تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 991 از 1129 اولاول ... 491891941981987988989990991992993994995100110411091 ... آخرآخر
نمايش نتايج 9,901 به 9,910 از 11285

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

داره خودمونی میشه usa302's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

سلام دوستان
    با این تصمیمات جدید مجلس تکلیفمون چیه؟
    سرتاپا استرس شدیم

2. این کاربر از usa302 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال خودروهای آمریکائی kcnc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

سرعت سنج مدتی بود نوسان داشت پیاده کردم عقربه و صفحه مربوطه جدا شد همان طور که در سمت چپ تصویر مشاهده میکنید صحفه مدرج مانندی هست که قطعه zرویش نصب هستش شاخص کوچکی داره که روی صفر درجه تنظیم شده بود اول حدود 10 درجه تغییرش دادم سرعت سنج را نصب کرده و تستش کردم نسبت به قبل نواسان کم شده بود
    دوباره سرعت سنج را پیاده کردم این بار 30 درجه تغیر داده و سر جایش نصب و تست شد این بار کلا مشکل نوسان حل شد یکی از دوستان که سرعت سنج ماشینش دیجیتالی بود خواستم کنار ماشینم رانندگی کنه ایشان به سرعت سنج ماشینش نگاه میکرد و به من میگفت تا از دقیق کار کردن سرعت سنج مطمئن بشم که خوشبختانه درست کار می کرد
    اما متوجه موردی شدم شماره انداز کیلومتر شمار را با مفتولی بسته بودن این طور به نظر میاد قطعه ای که شمارنده ها را نگه میداشته گم شده به همین منظور با مفتول بستن که این باعث شده گاهی کار کنه و گاهی کار نکنه ، چرخ دنده هایش هم سالم هستش اگر از دوستان تصویری در این مورد دارند لطف کرده ارسال کنند ممنون میشم.

Last edited by kcnc; 10-04-2017 at 20:33.

4. 4 کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Peyman Skylark's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

سلام دوستان.سوالی در مورد گیج روغن
    وقتی موتور گرم هست و گیج رو نگاه میکنیم روغن باید بالاتر از فول نشون بده یا پایین تر از فول؟
    برای مثال ماشین خودم تو حالت سرد Full نشون میده ولی تو حالت گرم خیلی پایین تر نشون میده حتی گاهی به Add هم میرسه.

6. 2 کاربر از Peyman Skylark بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

درود بر همگی
    زیر دیفرانسیل جک زده بودم در حالت دنده عقب یکی از چرخها نمی چرخه اما در حالت درایو هر دو چرخ می چرخند این طبیعی هست یا مشکلی داره ، را ه کار چیه. با تشکر

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام دوستان
    سرتاپا استرس شدیم
    اگر مطلب خاصی هست ( بدون گذاشتن لینک و یا کلمات لینک شده) کپی کنید و اینجا بگذارید.

سرعت سنج مدتی بود نوسان داشت....
    متاسفانه تصویری که مختص به این قطعه در نوا باشه پیدا نکردم اما چند تصویر از نمونه های مربوط به خودروهای دیگه مثل پورشه بدست آوردم که احتمالا بخاطر تشابه ساختار و کار کرد بدرد بخور باشه.

توی نوا من هم این حالت نوسان در حدود 80 تا 90 کیلومتر در ساعت وجود داره که بعد از باز کردن و بررسی ، متوجه ایراد خاصی نشدم و حتی پیش کیلومتر ساز بردم و اونهم با دستگاه خودش چک کرد و هیچ ایرادی ندید و کیلومتر شمار کاملا نرم و یکنواخت کار میکرد. ظاهرا مشکل از سیم کیلومتر باید باشه که اینهم یکبار تعویض و چندین بار بررسی و آزمایش شد ولی هیچ ایرادی نداشت.

سلام دوستان.سوالی در مورد گیج روغن
    وقتی موتور گرم هست و گیج رو نگاه میکنیم روغن باید بالاتر از فول نشون بده یا پایین تر از فول؟
    برای مثال ماشین خودم تو حالت سرد Full نشون میده ولی تو حالت گرم خیلی پایین تر نشون میده حتی گاهی به Add هم میرسه.
    بهترین زمان برای چک کردن سطح روغن، وقتی هست که ماشین چندین ساعت خاموش بوده و تمام روغن موتور به کارتل برگشته باشه. وقتی موتور کار میکنه و یا تازه خاموش شده، مقداری از روغنها در مجراها و منافذ مختلف موتور و لابلای یاتاقانها و دیوار سیلندر و روی سر سیلندر و... هست که همین باعث کم نشان داده شدن سطح روغن در کارتل خواهد شد.
    همیشه قبل از استارت زدن و زمانی که موتور سرد هست سطح روغن را چک کنید.

درود بر همگی
    زیر دیفرانسیل جک زده بودم در حالت دنده عقب یکی از چرخها نمی چرخه اما در حالت درایو هر دو چرخ می چرخند این طبیعی هست یا مشکلی داره ، را ه کار چیه. با تشکر

مشکل خاصی وجود نداره و این وضعیت عادی هست.

9. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موسیقی donkeyoxte's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    پشت سیگار (درحال ترک...) نه نشد

پيش فرض

سلام دوستان
    قصد گرفتن مشاوره برای خرید ماشین کلاسیک دارم
    میخواستم بدونم تا سقف 20 تا 25 میلیون خرید ماشین کلاسیک به صرفه است؟
    من اطلاعات زیادی در مورد مکانیک ماشین ها یا مدل ها ندارم یعنی در حد صفر
    قصد خودم خرید جیپ های کروکیه ولی هیچ اطلاعی در مورد مصرف بنزین و پیدا شدن قطعات و سالم بودن ماشین و .. رو ندارم
    علاقه زیادی هم به ماشین های کلاسیک دارم از یه طرف وقتی میبینم یه پراید 20 میلیونه پیش خودم میگم آدم چرا با نصف قیمت یه جنازه جیپ و یا ماشین های قدیمی بی ام و (580) رو نگیره و با نصف دیگه اش کل ماشین رو نو کنه
    در کل ممنون میشم یه راهنمایی جامع کنید
    اگر ماشین هم تو این رنج معرفی کنید ممنون میشم
    Last edited by donkeyoxte; 13-04-2017 at 00:23.

11. این کاربر از donkeyoxte بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام دوستان
    قصد گرفتن مشاوره برای خرید ماشین کلاسیک دارم
    میخواستم بدونم تا سقف 20 تا 25 میلیون خرید ماشین کلاسیک به صرفه است؟
    من اطلاعات زیادی در مورد مکانیک ماشین ها یا مدل ها ندارم یعنی در حد صفر
    قصد خودم خرید جیپ های کروکیه ولی هیچ اطلاعی در مورد مصرف بنزین و پیدا شدن قطعات و سالم بودن ماشین و .. رو ندارم
    علاقه زیادی هم به ماشین های کلاسیک دارم از یه طرف وقتی میبینم یه پراید 20 میلیونه پیش خودم میگم آدم چرا با نصف قیمت یه جنازه جیپ و یا ماشین های قدیمی بی ام و (580) رو نگیره و با نصف دیگه اش کل ماشین رو نو کنه
    در کل ممنون میشم یه راهنمایی جامع کنید
    اگر ماشین هم تو این رنج معرفی کنید ممنون میشم

دوست گرامی donkeyoxte
    به کلوپ خودروهای آمریکایی خوش آمدید.

اگر بخشهای قبلی این کلوپ را مطالعه کرده باشید، جواب بسیاری از سوالات را بطور کامل و دقیق پیدا خواهید کرد، البته خیلی از سوالات هم باید بطور گسترده تر و در طول زمان و بواسطه تجربه هایی که خود شما پیدا میکنید، داده بشه.

منظور شما از خرید به صرفه دقیقا چی هست؟
    با مبلغی که اشاره کردید، طیف وسیعی از خودروهای آمریکایی ( که موضوع بحث این کلوپ هست) را میشه خرید ، اما مهمتر از علاقه شما، و اینکه چه مقدار توان هزینه کردن داشته باشید، توانایی شما در انجام تعمیرات و بررسی ها و سرویس و بازسازی و تنظیم و..و.. این نوع خودروها است که باعث میشه نگهداری از این نوع خودروها بسیار راحتتر و به صرفه تر باشه که در غیر این صورت باید هزینه های بسیار گزاف و دردسرهای بسیار زیادی را متحمل بشید و به احتمال بسیار زیاد هم ضررهای مالی را تحمل کنید.

من توصیه میکنم قبل از هر کاری، دانش فنی خودتان را در مورد اتومبیل و تعمیران و نگهداری از آن بیشتر کنید و در ادامه با مدل خاصی که قصد خرید دارید آشنایی بهتر و بیشتری پیدا کرده و در نهایت با توجه به دانسته ها و تجربه ها و آنچه که به عنوان پاسخ به سوالات بدست آوردید، تصمیم بگیرید که چه خودرویی و برای چه منظوری خریداری کنید؟

اگر نظر من را جویا باشید، تصور میکنم در حال حاضر خرید خودروی آمریکایی و یا هر خودروی قدیمی دیگه، برای شما مناسب نیست و بعد از مدت کمی باعث دلسردی و نا امیدی شما از تصمیمی که گرفتید خواهد شد و بهتر اینه که یک اتومبیل ساده داخلی ارزان قیمت بگیرید تا با انجام برخی تعمیرات ساده و کسب تجربه، با مسائل مختلف کلی خودروها آشنایی پیدا کنید.

Last edited by camaro lt; 13-04-2017 at 15:56.

13. 7 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

باسلام خدمت دوستان واستادان گرامی بابت جواب سوال قبلی من بسیار متشکرم حالا نظر شما دربار ه الدزمبیل کاتلاس سیرا3.1 وی شش چیه چجور ماشینهایی هستند نقاط ضعف شون چیه وازلحاظ قطعات یدکی مشکلی دارند سالها قبل میگفتند موتورشون پلمب هستش یعنی تعمیر نمیشن ایا واقعیت داره وخلاصه ازلحاظ نرمی اپشنهای دیگه میشه با کادیلاک مقاسه شون کرد درضمن جناب مدیر هرچه تو نت دنبال فایل تصویری تعمیر موتورش گشتم نبود مال سرویس کل قسمتای ماشین بود بجز خود موتور ممنونم.
    Last edited by arya_2; 13-04-2017 at 22:30.

15. این کاربر از arya_2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

باسلام خدمت دوستان واستادان گرامی بابت جواب سوال قبلی من بسیار متشکرم حالا نظر شما دربار ه الدزمبیل کاتلاس سیرا3.1 وی شش چیه چجور ماشینهایی هستند نقاط ضعف شون چیه وازلحاظ قطعات یدکی مشکلی دارند سالها قبل میگفتند موتورشون پلمب هستش یعنی تعمیر نمیشن ایا واقعیت داره وخلاصه ازلحاظ نرمی اپشنهای دیگه میشه با کادیلاک مقاسه شون کرد درضمن جناب مدیر هرچه تو نت دنبال فایل تصویری تعمیر موتورش گشتم نبود مال سرویس کل قسمتای ماشین بود بجز خود موتور ممنونم.
    بستگی داره مدل چه سالی باشه؟
    احتمالا مدلهای دهه 80 میلادی که از این مدل تعداد کمی توی ایران هست که اکثرا دارای ایرادات فنی هستن چون مثل اکثر اتومبیلهای خاص ، قطعات کمیابی دارند. البته قطعات به هر صورت پیدا میشه اما بسیار کم و گران
    تعدادی هم مدلهای اوائل دهه 90 میلادی که تابحال با این نمونه رانندگی نکردم ولی احتمالا از نظر نرمی خیلی بهتر از مدلهای متداول بیوک و نوا فعلی باشه بخصوص که دیفرانسیل جلو هستن و اکسل عقب مثل کاپریس فنربندی مارپیچ داره.
    کلا خودروهای خاص که تعداد نسبتا کمتری از اونها در کشور وجود داشته باشه، همیشه مشکل قطعات دارند بخصوص در بخش تزئینات که مختص همان مدل هست و با مدلهای دیگه تفاوت زیادی داره.

اگر قصد خرید داشتید، حتما تمام بخشهای ظاهری و تزئیناتی را هم مثل فنی و مکانیکی چک کنید چون حتی کوچکترین مورد به ظاهر بی اهمیت ممکنه با هزینه صدها و شاید چند میلیون تومان هم قابل بازسازی نباشه.

بیشتر مدلهایی که دیدم مربوط به اوائل دهه 80 میلادی بوده و تعدادی هم از دهه 70 میلادی

در مورد آموزش تعمیرات این مدل، در یوتیوب و سایر سایتهای مرتبط آمریکایی مطالب زیادی هست.

Last edited by camaro lt; 14-04-2017 at 19:29.

17. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال خودروهای آمریکائی kcnc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

سلام دوستان
    سرتاپا استرس شدیم
    فکر کنم منظور این هم قطارمون این خبر باشه

با مصوبه مجلس
    خرید و فروش وسایل نقلیه فرسوده ممنوع شد
    نمایندگان مجلس شورای اسلامی خرید و فروش خودروهای فرسوده را ممنوع کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 16 فروردین96) پارلمان در جریان بررسی لایحه هوای پاک با 123رای موافق، 16 رای مخالف، 8 رای ممتنع از مجموع 215 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس ماده 8 این لایحه را تصویب کردند.

براساس ماده 8 این لایحه که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید،تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی دارنده یا مالک وسایل نقلیه موتوری اعم از سبک، نیمه‌سنگین، سنگین، موتورسیکلت مکلف شدند، وسایل‌نقلیه خود را پس از اتمام سن فرسودگی از رده خارج کنند و مسئولیت خود را از این جهت، نزد یکی از مؤسسات بیمه داخلی تحت نظارت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران بیمه کنند.

تعیین سن فرسودگی و بیمه انواع وسایل نقلیه موتوری موضوع این ماده، براساس آئین‌نامه‌ای است که حداکثر ظرف مدت سه‌ ماه پس از ابلاغ این قانون به پیشنهاد مشترک سازمان و وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان ملی استاندارد ایران و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به‌تصویب هیئت‌وزیران می‌رسد.

طبق این مصوبه پارلمان حمل بار و مسافر، ‌صدور گواهی معاینه فنی،‌ تخصیص بیمه شخص ثالث، ‌خرید و فروش، نقل و انتقال و تردد وسایل نقلیه موتوری فرسوده ممنوع شد و پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران خودروهای فرسوده را به ازای هر روز تردد با عنوان ورود و تردد وسایل نقلیه غیرمجاز در معابر، ‌محدوده‌ها و مناطقی که ممنوع اعلام شده است جریمه می‌نماید.

به گزارش خبرگزاری در تبصره 1 این ماده نیز دولت موظف شد از محل صرفه‌جویی حاصل از بهبود و مدیریت سوخت ناشی از اجرای این قانون، ساز و کار و تسهیلات لازم جهت جایگزینی خودروهای فرسوده حمل ‌و ‌نقل عمومی با خودروهای‌ نو را فراهم کند.

همچنین در تبصره 2 این ماده دولت مکلف‌ شد در بودجه سالیانه ردیفی به‌ منظور اعطای تسهیلات ارزان قیمت جهت جایگزین کردن خودرو‌ها و موتورسیکلت‌های فرسوده موجود با کارمزد چهاردرصد(4%) با بازپرداخت ده‌ساله تعیین کند و به‌تصویب مجلس شورای اسلامی برساند.

19. 6 کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •