تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1092 از 1129 اولاول ... 92592992104210821088108910901091109210931094109510961102 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,911 به 10,920 از 11285

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

دوستان سیم سبقت از کار افتاده خودسیم را کلا درآوردم پاره گی نداشت سالم بود دوباره بستم و تنظیم کردم اما کار نمیکنه
    الان دنده ها مثل قبل عوض می شون مشکلی از این بابت نیست فقط معکوس نمیده
    حالا سیم سبقت کار نکنه چه مشکلی برای گیربکس پیش میاد
    مشکلی بوجود نمیاد و فقط دیگه امکان معکوس کردن دنده وجود نداره.
    شاید بهتر باشه کارتل گیربکس را باز کنید و وضعیت مکانیسم معکوس کننده را از داخل بررسی کنید و ببینید آیا این مکانیسم در داخل گیربکس و بر روی سنگ ساعت به درستی کار میکنه؟
    فلش قرمز اهرم و لینک متصل به سیم سبقت را نشان میده که در نهایت دکمه فلزی روی سنگ ساعت را فشرده و باعث معکوس کشیدن میشه.

این مکانیسم باید به نرم و راحتی حرکت بکنه ، همچنین این دکمه هم باید به راحتی و با فشار نسبتا زیاد به سمت داخل فشرده بشه.
    ممکنه به دلایلی این تنظیمات بهم خورده باشه( مثلا کج شدن این لینک و اهرمها) و یا جرم گرفتن دکمه مربوطه که باعث میشه معکوس کننده عمل نکنه.

وضعیت روغن گیربکس را حتما چک کنید و اگر لازم بود تعویض کنید چون معمولا راننده ها دقت زیادی روی این موضوع ندارن و ممکنه مشکلاتی مثل کثیفی بیش از حد و گیر کردن بخشهای متحرک و سوپاپها و یا کثیفی بیش از حد فیلتر و..پیش بیاد

2. 10 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال خودروهای آمریکائی kcnc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

نکات مهم برای رانندگی در جاده های کوهستانی

جاده چالوس یکی از مسیرهای پرتردد کشور است و به دلیل کوهستانی بودن، دوبانده بودن بیشتر مسیر، پیچ های تند و کمبود علایم رانندگی در قسمت های مختلف جاده، رانندگی در آن به مهارت و هوشیاری زیادی نیاز دارد. در این قسمت می خواهیم تعدادی از مهمترین توصیه های رانندگی که رعایت آنها باعث سفری ایمن تر و راحت تر می شود را برای تان بازگو کنیم.

1- کنترل وضعیت مسیر و آب و هوا: پیش از حرکت حتما از وضعیت جاده مطلع شوید. جاده چالوس از آن دست جاده هایی است که در اوقات مختلف سال به دلایل متعددی مانند ترافیک، ریزش سنگ، تصادف های وحشتاک و انجام تعمیرات، یا قسمتی از جاده بسته شده و یا مسیر یک طرفه است. حتما با مراجعه به منابع خبری مطمئن یا شماره تماس 141 و یا وبسایت مرکز مدیریت راه ها از وضعیت مسیر مطلع شوید.

2- سرعت ممنوع: در زمان رانندگی در جاده پرپیچ و خم و کوهستانی مانند جاده چالوس فکر سرعت بالا را از سر خود بیرون کنید. سرعت بالا هم آسیب زیادی به ماشین شما وارد می کند و هم باعث تصادف می شود. به محدودیت سرعتی که در قسمت های مختلف جاده نصب شده است توجه کنید. این سرعت ها با توجه به شرایط مسیر و کارشناسی های مختلف تعیین شده اند.

3- سبقت ممنوع: سبقت گرفتن در جاده های کوهستانی و پر پیچ و خمی مانند مسیر کرج-چالوس، کاری بسیار اشتباه و خطرناک است. هرگز در این مسیرها به ویژه زمانی که فاصله بین پیچ ها کم است سبقت نگیرید. در ضمن سبقت گرفتن در تونل ها را فراموش کنید و هرگز این کار را انجام ندهید.

با دنده سنگین حرکت کنید: رانندگی در جاده مرتفعی مانند جاده چالوس که هر لحظه پیچ عوض می شود و شما را در سربالایی و سرپایینی قرار می دهد نیاز به حرکت با دنده سنگین دارد. استفاده از دنده های بالا باعث می شود هم خودروی تان آسیب ببیند و هم کنترل ماشین در پیچ ها برای تان بسیار سخت شود.

4- رانندگی درست در پیچ: جاده کرج-چالوس برای پیچ های خود بسیار معروف است؛ اما عدم آگاهی بسیاری در مورد چگونگی رانندگی در پیچ باعث شده تا مشکلات بسیاری مانند تصادف های شدید در این جاده برای رانندگان به وجود آید. نکته مهم رانندگی در پیچ ها این است که سرعت ماشین تان پیش از رسیدن به پیچ (به محض دیدن پیچ) باید کاهش یابد. زمانی که داخل و تقریبا در قسمت انتهایی پیچ قرار گرفتید، کمی (فقط به اندازه شتاب دادن به ماشین) گاز دهید تا ماشین تان اندکی شتاب گرفته و در مسیر مستقیم قرار بگیرد. مطمئن شوید با این حرکت ماشین تان خارج از پیچ قرار می گیرد. برخی افراد در داخل پیچ حرکت می کنند که این کار بسیار خطرناک است.

5- استفاده از تمام ظرفیت موتور در سربالایی: استفاده از تمام ظرفیت موتور در سربالایی رمز موفقیت شماست. از دنده های یک و دو استفاده کنید و شتاب و کشش موتور خودرو را تا حد ممکن حفظ کنید.

6- استفاده کم و آرام از ترمز: در سراشیبی ها، بهتر است همچنان از دنده های پایین استفاده کنید. این کار باعث می شود ترمزهای بیشتری ذخیره کرده و به لنت ترمزتان فشار زیادی نیاورید.

7- اولویت ها در عبور و مرور: اگر در ترافیک جاده چالوس گیر کردید، بدانید اولویت با ترافیک صعودی (سربالایی) است. اگر هم اتوبوسی می خواهد از پیچ تندی عبور کند اولویت با این ماشین است. شما باید خودروی تان را در گوشه ای نگه دارید (بهتر است توقف کامل داشته باشید) زیرا اتوبوس تمام فضای پیچ را اشغال می کند.

8- در صورت مشاهده تخلف حتما به پلیس راهنمایی و رانندگی اطلاع دهید: اگر در حین رانندگی متوجه راننده ای شدید که با رفتارهای پرخطر مانند سبقت و سرعت غیر مجاز خطرساز شده است بلافاصله با پلیس راهنمایی و رانندگی تماس بگیرید و اطلاعات ماشین متخلف را به آنها اطلاع دهید. یا از نزدیک ترین ماشین پلیس یا مرکز راهنمایی رانندگی درخواست کنید تا راننده متخلف را متوقف کنند.

9- چگونه از شاخ به شاخ شدن جلوگیری کنیم: اگر در هنگام رانندگی متوجه ماشینی شدید که به دلیل سبقت اشتباه در حال برخورد با شما از جلو یا به اصطلاح شاخ به شاخ شدن است، خیلی سریع سرعت تان را کم کرده و خودروی تان را تا حد ممکن به سمت حاشیه جاده ببرید.

10- کجا پارک کنیم: تا حد ممکن از پارک کردن در کناره جاده چالوس خودداری کنید و برای توقف خود را به مکانی باز (مقابل رستوران ها یا جاده های منتهی به روستاها) برسانید؛ اما اگر نیاز داشتید در کنار مسیر به ویژه در شیب های تند حتما بایستید، خودروی تان را در دنده گذاشته و ترمز دستی را بالا بکشید. فرمان را به سمت مخالف جاده چرخانده و یک سنگ پشت چرخ قرار دهید.

11- مراقب ریزش کوه باشید: اگر در مسیر به قلوه سنگ های کوچک برخورد کردید جلوتر نروید. این قلوه سنگ ها نشانه خطر ریزش کوه هستند. به سرعت با پلیس راهنمایی و رانندگی تماس بگیرید.

12- چه زمانی از نوربالا استفاده کنیم: در قسمت هایی از مسیر که روشنایی کافی ندارد و جاده تاریک است، اگر ماشینی از روبرو نمی آید می توانید برای مدت کوتاهی از نوربالا استفاده کنید؛ اما خیلی سریع آن را خاموش کنید.

13- اگر ترمزمان خراب شد و کار نکرد، چه کنیم: اگر با این مشکل مواجه شدید باید سرعت عمل تان را بسیار بالا ببرید. چند بار پشت سرهم پدال بگیرید و چنانچه عمل نکرد از دنده معکوس استفاده کنید. برای انجام این کار بدون تغییر سرعت از دنده های بالاتر به پایین بیایید تا از سرعت شما کم شود.

14- استراحت کافی: رانندگی در جاده های کوهستانی و پرپیچ و خمی مانند جاده چالوس به استراحت و هوشیاری کافی نیاز دارد. پیش از حرکت به اندازه لازم استراحت کنید و هر زمان که در طول رانندگی خسته شدید در گوشه ای پارک کرده و انرژی تان دوباره ای به دست آورید.

15- صبر، حوصله و آرامش: هیچ چیز به اندازه صبر، حوصله و آرامش در زمان رانندگی در این مسیر به شما کمک نمی کند. ممکن است جاده در جاهایی به دلیل سختی راه و پیچ های فراوان برای تان حوصله سر بر شود و انرژی زیادی از شما بگیرد اما تنها با آرامش و حوصله می توانید به سلامت به مقصد برسید. این مساله را در برخورد با راننده های متخلف نیز در پیش بگیرید و نگذارید لجبازی، مشکل های جبران ناپذیری برای تان به وجود بیاورد.

Last edited by kcnc; 25-06-2020 at 12:43.

4. 7 کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

واقعا هیچ چیزی ماشین آمریکایی نمیشه! من دنبال بهترین شاسی بلندهای دنیا بودم که 3 مورد از بهترین هارو انتخاب کردم هر سه مورد آمریکایی هستن.

میخوام تو چند سال آینده یه ماشین خوب بگیرم تو مناطق آزاد و باهاش به صورت زمینی چندتا کشور اروپایی سفر کنم به نظرتون Cadillac Escalade 2021 بهتره یا Lincoln Aviator 2021 ؟

6. 5 کاربر از ژیان بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه BJN_CAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2019

پيش فرض

واقعا هیچ چیزی ماشین آمریکایی نمیشه! من دنبال بهترین شاسی بلندهای دنیا بودم که 3 مورد از بهترین هارو انتخاب کردم هر سه مورد آمریکایی هستن.

میخوام تو چند سال آینده یه ماشین خوب بگیرم تو مناطق آزاد و باهاش به صورت زمینی چندتا کشور اروپایی سفر کنم به نظرتون Cadillac Escalade 2021 بهتره یا Lincoln Aviator 2021 ؟
    سلام آقا ژیان عزیز
    خوش اومدی
    میگم این عکس ژیان خیلی باحاله
    این ماشینی که گفتین مناطق آزاد همون جنوب و چابهار و اون طرفاست؟
    بعد چطوری میشه ماشین از اونجا گرفت و باهاش مسافرت اونم خارج رفت؟؟!!
    آخه شنیدم فقط میتونن همون منطقه تردد کنن و حتی برای خارج شدن از شهر باید اجازه بگیرن

8. 4 کاربر از BJN_CAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

سلام آقا ژیان عزیز
    خوش اومدی
    آخه شنیدم فقط میتونن همون منطقه تردد کنن و حتی برای خارج شدن از شهر باید اجازه بگیرن
    خودروهایی که در مناطق آزاد تردد دارن طبق قوانین در طول سال به مدت 45 روز میتونن در سطح کشور تردد داشته باشن

10. 5 کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

سلام آقا ژیان عزیز
    خوش اومدی
    مناطق آزاد دیگه ای هم داریم دیگه که نزدیک به مرز بازرگان باشه. البته اطلاعات دقیقی ندارم اما ظاهرا شدنیه.
    کاپوتاژ خودروهای مناطق آزاد رو سرچ کنید تو گوگل اطلاعات بیشتری پیدا میکنی.

12. 4 کاربر از ژیان بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه OldOne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2017
    محل سكونت
    Hell

پيش فرض

سلام دوستان
    من قصد خرید بیوئیک اسکایلارک رو دارم
    از اونجایی که اولین ماشینمه و اصلا تجربه ندارم میخواستم راهنماییم کنید
    کدوم تیپش رو پیشنهاد میکنید؟
    وقتی میخوام از ماشین بازدید کنم به چه چیز هایی توجه کنم؟ چه چیز هایی رو باید بررسی کنم؟ (از نظر فنی و ....)
    مثلا شنیدم که بعد از سال 57 کیفیت مونتاژ این ماشین ها به شدت افت کرده. حقیقت داره این؟
    به جز اسکایلارک برای من چه ماشین هایی رو پیشنهاد میکنید؟
    اولویت برای من عضله و روح آمریکایی ماشینه!
    ممنون
    Last edited by OldOne; 03-07-2020 at 14:58.

14. 2 کاربر از OldOne بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

من عشق اول و آخر خودم رو پیدا کردم. Cadillac Escalade 2021 البته گوشه چشمی هم به Lincoln Aviator 2021 دارم یکی از این دوتا رو میخوام.

فقط لامصب خیلی بنزین مصرف میکنه من بخوام با این دور اروپا رو بگردم هزینه بنزینش خیلی میشه کاش هیبریدی و با موتور ضعیف تر هم تولید میکردن.
    همون بهتر که تو شهرهای ایران نمیشه با این رانندگی کرد وگرنه یه پراید میومد میزد نصف ماشین رو ناکار میکرد.
    Last edited by ژیان; 03-07-2020 at 23:13.

16. این کاربر از ژیان بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه armindevile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    من قصد خرید بیوئیک اسکایلارک رو دارم
    از اونجایی که اولین ماشینمه و اصلا تجربه ندارم میخواستم راهنماییم کنید
    کدوم تیپش رو پیشنهاد میکنید؟
    وقتی میخوام از ماشین بازدید کنم به چه چیز هایی توجه کنم؟ چه چیز هایی رو باید بررسی کنم؟ (از نظر فنی و ....)
    مثلا شنیدم که بعد از سال 57 کیفیت مونتاژ این ماشین ها به شدت افت کرده. حقیقت داره این؟
    به جز اسکایلارک برای من چه ماشین هایی رو پیشنهاد میکنید؟
    اولویت برای من عضله و روح آمریکایی ماشینه!
    ممنون
    سلام

شما اگه تجربه این خودروها را نداری به مشکل برمیخوری --برای اینکه ماشینی مثل بیوک تعمیراتش دردسرداره نسبت به شورلت نوا --مثل موتور 8سیلندر -کاربرات 4دهنه -نوع کمپرسور کولر تنظیمات و..

تیپ بیوک فرق خاصی نداره منظورم اینه که موتور گیربکس یکیه -فقط دسته دنده روی کنسول داره یه مدل بغل فرمون نصبه ونوع اینه و...
    معمولا بعضیها تیپ 4 یا b4میخرن یا b3

بیوک های قبل 58 یا 59 موتور قرمزه ولی بعد از اون موتور ابی هست و مونتاژه ----کیفیت فرقی نداره - موتور 350 اسمال بلک و گیربکس TH350 هست و موتور قرمز تولید مونتازامریکا هستش و به صورت ckd وارد شده اما موتور ابی قطعاتش کاناداییه و وارد شده وداخل پارس خودرو مونتاژ شده
    از لحاظ سالم بودن اینطور نیست اکثرا موتور وگیربکس و کاربرات ایراداتی داره -وباید خودت درست کنی مثل ضعیف بودن صفحات گلاچ گیربکس یا سوختن-نداشتن وکیوم گیربکس-یا خرابی دنده دستی های ساعت گیربکس ----گرفتگی لیفترهای موتور یا گود شدن- خرابی پیچ های دوسر رزوه اسبک های سوپاپ ها و..
    اگه تا حالا ماشین امریکایی نداشتی به نظرم شورلت نوا بخری بهتره
    Last edited by armindevile; 05-07-2020 at 07:46.

18. 4 کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2019

پيش فرض

سلام

شما اگه تجربه این خودروها را نداری به مشکل برمیخوری --برای اینکه ماشینی مثل بیوک تعمیراتش دردسرداره نسبت به شورلت نوا --مثل موتور 8سیلندر -کاربرات 4دهنه -نوع کمپرسور کولر تنظیمات و..

تیپ بیوک فرق خاصی نداره منظورم اینه که موتور گیربکس یکیه -فقط دسته دنده روی کنسول داره یه مدل بغل فرمون نصبه ونوع اینه و...
    معمولا بعضیها تیپ 4 یا b4میخرن یا b3

بیوک های قبل 58 یا 59 موتور قرمزه ولی بعد از اون موتور ابی هست و مونتاژه ----کیفیت فرقی نداره - موتور 350 اسمال بلک و گیربکس TH350 هست و موتور قرمز تولید مونتازامریکا هستش و به صورت ckd وارد شده اما موتور ابی قطعاتش کاناداییه و وارد شده وداخل پارس خودرو مونتاژ شده
    از لحاظ سالم بودن اینطور نیست اکثرا موتور وگیربکس و کاربرات ایراداتی داره -وباید خودت درست کنی مثل ضعیف بودن صفحات گلاچ گیربکس یا سوختن-نداشتن وکیوم گیربکس-یا خرابی دنده دستی های ساعت گیربکس ----گرفتگی لیفترهای موتور یا گود شدن- خرابی پیچ های دوسر رزوه اسبک های سوپاپ ها و..
    اگه تا حالا ماشین امریکایی نداشتی به نظرم شورلت نوا بخری بهتره
    اقا آرمین درست میگن من اولین ماشین امریکاییم بیوک بوده اگر میخوایید اولین ماشینتون بیوک باشه باید خیلی تو جمع کردنش صبور باشید و خیلی تحقیق کنید
    بی3 متداول ترین نمونه تو ایران هست نمونه های دیگه از بی 1 تا بی 5 ک تفاوت بیشتر تو نوع گیربکس و شیفتر و مدل صندلی جلو هست بی 5 هم به جای قالپاق رینگ داره و اینه هاشم تخم مرغیه
    واسه نوا بیشتر سی3 و سی5 و سی6 هست ک تفاوتاش مثل بیوک
    تو خرید بیوک و نوا به ترتیب نیم شاسی و موتور و کاربراتورش و گیربکس و نحوه تعویض دنده از بقیه مهمترن که حتما از یه شخصه اشنا کمک بگیر + یک سری وسایل مثل کمپرستور و تزیینی های ک قیمتشون بالاست حتما باید موجود باشن و قبل از خرید به هزینه تعمیر اجزای مختلف با قطعات اصلی هم توجه کنید

20. 2 کاربر از ars52 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 7 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 7 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •