تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 628 از 1129 اولاول ... 1285285786186246256266276286296306316326386787281128 ... آخرآخر
نمايش نتايج 6,271 به 6,280 از 11290

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

پس با اين حساب هنوز ميشه روي خريد قطعات دست دوم حساب باز كرد، چون خيلي از قطعات نو چندان كيفيتي نداره و اگه بشه بجاش دست دوم آمريكاي گرفت خيلي بهتره. حالا ارزانتر هم كه باشه ديگه چه بهتر.مثل همون راديات بخاري كه كلي با اون داستان داشتم و نمونه نو و ايراني اصلا بدرد نميخورد.

اون قطعه كه در واقع تلفظ صحيحش ميشه ايكسپنشن والو
    expansion valve ( سوپاپ انبساط) كارش تبديل گاز فشرده شده و مايع، به ذرات ميكروني و بخار مانند است تا در بخش evaporator يا تبخير گر ( كه بصورت يك راديات در داخل اتاق و زير داشبرد قرار داره)
    وارد شده و بر اثر اين انبساط سريع، ذرات ميكروني مايع و پودر شده،بشدت سرد شده و ضمن ورود به اون رادياتور ، حرارت رو از راديات گرفته و با وزش باد از بين راديات سرد شده، باد خنك كولر بوجود مياد.
    معمولا وقتي چند بار كولر گازگيري ميشه بهتره كه عوضش كنن چون كار خيلي مهمي انجام ميده و خرابي اون ميتونه روي كاركرد مناسب كولر تاثير منفي بگذاره و به نسبت قيمتش ، تعويض اون خيلي بهتره.
    محل سوار شدنش هم درست در بخش ورودي يونيت كولر و درست جايي كه لوله ورودي به
    evaporator وصل ميشه.

2. 3 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

پس این قطعه (شیر انبساط) هست که در ماشینهای جدبدتر (پراید و پژو )هم هست.
    من برای کولر نوا یکسری لوازم گرفتم که با توجه به نقشه ی اصلی کولر نصبشون کنم.اولا که ماشین من کندانسور کولر نداشت که زمانی که میخواستم کندانسور اصلی گیر بیارم نشد و یه کندانسور 405 نو خریدم(28 تومان) و کمپرسور کولر هم نداشتم که چون فابریک سالم و مطمین گیر نیومد یه کمپرسور ساندن 508 (5 سیلندر) نو گرفتم 150 تومان.البته هم کندانسور پژو و هم کمپرسور 508 مخصوص گاز 134 بودن و به همین دلیل یه شیر انبساط کولر پراید برای اوابراتور گرفتم که اون هم مخصوص گاز 134 بود.البته اوابراتور فابریک رو ماشین بود ولی لوله ی ورودی اون رو بریده بودند و در واقع اون شیر انبساط اصلا روش نبود و من شیر انبساط پراید رو به اون متصل کردم و برای اتصال شلنگ به لوله از 2 بست استفاده کردم (چون لوله بریده شده بود و کوتاه شده بود و امکان پرس نبود).خلاصه اون کندانسور نو 405 هم باید روی سینی ماشین فیکس کنم و یه پایه هم برای کمپرسور بسازم که نقشه ی پایه رو اماده کردم و اینکه باید قطعات رو سوار کنم و شلنگهای مناسب رو براشون پرس کنم.

البته تا نصب نشه معلوم نیست که چطور خنک میکنه؟

4. 3 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

كمپرسورهاي ساندن ظاهرا كارايي خوبي دارن اما اگر خراب بشه ديگه مثل روز اولش كار نميده و چند مورد اينجوري ديدم( البته در پرايد و نه نمونه هايي كه روي ماشين آمريكايي سوار شده و بزرگتر هستند)
    خودم تصميم دارم اگر كمپرسور ماشين خوب كار نداد، هزينه اي براش نكنم و در عوض از يك كمپرسور مارك داك كه تعريفش رو زياد شنيدم استفاده بكنم .
    الان يه پرايد هم داريم كه كمپرسور نو و ساندن داره، اما مرتب نشتي گاز داره و اصلا ديگه بدرد تعمير نميخوره و خيال دارم با داك عوض كنم.
    كمپرسورهاي آمريكاي توان و دوام و ساختار محكمي دارن و به راحتي سالها كار ميكنن و تعمير پذير هستن اما بخاطر نيروي زيادي كه براي چرخش لازم دارن به موتور فشار مياره و بايد در استفاده از اونها هميشه ملاحظه كرد و زياد به موتور گاز نداد.
    قيمت خريد شما خيلي خوبه( حتما زمان قبل از گراني دلار بوده) چون الان كمپرسور ساندن پرايد حدود 530 هزار تومان شده و داك 350 هزار تومان. داك با تمام وسائل هم 550 تومان.

6. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال amir_toos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    كنار بارگاه امام رضا (ع)

پيش فرض

بحث کمپرسور شد.
    من دوسال پیش ( اسفند 90 ) از روی یک بیوک تصادفی که ظاهر خیلی تمیزی داشت کمپرسورش رو بخاطر آرم سالمش باز کردم! با چک و چونه 100 تومن خریدم!گذاشتم کنار. تابستون که داشتم کارای موتوری رو انجام میدادم و میخواستم اینو سوار کنم متوجه شدم بلبرینگ کلاج صدا میده!
    ابزار آلات دست ساز پدر رو پیدا کردم. شامل پولی کش و آچار مخصوص برای باز کردن کلاج , خلاصه بلبرینگ خودم رو خواستم بالای این بذارم.وقتی که کلاج کمپرسور جدید رو باز کردم. با یک صحنه عجیب و شگفت انگیزی رو برو شدم! با پدر درمیون گذاشتم. ظاهرا کولر خیلی خیلی کم استفاده شده بود. چون پد صفحه مغناطیسی تمام خطوطش واضع بود. ( عکس هاش هست در پست بعدی آپ میکنم).بگذریم. بلبرینگ خودم رو نگاه کردم دیدم یک طرف رو بازکردن و گریس تزریق کردن. همون موقع اشتباه کردم بلبرینگ نو نخریدم! میخواستم بدونم الان که اینو بستم مشکل ساز نمیشه؟ صدا که نداره.ولی اگر فکر میکنین آسیب به کمپرسور میزنه برم یک بلبرینگ بگیرم. ؟؟؟

8. 3 کاربر از amir_toos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

اگه بلبرينگ صدا نميده، پس ديگه مشكلي نداره.
    البته ممكنه در كوتاه مدت بازم به صدا بيافته( بستگي به مقدار فرسودگي كُنس و ساچمه ها و فشاري كه به اون وارد ميشه داره)
    اما اگر بازهم خراب شد، ميشه به راحتي و بدون باز كردن كمپرسور و حتي بدون خارج شدن گاز، بصورت درجا بلبرينگ رو تعويض كرد، چون جاي كافي براي انجام مانور و استفاده از پولي كش در اين نمونه هاي 8 سيلندر وجود داره.
    اين كار رو من براي كامارو انجام دادم و مشكلي نداشته ، البته اگر بلبرينگ نو بگذاريد كه خيلي بهتره.

10. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال amir_toos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    كنار بارگاه امام رضا (ع)

پيش فرض

آچار و پولش کش دست ساز پدر

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

صفحه مغناطیسی کمپرسور جدید

بلبرینگ داخل کمپرسور جدید که صدا میداد ( فکر کنم اصلیه)

بلبرینگ کمپرسور خودم که گفتم گریس تزریق کرده بودن

====
    راستی تیغ های برف پاکن ( منظورم اون دسته نقره ای هست که هزار خاری داره) سرش یک تیکه پرسی داره. میخواستم بدونم اگر اون تیکه رو بخوام بردارم خودش جدا میشه یا نه! باید از کنارش ببرم؟
    میخواستم از این تیغ ها برف پاکن ژله ای که کیفیت بهتری داره استفاده کنم. یک رابطتی پیدا کردم که بشه وصل کرد اما نمیدونم دقیقا باید چی کار کنم.

اصلا بازویی هست که بشه برای این استفاده کرد؟ مثلا یک ماشین فعلی که نوع بست جدید هم هست بشه برای هزار خاری استفاده کرد! مثلا پیکان بازویی هزار خاری هست یا نه پیچ؟؟؟
    Last edited by amir_toos; 12-04-2013 at 19:32.

12. 5 کاربر از amir_toos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

براي اون پايه ها و نصب تيغه ژله اي ، بهتره كه روي پايه ها كاري نكنين چون اگر خراب بشه ، بايد با هزينه زياد و جستجو نمونه سالم پيدا بكنيد.
    به همين شكل كه خار رو روي تيغه سوار كرديد، يه خار ديگه روي تيغه ژله اي سوار كنين و محلي كه بايد پيم وارد تيغه برف پاكن رو بشه رو سوراخ كنين و پيم رو از اون رد كرده تا در خار چفت بشه.
    هيچكدوم از دسته هاي پرايد يا پيكان به شورلت نمي خوره و اگر هم سوار بشه مشكل كوتاه يا بلند بودن داره.

Last edited by camaro lt; 12-04-2013 at 22:15.

14. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

​دوستان ماشین من دنده دیر عوض میکنه یکی از دوستان گفت مربوطه به وکیوم گیربکس این پیچ وکیوم کجاست وچه جوری میشه زمان تعویض دنده را کم کنم؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

​دوستان ماشین من دنده دیر عوض میکنه یکی از دوستان گفت مربوطه به وکیوم گیربکس این پیچ وکیوم کجاست وچه جوری میشه زمان تعویض دنده را کم کنم؟
    خب قبل از اینکه به فکر دستکاری تنظیمات گیربکس باشید باید مسایل دیگری رو بررسی کنید.
    باید روغن گیربکس و وضعیت صافی های گیربکس مشخص بشه و کافیه که روغن کثیف باشه و صافیهای گیربکس پر شده باشن .اگر اینطور باشه همین قضیه فشار روغن گیربکس رو پاییین میاره و باعث میشه ماشین دیر دنده بده .دستکاری وکیوم گیربکس زمانی هست که از وضعیت روغن و 3 عدد صافی گیربکس مطمین باشید (که تمیز هستند) .بعد میشه به نکات دیگر پرداخت.ماشینی که تازه خریدید ممکنه 10 سال یا بیشتر باشه که روغن و صافیهای گیربکسش رو عوض نکرده باشند و قبل از هرچیز باید بررسی بشن.ضمنا گیربکس 350 همانطور که گفتم 3 عدد صافی داره .یکیش همون مربعی شکل بزرگ هست و 2 عدد صافی مخروطی کوچک هم داره که اکثر مکانیکها بهشون دست نمیزنن مگر زمان تعمیر.ضمنا اگر خواستید روغن رو عوض کنید (که پیشنهاد میکنم اگر توسط صاحب قبلی عوض نشده و از اون مطمین نیستید حتما عوض کنید(تعویض از راه کارتل گیربکس و نه ساکشن) و واشر کارتل هم تعویض کنید که مشکل نشت روغن هم نداشته باشید.چون روغن از زیر تعویض میشه و روغن داخل توربین خالی نمیشه نهایتا 6 لیتر روغن فکر کنم کافی باشه و حتما از روغن بهران اتوماتیک (dextron 2) استفاده کنید.
    Last edited by MJ1970; 18-04-2013 at 11:23.

17. 3 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    دیدم صحبت از صافی گیربکس شده گفتم من هم سوالم رو بپرسم.
    من تا حالا فکر میکردم که گیربکس فقط همون یه صافی رو داره که از زیر با دو تا پیچ وصل میشه و مربعی هست.فکر نمیکردم که صافی دیگه ای داشته باشه.حالا شما میتونید از اون دوتا صافی دیگه عکسی بذارید؟ و بگید که جاشون کجاست؟ که اگه خواستیم عوض کنیم همه رو با هم عوض کنیم.

19. این کاربر از aminbest بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •