تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1097 از 1129 اولاول ... 97597997104710871093109410951096109710981099110011011107 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,961 به 10,970 از 11285

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

شورولت بلیزر کلاسیک با پیشرانه برقی معرفی شد

یک دستگاه بلیزر K5 مدل ۱۹۷۷ با موتور الکتریکی شورولت بولت تولید شده است. این پروژه نشان می‌دهد، شاسی‌بلندهای پرمصرف و قدیمی می‌توانند با هزینه منطقی، بازسازی و برقی شوند.
    شورولت از پیشگامان تولید شاسی‌بلندهای لوکس پهن پیکر در امریکا است. بلیزر، یکی از محبوب‌ترین نمونه‌های کلاسیک مرتبط با این کلاس خودروها محسوب می‌شود که در ابتدای تولید، با بدنه دو در و ارتفاع بالا، شهرت جهانی یافت. نسل اول بلیزر K5، سال ۱۹۶۹ معرفی شد و تا سال ۱۹۹۴ با نسل سوم روی خط تولید باقی ماند. مهم‌ترین دلیل توقف عرضه بلیزر در اواسط دهه ۹۰ میلادی، مصرف سوخت بالا و کاهش علاقه عمومی به خودروهای پهن پیکر بود.نسل دوم بلیزر که بین سال‌های ۱۹۷۳ تا ۱۹۹۱، نزدیک به دو دهه تولید می‌شد، بیش از دیگر انواع بلیزر مورد توجه قرار گرفت. ارتفاع سقف این خودرو در حالت استاندارد، ۱/۹۷ متر است و دو متر عرض بدنه فراهم می‌کند. طول بدنه ۴/۷ متر برای بلیزر نسل دوم، فضای ایده‌آل صندوق و سرنشینان ارائه می‌دهد. این خودرو در زمان تولید، هفت نوع پیشرانه داشت که کم‌مصرف‌ترین آن‌ها، ۶ سیلندر خطی ۴/۱ لیتری با قدرت ۱۰۵ تا ۱۳۰ اسب‌بخار و پرمصرف‌ترین نمونه، ۶/۶ لیتری V8 با قدرت ۲۱۰ اسب‌بخار بود.

شیوع ویروس کرونا، منجر به تعطیلی نمایشگاه‌های خودرو امریکا شده است. به همین دلیل، امسال فستیوال خودروهای تقویت شده و سفارشی لس‌وگاس (SEMA) نیز به‌صورت مجازی برگزار می‌شود. نخستین نمونه از مدل‌های خاص سما ۲۰۲۰، نسخه برقی‌سازی شده از بلیزر K5 کلاسیک است. بلیزر مدرن با پیشرانه برقی، سال ۲۰۲۱ توسط شورولت تولید خواهد شد و البته ابهت مدل کلاسیک دهه ۷۰ میلادی را نخواهد اشت.بلیزر K5 انتخاب‌شده برای این پروژه، قبلا مجهز به موتور ۶/۵۵ لیتری هشت سیلندر با قدرت ۱۷۵ اسب‌بخار و جعبه‌دنده دستی سه سرعته بوده است. حالا، پیشرانه ۲۰۰ اسب‌بخار و ۳۶۱ نیوتن‌متر شورولت بولت، به‌جای‌ تجهیزات قبلی وجود دارد و باتری ۶۰ کیلووات ساعت ۴۰۰ ولت در کف صندوق عقب دیده می‌شود. همچنین، جعبه‌دنده ۴ سرعته خودکار و ترمزهای بادی (پنوماتیک بدون روغن ترمز) روی بلیزر نصب شده‌اند.

دپارتمان eCrate در شرکت شورولت، محصولات متنوع و عمدتا کلاسیک این خودروساز را با پیشرانه‌های برقی و تجهیزات مدرن فنی، بازسازی می‌کند. مهندسان eCrate، پیش‌تر یک دستگاه کامارو ۲۰۱۸ را با نام eCOPO، برقی‌سازی کرده بودند تا قدرت ۷۰۰ اسب‌بخار و گشتاور ۸۰۰ نیوتن‌متر داشته باشد. همچنین وانت شورولت C-10 مدل ۱۹۶۲ هم با موتور برقی ۴۵۰ اسب‌بخار، سال ۲۰۱۹ معرفی شد.

نویسنده: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

بلبرینگهای چرخهای جلو به صدا افتاده بود که علت احتمالا از ورود آب زیاد در آب گرفتگی شدید زمستان گذشته بوده.
    بعد از بررسی، مشخص شد بلبرینگهای بزرگ ایراد پیدا کردن و خوشبختانه ، بلبرینگهای کوچک سالم هستند.
    فلش قرمز بخش سالم مانده کنس بلبرینگهای بزرگ و فلش زرد بخش کلی فرسوده شده را نشان میده که در زمان حرکت باعث ایجاد صدای بم شدیدی میشه

دیسکهای ترمز هم تا حدی خط افتاده بود و یکی از آنها مقداری تاب داشت که بعد از تراشکاری ، مشکل حل شد

بلبرینگهای بزرگ با نمونه های نو تعویض، گریس نسوز زده و قطعات بسته شد.
    اگر دوستان روش تعویض بلبرینگها را خواستند، به این بخش مراجعه کنند

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2021

پيش فرض

کاربرد روغن هیدرولیک تیره شدن رنگ ظاهری روغن، استشمام بوی سوختگی از روغن، کف کردن روغن، افزایش مقدار گرانروی و سفت شدن روغن، مات شدن رنگ روغن، وجود آلودگی در اثر اکسیده شدن روغن، پایین آمدن سطح روغن هیدرولیک

6. این کاربر از sarmad65 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

بلبرینگهای چرخهای جلو به صدا افتاده بود که علت احتمالا از ورود آب زیاد در آب گرفتگی شدید زمستان گذشته بوده.
    بعد از بررسی، مشخص شد بلبرینگهای بزرگ ایراد پیدا کردن و خوشبختانه ، بلبرینگهای کوچک سالم هستند.
    فلش قرمز بخش سالم مانده کنس بلبرینگهای بزرگ و فلش زرد بخش کلی فرسوده شده را نشان میده که در زمان حرکت باعث ایجاد صدای بم شدیدی میشه

دیسکهای ترمز هم تا حدی خط افتاده بود و یکی از آنها مقداری تاب داشت که بعد از تراشکاری ، مشکل حل شد

بلبرینگهای بزرگ با نمونه های نو تعویض، گریس نسوز زده و قطعات بسته شد.
    اگر دوستان روش تعویض بلبرینگها را خواستند، به این بخش مراجعه کنند

بسیار عالی علی آقای عزیز
    هزینه تراش دیسک های ترمز چقدر شد؟
    من یک جفت دیسک ترمز نو ایرانی بستم که از کیفیت اونها راضی نیستم و نه بالانس هستن و نه بلبرینگ ها را در جای دقیق نگه میدارن و احتمالا مجبور هستم مجددا دیسکهای فابریک رو بتراشم.

8. 4 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

بسیار عالی علی آقای عزیز
    هزینه تراش دیسک های ترمز چقدر شد؟
    من یک جفت دیسک ترمز نو ایرانی بستم که از کیفیت اونها راضی نیستم و نه بالانس هستن و نه بلبرینگ ها را در جای دقیق نگه میدارن و احتمالا مجبور هستم مجددا دیسکهای فابریک رو بتراشم.
    متشکرم آقا محمد جواد گرامی

هزینه تراش هرکدوم 100 هزار تومان شد و جمعا 200 هزار تومان، البته فکر میکنم هزینه میتونست کمتر از این مقدار باشه چون تراشکاری که همیشه کار پیش اون میبرم، ظاهرا دستگاهش ایراد فنی پیدا کرده بود و سه نظام دستگاه تراش را برای تعمیرات باز کرده بود ، بنابراین یکی از همکارانش را معرفی کرد و کار به دست نفر دوم سپرم.

دستگاه تراش این یکی چیزی تقریبا توی مایه های این دستگاه بود ، منتها کمی قدیمی تر و ساده تر ،که برای اولین بار میدیدم و گویا مختص تراش دیسک ترمز طراحی شده که اطمینان دارم جناب kcnc در این مورد اطلاعات خیلی بیشتری از من دارن و اگر توضیحاتی لازم بود ، ممنون میشم به اشتراک بگذارن

در مورد دیسک ترمز ایرانی، تجربه ای ندارم اما اگر مشکل فقط تاب باشه که با تراش قابل حل شدن هست، منتها بر اساس توضیحاتی که فرمودید "و نه بلبرینگ ها را در جای دقیق نگه میدارن " تصور میکنم محل قرار گیری و نشستن بلبرینگها و در واقع کنسهای بلبرینگ ، بخوبی طراحی نشده و به اصطلاح سنتر نبوده و در مرکز دیسک قرار ندارند که این ایراد خیلی بزرگی بحساب میاد و میتونه باعث تاب کله شده و حتی در حرکت عادی هم لرزش بدی بوجود بیاره و برای ترمز گیری هم وضعیت به مراتب بدتر میشه.

اگر این ایراد را دارن، پس بهتره با نمونه دست دوم سالم اصلی تعویض کنید، و البته شاید کیفیت این دیسکهای ایرانی هم به حد خوبی بالا نباشه و مثلا فقط از آهن قراضه برای تولید آنها استفاده شده و مقدار درصد کربن و فلز نو و..در این قطعه ، کمتر از حد استاندارد بوده و باعث فرسودگی شدید و حتی ترک پیدا کردن در طی زمان استفاده بشه.

این قضیه را سالها قبل توی دیسکهای ترمز پیکان زیاد میدیدم و یک شرکت ایرانی ظاهرا فقط از آهن قراضه و بازیافتی برای تولید استفاده میکرد و دیسکهای ترمز بعد کمتر از چند ماه دچار فرسودگی و اکثرا شکستگی در محل جای اتصال به توپی چرخ میشدن که خیلی دور از انتظار بود و نباید همچین اتفاقی برای قطعه نو و در فاصله زمانی بسیار کم رخ میداد.

روش تراش دیسک ترمز بر روی ماشین هم زیاد شنیدم و گویا برای این روش هم دستگاه خاصی طراحی شده که هزینه و دردسر باز و بسته کردن را کم کرده و میتونه ایرادات بیشتری را برطرف بکنه که دوباره کاری لازم نباشه، مثلا بعد تراش در همان لحظه متوجه شد که بخشی هنوز تاب داره و موقع چرخش با توجه به قطعات درگیر مثل پلوس و لنتها و ... تاب داشته و لرزش ایجاد میکنه نیاز به تراش بیشتر داره.

شاید بد نباشه در این مورد هم پرس و جو بکنید و ببینین از نظر قیمت و کیفیت چقدر با روش متداول که انجام دادم فرق داره؟

10. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

- - - Updated - - -

متشکرم آقا محمد جواد گرامی

هزینه تراش هرکدوم 100 هزار تومان شد و جمعا 200 هزار تومان، البته فکر میکنم هزینه میتونست کمتر از این مقدار باشه چون تراشکاری که همیشه کار پیش اون میبرم، ظاهرا دستگاهش ایراد فنی پیدا کرده بود و سه نظام دستگاه تراش را برای تعمیرات باز کرده بود ، بنابراین یکی از همکارانش را معرفی کرد و کار به دست نفر دوم سپرم.

دستگاه تراش این یکی چیزی تقریبا توی مایه های این دستگاه بود ، منتها کمی قدیمی تر و ساده تر ،که برای اولین بار میدیدم و گویا مختص تراش دیسک ترمز طراحی شده که اطمینان دارم جناب kcnc در این مورد اطلاعات خیلی بیشتری از من دارن و اگر توضیحاتی لازم بود ، ممنون میشم به اشتراک بگذارن

در مورد دیسک ترمز ایرانی، تجربه ای ندارم اما اگر مشکل فقط تاب باشه که با تراش قابل حل شدن هست، منتها بر اساس توضیحاتی که فرمودید "و نه بلبرینگ ها را در جای دقیق نگه میدارن " تصور میکنم محل قرار گیری و نشستن بلبرینگها و در واقع کنسهای بلبرینگ ، بخوبی طراحی نشده و به اصطلاح سنتر نبوده و در مرکز دیسک قرار ندارند که این ایراد خیلی بزرگی بحساب میاد و میتونه باعث تاب کله شده و حتی در حرکت عادی هم لرزش بدی بوجود بیاره و برای ترمز گیری هم وضعیت به مراتب بدتر میشه.

اگر این ایراد را دارن، پس بهتره با نمونه دست دوم سالم اصلی تعویض کنید، و البته شاید کیفیت این دیسکهای ایرانی هم به حد خوبی بالا نباشه و مثلا فقط از آهن قراضه برای تولید آنها استفاده شده و مقدار درصد کربن و فلز نو و..در این قطعه ، کمتر از حد استاندارد بوده و باعث فرسودگی شدید و حتی ترک پیدا کردن در طی زمان استفاده بشه.

این قضیه را سالها قبل توی دیسکهای ترمز پیکان زیاد میدیدم و یک شرکت ایرانی ظاهرا فقط از آهن قراضه و بازیافتی برای تولید استفاده میکرد و دیسکهای ترمز بعد کمتر از چند ماه دچار فرسودگی و اکثرا شکستگی در محل جای اتصال به توپی چرخ میشدن که خیلی دور از انتظار بود و نباید همچین اتفاقی برای قطعه نو و در فاصله زمانی بسیار کم رخ میداد.

روش تراش دیسک ترمز بر روی ماشین هم زیاد شنیدم و گویا برای این روش هم دستگاه خاصی طراحی شده که هزینه و دردسر باز و بسته کردن را کم کرده و میتونه ایرادات بیشتری را برطرف بکنه که دوباره کاری لازم نباشه، مثلا بعد تراش در همان لحظه متوجه شد که بخشی هنوز تاب داره و موقع چرخش با توجه به قطعات درگیر مثل پلوس و لنتها و ... تاب داشته و لرزش ایجاد میکنه نیاز به تراش بیشتر داره.

شاید بد نباشه در این مورد هم پرس و جو بکنید و ببینین از نظر قیمت و کیفیت چقدر با روش متداول که انجام دادم فرق داره؟

استاد عزیز هزینه ای که شما کردید بسیار خوب بوده و سمت ما برای هر دیسک 250 هزار تومان درخواست میکردن!
    البته دیسک ایرانی اون اشکالی که فرمودید رو نداره ولی کنس داخلی خیلی به عمق دیسک فرو میره و باعث میشه وقتی مهره سگدست که دیسک و بلبرینگ ها رو نگه میداره میبندم با فشار معمول نمیتونه دیسک رو بدون لقی و خلاصی نگه داره و مجبور شدم با فشار بسیار زیاد مهره رو ببندم که حتی ممکنه هرز بشن و یا سگدست ببره و چرخ دربره
    یک جفت دیسک آمریکایی کارکرده و لبه دار دارم که واجب شد جایی ببرم تراششون بدم.
    Last edited by MJ1970; 27-01-2021 at 19:57.

12. 4 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

- - - Updated - - -

استاد عزیز هزینه ای که شما کردید بسیار خوب بوده و سمت ما برای هر دیسک 250 هزار تومان درخواست میکردن!
    البته دیسک ایرانی اون اشکالی که فرمودید رو نداره ولی کنس داخلی خیلی به عمق دیسک فرو میره و باعث میشه وقتی مهره سگدست که دیسک و بلبرینگ ها رو نگه میداره میبندم با فشار معمول نمیتونه دیسک رو بدون لقی و خلاصی نگه داره و مجبور شدم با فشار بسیار زیاد مهره رو ببندم که حتی ممکنه هرز بشن و یا سگدست ببره و چرخ دربره
    یک جفت دیسک آمریکایی کارکرده و لبه دار دارم که واجب شد جایی ببرم تراششون بدم.

این قیمت واقعا زیاده و اصلا منصفانه نیست چون کار آنچنانی قرار نیست روی قطعه انجام بشه و به نظر من بهتره روی همان نمونه های دست دوم آمریکایی کار کنید بخصوص که مشکل ایرانی ها در محل قرار گرفتن بلبرینگها خیلی داستان داره و به نظر نمیرسه به راحتی قابل رفع شدن باشه و دردسرهای زیادی بعد از رفع احتمالی ایراد بوجود بیاد.

یک مورد مهم سایز بلبرینگهای کوچک در مدلهای مختلف قدیم و جدید دیسکهای جلو هست که ظاهرا نمونه های آمریکایی و قبل از سال 57 ، در بخش بلبرینگ کوچک ( جلویی) از نمونه بلبرینگ شماره 11949 استفاده میکردن که با بلبرینگ کوچک چرخ جلو پیکان و کوچک چرخ عقب پراید( طرح جدید) یکی هست

ولی چون ظرفیت تحمل فشار و ضربه های زیاد و سنگین وزن شورلت را نداشت، در مدلهای بعدی و جدیدتر کانادایی ( و شاید آمریکایی) به سایز بزرگتر 12649 تغییر پیدا کردن، اما خوشبختانه از هر دو نوع دیسک میشه بر روی یک نوع سگدست استفاده کرد و نیاز به تعویض نیست.

سایز بلبرینگهای بزرگ هم 67010 است که در تمام نمونه های یک اندازه بوده و فرقی نداره.

این مشکل طراحی و ساخت بد دیسکهای ایرانی نشان میده که متاسفانه بخاطر محدود بودن بازار قطعات و کمبود یدکی و نبود رقابت، هر تولید کننده ای ، هرچیزی که به هر شکلی بسازه به بازار میده و ما هم ناچاریم با همینها سر کنیم، مگر اینکه دردسر جستجو و خرید نمونه دست دوم سالم را قبول کنیم که احتمالا اونهم نیاز به هزینه داره و یا شاید در مدت کوتاهی باز تعویض و تعمیر لازم داشته باشه.

این قطعات فلزی نچندان پیچیده ( نسبت به بخشهایی مثل دیفرانسیل، سرسیلندر، مانیفولد، و..) معمولا بیشتر مورد مصرف قرار میگیره و همینها هم بیشترین تعداد تولیدات متفرقه غیر استاندارد دارن، چون کلا استانداردی وجود نداره که بر اساس یک شاخص واقعی سنجیده و محک زده بشن !

اینهم از دردسرهای داشتن کلاسیک از هر نوع بحساب میاد که حتما اتومبیلهای کلاسیک دیگه، حتی وطنی از نوع پیکان، ژیان ، رنو ، و..هم با اون مواجه شدن باشن.

14. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال خودروهای آمریکائی kcnc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

جنابcamarolt توضیحات شما در رابطه با دستگاه دیسک تراش و کاسه تراش کامل بود فقط مطلبی را اضافه کنم که مزیت این دستگاه این که دیسک روی محور بسته میشه و همزمان دو سمت دیسک نسبت به محور، ماشینکاری میشه
    این کار سبب میشه که دیسک کاملا بالانس بشه ، البته دستگاه های موجود مناسب همه دیسک ها نیست این دستگاه ها قبلا فقط در تراشکاری ها بود الان میبینم که اکثر آپاراتی ها هم آوردن که هیچگونه تجربه ای ندارن.

جناب MJ1970عمق جای بلبرینگ ها رو میشه با ساخت بوش درست کرد فرض می کنیم عمق جای بلبرینگ 6 میلیمتر زیاده بوشی ساخته میشه که قطر بوش به اندازه بلبرینگ و به عرض 6 میلیمتر باشه
    اول بوش جا زده میشه بعد بلبرینگ ، درواقع بوش تکیه گاه بلبرینگ میشه و از طرفی عمق زیاد را هم جبران و به حالت فابریک در میاد این یک روش هست
    روش دوم خیلی کم استفاده میشه بستگی به طراحی جای بلبرینگ داره در بعضی موارد به جای بوش از خار دوچشم استفاده میشه به این شکل که ابتدا اون 6 میلیمتر محاسبه و عرض خار ازون کم میشه بعد جا خار تراش شده و بلبرینگ جا زده میشه در این روش تکیه گاه بلبرینگ خار دو چشم هستش.
    Last edited by kcnc; 30-01-2021 at 14:19.

16. 4 کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
    علی آقا قبلا لنت های ترمز عقب رو تعویض کرده بودید و بخشی از کارهای قبلی را دیدم.
    اگر ممکنه با توجه به اینکه یک دست فنر نو برای کفشکها خریدم و قصد تعویض اونها رو دارم یکبار دیگر نحوه قرارگیری درست اونها رو در کلوپ قرار بدید ممنون میشم.
    ارادت

18. 4 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
    علی آقا قبلا لنت های ترمز عقب رو تعویض کرده بودید و بخشی از کارهای قبلی را دیدم.
    اگر ممکنه با توجه به اینکه یک دست فنر نو برای کفشکها خریدم و قصد تعویض اونها رو دارم یکبار دیگر نحوه قرارگیری درست اونها رو در کلوپ قرار بدید ممنون میشم.
    ارادت
    درود آقا محمد جواد گرامی
    این لینک صفحه مربوط به باز کردن لنتهای عقب هست و اگر بازهم سوالی داشتید در خدمتم

لنت عقب را نو خریدید یا مجددا روی کفشکهای قبلی کوبیدن؟
    من بطور کلی تجربه خوبی با لنتهای کوبیده شده ندارم و بیشترین دلیل هم نبود وضعیت متناسب لنتها با همدیگه است که توضیحش در اینجا دادم

20. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 7 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 7 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •