تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1013 از 1128 اولاول ... 135139139631003100910101011101210131014101510161017102310631113 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,121 به 10,130 از 11274

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

کاربر فعال خودروهای آمریکائی kcnc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

جناب camaro lt بنده ارادتمندم درس پس میدم
    بعد از اینکه در جاده 40 کیلومتری رانندگی میکنم و به مقصد میرسم حدود نیم ساعت ماشین خاموش میمونه اگر بخواهم روشن بشه باید چندین بار استارت بزنم و پدال گاز رو تا کف بچسبونم بعد از روشن شدن حدود 5 ثانیه دود سیاه از اگزوز بیرون میزنه و بعدش عملکرد موتور عادی میشه
    لازم به ذکر هست که تابستون کاربراتور سرویس شد تمام واشرها ی مربوطه تعویض شدن ، شمع ها نو هستن وایرها سالمند خازن دلکو و کوئیل هم تعویض کردم سوپاپ ها و دلکو را با روشی که در پستهای قبلی فرمودید تنظیم کردم

فیلتر هوا و فیلتر بنزین هم تعویض شده این مشکل بیشتر زمانی رخ میده که مسافتهای تقریبا زیاد رانندگی بکنم به نظر شما ایراد از کجاست ؟ با تشکر فراوان
    Last edited by kcnc; 28-03-2018 at 15:23.

2. 4 کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

هواگیری سیستم ترمز "
    bleeding brakes "

مطمئن هستم که همه شما با روش هواگیری ترمزها آشنایی دارید اما همیشه مشکلی هست و آنهم نیاز به وجود نفر دوم جهت فشار دادن پدال ترمز و یا باز و بسته کردن پیچ هواگیری چرخ هست.

چند روش برای هواگیری توسط یک نفر وجود داره که تقریبا همه از راه یکسانی استفاده میکنند ، بجز اینکه نوع وسائل مورد استفاده فرق میکنه و از خیلی تخصصی شروع شده و به ساده و پیش پا افتاده ختم میشه.

یکی از وسائلی که برای هواگیری ساخته شده، پمپ خلاء و مکش دستی هست که گاها دارای فشار سنج بوده و میشه در موارد دیگه ، مثل آزمایش مقدار فشار موجود در مسیر لوله های ترمز و..، مورد استفاده قرار بگیره.

از این پمپها نمونه های زیادی ساخته شده و شاید در بازار ایران هم باشه ( من جستجو نکردم) ولی مطمئنا وجودش میتونه برای اکثر ما که دست به آچار و فنی هستیم، مفید باشه و از نمونه های ساده تر هم میشه استفاده کرد

روش کار به این صورت هست که لوله پمپ را به پیچ هواگیری چرخ وصل میکنیم و با شل کردن پیچ اجازه خروج آزاد روغن ترمز داده میشه و در همین زمان با استفاده از پمپ دستی، روغن ترمز به همراه هوا از داخل مدار مکیده شده و به درون ظرف متصل به پمپ میریزه ( این ظرف کاملا آب بندی شده تا مکش هوا فقط از طریق لوله متصل به پیچ هواگیری انجام بشه).
    هر زمان که روغن بدون هوا وارد ظرف شد ( که بخاطر شفاف بودن لوله کاملا مشخص هست) پیچ هواگیری را میبندیم و به این صورت تمام مدار آن چرخ هواگیری شده.

اما روشی ساده تر هست که با همین لوله های شفاف و یک ظرف آب رادیاتور انجام میشه.
    درب ظرف را سوراخ میکنیم تا لوله به راحتی داخل ظرف وارد شده و به ته آن برسه و سر دیگه را به پیچ هواگیری که شل شده وصل میکنیم.

سپس شروع به فشار دادن پدال ترمز میکنیم و هر چند بار نگاهی به ظرف و لوله میندازیم که ببینیم چقدر روغن در داخل ظرف جمع شده و آیا در لوله هنوز هوایی وجود داره یا خیر؟
    اگر وجود نداشت و مطمئن شدیم که کامل هوا خارج شده، پیچ هواگیری را میبندیم. با این روش میشه یکنفره هواگیری کرد و حداقل اینکه در مواقع ضروری و اجبار کار راه میافته . البته در نظر داشته باشید که باید مدام داخل مخزن روغن ترمز را بازدید کنید تا خالی نشده باشه چون با این روش روغن سریعا خالی میشه.

سر لوله داخل ظرف هم باید در داخل روغن قرار گرفته باشه تا بین هر بار فشردن پدال، هوا دوباره به داخل لوله بر نگرده و بجای آن روغن جمع شده در ته ظرف وارد لوله شده و جلوی ورود هوا را بگیره.

در مورد پمپ خلاء و مکشی، شاید از پمپ های برقی ماننده پمپ هوای آکواریم و یا نمونه های مشابه هم بشه استفاده کرد

Last edited by camaro lt; 28-03-2018 at 16:11.

4. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

جناب camaro lt بنده ارادتمندم درس پس میدم
    بعد از اینکه در جاده 40 کیلومتری رانندگی میکنم و به مقصد میرسم حدود نیم ساعت ماشین خاموش میمونه اگر بخواهم روشن بشه باید چندین بار استارت بزنم و پدال گاز رو تا کف بچسبونم بعد از روشن شدن حدود 5 ثانیه دود سیاه از اگزوز بیرون میزنه و بعدش عملکرد موتور عادی میشه
    لازم به ذکر هست که تابستون کاربراتور سرویس شد تمام واشرها ی مربوطه تعویض شدن ، شمع ها نو هستن وایرها سالمند خازن دلکو و کوئیل هم تعویض کردم سوپاپ ها و دلکو را با روشی که در پستهای قبلی فرمودید تنظیم کردم

فیلتر هوا و فیلتر بنزین هم تعویض شده این مشکل بیشتر زمانی رخ میده که مسافتهای تقریبا زیاد رانندگی بکنم به نظر شما ایراد از کجاست ؟ با تشکر فراوان

سپاسگزارم دوست گرامی ، من هم از کمک و راهنمایی های شما استفاده میکنم.

با توجه به توضیحاتی که دادید، و البته وضعیت آب و هوایی متفاوت نسبت به زمستان، حدس من اینه که ساسات ماشین برای دمای هوای کنونی تنظیم نیست و ممکنه بعد از همین نیم ساعت خاموش و خنک شدن موتور، فنر ساسات به اندازه ای چرخش و فشار داشته باشه که باعث بکار افتادن ساسات در حد زیاد و بسته شدن دریچه ساسات( در دهانه ورودی کاربراتور) و در ادامه نیاز به استارت زیاد و فشار دادن پدال گاز ( جهت ورود بیشتر بنزین و غلیظ شدن مخلوط سوخت و هوا) بشه که در نهایت باعث بد روشن شدن و وجود دود سیاه خام سوزی و .. بشه.

این دفعه که خواستید استارت بزنید، قبل از هر کاری درب هواکش را باز کنید و با حرکت دادن خروسک گاز کاربراتور، وضعیت کار ساسات و نحوه قرار گیری دریچه ساسات( در دهانه کاربراتور) را بررسی کنید و ببینید آیا بسته میشه و یا مقداری بسته شده و اینکه در چه حالتی قرار میگیره؟
    همچنین اینکه خروسک در حالت سر گاز یا همان حالت ساسات قرار میگیره یا خیر؟

اگر اینطور بود، بهتره با تنظیم مجدد ساسات ( بوسیله چرخاندن درب فنر ساسات ) مجددا ساسات را تنظیم کنید بطوریکه متناسب با وضعیت دمای کنونی باشه:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این موردی هست که به نظرم ممکنه بیشترین احتمال را داشته باشه، اگر نتیجه نداد، به سراع موارد بعدی میریم.

6. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه usa302's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

با عرض سلام و تبریک سال نو خدمت دوستان
    به دلیل استفاده بیش از حد از گاز ال پی جی لاستیک سوپاپ ها .گاید سوپاپ . غیره ....میشه گفت از بین رفتن یا ضعیف شدن .صبح ها موقع استارت همراه روشن شدن دود ابی شدیدی به مدت 5 ثانیه از اگزوز خارج میشه و بعد اون قظع میشه.با گاز زدن هم دیگه خبری از دود نمیشه تا وقتی که پدال گازو تخته میکنم وقتی تخته میکنم و مدتی میگیرم گازو بازم دود ابی میکنه البته خیلی کم معلومه.حالا از دوستان میخوام که راهنمایی کنن لاستیک و گاید سوپاپ از چه جنس و مارکی و از کجا بگیرم؟
    در ضمن واسه واشر سرسیلندر بدم درست کنن یا اماده بگیرم و چه مارکی؟
    از کجا بفهمم سرسیلندر تراش چندمه؟
    با تشکر از دوستان

8. این کاربر از usa302 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

با عرض سلام و تبریک سال نو خدمت دوستان
    به دلیل استفاده بیش از حد از گاز ال پی جی لاستیک سوپاپ ها .گاید سوپاپ . غیره ....میشه گفت از بین رفتن یا ضعیف شدن .صبح ها موقع استارت همراه روشن شدن دود ابی شدیدی به مدت 5 ثانیه از اگزوز خارج میشه و بعد اون قظع میشه.با گاز زدن هم دیگه خبری از دود نمیشه تا وقتی که پدال گازو تخته میکنم وقتی تخته میکنم و مدتی میگیرم گازو بازم دود ابی میکنه البته خیلی کم معلومه.حالا از دوستان میخوام که راهنمایی کنن لاستیک و گاید سوپاپ از چه جنس و مارکی و از کجا بگیرم؟
    در ضمن واسه واشر سرسیلندر بدم درست کنن یا اماده بگیرم و چه مارکی؟
    از کجا بفهمم سرسیلندر تراش چندمه؟
    با تشکر از دوستان

متاسفانه استفاده از گاز همیشه این مشکلات را هم داره و به نظر من به صرفه نیست که بخاطر چند لیتر بنزین بیشتر، ریسک هزینه تعمیرات سنگین را قبول کنیم.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد سوپاپ و گاید ، اگر ساکن تهران هستید مسلما فروشندگان آمریکایی زیادی هست که قطعه دارن ولی اینکه چه جنسی خوب باشه، با توجه به اینکه اجناس تقلبی هم زیاده نمیشه با اطمینان گفت که کدام بهتره، مگر اینکه از مکانیکی که مدام استفاده میکنه سوال کنید و راهنمایی بگیرید. اجناس تقلبی خیلی زیاد شده و حتی نمونه های ساخت ایران که با بسته بندی مشابه آمریکایی توی بازار هست و به قیمتهای زیادی فروخته میشه.
    اگر توی نت هم سرچ کنید تعدادی قطعه فروش هست که گویا قطعات اصلی و با کیفیت دارن.

10. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Peyman Skylark's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

سلام به دوستان عزيز امريکايي سوار
    خواستم ازتون تقاضا کنم چندتا عکس از ماشيناتون بگيريد و بذاريد تو فروم تا يکم فضا از اين بي روحي در بياد.با تشکر

تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

با تشکر از پاسخ اقا علی
    دوستان یه موتور هست که واسه یه بیوکه که 15 سال خواب بوده الانم خوابه و بعد 15 سال هنوز روشن نشده رو ماشین باتری و رادیاتور و استارت نیست که بخوام روشن کنم صاحبش میگه موتور پلمپ کارخونه است باز نشده تا حالا. از دوستان میخوام که راهنمایی کنن که چجوری به سلامت این موتور اطمینان کنم؟چه راهی هست؟
    اصلا ارزش خرید داره؟
    یه گیربکس 350 هم داره که با موتور قراره بهم بده دو تمن.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

با تشکر از پاسخ اقا علی
    دوستان یه موتور هست که واسه یه بیوکه که 15 سال خواب بوده الانم خوابه و بعد 15 سال هنوز روشن نشده رو ماشین باتری و رادیاتور و استارت نیست که بخوام روشن کنم صاحبش میگه موتور پلمپ کارخونه است باز نشده تا حالا. از دوستان میخوام که راهنمایی کنن که چجوری به سلامت این موتور اطمینان کنم؟چه راهی هست؟
    اصلا ارزش خرید داره؟
    یه گیربکس 350 هم داره که با موتور قراره بهم بده دو تمن.
    تشکر متقابل از شما دوست گرامی
    از آنجایی که من این ماشین را از نزدیک ندیدم و بررسی نکردم، صرفا نظر شخصی من در مورد سوال شما این هست:

ماشینی که 15 سال خوابیده بوده مسلما ایرادات زیادی داره ( مگر اینکه شرایط نگهداری بسیار مطلوبی داشته باشه که به احتمال قوی در مورد این بیوک اینطور نیست).
    این احتمال هم هست که بخاطر یک ایراد فنی بزرگ، ماشین خوابیده و صاحبش دیگه هزینه ای برای تعمیرات نکرده ( با توجه به خاص بودن خودرو و هزینه های زیاد بازسازی و تعمیرات و قطعات و ..) و این ایرادات هنوز باقی هست بخصوص در مورد موتور و گیربکس که دو رکن اصلی محرک اتومبیل بحساب میاد. بنابراین 15 سال خوابیده بودن و به قول صاحبش " پلمپ بودن موتور " نه تنها نکته مثبت بحساب نمیاد، بلکه منفی هم هست.
    تنها راه اطمینان از وضعیت موتور، روشن کردن و حرکت کردن با ماشین هست تا حداقل با طی کردن چند کیلومتر، از وضعیت موتور و گیربکس اطلاعاتی بدست آورد ولی از آنجا که استارت و باطری و رادیاتور نداره، ( که همین سه قلم بیشتر از یک میلیون تومان خرج بر میداره) پس فروشنده راهی برای اثبات حرفش نداره.
    اگر بخواهیم بدون روشن کردن موتور از وضعیت آن آگاه بشویم، حداقل باید نیم موتور باز بشه ( دوتا سر سیلندر ) تا با نگاهی به وضعیت سرسیلندرها و سوپاپها، و همچنین سیلندرها و میل سوپاپ و..، تا حدی از اوضاع موتور آگاهی پیدا کرد.
    یک راه دیگه، روشن کردن موتور بدون رادیاتور هست که به شرط داشتن روغن موتور، و نصب استارت و باطری موقتی، برای حدود 30 ثانیه تا یک دقیقه موتور را روشن کنید . در این حالت هم تا حدی از وضعیت سلامتی موتور میشه آگاهی پیدا کرد ( البته نه 100% و کامل) و اگر مثلا بخار روغن داشته باشه یا روغن سوزی شدید، و یا یکی یا چندتا از سیلندرها خوب کار نکنه و ایرادات اینچنینی، تا حدی معلوم میشه البته بازم ممکنه در همین یک دقیقه چیزی معلوم نباشه اما بعد از باز کردن موتور یا کار کردن در مسافت و ساعات بیشتر، ایرادات بزرگتری مشاهده بشه.
    در رابطه با گیربکس وضعیت پیچیده تر هست چون صرفا با حرکت کردن اتومبیل میشه وضعیت گیربکس را فهمید و در غیر این صورت این گیربکس با شرایط فعلی چیزی بین 300 تا 500 تومان بیشتر ارزش نداره و اوراقی و غیر شرطی بحساب میاد.
    خرید این موتور و گیربکس در این شرایط ، به نظر من به صرفه نیست ( با توجه به قیمت نهایی که برای هر دو در نظر داشته باشه) مگر اینکه قیمت آنقدر کم باشه که خسارتها و خرابی های احتمالی در هر دو بخش موتور و گیربکس را پوشش بده ( مثلا 2 تومان برای هر دو بخش )

Last edited by camaro lt; 20-04-2018 at 08:36.

14. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

باتوجه به راهنمایی های دوست عزیز این موتور دردسرش زیاده
    با فروشنده تماس گرفتم و همین حرفای اقا علی رو گفتم به نظر ادم بساز و خوبی باشه گفت بیا موتور رو اگه تونستی روشن کن چند دقیقه اگرم نخواستی همینجوری هر دو رو یعنی هم موتور هم گیربکسو بهت میدم یکو هشتصد.که به نظرم به صرفه باشه.با تشکر از راهنمایی استاد

16. 2 کاربر از usa302 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

سلام
    بسیار عالی
    خیلی وقت بود که به این فروم سر نزده بودم
    همین که میبینم هنوز رونق داره واقعا خوشحالم
    جناب usa302 به نظرم این موتور گیربکس گزینه بسیار خوبی هستش اگر که باز نشده باشه و پلم کارخونه باشه .حداقل که بلوکه اینطور باشه
    من خودم خیلی وقته که دنبال همچین موتورهایی میگردم البته کپه 4 پیچ و سوپاپ بزرگ
    ولی بسار خوبه
    اول و اخر شما باید اون موتور رو باز کنی و تعمیر کنی چون این موتورها اگرم سالم باشن به نظر من دیگه کاسه نمد ته میلنگ و انواع لاستیک ها ی موتور خراب شدند.

18. این کاربر از medizool بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 5 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 5 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •