذاری و توضیح بدی چند خریدی کی خریدی از تو و خارج و اینور اونورش عکس بذاری تا ماها هم باهاش آشنا شیم داداش..

8. 2 کاربر از BJN_CAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ماشین یه بنده خدایی هست و ماشین من نیست و الان هم درکاراژ هست و دسترسی بهش ندارم که صاحب ماشین اجازه بده عکاسی از داخل و خارج ماشین کنم وزیاد مهم نیست
    بیشتر اشنایی با قطعات و مونتاژو اورهال کردن قطعات مدنظرم هست که قرار دادم

10. این کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

ماشین یه بنده خدایی هست و ماشین من نیست و الان هم درکاراژ هست و دسترسی بهش ندارم که صاحب ماشین اجازه بده عکاسی از داخل و خارج ماشین کنم وزیاد مهم نیست
    بیشتر اشنایی با قطعات و مونتاژو اورهال کردن قطعات مدنظرم هست که قرار دادم

اورهال !! اینکه چندتا عکس از جعبه فرمانه بعلاوه اورینگ و مهره ! پس مارپیچ و ساچمه و کاسه نمدها کجان؟ این چه جور اورهالی هستش ؟

12. این کاربر از as5778 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

شما پیام قبلی را بخونید توضیح دادم دسته متصل به شفت اصلی خارج نشدفقط خواستم قسمتهای دیگه را فعلا نشان بدم
    دیشب تونستم اون دسته متصل به شفت را خارج کنم تا بتونم قطعات را کامل باز کنم
    حالا مشکلی نیست اگه وقت کنم عکسهای دیگر قطعات را قرارمیدم البته اگه برای شما مهمه میتونید خودتون یه جعبه فرمان را باز کنید و یا به قول خودتون اورهال کنید تا متوجه بشید

داره خودمونی میشه BJN_CAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2019

پيش فرض

شما پیام قبلی را بخونید توضیح دادم دسته متصل به شفت اصلی خارج نشدفقط خواستم قسمتهای دیگه را فعلا نشان بدم
    دیشب تونستم اون دسته متصل به شفت را خارج کنم تا بتونم قطعات را کامل باز کنم
    حالا مشکلی نیست اگه وقت کنم عکسهای دیگر قطعات را قرارمیدم البته اگه برای شما مهمه میتونید خودتون یه جعبه فرمان را باز کنید و یا به قول خودتون اورهال کنید تا متوجه بشید

آقا آرمانیبیلی خب شما که قبلا یجوری گفتی که انگار ماشین خودته و من که گفتم بالاخره ماشین خریدی، شما هیچی نگفتی که مال خودت نیست..!!
    حالا هم اشکال نداره اما وقتی شما میتونی از فرمون و یه خورده اینور اونورش عکس بگیری چطوری نمیتونی از همش عکس بگیری..؟؟؟!!
    واسه چی رفیقت نمیذاره عکس بگیری؟؟!!
    مگه اسرار محرمانست یا هواپیمای سریه یا راز بمب اتم توشه که نمیشه عکس گرفت؟؟؟؟!!!
    حالا اونم هیچی فدا سرت ولی اینجوری که 4 تا عکس گذاشتی آدم اصن نیمدونه سر داستان چیه تهش کجاست اصن چی به چی شد؟؟؟!!
    بعد مگه این دوستمون حرف بدی زده میگه معلوم نیست چه جور اورهالیه..؟؟!!
    خب واقعن این چه جور اورهالیه..؟؟!!
    اگه وقت کنی عکس میگیری؟؟!!
    یعنی چی اونوقت؟؟!! مگه وقت عکس گرفتنم نداری؟؟؟!!!
    لدفن کامل و دقیق از اول و تیکه تیکه باز کن و اسم و قیافه و همه چیزاشو نشون بده تا یاد بگیریم مرسی

15. این کاربر از BJN_CAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام خدمت دوستان

درادامه مونتاژجعبه فرمان که امروز تا حدودی تونستم مراحلی با عکس توضیح میدم شاید مفید باشه البته ببخشید کم وکاستی هست چون هم زمان بر هست و هم نمیشه با گوشی کارکرد -دست کثیف میشه و...
    شفتها را با فلکس کوپلینگ +الن تنظیم میکنیم تا استاب شفت و شفت اصلی در سنتر قراربگیرن

شفت را خارج میکنیم همانطور که مشاهده میکنید دنده های شفت اصلی و راک پینیوم در سنتر قراردارن

خارحلقوی را توسط روزنه کنار اون با سمبه یا یه ملیه و چکش ضربه میزنیم تا لبه خار بیرون بیاد وبا پیچ گوشتی خارج میکنیم -مراقب باشه خار قوی هست پرتاب نشه

بعد کاور جلو را با واشر خارج میکنیم و از سمت اSTUB شفت وچرخش اون راک پیستون را خارج میکنیم و ساچمه هاش میریزه باید مراقب باشید گم نشه وتعداد اون ورنگهای اون هم مشخص بشه

داخل هوزینگ

قسمت شفت STUB مهره پلاگ قفل کننده داره که باید مقدارش را بدونید وعلامت گذاری بشه وتنظیم و...درغیر اینصورت شفت سفت یا لق میشه

بعد ازبازکردن مهره -STUBشفت را همراه با شفت مارپیج .قطعات واشر ورولبرینگ سوزنی و...خارج میکنیم --واشر ها وبلبرینگ سوزنی جهت نصب خاص دارن نباید اشتباه مونتاژ بشه

درقسمت بدنه VALVE رینگها ی تفلنی سالمه وتقریبا نو هست اما بدنه VALVE ایراداتی داره که من سمباده زدم ودیگه عوض نشد

بعدتمیز کردن قطعات ومونتازکردن وتنظیم اونا وقتی stubشفت را جامیزنیم باید مراقب باشین تا قطعات به درستی وروی pinها بسته شده باشن واورنگ هم فراموش نشه و شروع به جازدن راک پیستون میکنیم و بعد ساچمه ها را به درستی جار میزنیم و دراخر نگهدارنده ساچمه ها را توسط شیار هایی که داره به درتی نصب میکنیم وپیچهای اونها را میبندیم -موقع بسن پیچها با راک پیستون به سمت درچه بچرخونیم باید مراقب بود چون با انگشت از داخل بچرخونیم ممکنه انگشت اسیب ببنبه باید از سمت بیرون با بکس بچرخونیم و تنظیم کنیم

بعد از مونتاژ کامل- مجددا تنظیماتشفت را انجام میدیم

دراخر-- جعبه فرمان را شستشو و رنگ امیزی میکنیم تا کار تمیز ترانجام بشه
    Last edited by armindevile; 26-03-2020 at 19:46.

17. 4 کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلامی مجدد
    بوستر ترمز کادیلاک قطعاتی که جدا شد =درپوش جلو وعقب--2 تا صفحه ساپورت PLATE داره--2 تا دیافراگم با ضخامت وقوی داره که فکر نکنم به این راحتی سواخ یا پاره بشه حتی با دست هم نمیشد تکونش بدی---2عدد پاورپیستو ن--یه هوزینگ درایور---فیلتر--رینگ واشر +خارحلقوی +صدا گیر +کنترل والو متحرک - همان میله فلزی که به سمت پدال میره وقطعات اورینگ فنر لاستیک اببندی خار 6پر حلقه ای +واشر فلزی دورش بسته میشه
    جالبه که بعد از
    40 سال هنوز دیافراگمها سالم ونو هستن
    اورینگ سر کنترل والو که پاره شده بود باید بگردیم تا پیدا کنیم کمککککککک
    کنترل والو متحرک - همان میله فلزی که به سمت پدال میره وقطعات اورینگ +فنر+ لاستیک اببندی خار 6پر حلقه ای +واشر فلزی دورش بسته میشه -خواستم خارج کنم که خدا صبر بده مگه درمیاد کلی وقتم را گرفت هم بد دست هست وهم ابزار به راحتی داخل پاورپیستون به سختی رد میشه وبه این راحتی نمیشه کارکرد تا خارج بشن اصلا مکانیسم خارج کردنش سخت هست- بلاخره دراوردم
    کمکککککک-کدوم باید اول ووووو بعدی.و-اخر مونتاژ بشه
    Last edited by armindevile; 27-03-2020 at 23:27.

19. 4 کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 4 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 4 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •